Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 11034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 459, 460, 461, 462, 463, 464, 465 ... 552  Następna
Autor Wiadomość
#9221 PostWysłany: 13 Sie 2020 14:51 

Loty: 22
Kilometry: 53 032
Cholercia, w 40 milionowym kraju zachorowało już 50 tysięcy osób! Chyba czas zamknąć się w domu na 5 lat.
3 ludzi lubi ten post.

#9222 PostWysłany: 13 Sie 2020 14:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 409
Kilometry: 510 584
Spoko, kupiłem 5 nowych gier do Xboxa, będzie co robić.
 Relacje PM off  

#9223 PostWysłany: 13 Sie 2020 15:40 

Loty: 94
Kilometry: 177 077
srebrny
j_a napisał(a):
Liczba osób hospitalizowanych od ok. 3 tygodni równo rośnie, aktualnie przekracza 2000. To wciąż niewielkie liczby w skali kraju, tym bardziej dziwią opinie np. lekarzy z Krakowa, że system opieki jest u nich na skraju załamania po ostatnich wzrostach zachorowań.
.

W Małopolsce (czy też w Krakowie, nie pamiętam dokładnie) na 460 miejsc w szpitalu zakaźnym 300 jest zajętych, stąd u nich taki apel.
Minęło pół roku a rząd dalej nie potrafi sobie poradzić z organizacją szpitali.

Ostatnio edytowany przez jar188, 13 Sie 2020 15:48, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#9224 PostWysłany: 13 Sie 2020 15:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 409
Kilometry: 510 584
@jar188 dokładnie! To samo w Grecji. Rzucają się ze szpitale nie dadzą radę ale od kwietnia/maja nikt nie wpadł na pomysł zbudowania polowego szpitala dla covid. Tu nie trzeba coś super nowego, zwykły polowy.

No ale...
Szop z MZ robił wszystko żeby nas ratować.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#9225 PostWysłany: 13 Sie 2020 15:47 

Loty: 94
Kilometry: 177 077
srebrny
john_doe napisał(a):
Wracając do tematu Białorusi. Podnosiłem tutaj wraz z innymi forumowiczami temat, którego nie podjął nikt ze zwolenników totalitarnych restrykcji.

Dla dość krótkiego przypomnienia: Białoruś nie wprowadziła absolutnie żadnych restrykcji typu lock-down, przeprowadziła nawet defiladę wojskową z okazji rocznicy końca II WŚ. Absolutnie żadnych restrykcji.
Krzywe są dostępne. Oczywiście Białorusi można zarzucić brak wiarygodności, ale dowodów na ten brak: brak.

Do prasy nie dostało się ani jedno zdjęcie koparek, grobów, ciężarówek, chłodni, krzyży, przeładowanych szpitali, ludzi na ulicach, respiratorów itp. ulubionych aspektów argumentów pro-restrykcyjnych. A prasa z pewnością bardzo dobrze by zapłaciła i rozpropagowała jakiekolwiek materiały tego typu na cały świat. Byłoby to doskonałe ukoronowanie narracji pt. "bez restrykcji jest koronamasakra". Zatem prasa milczy na temat COVID-owy na Białorusi już od kwietnia.

Czyli masz z jednej strony Białoruś i ewentualnie Szwecję a z drugiej Włochy,Hiszpanię, Brazylię, USA, Rosję i jeszcze kilka innych krajów.
W jednych krajach epidemia rozwinęła się bardziej a w drugich nie, mało chyba kto wie w tej chwili dlaczego. Czy pomógł sposób działania, czy wirus zmutował a można jeszcze pewnie kilka innych teorii wysnuć.
Wyciągaj wnioski z całości a nie tylko z fragmentu pasującego akurat do twojej teorii. Trochę to słabe jest przytaczanie wciąż jednego przykładu i pomijanie kilkunastu innych.
 Relacje PM off  

#9226 PostWysłany: 13 Sie 2020 17:20 

Ostrzeżenia: 2
jar188 napisał(a):

Czyli masz z jednej strony Białoruś i ewentualnie Szwecję a z drugiej Włochy,Hiszpanię, Brazylię, USA, Rosję i jeszcze kilka innych krajów.
W jednych krajach epidemia rozwinęła się bardziej a w drugich nie, mało chyba kto wie w tej chwili dlaczego. Czy pomógł sposób działania, czy wirus zmutował a można jeszcze pewnie kilka innych teorii wysnuć.
Wyciągaj wnioski z całości a nie tylko z fragmentu pasującego akurat do twojej teorii. Trochę to słabe jest przytaczanie wciąż jednego przykładu i pomijanie kilkunastu innych.

O to to to to to!!!

Jakiej "mojej teorii"? Ja tu nie mam żadnej "teorii", proszę Pana, jak w skeczu.
"Teorię" wszystkiego przedstawiają ci, którzy w gigaabsurdalny sposób widzą związki przyczynowo-skutkowe między "zamykaniem" lub też, zależnie od mądrości etapu, "idiotyzmem" ludzi, ośmielających się normalnie żyć a "wzrostem zachorowań".

Białoruś i Szwecja pokazują tylko tyle i aż tyle, że to bzdura na resorach- a przynajmniej nie prawda objawiona, bo są czarne łabędzie, które wprost obalają tezę kontrprzykładem.
Przy okazji- obok Białorusi i Szwecji, mamy np. całą Europę Środkową. Ja tam różnicy między sterroryzowaną, bezprawnie pozamykaną Polską a Białorusią nie widzę.

Po prawdzie, to przecież wszyscy, wszędzie "wypłaszczyli". Żaden kraj na świecie, nawet Brazylia, póki co nie pokazał klasycznej krzywej epidemicznej, którą w tempie ekspresowym było dane poznać całemu światu w lutym/marcu. Jeśli mam jakiekolwiek zalążki "teorii" to chyba tylko tyle, że choroba o takim charakterze niestety tak czy inaczej zrobi to, co będzie "chciała" zrobić.

Ale w odróżnieniu od "teorii", ja nie uważam, żeby cel uświęcał środki i dopóki nie zostałem upomniany, kładłem nacisk na pryncypia filozoficzne. To, z jaką intensywnośćią zaatakowała epidemia i czy widzimy 100, 1000 czy 5000 "przypadków", to sprawa ciekawa ale absolutnie drugorzędna w tej kwestii.
Społeczeństwu należy się rzetelna informacja, ale ostateczne decyzje powinien podejmować każdy indywidualnie. Przed naprawdę niebezpieczną chorobą zaczęlibyśmy się chować bez "pomocy" i "próśb"- tak korzystnych, że aż obowiązkowych.
 Relacje PM off  

#9227 PostWysłany: 13 Sie 2020 17:23 
Awatar użytkownika

Loty: 91
Kilometry: 93 887
Jakoś w doniesieniach z Rosji worków ze zwłokami na ulicach nie widać. Dla dociekliwych - wpiszcie na yt Piękna Rosjanka. Gdzie poznać? To a propos maseczko psychozy w Polsce.
 Relacje PM off
john_doe lubi ten post.

#9228 PostWysłany: 13 Sie 2020 17:34 

platynowy
@john_doe
Cytuj:
ale ostateczne decyzje powinien podejmować każdy indywidualnie.

Piszesz o decyzji, czy ma być potencjalnym źródłem zarażania innych? O tym ma sam decydować? To ma być jego wyłączne prawo?
warsawreceiver lubi ten post.

#9229 PostWysłany: 13 Sie 2020 17:43 

Ostatnio Nas tu za filozoficzne przepychanki ostrzegli i usunęli posty- poniekąd słusznie. Co miałem powiedzieć ad meritum- powiedziałem juz kilkukrotnie. Boisz się kataru- nie wychodź z domu. Proste.
Powiem tak- chcę, aby każdy z Polaków był co najmniej tak samo mądry i odpowiedzialny jak protestujący białoruscy "medycy". Wystarczy? Odpowiedzialność medyków widać na zdjęciu powyżej. Dla mnie to koniec dyskusji z Twoimi jednozdaniowcami.

EDIT: Jeszcze jedno. Główny problem polega na tym, że definicja "nie bycia niebezpiecznym dla innych" pływa jak w kalejdoskopie, zgodnie z klasycznym pojęciem "mądrości etapu". Cóż to takiego- polecam Google. 4 miesiące temu "niebepieczne dla innych" było wyjście z domu do lasu, dziś "niebezpieczne" jest nie obłożenie buzi i nosa kawałkiem materiału.
Dr Fauci mówi już o goglach na oczach, a ja się poważnie zastanawiam jaka będzie definicja "bezpiecznego zachowania" za kolejne parę miesięcy.

W którymś momencie trzeba wyznaczyć granicę tej paranoi. Filozofia zachodnia odpowiada bardzo precyzyjnie na pytanie, w którym. To wszystko.
 Relacje PM off
HandSome lubi ten post.

#9230 PostWysłany: 13 Sie 2020 18:22 

platynowy
Cytuj:
.Boisz się kataru- nie wychodź z domu. Proste.

Kataru się nie boję. Za to boję się ludzi uważających, że mają prawo być zagrożeniem dla innych.
warsawreceiver lubi ten post.

#9231 PostWysłany: 13 Sie 2020 19:02 

niebieski
Zeus napisał(a):
@jar188 dokładnie! To samo w Grecji. Rzucają się ze szpitale nie dadzą radę ale od kwietnia/maja nikt nie wpadł na pomysł zbudowania polowego szpitala dla covid. Tu nie trzeba coś super nowego, zwykły polowy.
...

Inaczej. W Polsce jest kilka szpitali w budowie. Przykład. Na Ursynowie stoi piękny, nowoczesny, prawie gotowy budynek obok Centrum Onkologii. Co za problem przyśpieszyć budowę, gdyby ktoś pomyślał na początku roku, zamiast robić biznesiki, już byłyby dodatkowe oddziały. Ba, wystarczyło dotrzymać terminów! A tu, niespodzianka :roll: Prace budowlane miały zakończyć się w połowie roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa termin przełożono na trzeci kwartał 2020

https://warszawa.naszemiasto.pl/szpital ... c3-7674769

Chińczycy budowali ponoć szpitale od podstaw w szczerym polu przez kilkanaście dni :shock:

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... inach.read
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#9232 PostWysłany: 13 Sie 2020 19:49 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
Jest jeszcze inny aspekt tej sprawy: gdy szpitale jednoimienne zabierają zasoby -
Cytuj:
Apel, by szpital MSWiA dla chorych na COVID-19 wrócił do normalnej pracy. Obecna sytuacja obciąża inne szpitale

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA przy ul. Wołoskiej, który od połowy marca działa jako szpital zakaźny do walki z COVID-19, może jednocześnie przyjąć ok. 700 zakażonych koronawirusem pacjentów. Ani wojewoda mazowiecki, ani Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie podały dotąd, ile osób leczono tam w sumie od początku epidemii w Polsce. – W szczycie zachorowań miejsc zajętych przy ul. Wołoskiej było ok. 200 – wylicza odpowiedzialny za politykę zdrowotną wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. I komentuje: – Wołoska wydaje się być za duża na potrzeby Warszawy i okolic, nawet biorąc pod uwagę nadejście jesiennej fali zachorowań.

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie, osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa w stolicy jest obecnie ok. 300. Taki stan utrzymuje się od wielu tygodni. To pacjenci przebywający przy ul. Wołoskiej, ale też w szpitalu zakaźnym przy ul. Wolskiej, gdzie znajduje się ok. 140 łóżek. – Z dotychczasowych doświadczeń i opinii epidemiologów wiemy, że COVID-19 większość osób przechodzi w szpitalach dość łagodnie. W szpitalu MSWiA zawsze leczyło się przypadki trudne, pracują tam wybitni specjaliści. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to gra warta świeczki, by wyłączać na wiele miesięcy taki ośrodek – komentuje Rabiej.

Zwraca uwagę, że do ratusza płyną teraz od warszawiaków dwa rodzaje skarg dotyczących stołecznych szpitali. – Przede wszystkim dotyczą one szpitalnych oddziałów ratunkowych. Ten przy Wołoskiej był jednym z największych w Warszawie. Jego wyłączenie automatycznie odczuwają SOR-y przy ul. Banacha, Stępińskiej, Madalińskiego aż po szpital na Solcu. Oddziały ratunkowe w miejskich szpitalach są dużo mniejsze, więc ich przeciążenie jest tym bardziej odczuwalne – ocenia Rabiej. Drugi rodzaj skarg dotyczy dostępu do specjalistów, przede wszystkim z zakresu kardiologii i onkologii, w których specjalizuje się szpital MSWiA. W sumie przed epidemią działało tu siedem różnych oddziałów, 19 klinik, cztery przychodnie i 39 poradni. Zgodnie z decyzją wojewody wszyscy pacjenci z Wołoskiej zostali skierowani do szpitali miejskich.

– Nie chcemy, by na walce z COVID-19 ucierpiało zdrowie warszawiaków w innych obszarach. Musimy wyważyć wszystkie potrzeby – zwraca uwagę Rabiej.

Wojewoda mazowiecki nie wypowiada się jednoznacznie na temat przyszłości szpitala przy Wołoskiej. – Biorąc pod uwagę spodziewaną drugą falę epidemii SARS-CoV-2 jesienią, jak również utrzymujący się na wysokim poziomie wskaźnik zachorowań, trzeba być bardzo ostrożnym w podejmowaniu decyzji o uchyleniu jednoimienności szpitali. Jednocześnie monitorujemy sytuację w pozostałych szpitalach warszawskich – informuje zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

Dyrektorka Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego dr Małgorzata Gałązka-Sobotka zwraca uwagę, że system szpitali jednoimiennych powstał na fali zaskoczenia epidemią i wynikał z potrzeby radykalnych działań, zwłaszcza po doniesieniach z Włoch czy Hiszpanii. – Był właściwy na tamten czas i szacowane ryzyko – mówiła "Stołecznej" dr Gałązka-Sobotka. I przywoływała bardziej rozproszony model walki z COVID-19, który od początku pandemii zastosowali Niemcy. W niemal każdym swoim szpitalu wydzielili oni oddział zakaźny, wykształcając powszechną zdolność do zajmowania się pacjentami zakażonymi koronawirusem. Dzięki temu szansę na lepsze leczenie mają zakażone koronawirusem osoby cierpiące na inne schorzenia i wymagające leczenia interdyscyplinarnego. To choćby pacjenci onkologiczni czy neurologiczni. Dr Gałązka-Sobotka: – Model rozproszony to rozwiązanie długoterminowe, bo przygotowuje nas nie tylko do drugiej fali epidemii, ale w ogóle do radzenia sobie z chorobami zakaźnymi, które będą nam towarzyszyć.
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26166596,czy-szpital-mswia-przy-woloskiej-powinien-juz-wrocic-do-normalnej.html

Był czas, żeby poprawić? Był. Poprawiono? Nie, bo przecież nasz model walki jest najlepszy.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#9233 PostWysłany: 13 Sie 2020 23:04 

boots napisał(a):
Cytuj:
.Boisz się kataru- nie wychodź z domu. Proste.

Kataru się nie boję. Za to boję się ludzi uważających, że mają prawo być zagrożeniem dla innych.
Dokończ zdanie: W kontekście chorób zakaźnycch, jestem "zagrożeniem dla innych" wtedy, gdy...

Jak się uda i się dowiem, w jaki sposób "zagrażam" jako zdrowy człowiek to wtedy może się zastanowię, co mogę zrobić.

A medycyna zna takie przypadki. To można leczyć! Stwierdzanie, że zagraża Ci zdrowy człowiek to jest paranoja i absurd.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mysophobia?wprov=sfla1

People who suffer from mysophobia usually display signs including:

excessive hand washing

an avoidance of locations that might contain a high presence of germs

a fear of physical contact, especially with strangers
 Relacje PM off
NorthisCalling lubi ten post.

#9234 PostWysłany: 13 Sie 2020 23:10 

platynowy
Skąd pewność, że jesteś zdrowy?

#9235 PostWysłany: 13 Sie 2020 23:14 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 1
złoty
zzz

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
HandSome lubi ten post.

#9236 PostWysłany: 14 Sie 2020 00:44 

boots napisał(a):
Skąd pewność, że jesteś zdrowy?
"Myślę, więc jestem". "Pewność" jest w sprawie podatków i śmierci. Reszta to kwestia systemu wartości.

W tym łacińskim, zachodnim, występuje domniemanie niewinności. Im dubio, pro tributario/libertate.
Ja Cię mam uczyć postaw kultury, w której żyjesz? No wybacz.

A teraz proszę odpowiedzieć na moje pytanie i uzupełnić kropki. Śmiało.
 Relacje PM off  

#9237 PostWysłany: 14 Sie 2020 01:02 

platynowy
Cytuj:
Reszta to kwestia systemu wartości.

Nie. Pewność - lub nie - bycia zdrowym nie jest kwestią systemu wartości(cóż to niby takiego???). Jest za to kwestią umiejętności wyciągania wniosków z faktów.

Cytuj:
W tym łacińskim, zachodnim, występuje domniemanie niewinności.

To zasada prawa karnego. I niczego więcej.
Cytuj:
Im dubio, pro tributario/libertate.

A to akurat zasada prawa podatkowego.
Cytuj:
Ja Cię mam uczyć postaw kultury, w której żyjesz?

Tak, naucz mnie związku postaw kultury(cokolwiek to miałoby znaczyć) z prawem karnym i podatkowym - na których to zasady się powołujesz.

A skoro nie ma się pewności bycia zdrowym, to trzeba robić wszystko, żeby zminimalizować ryzyko zarażenia innych. To jedyne odpowiedzialne i moralnie akceptowalne zachowanie.
5 ludzi lubi ten post.

#9238 PostWysłany: 14 Sie 2020 08:03 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
Właśnie - odpowiedzialność. Nie tylko za siebie, ale za innych, bo żyjemy w społeczności. Brakuje zrozumienia tego, także u niektórych w tych wątku.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#9239 PostWysłany: 14 Sie 2020 08:48 

niebieski
Ah, te wesela...

Odkąd 6 czerwca rząd poluzował przepisy dotyczące wesel, na rodzinnych imprezach zaraziło się już około tysiąca osób. Na ślubach koronawirus rozsiewa się niemal lotem błyskawicy, niektóre kończą się tym, że połowa gości ma pozytywny wynik testu. Nawet minister zdrowia przyznaje, że trzeba zatrzymać tę falę wirusa. W grę wchodzą nowe ograniczenia.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w- ... 347077184a
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#9240 PostWysłany: 14 Sie 2020 09:14 
Awatar użytkownika

Dlatego chyba nie pójdę na wesele mimo zaproszenia, chociaż bardzo przykro mi odmawiać. Ale wystarczy jedna osoba z (naprawdę bądź fałszywie) pozytywnym testem żeby utknąć na kwarantnnie na niewiadomo ile tygodni a nie mogę sobie teraz na to pozwolić.
 Relacje PM off  

[ 11034 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 459, 460, 461, 462, 463, 464, 465 ... 552  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], HandSome, krzysiekk86 oraz 7 gości