Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lis 2014 20:23 

Rejestracja: 25 Gru 2013
Posty: 10
Witam,

Dostałem kilka dni temu mandat za nadmierną prędkość (13 mil) oraz za bliskie jechanie względem samochodu przede mną na łączną wartość 400 dolarów. Samochód nie był wynajmowany, należy do przyjaciela.
Jeśli chodzi o adres to podałem adres w Meksyku, gdzie jestem ze wzgledu na wymiane studencka. Z tego co widzę na mandacie to mają moje podstawowe dane: imie , drugie imie, nazwisko, data urodzenia, pesel oraz dane samochodu który kierowałem. Nie mają ani nr dowodu ani paszportu.
I tu pojawiają się moje pytania:
1. Czy grożą mi jakieś konsekwencje z tytuły nie placenia tego mandatu ? Sam policjant mi powiedzał, że mandat nie zostanie wysłany do Polski czy nie wiadmo co, ale mogą się pojawić problemy jak będę chciał wkroczyć do USA.
2. Na początku stycznia będę wracał do Polski przez Dallas (Texas) i czy jest możliwe, że mnie zatrzymają na odprawie celnej albo coś w tym stylu ?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 11 Lis 2014 20:39 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
Zapłać mandat i po problemie :) Sorry za szczerość, ale generalnie zadałeś pytanie, w jaki sposób oszukać państwo, na terenie którego złamałeś przepisy - dość wyraźnie. Takie życie - raz zarobisz, a raz stracisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 11 Lis 2014 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Tego czy nie mają innych danych to nie wiesz, mandat to nie jedyny dokument jaki powstaje w wyniku takiego wykroczenia.
I żebyś się nie zdziwił, ja dostałem do domu w Polsce mandat ze stanu Nowy Jork. Przyszedł w jakieś trzy miesiące od wykroczenia. Ja zapłaciłem, bo miałem i mam nadal zamiar wracać do USA i nie chcę mieć problemów na granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lis 2014 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 108
Loty: 100
Kilometry: 137 216
Do Polski wrócisz bez problemu. Problemy pojawia się przy próbie powrotu do USA, wtedy to na lotnisku podczas rozmowy zostaniesz poproszony o zapłatę tego mandatu, a w skrajnym przypadku mogą odmówić wpuszczenia do kraju.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lis 2014 20:57 

Rejestracja: 25 Gru 2013
Posty: 10
Michał86 napisał(a):
Zapłać mandat i po problemie :) Sorry za szczerość, ale generalnie zadałeś pytanie, w jaki sposób oszukać państwo, na terenie którego złamałeś przepisy - dość wyraźnie. Takie życie - raz zarobisz, a raz stracisz.


Jestem w stanie i mam zamiar zapłacić, ale dopiero po moim powrocie do Polski. Tutaj niestety nie stać mnie na taki wydatek bo budżet dosyć napięty :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lis 2014 21:03 

Rejestracja: 18 Wrz 2014
Posty: 83
W takim razie zrób, jak koledzy podpowiadają - zapłać po powrocie i zapomnij o sprawie. Nie miałem zamiaru Cię obrazić, ale jestem po prostu uczulony na kombinowanie w takich sprawach. Choć wiem, że przykład idzie z góry (vel spryciarze z pewnej partii politycznej).

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lis 2014 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Gdyby był wynajmowany (samochód) to wtedy mandat byłby wysłany do wypożyczalni, która by Cie scigała (w szczególności sciągneli by sobie sami z karty kredytowej). A tak - jak już koledzy napisali - najprawdopodobniej zostaniesz scignięty przy ponownej próbie wjazdu do US.
A co do spryciarzy (chyba by trzeba napisać "sprytni inaczej"), to myślę, że przynależność partyjna to tutaj ma mało do rzeczy, po prostu inni nie dali się tak banalnie przyłapać. Żeby nie wspomnieć o (celowo?) wadliwie działającym systemie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Lis 2014 22:42 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Vitman, a w jaki sposób dowiedzieli się o twoim adresie w Polsce? Kolega pisze, ze nie wymagają tych danych podczas wypisywania mandatu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Lis 2014 23:03 

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 57
Loty: 250
Kilometry: 613 775
W niektórych stanach za niezapłacony mandat grozi kara aresztu. Oni w przeciwieństwie do nas podchodzą to tego typu zachowań niezwykle serio. W skrajnym wypadku w przypadku ponownego wjazdu do Stanów bez zapłaconego mandatu grozi Ci odsiadka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lis 2014 01:13 

Rejestracja: 25 Gru 2013
Posty: 10
Właśnie takie bardzo serio traktowanie, oraz ciągłe wrażenie, że się jest przez coś kontrolowanym nie zachęciły mnie w jakimkolwiek stopniu aby odwiedzać USA w najbliższym czasie.

Przy okazji, wiecie może czy jest jakaś możliwość żeby zlikwidowali mi jeden mandat, albo chociaż doszło do jakiejkolwiek formy arbitrażu (chodzi mi o drugi mandat, dotyczący odległości względem drugiego samochodu). Nie wydawało mi się, żebym jechał tak blisko, myślę, że 4 metry były na pewno. A za to właśnie te wykroczenie dostałem 220 dolarów kary.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Lis 2014 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Na to też jest taryfikator, a odległość zależy również od prędkości. Nie wiem dokładnie jak te odległości i mandaty wyglądają w USA, ale w Niemczech te odległości liczą się w dziesiątkach metrów (minimum to chyba 30, ale może być i 100 jeśli jedziesz bliżej 200km/h), więc Twoje 4 metry wyglądają marnie :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Lis 2014 01:25 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
W Niemczech jest prosta zasada :polowa tacho czyli jedziesz 100-odstep 50 i radze tego w podrozach do Niemiec przestrzegac,za maly odstep jest traktowany bardzo surowo i oprocz kontroli predkosci dokonuje sie czesto kontroli odstepow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lis 2014 01:29 

Rejestracja: 25 Gru 2013
Posty: 10
No to w takim razie mogli się przyczepić do odległości :). Jechałem ok. 110 km/h. Co do odległości, może to było trochę więcej, nie czuło się żadnej niebezpiecznej odległości z drugim samochodem, no ale cóż :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lis 2014 01:32 

Rejestracja: 30 Gru 2013
Posty: 110
[quote="dynamo"]Właśnie takie bardzo serio traktowanie, oraz ciągłe wrażenie, że się jest przez coś kontrolowanym nie zachęciły mnie w jakimkolwiek stopniu aby odwiedzać USA w najbliższym czasie.

Byles kiedys w Austrii lub Szwajcarii?.......Tam jest prawdziwy Big Brother....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Lis 2014 01:54 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Nie słyszałem jeszcze aby komuś kazali opłacać mandat podczas imigration. Mandaty za wykroczenia drogowe są stanowymi wykroczeniami. Możesz np. dostać zakaz prowadzenia pojazdu w Teksasie, ale już w NY nikt problemu nie będzie Tobie robić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lis 2014 05:48 

Rejestracja: 25 Gru 2013
Posty: 10
wasmir napisał(a):
dynamo napisał(a):
Właśnie takie bardzo serio traktowanie, oraz ciągłe wrażenie, że się jest przez coś kontrolowanym nie zachęciły mnie w jakimkolwiek stopniu aby odwiedzać USA w najbliższym czasie.

Byles kiedys w Austrii lub Szwajcarii?.......Tam jest prawdziwy Big Brother....



Byłem i szczerze mówiąc, z moich doświadczeń, tam to był dla mnie cud miód i orzeszki w porównaniu do Texasu. Ale może to w jakiś sposób złe doświadczenie zdeterminowane przez małe kłopooty na granicy (nie mogli pojąć, że Polak, Belg i Meksykanin mogą studiować na jednej uczelnii w Mekysku i jechać na weekend do San Antonio/Austin.....).


P.S W Austrii i Szwajcarii nie zamykają klubów/barów o 2 w nocy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lis 2014 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
tomasz.tomczuk napisał(a):
Nie słyszałem jeszcze aby komuś kazali opłacać mandat podczas imigration. Mandaty za wykroczenia drogowe są stanowymi wykroczeniami. Możesz np. dostać zakaz prowadzenia pojazdu w Teksasie, ale już w NY nikt problemu nie będzie Tobie robić.


Dokładnie tak jest czyli mandaty nie mają wpływu na immigariaton, a po drugie każdy stan ma swoje prawo i np. mandat z CA nie będzie miał znaczenia z Texasie.

W moim przypadku dostałem dwa mandaty za jednym zamachem (red zone + registration number) w CA - adres do Polski znaleźli sobie sami, korespondencja dotarła do PL. Jeden z mandatów zareklamowałem, po 1,5 m-ca oczekiwania anulowano mandat, drugi zapłaciłem.

Co ciekawe, podczas płacenia kartą, wpisując nr rejestracyjny wypożyczonego auta, ukazała się dłuuuga lista nieopłaconych wykroczeń zrobionych na tym wypożyczonym aucie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Lis 2014 17:19 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
dynamo napisał(a):
Nie wydawało mi się, żebym jechał tak blisko, myślę, że 4 metry były na pewno.

dynamo napisał(a):
No to w takim razie mogli się przyczepić do odległości :). Jechałem ok. 110 km/h. Co do odległości, może to było trochę więcej, nie czuło się żadnej niebezpiecznej odległości z drugim samochodem, no ale cóż :)

Jechałeś za kimś stówką w odległości 4 ("może trochę więcej") metrów, podczas gdy według norm niemieckich winieneś był jechać w odległości DZIESIĘĆ razy większej? Lepiej przemyśl podobnie próbę odwoływania się, a na przyszłość zachowuj większy odstęp od poprzedzającego pojazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Lis 2014 23:13 

Rejestracja: 25 Gru 2013
Posty: 10
smok1 napisał(a):
dynamo napisał(a):
Nie wydawało mi się, żebym jechał tak blisko, myślę, że 4 metry były na pewno.

dynamo napisał(a):
No to w takim razie mogli się przyczepić do odległości :). Jechałem ok. 110 km/h. Co do odległości, może to było trochę więcej, nie czuło się żadnej niebezpiecznej odległości z drugim samochodem, no ale cóż :)

Jechałeś za kimś stówką w odległości 4 ("może trochę więcej") metrów, podczas gdy według norm niemieckich winieneś był jechać w odległości DZIESIĘĆ razy większej? Lepiej przemyśl podobnie próbę odwoływania się, a na przyszłość zachowuj większy odstęp od poprzedzającego pojazdu.


Nie była to niebezpieczne odległość, przynajmnije według prawa polskiego, bo w Polsce taka odległość nigdy nie była problemem.
Co nie znaczy, że nie jest to problem w USA.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Lis 2014 00:36, edytowano w sumie 1 raz
Ort.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 13 Lis 2014 00:22 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Uważasz, że przy tej prędkości, przy gwałtownym hamowaniu jadącego 4 m przed Toba samochodu, nie uderzyłbyś w jego tył? Niezależnie czy w USA czy w Polsce...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group