Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Cze 2018 13:28 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Ja biorę z Alamo - 88 euro za pobyt 5 dniowy w październiku, samochód pokoju Ford Fiesta z fotelikiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 04 Wrz 2018 10:01 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 13
Witam,
czy może Ktoś polecić wypożyczalnię, która podstawi auto do hotelu.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 27 Wrz 2018 11:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Sixt w mieście Kos, nie na lotnisku, bardzo fajna obsługa, bezproblemowa, odbiór samochodu z hotelu bez dodatkowych opłat (wystarczy kluczyki zostawić na recepcji). Polecam, korzystałem 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Paź 2018 13:44 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
My braliśmy auto z lotniska na Kosie z Alamo. Bez problemowy odbiór auta - możliwość płacenia kartą lub gotówką na miejscu. Samochód jaki dostaliśmy to Hyunadi i20. Przy pobraniu samochodu od razu zaznaczono mi aby pozostawił samochód na parkingu na lotnisku z kluczykami włożonymi pod osłonę od słońca i tak pozostawić auto co wiązało się z moimi wielkimi obawami. Na wejście sam obfotografowałem samochód i podczas zdania samochodu na parking lotniskowy także zrobiłem zdjęcia miejsca gdzie go postawiłem, paliwa i ilości kilometrów z uwagi na obawę nietypowego zdania samochodu.

Z kolei w hotelu Mitsis Summer Palace w którym byłem, była możliwość zamówienia samochodu do hotelu oraz kilka aut stało pod hotelem z możliwością poboru z AutoBank, Kosmos i Kombos. Leżały ulotki przy jadalni po lewej stronie,gdzie były stanowiska dla rezydentów hoteli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 26 Sie 2019 19:44 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Jakieś polecenia wypożyczalni z tego roku? Najchętniej bez blokady na kk i z 0excces.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 30 Sie 2019 22:26 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
Ja brałem alamo, wyszło mi najtaniej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 26 Sie 2021 11:31 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
A ktoś wie z jaką lokalną wypożyczalnią współpracuje polski pośrednik wiemgdziejade?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Sie 2021 11:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Na Krecie miałem z Monzy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 26 Sie 2021 17:52 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Na Krecie lokalną wypożyczalnię znam, ale teraz pytam się o Kos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 14 Maj 2022 15:43 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
piekara114 napisał(a):
A ktoś wie z jaką lokalną wypożyczalnią współpracuje polski pośrednik wiemgdziejade?


Podbijam to pytanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Maj 2022 10:14 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Safari.
Ale mi na zapytanie o wycene nie odpowiedzieli.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 15 Cze 2023 17:58 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
Czy ktoś ma info z pierwszej ręki jak w tym roku kształtują się ceny za wynajem auta? Mi odpisali z wypożyczalni, że cena za 7 dni to 350E, a to dużo jak za najniższą klasę A1.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Cze 2023 18:11 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
I tak potaniały. W lutym sprawdzałem tydzień w KGS w drugim tygodniu lipca i było koło 1300 PLN. Teraz najtaniej wychodzi 1100 PLN. Polski Kayak i jakiś pośrednik. Bezpośrednio w wypo zwykle jest drożej.


Ostatnio edytowany przez wersus79, 16 Cze 2023 13:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 15 Cze 2023 19:20 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
szeptana napisał(a):
Czy ktoś ma info z pierwszej ręki jak w tym roku kształtują się ceny za wynajem auta? Mi odpisali z wypożyczalni, że cena za 7 dni to 350E, a to dużo jak za najniższą klasę A1.


A jaki okres, bo to ma znaczenie. W sezonie cena 50 eur za 1 dzień to normalna cena na wyspach.


Ostatnio edytowany przez piekara114, 16 Cze 2023 14:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 15 Cze 2023 21:55 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
Najgorszy okres bo początek sierpnia. Wiem, że ceny wysokie ale myślałam ze przy tygodniowym wypożyczeniu będzie jednak trochę taniej. Chyba jednak wezmę coś na miejscu i na krócej w takim razie. Ktoś może coś polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Cze 2023 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Na szczyt sezonu polecam raczej bukować z wyprzedzeniem niż szukać samochodu na miejscu i ryzykować pozostanie z niczym albo z 15-letnią Pandą. Zawsze można skasować/zmienić rezerwację, jeśli pojawi się lepsza opcja.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
szeptana uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 16 Cze 2023 15:01 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
W sierpniu to może być nawet problem na 2 dni mieć auto, może być tak, że z terminami się nie zgra...
Góra
 Profil Relacje PM off
szeptana uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 17 Lip 2023 15:08 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Auta szukałem już pół roku temu z myślą o kilkudniowym wypożyczeniu. Ceny wtedy było z kosmosu, więc wiedziałem, że będziemy jeździli komunikacją publiczną. Ale chociaż na jeden dzień trzeba wziąć auto jeżeli chce się pojeździć po górach albo po miejscach, gdzie komunikacja nie dojeżdża.

Zacząłem szukać wśród wypożyczalni lokalnych w mieście Kos (blisko naszego hotelu). Większość ma swoje strony z możliwością dokonania rezerwacji. Niestety tylko jedna pozwalała zarezerwować auto na jeden dzień: ALTO car rentals
Cytuj:
https://altocarrentals.gr/

Napisałem do nich, żeby się upewnić ile kosztuje takie wypożyczenie i bardzo szybko odpowiedzieli, że 55 EUR plus SCDW Insurance za 15 EUR. Rezerwację zrobiłem na stronie wypożyczalnie dzień przed wylotem na KOS. Wybrałem opcje płacenia na miejscu. Podczas rezerwowania auta nie pytali o kartę płatniczą. Potwierdzenie na @ i dalej kontakt z firmą via Whatsapp.

Samochód miałem odebrać w biurze w Kos, ale sami zaproponowali dopełnienie formalności i wydanie samochodu w naszym hotelu, za darmo. Dostaliśmy Nissana Pulsar z bakiem wypełnionym trochę ponad połowę (5/8 na umowie). Umowa szybko wypełniona w hotelowym ogródku, na pytanie czy wezmę ich ubezpieczenie odpowiedziałem, że mam swoje i na tym temat się skończył. Szybki ogląd auta, nie zaznaczyli żadnych rys i ja nic nie znalazłem. Teraz najlepsze, nie robili żadnej blokady na karcie kredytowej, nawet jej nie spisali. Dałem tylko 55 EUR w gotówce tak jak się wcześniej umawialiśmy.
Załącznik:
IMG_20230710_140242.jpg
IMG_20230710_140242.jpg [ 347.87 KiB | Obejrzany 1176 razy ]

Załącznik:
P1000434.JPG
P1000434.JPG [ 233.39 KiB | Obejrzany 1176 razy ]


Samochodem przejechaliśmy 123 km (praktycznie całą wyspę od jednego końca do drugiego i z powrotem), Asklepiejon, wioska Zia, plażowanie w Kardamena, pawie w Plaka Forest, Kefalos oraz gwóźdź programu Paradise beach. Auto sprawowało się bardzo dobrze na każdej z dróg, którą jechaliśmy. Najcięższą drogą była podróż właśnie na Paradise beach i Nissan spisał się wzorowo.

Tankowałem dwa razy na tej samej stacji za w sumie 25 EUR (10 oraz 15), litr paliwa był za RÓWNE 2 EUR :shock: no i trochę przelałem, ale za takie dobre wypożyczenie nie żałuję. Samochód zostawiłem blisko hotelu na ulicy, klucze w recepcji z informacją dla kogo są. Na whatsapp -ie wysłałem info gdzie samochód stoi i już po 22 ktoś z wypożyczalni go zabrał dla klienta na następny dzień. Auta miałem na 24 h (od 9:15), ale w informacji do wypożyczalni napisałem, że już go nie używam, więc pewnie dlatego tak szybko je zabrali. Wypożyczalnię Altocarrentals polecam.

W mieście KOS jest bardzo dużo lokalnych wypożyczalni. Warto do każdej z osobna napisać @ zapytanie o warunki pożyczenia. Z moich obserwacji oraz rozmów z miejscowymi wynika, że teraz jest mało turystów. Chodząc po Kos widziałem wypożyczalnie z kilkoma i więcej samochodami na parkingu. Przy moim hotelu były dwie, które praktycznie były zastawione samochodami czekającymi na klientów, na przykład Safari Rent a Car. Pod koniec pobytu zapytałem o możliwość pożyczenia auta u nich. Za jeden dzień chcieli 50 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 19 Lip 2023 22:28 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Safari polecam, sama od nich miałam auto w 2021.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Paź 2023 18:03 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Podczas pobytu na Kos zarezerwowałem auto w Caldera (poprzez Booking) na dwa tygodnie we wrześniu za ok. 360€. Ze względu na bagaże i wózek (rodzinka 2+1) wziąłem klasę "large car" - Fiat Tipo or similar. Dostałem Peugeota 301 z ok. 65 tys. km przebiegu (straszny gruz swoją drogą) z wypożyczalni "Drive" (swoją drogą jedno biuro obsługuje też Green Motion i jeszcze jedną markę, zapomniałem jaką).

Odbiór auta jest w okolicy lotniska, ok. 100m od terminalu drogą bez chodnika (ale na Kos to normalka).
Obsługa szybka, bezproblemowa i przyjazna (jak wszyscy ludzie na Kos). Blokada 1000€ na karcie, zwolniona od razu po zwrocie auta (uwaga: nie jest to pre-autoryzacja ale faktyczna transakcja, która jest zwracana, więc uwaga na ewentualne różnice kursowe jeśli KK nie jest w euro).
Zwrot bezproblemowy z pobieżnym obejrzeniem auta. Uwaga: wypożyczalnia wymaga ogarnięcia auta z piasku i brudu wewnątrz i na zewnątrz, o czym informują tabliczki w biurze, za co ponoć lubią skasować do 150€. Większość negatywnych opinii dotyczy właśnie tej kwestii. Dziwne to dla mnie, nigdy nie myłem auta przed zwrotem (pokoju w hotelu też nie sprzątam ani nie zmieniam pościeli itp.) ale dla świętego spokoju odkurzyłem wnętrze i spłukałem z zewnątrz wężem ogrodowym (miły pan na stacji benzynowej mi go użyczył; wspominałem już, że na wyspie wszyscy są przyjaźni?). Przy zwrocie nie było w ogóle tematu.

Mogę polecić tę wypożyczalnię, choć trzeba zwrócić uwagę na tego typu dziwne wymagania. Jak się komuś nie chce, albo nie będzie możliwości ogarnąć auta przed zwrotem, wtedy raczej sugerowałbym zwrócić się gdzieś indziej. Na wyspie auto jest zakurzone po dwóch dniach, nawet jeśli jeździ się tylko po asfalcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group