Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Kwi 2017 22:46 

Wiem że połączenia autobusowe bardzo słabe,ale poszukuję wszelkich informacji na ten temat, szczególnie interesuję połączenie Bastia- Corte ( pomijając pociąg bo mam już rozkład ) , z tego co wyczytałem z Bastii do mojego punktu docelowego Calacuccia w ogóle nic nie jezdzi :cry: znam tą stronę www.corsicabus.org , ale jest ona uboga niestety :( inne strony też przeglądałem i nie znalazłem info. Moje pytanie brzmi - ląduję w Bastii przed godziną 15 na początku października ,czy realnie jakimś transportem dotrzeć do Corte na godzinę 18 (mniej-więcej) ?
Góra
 PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 23 Kwi 2017 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
Tę stronę znasz?
http://www.corsicabus.org/Train_service ... iaAja.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Kwi 2017 23:10 

znam,mam z tej strony rozkład pociągów
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Kwi 2017 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
No to znasz wszystko. Nie dojedziesz chyba inaczej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Kwi 2017 23:19 

w ogóle brak regularnego połączenia oprócz pociągu od Bastii do Corte :?: nic nie jeździ :!: :?:
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Kwi 2017 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
@‌BradPitt‌, ano tak. Jest dokładnie, jak @‌gosiagosia‌ napisała. Słabo to widzę. To zaledwie 70 kilometrów, ale na Korsyce transport publiczny... ekhem, no jest. :evil:
Jeżeli nie boisz się stopowania, podszedłbym/podjechałbym/podstopowałbym na Twoim miejscu do ronda na Casamozza – i tam wyciągnął palec, z dużymi szansami na transport.

PS Masz bazę w Calacuccia? STANOWCZO rekomenduję wynająć samochód na czas pobytu na Korsyce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Kwi 2017 23:36 

@‌OradeaOrbea‌
nie mam bazy w Calacuccia,pisze o tej miejscowości bo widziałem że do niej z Corte raz dziennie jedzie bus. Będę na Korsyce tylko niestety niepełne 3 dni, moim celem jest Monte Cinto,a plan jest taki-muszę się dostać do Corte jak najwcześniej bo czeka mnie przynajmniej 5 godzin marszu do schroniska Refuge de la Sega , nocleg,Monte Cinto i powrót tym samym szlakiem.Auto w moim przypadku odpada.Autostop jak najbardziej.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Kwi 2017 00:19 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
Czy myślałeś może nad spaniem w Bergeries de Vallone? Przykładowo pociąg do Francardo i stamtąd stopem do Calacucci. Z Calacucci do Calasimy i stamtąd do Bergeries? Jakby nie patrzeć to właśnie stamtąd idzie szlak na Monte Cinto a i droga Calasima - Bergeries jest całkiem elegancka nawet na nocne chodzenie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Kwi 2017 18:57 

Z Bergeries de Vallone nie skorzystam,bo nie widzę sensu nadrabiać kawał drogi z Calacucci to tego schroniska, przecież wystarczy skręcić w prawo do Lozzi (30 minut pieszo) w którym się zaczyna jeden z szlaków na Monte Cinto. Ale temat Francardo i stop do Calacucci jest baaardzo interesujący,tam po mapie tylko 20 km i rozumiem tam idzie normalna droga,więc nawet jak nie będzie stopa to płaską szosą z buta spokojnie dotrze bezpośrednio do Lozzi , dziękuję za podpowiedz właśnie dogłębnie badam tą trasę :mrgreen: :roll:
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Kwi 2017 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Byłem na Korsyce (Ajaccio) dwa tygodnie temu więc dopiszę moje uwagi. Połącznia autobusowe są znikome (np. z Ajaccio do Bonifacio tylko 2x dziennie, bilety drogie, czas przejazdu 4,5h - a to tylko ok. 120km , ale przez góry). Poza tym ten środek transportu marnuje wam dzień. Autem tę trasę pokonałem w 2,5h (rano).

Mój host mówił że atrakcją samą w sobie jest podróż pociągiem z Ajaccio do Bastii (głównie ze względu na widoki), podobno trasa tak samo malownicza jak Bernina (byłem w zimie, mega!).

Ja przez przypadek trafiłem na ofertę Accor'a który dawał pokaźną zniżkę w Hertz. Za 3 dni wypożyczenia P108 zapłaciłem tylko 52e za F-F. Nówka, miał na liczniku 24km jak go dostałem. Zrobiłem nim przez 3 dni ponad 600km.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Kwi 2017 19:20 

@‌joael‌ auto nie wchodzi w rachubę , bo mam tylko karty debetowe.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Kwi 2017 19:38 

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 327
niebieski
Bergeries proponowałem, bo sam tam szedłem i jakoś nie pomyślałem, że mogą być inne trasy ;). Jak będziesz miał trochę czasu to z Monte Cinto możesz pójść szlakiem Ascu Stagnu. Stamtąd codziennie odjeżdżają rano autobusy, które jadą przez Ponte Leccia do Calasimy.
A w Lozzi z tego co widzę są nawet 2 kempingi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Kwi 2017 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Są 2 busy dziennie, w tym jeden o 17:00, którymi dojedziesz do Ponte Leccia, a dalej - kciuk.
http://www.corsicar.com/autocars-lignes ... stia_ligne
EDIT: Rozkład niby z 2016, kto wie, czy aktualny...
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Kwi 2017 19:55 

@‌JSP‌
zakładając że skorzystam z Twojej rady i zacznę od Francardo ( a raczej jak widzę <dzięki @‌krasnal‌> zacznę w Ponte Leccia bo idą tam 2 pociągi i autobus z Bastii ), to będę wracał z buta do Corte ze spaniem w Refugio de la Sega bo bardzo chcę zobaczyć tę widoki ,szczególnie ten most nad wodą :P
Góra
 PM off
JSP lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 24 Kwi 2017 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Anonymous napisał(a):
@joael auto nie wchodzi w rachubę , bo mam tylko karty debetowe.

Samochod jest najlepsza metoda transportu na Korsyce.

Moze wyrobisz sobie karte kredytowa (chocby z minimalnym limitem, bo zawsze mozna nadplacic)? W podrozy i do bukowania samochodow/hoteli/lotow przyda sie na pewno.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Sty 2018 14:01, edytowano w sumie 1 raz
ó - u , moja pomyłka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group