Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Gru 2020 12:57 

Rejestracja: 21 Sty 2019
Posty: 21
Loty: 8
Kilometry: 11 505
Zbanowany
Jak w tytule, szukam opinii i namiarów na lokalsów, którzy organizują wycieczki.
Kogo polecacie?
Które wycieczki warto zaliczyć.
Na facebooku można znaleźć sporo takich ofert, ciekaw jestem ich weryfikacji przez was.
Góra
 Profil Relacje PM off
akrobat4 lubi ten post.
akrobat4 uważa post za pomocny.
 
      
Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów Loty (z bagażem) na Filipiny z Warszawy za 2768 PLN. Wiele dostępnych terminów
Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast Boże Ciało w Turcji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 1918 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 09 Gru 2020 13:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
na miejscu wytargujesz najlepiej, tylko nie plac z gory.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Gru 2020 13:14 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 398
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
nam wycieczki zalatwial pan ktory lezal pod drzewem caly dzien obok naszego hotelu :-) takich gosci jest tam zapewne sporo, sami cie znajda. Namiarow na goscia nie mam, zawsze byl pod drzewem, takie mobilne biuro :-)
Sprzedal nam nurkowanie, snorkelling, rejs o zachodzie slonca - to akurat kiepskie bylo, ale tez I grosze kosztowalo, I powrot taksowka do portu ze zwiedzaniem Plantacji Przypraw, o ile dobrze pamietam to 30 USD to kosztowalo za 3 osoby - bardzo ciekawa wycieczka.
Z innych nie korzystalam.
Ja bym na twoim miejscu nic nie bukowala z wyprzedzeniem, chetnych by sprzedac turyscie wycieczke w takich miejscach nie brakuje
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Gru 2020 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4001
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Wszystko zależy od tego, gdzie będziesz kwaterował na Zanzibarze i czy będziesz miał samochód czy nie.
Jeśli będziesz miał samochód, to w zasadzie wszystko ogarniesz sam - w każde miejsce możesz dojechać i na miejscu bezpośrednio kupować usługę.

Z pewnością polecam wycieczkę łodzią na Prison Island.
Łodzi do wynajęcia stoją po lewej stronie od terminala promowego, na małej plaży.

-6.158508223786031, 39.19149815282701

Podchodzisz i negocjujesz - za ile się uda za tyle popłyniesz.
Płynie się ok. 20 minut, na miejscu masz przede wszystkim żółwie (z tego co pamiętam to wejście bezpłatne), pozostałości więzienia i piękną plażę.
Tak do 2 godzin ma miejscu to max.

Mam namiary na Polkę, która ma w Paje wypożyczalnię quadów - jak byłem w grudniu 2017, to dopiero startowała.
Na FB: Ursula Laska

Samo Stone Town zwiedzisz sam na nogach (jak będziesz bez samochodu, to można dojechać dala-dala) - za wiele nie ma, ale uroczo jest się poszwędać w ciasnych uliczkach starej części, świetny jest targ z rybami i owocami morza. Dom w którym urodził Freddie Mercury, wieczorem night market (bez zachwytów jedzeniem, ale klimat fajny).

Ciekawa jest niewielka skała, na której jest restauracja: https://pl.tripadvisor.com/ShowUserRevi ... elago.html

Fajna jest plaża w Mangroves - zwłaszcza o zachodzie słońca - z widokiem na kontynent.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Gru 2020 13:57 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 28
Loty: 233
Kilometry: 499 465
Tam oprócz przepięknych plaż właściwie nie ma nic godnego uwagi.Jeśli chodzi o chill out to wyspa nadaje się do tego idealnie.Ostatecznie można rozważyć Jozani National Park.Średnie wrażenia ale jak już się znudzą widoki pięknych plaż to można ten wariant rozważyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Gru 2020 14:07 

Rejestracja: 21 Sty 2019
Posty: 21
Loty: 8
Kilometry: 11 505
Zbanowany
Apropo plaż i chilloutu jest wycieczka Safari Blue na kupkę piasku na morzu. Opinie różne, ktoś był?
Góra
 Profil Relacje PM off
akrobat4 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Gru 2020 15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Jeśli mówisz o Safari Blue ze Stone Town to nie korzystałam ale wzięłam wycieczkę na Mnembę, reklamowaną jako najlepsze miejsce do snurkowania na Zanzibarze.
Koszt około 20 usd, wycieczka niewarta swojej ceny, rafa biała, trochę kolorowych ryb, ale generalnie bardzo słabo to wygląda

Natomiast z miejsc, które warto zobaczyć, polecam Cuza Cave - jaskinia z podziemnym jeziorem, w którym można pływać i ewentualnie sanktuarium żółwi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Daniel Młynek uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Wrz 2021 10:14 

Rejestracja: 17 Wrz 2021
Posty: 1
Witam,

Czy ktoś mógłby ocenić czy ceny które "wyhandlowalem" z przewodnikiem po Polsku Abu są ok czy dużo przepłacamy ?

Mamy dla Was w ofercie wiele różnorakich wycieczek fakultatywnych. Poniżej opis tych które cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów.
100% zadowolonych klientów!

1. SAFAR BLUE. Całodniowa wycieczka zaczynamy około 8:30 i kończymy około 16:30 . Odwiedzimy las namorzynowy na maleńkiej pięknej wysepce, popłyniemy na kolejną wyspę gdzie najemy się pod dostatkiem owoców morza i tam tez zobaczymy najstarsze drzewo bao bao. W międzyczasie będą podawane świeże owoce( kokos, ananas, arbuz itd) i napoje. Kolejną z atrakcji jest snorkeling( płetwy i maska z rurka zapewnione). Zatrzymamy się również na mieliźnie gdzie można zażyć kąpieli słonecznych.

2. Stolica i wyspa żółwi. Całodniowa wycieczka. Rozpoczęcie około 9.00 koniec około 17.00. Zaczynamy od spice farm ( plantacja przypraw)prison island( wyspa żółwi i miasto niewolników)i kończymy w Stow Town( stolica Zanzibaru)zobaczymy dom Freddie Mercury. Wszystkie wejściówki, napoje i obiad w cenie.

3. Mnemba Nugwi. Główną atrakcją tej wycieczki jest Snorkeling przy przepięknej scenerii rafy koralowej przy wyspie Billa Gatesa. Udamy się również do akwarium pływać z żółwiami Baraka. Wycieczkę zakończymy na pięknej plaży podziwiając zachód słońca. Odbiór z hotelu około 9:00 i koniec wieczorem. Jest szansa, że spotkamy na tej wycieczce delfiny, natomiast nie możemy tego zagwarantować. W międzyczasie lunch w formie owoców morza, napoje i świeże owoce. Wejściówki i sprzęt do Snorkeling zapewnione w cenie.
4. Park Jozan i The Rock restaracja. Krótka wycieczka dla tych którzy chcą zobaczyć restauracje na skale i odwiedzić małpy w ich naturalnym środowisku.


Za te 4 wycieczki za 4 osoby 680 $

+ Safari mikumi wycieczka jednodniowa samolotem z jedzeniem 370$ od osoby grupa 4os.

Z góry dziękuję za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Wrz 2021 11:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8580
złoty
Nigdy bym nie skorzystał z przewodnika, który nie zna poprawnych nazw atrakcji, które chce pokazać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Wrz 2021 12:06 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
za Mnembę bez lunchu i Jozani płaciłam po 20$ każda (w tym bilet do Jozani)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Wrz 2021 12:20 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
safari blue to kolo 60-80$ per pax (nie pamietam ile mozna zbic)

jesli suma pojedynczych wycieczek jest nizsza niz ten pakiet, to cos nie tak ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Lis 2022 13:42 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 229
Kilometry: 333 099
niebieski
Tak jak pisano już wcześniej - najkorzystniej wycieczki wychodzą, jeśli samemu się podjedzie wynajętym samochodem do miejsca, gdzie one się zaczynaja. Pośrednicy z plaż biorą sobie spora marże.

Przykładowo mi udało się zrobić:
- Safari Blue za 15$ od osoby + ok 3$ za wypożyczenie płetw i maski - trzeba podjechać do miejscowości Fumba
- wycieczka na Mnembe za 65k tzs (ok 28$ prywatna łodzią we 2 osoby, czyli 14$ od osoby) - tutaj mam mieszane uczucia ponieważ jedna z atrakcji jest zaganianie delfinów łodziami tak żeby można było z nimi popływać. Aczkolwiek druga cześć czyli pływanie z rybkami bardzo mi się podobało. + na koniec kapitan dał mi posterować lodz z Mnemby z powrotem na Zanzibar, także bardzo polecam: Yasin +255 767 882 571
Tutaj trzeba podjechać do Muyuni

Na miejscu trzeba mocno upierać się na swoją cenę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Sty 2024 23:23 

Rejestracja: 23 Sty 2024
Posty: 13
mam oferte na zwiedzanie Jozani za 35 $ przez jakiegoś lokalsa o imieniu ,,Stefan Herman''. dobra cena, czy może polecicie kogoś innego sprawdzonego albo może da się to jakoś ogarnąc na własną rękę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Sty 2024 00:12 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 303
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Stefan brzmi wiarygodnie - bierz jak masz oferte bez detali !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Sty 2024 00:29 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Jak podjedziesz sam skuterkiem to zapłacisz tylko 7 USD za wjazd (przynajmniej tyle niegdyś było) i będzie "walk z guidem".

Czyli sumując zrobisz to 4-5 x taniej niż ze Stefkiem, który chętnie i bardzo łatwo przytuli Twój ciężko zdobyty hajs w zamian dając swoje ekscytujące towarzystwo i soft drinka;)
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
szpaczny uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 28 Sty 2024 00:45 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Wstęp do Jozani 25k z przewodnikiem, czyli Ok 10 USD, dojazd z np. Jambiani niecale 0,5 USD (1k tsh) dala dala. Wybór należy do Ciebie czy obecność Szczepana czy innego Stefana podczas podróży (bo zapewne dalej nie wchodzi) jest tego warta. Samo Jozani raczej słabe, nazwałbym to spacerem wokół parkingu, mocno pod resortowego turystę, choć faktycznie małpy są.

Przy okazji ceny ze stycznia 2024 jakie płaciłem za 4 os:
- prywatna łódka na prison island 70k
- mnemba - delfiny - prywatna łódka 100k (polecam pływanie z delfinami, snorkeling można sobie darować, rafa bardzo słaba)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Sty 2024 02:26 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
Wojtek z PILI i jego masowa turystyka VIPów zrobiła chyba swoje;) Pamiętam jeszcze ceny rzędu 12.000. TZS z przewodnikiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Sty 2024 07:22 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Bez przesady, pili pili to raptem kilka hoteli, kropelka gości Zanzibaru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group