Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: koszty pobytu
#1 PostWysłany: 06 Kwi 2015 14:00 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 41
Cześć:)
Czy ktoś, kto niedawno wrócił mógłby ktoś się podzielić ile mniej więcej zabierać ze sobą pieniędzy? :) Braliście gotówkę czy płaciliście kartą? Jakie są koszty życia? Noclegi, przejazdy, jedzenie tak na 16 dni 4000 na osobę na miejscu to mało czy wystarczająco?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#2 PostWysłany: 06 Kwi 2015 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Może powiedz więcej, jakie masz plany związane z podrozowaniem. Czym chcesz jeździć, jakie odległości pokonywać, gdzie jeść, gdzie spać, na jakim poziomie żyć. W zależności od odpowiedzi na te pytania koszty mogą się wahać od 200 EUR do 1000 EUR. Twój budżet w wysokości 4000 PLN, tak, czy inaczej będzie wystarczający.

Ja brałem ze sobą tylko gotówkę, ale bankomaty są widoczne w miastach więc z kartą też nie powinno być problemu, o ile jest obsługiwana na Kubie.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#3 PostWysłany: 06 Kwi 2015 15:48 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@Sandy, jeśli chcesz sprawdzić ceny dotychczas podane przez forumowiczów, skorzystaj z funkcji "Szukaj" (link: search.php), 1) wpisując w pierwszym okienku: cen* (żeby wyłowić wszystkie formy słowa "cena", ewentualnie dodając: (CUP|CUC|peso)) i 2) wybierając w trzecim: Kuba (tu czeka Cię trochę przewijania w dół), i 3) ustawiając limit znaków równy 1000 w dolnym prawym rogu (w ten sposób zobaczysz cały lub sporą część postu), oraz 4) klikając na "Szukaj".

Potem pozostaje Ci rzucić okiem na posty i wybrać te przydatne (kliknięcie na przycisk "Pomógł" pod takim postem ucieszy większość autorów; chyba że treść stopki danego postu wskazuje inaczej).
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#4 PostWysłany: 07 Kwi 2015 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 38
tutaj ciekawy blog:
https://orbitka.wordpress.com/2015/03/2 ... d-na-kube/

odnosnie podrozowania Viazulem, to znajdziesz ceny przejazdu na ich stronie:
http://www.viazul.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#5 PostWysłany: 07 Kwi 2015 11:13 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Jeśli będziesz podróżować środkami transportu nie przeznaczonego dla turystów, jeść gdzie jedzą Kubańczycy, targować się przy noclegach, koszty śmiało zamknął się w 1K PLN. Ja robiąc to, lecz decydując się jednak na spanie we "własnym domu" wydałem ok 80 EUR, ze wszystkim, pobyt trwał 21 dni. Najlepiej zabrać ze sobą Euro.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#6 PostWysłany: 07 Kwi 2015 11:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 30
Loty: 26
Kilometry: 46 487
Wydałes 80 euro na dzień czy na cały pobyt? Ile dni byłes na Kubie?
_________________
Albania 2012 http://plejady.subaru.pl/files/48DjuWQo ... -2013S.pdf - Bałkańska przygoda na czterech kołach
Mołdawia & Ukraina 2013 http://vimeo.com/65979615
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#7 PostWysłany: 07 Kwi 2015 11:43 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Przecież jasno wynika, że tyle wydał za cały pobyt (w końcu to fly4free :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#8 PostWysłany: 07 Kwi 2015 12:48 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Na cały pobyt, jak napisałem, pobyt trwał 21 dni.
_________________
Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#9 PostWysłany: 07 Kwi 2015 15:30 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 15
Hej, wróciłam tydzień temu.
Nasz koszt zamknął się w 1000 euro na osobę/dwa tygodnie łącznie z ceną biletu (promocja aireuropa więc tanio) i wynajmu samochodu
Gotówki mieliśmy 2500 euro (na 4 osoby)
Z tym, że:
- Pokoje wychodza taniej im więcej jest osób; często za pokój 4-osobowy płaciliśmy tak jak za dwójkę czyli 25CUC
- 3 dni spędziliśmy w all inclusive, więc to podrożyło sprawę (Cayo Coco 100 CUC za dwójkę, zniżka dla dzieci)
- bardzo często staraliśmy się jeść za CUPy, co znów zmniejszyło koszty

Przykładowo
- śniadanie w casa particular 4-5 CUC/os
- śniadanie na mieście 5-20 CUP/os więc mniej niż 1 CUC
- obiad w restauracji turystycznej: 4,5 - 15 CUC/os
- obiad w restauracji dla Kubańczyków (100-200 CUP/4 os = 5-10 CUC/4 os)
itd

Do tego dochodza różne opłaty wejściowe/wjazdowe, ale to już trudno zaplanować
Poczytaj trochę piszę o tym tutaj: https://globtop.wordpress.com/2015/04/07/cup-czy-cuc-jak-placic-na-kubie/
_________________
Moje relacje: http://globtop.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
Janek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#10 PostWysłany: 11 Kwi 2015 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 28
Loty: 121
Kilometry: 316 794
Ja wrocilam 16.03.2015. Swoje podsumowanie kosztow wrzucilam na bloga orbitka.com:
https://orbitka.wordpress.com/2015/03/2 ... d-na-kube/

Caly wyjazd 11-dniowy kosztowal mnie 3,5 tys zl, lacznie z dolotami.

Na blogu szczegolowo opisalam tez inne gorace tematy: Pieniadze, zakupy, noclegi w casa particular (ze zdjeciami i adresami). Moze komus pomoze.

Wyjazd byl krotki, ale intensywny, tylko w Hawanie i Santiago spalysmy po dwie noce, a reszta ciagle w biegu, ale warto bylo :)
_________________
---> Wiecej na blogu: http://www.orbitka.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#11 PostWysłany: 07 Maj 2015 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013
Posty: 38
hej

bylismy 18 dni na Kubie, zrobilismy ok 2000 km, na 2 osoby wydalismy 800 CUC i 800 CUP (+50 CUC oplata wyjazdowa),
albo inaczej - wymienilismy na miejscu niecale 900 €,

- jezdzilismy praktycznie tylko camion'ami
- raz taxi na CayoCoco - 40 CUC
- za case zawsze placilismy 15 CUC
- jedzenie - roznie, czasami na ulicy z okienka, czasami sniadania (2-4 CUC) i obiady (5-8 CUC) na casach
- alko - roznie, czasami drink za 3 CUC w knajpce, czasami 0,7 Havana Club za 3 CUC na murku wsrod miejscowych :-)
- konie w Vinales - 4-5 godzin, 20 CUC / os
- wodospad el Nicho - 9 CUC / os
- pocztowki + znaczki - 10 CUC
- oplata wyjazdowa - 25 CUC /os

pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#12 PostWysłany: 11 Maj 2015 10:08 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
dusza86 napisał(a):
Jeśli będziesz podróżować środkami transportu nie przeznaczonego dla turystów, jeść gdzie jedzą Kubańczycy, targować się przy noclegach, koszty śmiało zamknął się w 1K PLN. Ja robiąc to, lecz decydując się jednak na spanie we "własnym domu" wydałem ok 80 EUR, ze wszystkim, pobyt trwał 21 dni. Najlepiej zabrać ze sobą Euro.

Możesz powiedzieć, jak Ci to udało się :?:
Jak było ze spaniem - czy nie było problemów?
Wyieram się luty - marzec przyszłego roku i też bym chciał tak tanio ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#13 PostWysłany: 11 Maj 2015 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Jeśli będziesz korzystać tylko z lokalnego transportu, jeść w lokalnych okienkach/knajpkach i spać pod namiotem, to koszty życia na Kubie są naprawdę niskie. Ja wydałem więcej, bo spałem w casach, ale nie zapłaciłem za żadną więcej niż 15 CUC za dwie osoby, więc też nie było źle. Zrezygnowanie z Viazula i lokalne jedzenie to ogromne odciążenie dla portfela na Kubie.
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#14 PostWysłany: 12 Maj 2015 09:42 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Mam świadomość tego wszystkiego. Chciałem dopytać jedynie o spanie pod namiotem. Czy nie było problemów np. z lokalną władzą? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#15 PostWysłany: 12 Maj 2015 13:13 

Rejestracja: 31 Sie 2010
Posty: 194
Widzę, że zostałem wywołany do tablicy. Nie było żadnych problemów, poza tym że gdy czasem rozstawiałem namiot w ładnie przystrzyżonej okolicy z latarniami, na posesji jakiegoś z hoteli, ochrona chciała mnie wylegitymować. Opłaciło się, miałem dostęp do wody, byłem pod okiem ochrony i takie tam. Spotkał mnie niestety przykry incydent w Varadero, gdy przyjechałem pod koniec podróży aby zobaczyć jak to jest wśród białych. Okradziono mnie, wyciągając z namiotu plecak gdy spałem w środku. Plaże w Varadero nie jest najlepszym miejscem noclegowym. Wezwana policja (nie przeze mnie) była pomocna. Nikt nie podnosił tematu nielegalności takiego rozbijania się, mimo że różne opinie czytałem przed wyjazdem. Jeśli coś jest niemożliwe, znajdź kogoś kto o tym nie wie, a zrobi to. Wielokrotnie się o tym przekonałem.

Pozdrawiam,
Dusza
Góra
 Profil Relacje PM off
pannajanka lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#16 PostWysłany: 12 Maj 2015 13:46 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 249
Loty: 90
Kilometry: 176 335
niebieski
Podpisuję się pod tym co napisali poprzednicy - Kuba może być b. tania albo b. droga, wszystko w zależności od tego jak będziemy chcieli żyć oraz czy potrafimy szukać i targować się i nie dawać się oszukiwać Kubańczykom (pamietajcie: dla nich kilka CUC to ogromna suma!!!)
pizza z okienka (w niektórych miejscach naprawdę pyszna) np Hawajska - 15-25 CUP (2,2-4zł),
napój z okienka - 2 CUP (0,3 zł),
drink w restauracji - 1-2 CUC (4-8 zl),
woda 1,5l - 1 CUC (4 zł),
woda 5 l - 2-2,5 CUC,
napój w puszce typu 7up - 0,5 CUC,
piwo 1 CUC
paliwo - benzyna 1,3 CUC, ale wystarczy tankować w b. małych mieścinkach gdzie nie ma turystów a co za tym idzie Pb 94 especiale i od razu nie trzeba pokazywac paszportu i płaci się mniej np 1,1 albo 1,0 CUC (czasem też po wlaniu zapłaconej kwoty i trzymaniu dalej pistoletu wciśnietęgo potrafiło paliwo jeszcze dalej lecieć tylko że malutkim strumieniem.... :) bynajmniej nie namawiam do tego :) )
casy - 15-18 CUC/dobę,
sniadania w casach - 3-5 CUC/os.
dobry 4 gw. All inc w Cayo Coco czy Varadero przez niemieckie biura do 150 zł za os za dobę
taxi za os. - cena Viazula plus ok 2-3CUC / os.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#17 PostWysłany: 15 Mar 2017 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Czy ktoś ostatnio odwiedzający Kubę mógłby się wypowiedzieć na temat orientacyjnych cen z poprzednich postów? Podskoczyły/potaniały/nie zmieniły się?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#18 PostWysłany: 15 Mar 2017 23:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22440
@‌Gaszpar‌ lecę za tydzień na 2 tygodnie, więc zrobię rekonesans i napiszę ci :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#19 PostWysłany: 15 Mar 2017 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Dzięki ja lecę 26.04 na 10 dni zatem czekam na aktualizację :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: koszty pobytu
#20 PostWysłany: 16 Mar 2017 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1881
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
@‌Gaszpar‌, to ja podam te ceny ktore mam udokumentowane i te ktore pamietam

Casy na ktore trafilem byly od 25 do 35CUCów za dwie osoby i do tego sniadanie zawsze po 5CUCów od osoby.
Puszka napoju bezalkoholowego w knajpie 1 CUC, w sklepie 0,5CUC
Piwo lokalne w knajpie 2 CUC, w sklepie 1 CUC. Heineken troche drozszy.
Woda 1,5l pomiedzy 0,75 a 1,75CUC w zaleznosci czy sklep bardziej czy mniej turystyczny.
rum bialy Havana Club okolo 4CUC za 0,5l.
Kawa typu espresso nalana z termosa w barakowozie robiacym za kawiarnie - 1 CUP (niecale 20gr)
Taksowka korporacyjna - piekna, nowa, blyszczaca, z klimatyzacja - z lotniska HAV do centrum miasta - 30CUCow
Taksowka collectivo na odcinku okolo 3km w Havanie - 1 CUC od osoby
kanapka z parowka - 20CUP

Pod linkiem ponizej masz menu knajpy w Hawanie ktora nam polecono i ktora teraz sam bardzo moge polecic. Jest dosyc turystyczna, kompletnie nie ma klimatu kubanskiego (biale obrusy, kelnerzy z kijem w tylku) ale za to przepyszne jedzenie i calkiem przystepne ceny. Wieczorem ustawia sie dosyc dluga kolejka chetnych przed wejsciem wiec cos w niej musi byc :)
http://elbiky.com/images/magazine/menu_biky.html#page/9

Pizza z okienka:
Załącznik:
20170123_150938.jpg
20170123_150938.jpg [ 97.14 KiB | Obejrzany 2815 razy ]


Benzyna 94 Especial:
Załącznik:
20170123_120813.jpg
20170123_120813.jpg [ 17.52 KiB | Obejrzany 2815 razy ]
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group