Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sie 2015 19:13 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Przylatujemy Ryanair w niedzielę 30.08 jak najtaniej dostać się do Kardameny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 18 Sie 2015 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 303
Loty: 107
Kilometry: 188 550
niebieski
http://www.ktel-kos.gr/site_en/ktel-kos ... -schedules - przylatujecie o 11:45 tak więc najbliższy autobus macie 13:35 koszt 2 eur
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Sie 2015 20:22 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Dzięki za info, ale to prawie 2 godziny czekania.
Ktoś wie ile taxi kosztuje? znalazłam przez różne portale transfery dzielone z innymi ok 10 funtów za nas 2+1, ale pisze, że czas transferu 1 godzina. To powoli pieszo bym doszła.
Ktoś zna cenę taxi na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Sie 2015 20:28 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 5
Za taxę zapłacisz chyba 15 euro. Z lotniska do Kefalosa zapłaciłem 30 euro, do Kardameny chyba była ta najniższa stawka - to ceny z zeszłego roku.

W drugą stronę wynegocjowałem cenę na 15 euro, bo wmówiłem taksówkarzowi że i tak na pusto pojedzie, bo ciężko o klienta jak za 10 minut będzie autobus (a wiedziałem, że nie będzie, bo był zepsuty) ;) Także wszystko do negocjacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 18 Sie 2015 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2015
Posty: 303
Loty: 107
Kilometry: 188 550
niebieski
http://www.taxikos.com/kos-airport-taxi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Sie 2015 22:15 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Mam nadzieję, że uda mi się do 15-20 euro utargować, bo 29 euro za 7 km taxi to lekka przesada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Sie 2015 20:58 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 5
Ciężko się negocjuje ceny z Lotniska do celu, bo i tak i tak pojedziesz. A uwierz, że na taksówki tam czeka klient, a nie taksówka na klienta. W drugą stronę łatwiej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sie 2015 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
15€ to chyba stała stawka lotnisko-Kardamena, ale byłem tam już trochę czasu temu, więc mogło lekko zdrożeć. (w co wątpię)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Sie 2015 10:51 

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 20
A podróżował ktoś komunikacją miejską z Kefalos do Kardameny?
Nie mogę znaleść takiego połączenia...czy to nie będzie te ostatnie z rozkładu jazdy: "from kefalos-paradise to kos" czy on nie jedzie przypadkiem przez Kardamene?
mam noclegi w Kefalos i Kardamenie nie wiem czy transfer zamawiać czy komunikacją miejską sobie poradzimy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Wrz 2015 05:09 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Z lotniska do Kardameny płaciliśmy 17 EUR (nie wiem dlaczego tyle, bo na lotnisku jest kartka że to powinno kosztować 15 EUR, ale nie chciało nam się dyskutować). Z Kardameny na lotnisko już 15 EUR. Na lotnisku była kolejka po taksówkę, także mimo wszystko warto rozważyć transfer grupowy, bo może nie być wcale o wiele dłużej niż dojazd taskówką plus czekanie.
Z Kefalos do Kardameny nie ma bezpośrednich połączeń KTEL, ale któreś z lokalnych biur wycieczkowych w Kardamenie ma ofertę tyle że w drugą stronę tzn. rano wiozą z Kardameny do Kefalos a po południu z Kefalos do Kardameny. Transfer w dwie strony 7 EUR za osobę dorosłą, dwulatek gratis, starsze dziecko pare EUR, nie pamiętam ile. Jak my jechaliśmy w busiku było sporo wolnych miejsc, więc pewnie przejazd w jedną stronę też by sprzedali. Tyle że nie pamiętam które to dokładnie było biuro, chyba Offshore Travel.
Z Kefalos do Kardameny można też się dostać KTEL z przesiadką na lotnisku, trzeba pytać kierowcę (np. dzień wcześniej), które autobusy są odpowiednio skomunikowane. Z Kardameny w sierpniu było połączenie chyba o 9:50, z powrotem nie wiem, bo się nie zdecydowaliśmy jechać z przesiadką.
Ciekawostka - z Kardameny jedzie bezpośredni autobus do Mastichari, to ten który jedzie nie lotnisko i dalej do miasta Kos. A z portu w Mastichari wypływają promy na Kalymnos (ok 8 EUR w jedną stronę), Pserimos.
Powyższe informacje z pierwszej połowy sierpnia tego roku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Wrz 2015 06:49 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
W ogóle warto pytać o ten transfer Kefalos-Kardamena w lokalnych biurach, z Kefalos na pewno wożą ludzi do Kardameny na prom na Nissyros, jak będą mieli wolne miejsca, na pewno sprzedadzą sam transfer a z portu już sobie dojdziecie gdzie chcecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Wrz 2015 11:18 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 118
megan80 i jak udało ci się z tym transportem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Wrz 2015 19:00 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Tak wszystko było ok, że mielismy 2 godziny do autobusu po przylocie to wzięliśmy taxi. Stała cena 15 euro- nie do negocjacji. A z powrotem już normalnie pojechaliśmy autobusem z Kardameny 2 euro/os jedzie tyle co taxi, bo nigdzie po drodze się nie zatrzymuje tylko na lotnisku. No ale ludzi pełno w autobusie, więc warto być dużo wcześniej przed odjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group