Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Paź 2013 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Cześć. Jestem nową forumowiczką i liczę na wasza pomoc.

W przyszłym roku planujemy z mężem polecieć do Las Vegas. Stamtąd przejechać pętle Grand Canyon - Antelope Canyon - Zion Canyon i Bryce Canyon. Dodatkowo wrzuciliśmy sobie w trasę kilka dodatkowych atrakcji, typu Meteor Crater, Monument Valley, Colob Canion itp, wszystkie jednak są w obrębie głównej trasy.

Przeznaczamy na to ok. 8 dni przy założeniu że 2 dni spędzimy w Las Vegas. ok, 1,5 w Grand Canyon.

Chciałabym was zapytać o koszty? Próbujemy wstępnie oszacować koszta takiej podróż (wyłączając bilety lotnicze). Podstawowe wydatki to:

1. noclegi - znalazłam stronkę hotels.com czy ktoś z was z niej korzystał? Ceny wydają mi się zbyt niskie, czy to jakiś haczyk? :) w LV 4 noce i 4 na trasie - w okolicach Page (tutaj ceny są kosmiczne, może znacie jakieś stronki z fajnymi ofertami?), okolice Bryce, Zion, Grand. Czy nocowaliście kiedyś na kempingach w Parkach narodowych? Czy można przekimać się w samochodzie nie mając namiotu? Jakie to koszty?

2. Wynajęcie samochodu na 8 dni? Najtańsza opcja powinna oscylować w jakich granicach cenowych?

3. Paliwo - słyszałam że najekonomiczniejsze auta będą palić ok 1 galon na 37-40 mil. Przy założeniu że nasza trasa ma ok 1300, powinniśmy się zamknąć w 130-150 dolarach na benzynę?

4. Orientujecie się ile kosztują obiady w jakiś zajazdach?

5. Na pewno Annual Pass do Parków to koszt kolejnych 80 dolarów. Wejściówki do Antelope się zmieniają, ale powiedzmy do 100$ mam nadzieję się zmieścimy...

Czy przychodzą wam jeszcze jakieś koszty które należy wziąć pod uwagę? Czy $2000 - 2500 wg was wystarczy?

Z góry dziękuję za wskazówki
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 21 Paź 2013 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Na prawdę nikt z Was nie może nic doradzić..?
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Paź 2013 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Była ostatnio relacja z podobnej objazdówki po USA, poczytaj i może odezwij się do autorki
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Paź 2013 19:50 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 113
Tanie noclegi to suma rzędu 10-30$ noc. Booking.com i tysiąc innych takich stron.
Samochód polecam thrifty.com możesz wielokrotnie kasować założoną rezerwację i zakładać nową tańszą, ja zmieniałem ze 6 razy.
Proponuję zobaczyć the Wave, szczególnie, że można się zapisać na pół roku przed, żeby tam wejść. (wchodzi tylko 20 osób dziennie)
Dzień na Vegas to mnóstwo czasu, a żeby nacieszyć się np. Antelope to pół dnia to mało (b. subiektywnie oczywiście)
Jesli możecie to dodajcie parę dni, koszty nie wzrosną znacząco, a nacieszycie oczy miejscami.
Just go.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Paź 2013 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Licz minimum 4000zł na dwójkę (lepiej się zaskoczyć pozytywnie).
Wszystkie ceny podają netto, każdy stan dolicza ok. 10% podatku.
Nie wiem jak wynajęcie samochodu w LV, ale ja np. wynajmowałem samochód w SLC i wypożyczalnia podawała mi cenę niby z podatkami 80$, a zapłaciłem z ubezpieczeniem 338$. Drugi raz tam wynajmowałem i też jakoś mnie tak zdarli (w Utah jest mnóstwo dodatkowych podatków do samochodu). Za to np. w Orlando jak mi podali na stronie 102$ to tyle zapłaciłem.

Na twardo licz: samochód ok. 300-400$, bo warto wziąć pełne ubezpieczenie. Benzyna (licz, że palą 7-8l/100km).
Noclegi w tanich motelach 40-50$/doba +tax za pokój. Jak macie namiot to weź, campingi w parkach po 10-15$ od samochodu i nieważne ile osób.
Karnet na parki narodowe 80$ od samochodu. Na niektóre atrakcje dodatkowo się płaci, tak jak Antelope czy Dead Horse. Jak byłem to płaciło się 24$ za Antelope. Mnie nie było stać wtedy, ale warto wejść do obu. Mnie Lower wyrwał z butów.
Jedzenie, no tu już od was zależy, liczyłbym po 30$ od osoby za dzień jedząc średnie rzeczy. Pamiętaj, że w knajpach oczekuje się tipów rzędu 15% (tak jest przyjęte).
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Paź 2013 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Zauważyłam że odbiór auta na lotnisku jest wyższy niż w innej części Las Vegas. Oczywiście wypożyczenie go na miejscu zaoszczędziłoby kłopotu zlokalizowania i dotarcia z walizkami do innej wypożyczalni (pewnie taksa) i potem nerwówki przy wylocie z Las Vegas, żeby oddać samochód w to samo miejsce i odpowiednio wcześniej dotrzeć na lotnisko.
Jak z doświadczenia? - który sposób preferujecie?

Czy warto rezerwować noclegi z wyprzedzeniem, czy na miejscu zawsze się coś znajdzie w przyzwoitych pieniądzach? Chodzi mi głównie o noclegi na trasie - konkretne rezerwacje na konkretne dni zupełnie uniemożliwią nam wprowadzanie zmian w planie wycieczki - a wiadomo jak z planami bywa.. Znajomy opowiadał, że zarezerwował pokój za 65 dol z wyprzedzeniem, bo niby oferta, a przy zakwaterowaniu słyszał, że osoba "z ulicy" za taki sam pokój płaciła 50 :)

I ponawiam pytanie - czy orientujecie się, czy na kempingach w parkach można spać bez namiotu, w aucie?

Dzięki za odpowiedź!
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Paź 2013 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Na kempingu wynajmujesz miejsce, więc jak chcesz to możesz spać w samochodzie.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Paź 2013 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Czy żeby zrobić rezerwacje biletów lotniczych, hoteli czy samochodu na stronach gdzie ceny podawane są w dolarach wyrabialiście kartę walutową (która i tak przyda się później w Stanach), czy korzystacie z polskiej karty kredytowej/debetowej? Jeśli z tej drugiej, to czy dużo straciliście na przewalutowaniu?
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Paź 2013 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Ja używam tylko polskiej karty. Popatrz na kursy bankowe, np. citi miał kiedyś totalnie zdzierskie, więc ich karty bym raczej nie brał.
Koszt przewalutowania jest znikomy w porównaniu niedogodności w wożeniu gotówki, a i tak karta prawie wszędzie będzie potrzebna.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Gru 2013 12:29 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 80
Loty: 96
Kilometry: 219 964
Tworzę trasówkę takiego wyjazdu dla siebie, ale (jak pracodawca pozwoli) na minimum 18 dni.
Las Vegas, G.Canyon (głównie Route 66), LA i jak życie pozwoli to SF.
Myślę, że wzorował się będę na przygodzie podróżników z tego tematu:
roadtrip-usa,210,32279 :geek:
_________________
NEVER STOP EXPLORING
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Gru 2013 14:01 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 1
Moim zdaniem 8 dni to zdecydowanie za mało. Na mapie odległości wydają się niewielkie ale w rzeczywistości są to potężne odcinki. Robiłem 4 lata temu trasę: LA - Barstow - (mega wielki outlet :) - LV - Grand Canyon - Zion - Bryce - Anteleope - LV - Napa Valley - SF - LA. I zajęło to 3 tygodnie.

1. noclegi - moim zdaniem poza pierwszą nocą po przylocie nie ma sensu nic wcześniej bukować, stajesz się zakładnikiem rezerwacji, a tymczasem po drodze dzieją się różne rzeczy :) Mój sposób na nocleg (sprawdzony w ciągu 5 wycieczek do USA) jest oczywisty: kiedy już wiem gdzie mniej więcej skończymy nasz dzień, rano siadam w Starbucksie, odpalam Ipada i bukuję coś przez expedia.com. W Las Vegas ceny są bardzo niskie, to żadne oszustwo, byłem tam 4 razy, za każdym razem porządna dwójka za ok 40 - 50 USD. Paige jest bardzo drogie, to prawda. Nie spałem na campingach. Można kimać w aucie, ale nie praktykowałem, myślę że warto wydać 80 USD na jakiś średni hotel :)

2. auto - jak wspominałem byłem tam 5 razy, za każdym razem wynajmowałem auto na 21 dni. Nie ma lepszej oferty niż traveljigsaw (obecnie rentalcars). Sprawdzałem to wiele razy, mają bardzo dobrą ofertę, możliwość bezpłatnej anulacji, dobre ubezpieczenie (ważne !!!) i super ceny, no i polskojęzyczną obsługę. Auto zawsze czekało (2 razy mieliśmy tańszego upgrada, raz nas za to skasował National, ale rentalcars zadziałało i oddali nam kasę !). Koszt sprawdzisz na ich stronie, ale jestem pewny, że taniej nie znajdziesz, jeśli tak, daj mi znać, na wiosnę 2014 znowu tam jadę :)

Acha, na miejscu w wypożyczalni powiedzcie, że macie długą trasę, czasami człowiek w biurze albo typ na parkingu wyda wam lepsze auto :) Sprawdźcie tylko, że nie będą was za to kasować ekstra :)

3. benzyna - oczywiście ciągle jest tańsza niż PL. Jeżeli weźmiecie małe auto (np Focus albo jakąś KIA) to moim zdaniem wydacie mniej niż 150 USD. Tak się jeździ wolno i płynnie, w/w auta palą ok 7l/100 km (w ustawieniach komputera zmieńcie sobie spalanie na europejskie)

4. obiady - tu bywa różnie, można zjeść zestaw w McD lub Wendy's za 3 - 4 USD. Tani obiad w knajpie to od 8 - 12 USD, polujcie na różne happy hours itp. Można oczywiście zjeść za 50 USD. Tak na marginesie - w mojej ocenie doba w USA liczona na dwie osoby kosztuje ok 100 USD (nocleg + wyżywienie). Śniadania w knajpach są dość tanie, ale rzadko kiedy smaczne, zawsze tłuste lub słodkie. Lepiej znaleźć dobry chleb (ciężka sprawa), kupić sałatę za dolca + np kurczaka z rożna za 7 USD w Wall Marcie i mieć wypasione sandwiche :)

5. Annual Pass - warto policzyć koszt poszczególnych wejściówek ale zawsze raczej będzie to faktycznie więcej niż AP. Kiedyś one chyba nie były imienne, warto może znaleźć kogoś kto ma AP i pożyczyć ?

6. Inne rady - warto mieść konto dolarowe w Citibanku - wpłacasz swoje dolary na konto w Polsce i wypłacasz w USA bez prowizji w bankomatach Citi, jest ich dużo, stoją w każdym Seven Eleven. Podobnie mozna zrobic w Aliorze. My zawsze bierzemy gotówę (ok 1000 USD) + wypłacamy swoje dolce w bankomatach w USA (prowizja 5 zł za wypłatę w PL + 2 - 3 USD w USA, obie są ściągane z Twojej kasy w PL). Taka akcja w Aliorze chyba nic nie kosztuje więc warto. Nie zalecam wożenia tylko gotówki. Inne koszty to kawa :) Najlepszy Starbucks ale równie dobre (i tańsze) latte jest w Dunkin Donats. Pamiętajcie, że do wszystkich cen trzeba dodać podatek (8 - 11 %), można się zdziwić przy kasie :)

Edit mod Kański: lekkie przekleństwo usunąłem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Sty 2014 15:42 

Rejestracja: 04 Lis 2013
Posty: 12
Zbanowany
W sumie powyżej masz bardzo dokładny opis uwzględniający szacunkowe koszty takiej objazdówki. bądźmy szczerzy: nie jest to tania sprawa,wręcz przeciwnie w zależności od tego ile czasu chcemy spędzić w podróży i co dokładnie zwiedzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Paź 2014 01:50 

Rejestracja: 23 Mar 2012
Posty: 80
Czy ktos sie orientuje czy Annual Pass na parki narodowe jest w sumie wazny 12 czy 13 miesiecy, bo nie za bardzo moge to zinterpretowac?
Kupilem karnet w lutym 2014, czy bedzie on dzialal jeszcze w lutym 2015?

Ponizej wstawiam tekst ze strony
When does an Annual Pass expire?
Whether you buy the pass for yourself, or as a gift, the Annual Pass is valid for 12 months from the month of purchase, expiring the last day of that month.

Z gory dzieki za pomoc w interpretacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Paź 2014 08:08 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 69
Ostatni miesiąc ważności to ten oznaczony (przedziurkowany).
W praktyce kupując w lutym, masz ważny do 28/29 luty następnego roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group