Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kos
#1 PostWysłany: 11 Sie 2014 18:42 

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 57
Na kos a dokładnie w Tigaki spędziłem tydzień, w paru knajpach byłem, wrzucam co mam i pamiętam.

Polecana na forum restauracja Ikaros - bardzo dobre jedzenie + piwo za 2E, nigdzie indziej w podobnej cenie nie widziałem.
1 minus to dość bliska odległość od jeziorka w którym ponoć można zobaczy flamingi ( mnie się nie udało :( ),a co za tym idzie wieczorem znacznie większe natężenie komarów. Nam kelnerka przyniosła spiralę zapachową co trochę odstraszyło krwiopijców.

Przykładowe ceny:

Ryba nie pamiętam nazwy (w każdym razie wyglądała tak) - 8E
Image

Półmisek Grecki dla 1 osoby - 10E / dla 2os/19E
Image

Inne dania:

Pita 2E tak jak w większości restauracji.
Ryby - łosoś, sola, - 7E
swordfish - 7.5E
Kalmary - 8E
Sałatka grecka - 3.5E
Gyros plate - 7,5E
Souvlaki - 7E
Półmisek rybny dla 2os - 29E - 2 ryby + owoce morza

Przy większym rachunku, kelnerzy proponują szklaneczkę ouzo.

Pita najlepsza w TAKA TAKA MAM (również polecana na forum)


Przykładowe ceny:

Image

Image

I jeszcze "ucięta" tablica przed restauracjią Mamas Cooking
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Kos
#2 PostWysłany: 12 Sty 2015 15:24 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Będąc we wrześniu 2014 na Kosie w m. Kefalos, byliśmy parokrotnie w restauracji bliżej portu - to już chyba było Kamari, którą prowadzi polka - Pani Małgosia. Restauracja nazywa się "Restaurant Gosia" i polecam ją wszystkim z czystym sumieniem! :P Właścicielka jest bardzo sympatyczną i wesołą osobą, która serwuje pyszne - przygotowywane własnoręcznie dania. Musaka (chyba 8 Euro) była wyśmienita :D , suwlaki z dodatkowymi wielkimi krewetkami (chyba 10 E) pyszności, a ośmiornica z frytkami i wszelkimi dodatkami (13 Euro) palce lizać!

A z szybkich przekąsek: w Kefalosie przy samej ulicy można było zjeść pitę za 2,0-2,5 E - smaczna z dużą ilością dodatków z gratisową lampką wina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kos
#3 PostWysłany: 27 Wrz 2018 11:44 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
"Restaurant Gosia" niestety zamknięta. Parę knajpek, które mogę polecić:
Fytorio - dość spore zestawy, zestaw Gyros za 8e, pita gyros za 3e, dobra wege pita
Agkyra - dobry zestaw Mix for 2: 4 czy 6 krewetek, 2 pstrągi (które kucharz przychodzi wyfiletować do stolika), kalmary smażone, mule za 48e. Minusy - za wodę do wina liczą 1.50 eur, na początek przynoszą przystawkę za 2e, o której cenie nie informują (fakt, że jest dość spora). Na plus, darmowy deser dodatkowo
"Traditional Coffee Shop" w Kefalos, dobra kawka, dużo miejscowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kos
#4 PostWysłany: 29 Wrz 2023 11:09 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Wróciłem z Kos i pragnę podzielić się moją subiektywną listą miejsc godnych polecenia.

Mastichari:
Aplo Beach Bar Cafe - bar w pobliżu plaży z dobrym jedzeniem, drinkami i świetnym widokiem na morze znad wydm.
O Makis Fish Taverna - typowa grecka rybna knajpa (ale w menu są też opcje inne niż ryby). Knajpa prowadzona przez grecko-polskie małżeństwo, w którym pan Grek świetnie mówi po polsku. Być może był to sam @Zeus ale nie wiadomo na pewno ;)
Horizon Bar - bar ze stolikami na plaży. Nie jedliśmy nic, ale drinki o zachodzie słońca były wyśmienite.

Kardamena:
Atheneon - jedyna na wyspie knajpa wegańska. Polecam nawet zagorzałym mięsożercom, szczególnie ich "Chckn Burger" a także Mac and Chese. Do tego podają świetną kawę, najlepszą na wyspie, z jakiejś małej, "kraftowej" palarni.
Porto Eye - knajpa z barem na dachu i obłędnym widokiem na port i morze. Poszliśmy na steka, który był dobry, ale nie wybitny (niemniej warto zjeść).

Miasto Kos:
The Cup - kawiarnia polecona przez właściciela Atheneona. Polecam zwłaszcza ich Cold Brew. Podają też dobre kanapki i tosty.

Zia:
Olives Garden - niewielki bar prowadzony przez Greka z Frankfurtu (tak, gada po niemiecku jak Niemcy). Podaje bardzo dobre smoothie.

Inne:
Melissa - niewielka kawiarnia oraz sklep z miodem i wyrobami z miodu. Warto stanąć w drodze do Kefalos na kawę i coś słodkiego (np. pieczone torebeczki z fetą w miodzie). Obok jest zagroda z osłami - dodatkowa atrakcja dla dzieci.
Magic Beach - w drodze na Magic beach warto zjeść w knajpie o tej samej nazwie. Bardzo dobre jedzenie (polecam pork souvlaki oraz bekrem meze) ze świetnym widokiem z tarasu na plażę i morze. Obsługa przesympatyczna.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Kos
#5 PostWysłany: 29 Wrz 2023 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
vincenz napisał(a):
Miasto Kos:
The Cup - kawiarnia polecona przez właściciela Atheneona. Polecam zwłaszcza ich Cold Brew. Podają też dobre kanapki i tosty.


Również polecą tą kawiarnie, byłem w niej w 06/2023.

Dodatkowo w mieście Kos:

Break Restaurant Kos - Rodzinna restauracja, właściciel sam stoi na grillu cały czas. Pod wieczór przychodzi żona + rodzina i wspomaga w obsłudze ;) Gdyż robi się pełny lokal.
Na plus szklanki do piwa w lodówce, bardzo przystępne ceny. Souvlaki Pita za 3,5 Euro, Piwo za 2 Euro. Można płacić kartą.

Image

Jeżeli chodzi o zakupy

Najtańsze zakupy w mieście Kos zrobimy tutaj: Konstantinos - Shopping Mall Duża ilość towaru z Polski sprowadzonych :D Są tylko dwie kasy więc w sezonie robią się kolejki ale warto bo ceny są naprawdę niskie w porównaniu do innych sklepów (a trochę ich tu sprawdziłem).

Największy "scam-market" to tutaj: Supermarket "City Market" Strasznie zawyżone ceny kilkukrotnie. Pułapka turystyczna :evil:
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group