Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 12 Mar 2020 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
szymon0791 napisał(a):
ale z drugiej strony nie chciał bym pojechać i nie móc wrócić bo odwołają loty.

Akurat tego bym się najmniej obawiał, taki Ryan czy Wizz będą trzymać loty dopóki będą mogli latać, byleby nie zwracać za bilety.
Też mam Cypr w planach pod koniec marca i na chwilę obecną nie zamierzam rezygnować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#82 PostWysłany: 12 Mar 2020 13:59 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 793
niebieski
A propos korzyści, które mogą się wydawać pierwszoplanowe, warto też zapoznać się z ewentualnym niekorzyściami, które mogą na nas czyhać...

Za stroną FB "chętni na podróż"

"Zastanawiasz się warto odwołać wyjazd ze względu na panujący koronawirus?

Ryzyko podróżowania o którym powinieneś wiedzieć:

- hotel w którym zostajesz może zostać poddany kwarantannie ze względu na rozpoznanie wirusa u jednego z gości

- samolot, którym przyleciałeś mógł mieć na pokładzie osobę która posiada wirusa. W najlepszym przypadku odpowiednie jednostki zidentyfikują gdzie obecnie się znajdujesz i po przebadaniu pozwolą Ci kontynuować urlop. W najgorszym, możesz skończyć w lokalnym szpitalu na leczeniu lub kwarantannie

- miejsca turystyczne, które planujesz zobaczyć, mogą być zamknięte. Wycieczki w te miejsca nie będą organizowane lub mogą zostać odwołane na ostatnią chwilę

- restauracje mogą być zamknięte lub skrócić godziny otwarcia

- hotel, który zarezerwowałeś możne odmówić Ci noclegu że względu na miejsca które odwiedziłeś lub narodowość

- możesz spotkać się ze zmianą sposobu wydawania wiz i jest szansa, że dowiesz się o tym dopiero na granicy

- jeżeli podróżujesz samolotem, możesz mieć problem z przesiadkami że względu na odwiedzone miejsca lub narodowość. Sytuacja zmienia się dynamicznie więc znowu, możesz się dowiedzieć już po przylocie, że nie zostaniesz wpuszczony do kraju

- możesz mieć problem z konsultacja lekarska lub spotkać kogoś z koronawirusem, czekając na konsultacje w sprawie infekcji po ugryzieniu komara czy zadrapaniu

- zdarza Ci się ból gardła od klimatyzacji w autobusie lub samolocie? Możesz mieć ciągła panikę czy To objawy wirusa czy jednak nie

- jeśli wyróżniasz się z tłumu i nie nosisz maseczki możesz spotkać się z przerażonym wzrokiem lokalsów

- aż w końcu, możesz zwyczajnie złapać koronawirus i wylądować na leczeniu w obcym kraju, które być może będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni

Piszę to dlatego, że parę dni temu sama nie rozumiałam na czym polega prewencja przed wirusem, ale razem ze znajomymi doświadczyliśmy na własnej skórze, jak w ciągu dwóch dni wszystkie atrakcje turystyczne zostały pozamykane, wycieczki odwołane, ulicę opustoszały, a w witrynach sklepów pojawiły się karteczki: przepraszamy, ale turystów nie obsługujemy.
Większość z opisanych punktów to coś, co przydarzyło się komuś w ciągu tych paru dni. Wakacje marzeń zamienione na pobyt w izolatce bez bieżącej wody, mimo, że nie wykazujecie objawów, bez informacji co będzie dalej i kogokolwiek kto mówi po angielsku?

Większość zmian dzieje się na tyle dynamicznie, że internet nie powie wam o obecnie zamkniętych rejonach, atrakcjach lub też może się zmienić w czasie kiedy będziecie już w samolocie.
Oczywiście może te nie wydarzy się absolutnie nic i wasze wakacje przebiegną zgodnie z planem, ale czy warto ryzykować?"

Za tydzień, 10, czy 14 dni może zdarzyć się prawie/dosłownie wszystko;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
kbk uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 12 Mar 2020 14:54 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 63
Hose napisał(a):
szymon0791 napisał(a):
ale z drugiej strony nie chciał bym pojechać i nie móc wrócić bo odwołają loty.

Akurat tego bym się najmniej obawiał, taki Ryan czy Wizz będą trzymać loty dopóki będą mogli latać, byleby nie zwracać za bilety.
Też mam Cypr w planach pod koniec marca i na chwilę obecną nie zamierzam rezygnować.


Wiesz jak Cypr wprowadzi kwarantanne obowiązkową , ale zakaz przylotów jak Cypr Północny to nie będą mieli wyjścia :)

Ja mam jeszcze tydzień na zastanawianie, ale jak wczoraj byłem optymistą to dziś już trochę jestem na nie...

@ciachu25 właśnie o to wszystko się po trochu obawiam, tym bardziej że sytuacja jest bardzo dynamiczna i może kolejne Państwa nie będę czekać tyle co Włochy z ogłoszeniem nardowej kwarantanny i zrobią to szybciej.


Ostatnio edytowany przez J29, 26 Mar 2020 18:31, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 12 Mar 2020 14:59 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
ciachu25 napisał(a):
"Zastanawiasz się czy warto odwołać wyjazd ze względu na panujący koronawirus?

Ryzyko podróżowania o którym powinieneś wiedzieć:

- hotel w którym zostajesz może zostać poddany kwarantannie ze względu na rozpoznanie wirusa u jednego z gości

- samolot, którym przyleciałeś mógł mieć na pokładzie osobę która posiada wirusa. W najlepszym przypadku odpowiednie jednostki zidentyfikują gdzie obecnie się znajdujesz i po przebadaniu pozwolą Ci kontynuować urlop. W najgorszym, możesz skończyć w lokalnym szpitalu na leczeniu lub kwarantannie

- miejsca turystyczne, które planujesz zobaczyć, mogą być zamknięte. Wycieczki w te miejsca nie będą organizowane lub mogą zostać odwołane na ostatnią chwilę

- restauracje mogą być zamknięte lub skrócić godziny otwarcia

- hotel, który zarezerwowałeś może odmówić Ci noclegu że względu na miejsca które odwiedziłeś lub narodowość

- możesz spotkać się ze zmianą sposobu wydawania wiz i jest szansa, że dowiesz się o tym dopiero na granicy

- jeżeli podróżujesz samolotem, możesz mieć problem z przesiadkami że względu na odwiedzone miejsca lub narodowość. Sytuacja zmienia się dynamicznie więc znowu, możesz się dowiedzieć już po przylocie, że nie zostaniesz wpuszczony do kraju

- możesz mieć problem z konsultacja lekarska lub spotkać kogoś z koronawirusem, czekając na konsultacje w sprawie infekcji po ugryzieniu komara czy zadrapaniu

- zdarza Ci się ból gardła od klimatyzacji w autobusie lub samolocie? Możesz mieć ciągła panikę czy To objawy wirusa czy jednak nie

- jeśli wyróżniasz się z tłumu i nie nosisz maseczki możesz spotkać się z przerażonym wzrokiem lokalsów

- aż w końcu, możesz zwyczajnie złapać koronawirus i wylądować na leczeniu w obcym kraju, które być może będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni

Amen
Każdy powinien to rozważyć przed podjęciem decyzji, chociaż oczywiście nie jest powiedziane że ma odwołać wyjazd.
Trzeba by te punkty podkleić gdzieś na górę wątku, nie wiem jak to się nazywa :D To jest właściwie uniwersalna odpowiedź na mnóstwo pytań teraz się także na tym forum pojawiających.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 12 Mar 2020 15:05 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Najwiekszą korzyścią to będzie jak to przeżyjemy(mam nadzieję :mrgreen: ) i złapiemy nowe doświadczenia , które pomogą w przyszłości. Wiele osób zapewne straci trochę życiowego-bezstresowego optymizmu ale każde doświadczenie nawet te bardzo bolesne...będzie korzystne. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#86 PostWysłany: 12 Mar 2020 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
-- 12 Mar 2020 14:06 --

@kbk nie cytuj całego posta, strony to rozwala

-- 12 Mar 2020 14:07 --

@HandSome, patrz optymistycznie:
przeżyjemy - wiele podróży
nie-przeżyjemy - jedna podróż, ale za to ta największa.
Tak czy siak- win-win
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 12 Mar 2020 15:15 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 366
niebieski
Tom Stedd napisał(a):
Ja postanowiłem zrealizować wcześniej już zorganizowany wypad autokarowy na Ukrainę od piątku do wtorku. Zobaczę na własnej skórze, jak wygląda granica i zachowanie ludzi/służb na miejscu. Oficjalnie na Ukrainie jest przecież tylko jeden potwierdzony przypadek korony...

Gabinet Ministrów Ukrainy wprowadził na terenie kraju kwarantannę, od dziś do 3 kwietnia. Zamknięto szkoły i uczelnie, placówki kulturalne itp. Zwieszone ma też być funkcjonowanie większości przejść granicznych, z wyjątkiem 49 międzynarodowych. Ograniczeń w przemieszczaniu się po kraju nie wprowadzono, ale nie wykluczono takiego posunięcia w przyszłości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 14 Mar 2020 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Są korzyści!!!! nawet dwie!!!!
1. ja i żona na lekkiej bańce plus dziecię (trzeźwe) graliśmy około 2 h. w planszówkę wśród śmiechów i rodzinnej radości.
2. potencjalna, może dokończę wreszcie relacje z USA.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 15 Mar 2020 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2020
Posty: 67
Zbanowany
ISIS zaleciło swoim członkom zaniechania wyjazdów do krajów dotkniętych epidemią :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 15 Mar 2020 16:28 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Hose napisał(a):
Też mam Cypr w planach pod koniec marca i na chwilę obecną nie zamierzam rezygnować.
Cypr od dzisiaj (15.03) zakaz wjazdu do kraju turystów, tylko mieszkańcy. Zakaza do odwołania. Rząd poprosił hotele i pensjonaty, aby zawiesili działalność do 30 kwietnia. Źródło grupa na fb Cypr po polsku
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 15 Mar 2020 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@piekara114 To bez znaczenia, loty były w trakcie polskiego bana.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 15 Mar 2020 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
mam lot na Cypr w czwartek Lotem i żadnych wiadomości o odwołaniu, a nie mam obowiązku oglądania tv czy czytania gazet, czyli o odszkodowaniu nie ma co marzyć, bo się zasłonią rozporządzeniami rządu, ale sami za sprowadzenie ludzi z Cypru chcą tysiaka w jedną stronę ?, wykasowali wizza i fr, a sami będą żerować na zdesperowanych ludziach !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 15 Mar 2020 18:12 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Poczytaj na Cypr24.pl tam jest oficjalna sprzed kilku minut o informacji, że nie wpuszczają żadnych turystów od 15 marca, a hotele mają już obowiązek być zamknięte do 30 kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 15 Mar 2020 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
eskie napisał(a):
Są korzyści!!!! nawet dwie!!!!
1. ja i żona na lekkiej bańce plus dziecię (trzeźwe) graliśmy około 2 h. w planszówkę wśród śmiechów i rodzinnej radości.
2. potencjalna, może dokończę wreszcie relacje z USA.
Załącznik:
IMG-20200315-WA0007.jpg
IMG-20200315-WA0007.jpg [ 79.71 KiB | Obejrzany 1662 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 15 Mar 2020 22:10 

Rejestracja: 01 Kwi 2018
Posty: 26
W połowie kwietnia mam lot do Gruzji.
Mam nadzieję.....
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 16 Mar 2020 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 226
Loty: 22
Kilometry: 29 493
niebieski
Moje ewidentne korzyści z obecnego czasu zarazy:
- dwie godziny dziennie oszczędzam na tym, że pracuję z domu. I chyba to tak zostawię, biuro będę odwiedzał w sprawach nagłych, raz na dwa tygodnie. :D
- skoro pracuję z domu, to jem obiady domowe, zdrowsze i tańsze niż korpolunch.
- chwilowo nie wydaję pieniędzy na głupoty tylko siedzę w domu

Czyli jak wszystko wróci do normy będę mieć więcej pieniędzy na kojemne wyjazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 16 Mar 2020 10:54 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Świat się zmieni nie do poznania. Praca w domu to będzie norma, a nie ekstrawagancja. Gotowka zniknie z obrotu, branza telekonferencji osiągnie ogromne zwyżki. Jedzenie na dowóz. Punkty drive-in apteki, banki, itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 16 Mar 2020 11:53 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Przestań pisać o tej gotówce bo naprawdę ludzie puszczą mnie w....skarpetach :mrgreen: :oops: :cry: :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 16 Mar 2020 11:56 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Nie zabija się posłańca złych wiadomosci. Wszyscy mamy przerąbane....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 16 Mar 2020 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
A tymczasem w Azji Pd.-Wsch....
Image
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 127 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group