Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 9202 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 426, 427, 428, 429, 430, 431, 432 ... 461  Następna
Autor Wiadomość
#8561 PostWysłany: 04 Lip 2020 10:42 
Awatar użytkownika

Loty: 102
Kilometry: 153 875
niebieski
W przyłbicy tez bys sie dusił?

Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Lip 2020 12:52, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.

#8562 PostWysłany: 04 Lip 2020 11:33 

Turtelik napisał(a):
Na Tajlandię to jeszcze trochę poczekamy jeśli mają takie pomysły...
https://www.bangkokpost.com/business/19 ... n-3-phases

Ciekawa jestem jak turysta bookujący lot będzie miał gwarancję że znajdzie się w tych 1000? No chyba, że na cały świat wydadzą tylko 1000 wiz z wjazdem na dany dzień i dopiero po dostaniu wizy będzie się bookowało loty xD Co ciekawe zaliczyli do "bezpiecznych krajów" Chiny, które dopiero co znowu zamykały Pekin... no ale chińskie yuany nie śmierdzą? :O

Z tymi wizami to oni za długo nie pociągną z turystyką, cały czas licze że przez sierpień-wrzesień będą ostrożni a od października ruszą bo sezon im się zaraz zaczyna.
Śledze cały czas sytuacje i powiem szczerze że co raz bardziej obawiam się że mój wylot w październiku będzie anulowany :/

Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Lip 2020 12:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#8563 PostWysłany: 04 Lip 2020 12:56 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 67 312
Podzielam Twój ból @malamika50, miałam być tam w marcu (no ale wtedy wszystko się zaczęło) i liczyłam że w listopadzie da radę do nich zawitać, bo na 2021 mam inne plany, a czeka na mnie voucher na lot do wykorzystania. :/
 Relacje PM off  

#8564 PostWysłany: 04 Lip 2020 13:52 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
Jesli wierzyc statystykom, tak dla porownania mapka pandemii na swiecie, tylko statystyke zgonow na COVID-19 nalezy skorygowac do 529 601 (obecnie).

Image https://www.medonet.pl/koronawirus/koro ... 27723.html

Zastanawiajaca jest b. niedokladna statystyka zgonow AH1N1: 151 700 - 575 400 oraz grasujace teorie spiskowe wg. wiki:
Cytuj:
Teorie spiskowe

Niejasne okoliczności w jakich doszło do rozprzestrzenia się wirusa stały się powodem teorii spiskowych.

Jedno jest pewne, na samej panice mozna niezle zarobic i koncerny farmaceutyczne po raz kolejny zbija ogromna kase.

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#8565 PostWysłany: 04 Lip 2020 17:21 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
srebrny
Cytuj:
Alaksandr Łukaszenka, prezydent Białorusi, w czasie ceremonii wręczenia odznaczeń państwowych ogłosił zwycięstwo kraju nad epidemią koronawirusową.

– Nie obniżamy jednak zacięcia w walce, chociaż już dziś można powiedzieć – zwyciężyliśmy. I po ostatecznym zwycięstwie nad Covid-19 obowiązkowo spotkamy się osobno z naszymi lekarzami, którzy cały czas są w pełnej gotowości – powiedział.

Przypomnijmy, że na Białorusi nie wprowadzono żadnych obostrzeń, a nawet w czasie tzw. pandemii zorganizowano mistrzostwa kraju w hokeju. – Lepiej umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach – mówił Prezydent.

Łukaszenka miał za to sporo rad dla tych, którzy boją się Covid-19. Prezydent radził aby: pić wódkę, chodzić do sauny i często jeździć na traktorze. To w zasadzie jedyne środki jakie przez pewien czas Białorusini mogli przedsięwziąć, bo na początku za noszenie maseczki groziły im kary.

Później, nie wiadomo w którym stadium epidemii, Łukaszenka stwierdził, że jakieś działania jednak podejmie.

– Podjąłem decyzję, że będziemy działać w zależności od sytuacji. Trzeba izolować – będziemy izolować. Trzeba wprowadzić kwarantannę – wprowadzimy kwarantannę. Godzinę policyjną – wprowadzimy godzinę policyjną. Czy nasi ludzie tego potrzebują? Teraz nie – mówił.

– Niektórzy szturchają nas w plecy – no już, wprowadźcie kwarantannę. Łukaszenka jest taki czy owaki. Nie ma takiej konieczności. Chociaż my nie zaprzeczamy, że ludzie u nas chorują – twierdził.

Ostatecznie więc nie wprowadzono kwarantanny narodowej i nie zamknięto kraju. Mimo to koronawirus na Białorusi to już ponoć przeszłość. Tylko, czy słowom Łukaszenki na pewno można ufać?

Czy mógłby ktoś pojechać na Białoruś by zobaczyć czy oni tam jeszcze żyją? Baćka na pewno kłamie...
2 ludzi lubi ten post.

#8566 PostWysłany: 04 Lip 2020 17:41 
Awatar użytkownika

srebrny
https://wpolityce.pl/swiat/507663-raport-ze-swiatanajwieksza-dobowa-liczba-zgonow-w-hiszpanii
wcześniej trzymałem za nich kciuki, dziś widzę stare sprawdzone metody
i już nie trzeba trzymać kciuków 8-)
namteH lubi ten post.

#8567 PostWysłany: 04 Lip 2020 17:41 
Awatar użytkownika

Loty: 91
Kilometry: 93 887
Ja na pewno się tam w tym roku wybiorę
 Relacje PM off  

#8568 PostWysłany: 04 Lip 2020 20:14 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
Potwierdziły się przypuszczenia, że w Lombardii mieliśmy do czynienia z dwoma szczepami:
Cytuj:
Lombardia została zaatakowana przez dwa różne szczepy koronawirusa - taką hipotezę przedstawili w sobotę włoscy naukowcy na sympozjum zorganizowanym w mieście Pawia. Ich zdaniem inny szczep szerzył się w rejonie Bergamo, a inny w okolicach Cremony i Lodi.

Podczas naukowej konferencji na uniwersytecie w Pawii profesor wirusologii Fausto Baldanti poinformował, że na podstawie przeprowadzonych badań we współpracy ze szpitalem Niguarda w Mediolanie stwierdzono, że dwa szczepy wirusa z różną sekwencją genetyczną i charakterystyką wywołały dwa różne ogniska zakażeń w Lombardii. Region ten jest epicentrum epidemii we Włoszech.

Zespół naukowy ustalił, że w miejscowości Codogno koło Lodi, gdzie 20 lutego oficjalnie potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w kraju, koronawirus krążył już od połowy stycznia. Ponadto stwierdzono, że 23 proc. mieszkańców tego miasteczka - jednego z ognisk zakażeń - zetknęło się z tym patogenem.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-07-04/naukowcy-w-lombardii-szerzyly-sie-dwa-rozne-szczepy-koronawirusa/
 Relacje PM off
john_doe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.

#8569 PostWysłany: 04 Lip 2020 23:29 
Awatar użytkownika

platynowy
Tak jak wspominalem na forum jeszcze 6 marca:
cccc napisał(a):
Btw nie powinno sie robic zartow z tej choroby i zagrozenia.
Wyglada na to, ze ten wirus mutuje i ten zmutowany jest jeszcze bardziej agresywny.
Nawet jesli naukowcy wynajda szczepionke na jeden szczep to nie bedzie dzialala na mutanta.
Zreszta szczepionka musi byc najpierw przetestowana, a takie testy moga potrwac wiele m-cy.
Straszna kara spadla na ludzi i widac, ze ludzkosc jeszcze nie zrozumiala...

Richard Neher, kierownik dzialu ds. ewolucji, wirusow i bakterii z Universytetu w Bazylei twierdzi, ze koronawirus mutuje mniej wiecej co 2 tygodnie. :o
Znow Pani profesor Hyeryun Choe twierdzi, ze zmutowane koronawirusy sa bardziej agresywne, gdyz atakuja 10 x wiecej komorek, niz te niezmutowane oraz sa bardziej zarazliwe.
Trzy z czterech zainfekowanych osob w Niemczech sa nosicielami mutantow koronawirusa.

Cytuj:
„Das Virus mutiert ungefähr alle zwei Wochen“, sagt Richard Neher, Leiter der Forschungsgruppe Evolution von Viren und Bakterien an der Universität Basel. Das passiere allerdings nicht wie in einem Uhrwerk, sondern manchmal kämen drei Mutationen auf einmal und dann wieder sechs Wochen lang keine. Im Laufe der Zeit setzen sich meist jene Virusvarianten durch, die besser an den Wirt angepasst sind und sich am besten verbreiten können. Evolution im Zeitraffer. Die meisten Mutationen verändern die Eigenschaften der Viren nicht. Die sogenannte D614G-Mutation jedoch, die jüngst in einer Studie des Scripps Research Institute beschrieben wurde, hat den Bauplan für das sogenannte Spike-Protein verändert, das es dem Virus ermöglicht, in menschliche Zellen einzudringen. Die Teilchen dieses Spike-Proteins geben dem Virus sein charakteristisches Aussehen. Sie sind wie Zacken einer Krone auf der Oberfläche angeordnet. Mit ihnen dockt das Virus an die Zelle an, um sein Erbgut ins Zellinnere einzuschleusen. Die D614G-Mutation hat nun offenbar das Spike-Protein stabilisiert und damit effizienter gemacht.

Wir haben gesehen, dass das mutierte Virus fast zehnmal mehr Zellen angreifen kann als das nicht mutierte“, sagte die Forscherin Hyeryun Choe, die diese Mutation mit ihrem Team vom Scripps Research Institute in Florida untersuchte. Die Virusvariante hat sich ursprünglich in Europa entwickelt, wo sie inzwischen dominiert, und sie setzt sich zunehmend auch in Amerika durch.
„Drei von vier Infizierten in Deutschland haben die mutierte Form.“ Das Virus löse keine schwereren Krankheitsverläufe aus, aber es sei ansteckender und leichter übertragbar. Die Chance, sich zu infizieren, sei höher , wenn man sich nicht schütze, sagte Hyeryun Choe.
https://www.berliner-zeitung.de/gesundh ... n-li.89131

Czy naukowcom uda sie wynalezc szczepionke, ktora pokryje szerokie spektrum mutantow, czy tez poprzez kolejne mutacje z czasem jego dzialanie na oragnizm czlowieka oslabnie, powodujac tylko katar, tak jak to bylo z SARS-CoV w 2003, zobaczymy...

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#8570 PostWysłany: 05 Lip 2020 00:56 

Cytuj:
Lombardia została zaatakowana przez dwa różne szczepy koronawirusa - taką hipotezę przedstawili w sobotę włoscy naukowcy na sympozjum zorganizowanym w mieście Pawia. Ich zdaniem inny szczep szerzył się w rejonie Bergamo, a inny w okolicach Cremony i Lodi.

Podczas naukowej konferencji na uniwersytecie w Pawii profesor wirusologii Fausto Baldanti poinformował, że na podstawie przeprowadzonych badań we współpracy ze szpitalem Niguarda w Mediolanie stwierdzono, że dwa szczepy wirusa z różną sekwencją genetyczną i charakterystyką wywołały dwa różne ogniska zakażeń w Lombardii. Region ten jest epicentrum epidemii we Włoszech.

Zespół naukowy ustalił, że w miejscowości Codogno koło Lodi, gdzie 20 lutego oficjalnie potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w kraju, koronawirus krążył już od połowy stycznia. Ponadto stwierdzono, że 23 proc. mieszkańców tego miasteczka - jednego z ognisk zakażeń - zetknęło się z tym patogenem.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-07-04/naukowcy-w-lombardii-szerzyly-sie-dwa-rozne-szczepy-koronawirusa/[

Toż to być nie może. Czyli kolejna przesłanka de facto wprost, że wirus był wcześniej lub znacznie wcześniej niż rzekomi oficjalni pacjenci zero.

Należy zatem wywnioskować, że Codogno mało ciekawe, mieszkańcy nieruchawi i przez ponad miesiąc nikt stamtąd nie wyjechał ani tam nie przyjechał. Normalnie Wołosate. Bo przecież pięknie, barwnie i żywiołowo opisane w mediach kordony sanitarne wokół tego miasteczka po 20 lutego + totalitarny areszt domowy zdziałały cuda i tak oto we Włoszech uniknięto roziniesienia wirusa po całym kraju.

Stąd już tylko o krok do stwierdzania arcyskuteczności lock-downu w pakiecie z zaspawywaniem drzwi w Wuhan, z którego uciekło raptem jedyne 3 miliony ludzi. Drobnostka.

Czemuż nie było fali zgonów wcześniej? Well well, może temu, że wcześniej nie wtłaczano osób z potwierdzonym zakażeniem do domów opieki?

Kochani, tu naprawdę nie trzeba żadnych teorii spiskowych. Wystarczy opierać się na mainstreamie. "Lockdown", czytaj bezprawny totalitaryzm, nie miał bo nie mógł mieć absolutnie żadnego realnego znaczenia dla efektów rozwoju "epidemii"- być może minimalny i raczej negatywny na jej tempo- zamiast pozwolić patogenowi po prostu zrobić, co trzeba, tańczymy teraz chocholi taniec wokół testów i wzrostów, które i tak pokazują jedynie ułamek realnego stanu. Ładnie to widać w Izraelu.

Podniecanie się 2-cyfrowymi liczbami zakażeń, kiedy przeciwciała ma po kilka-kilkanaście procent całych populacji. To jest już autentycznie giga-paranoja.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#8571 PostWysłany: 05 Lip 2020 09:05 
Awatar użytkownika

srebrny
A tymczasem w Katalonii wczoraj o 12:00, bez wczesniejszych zapowiedzi, wprowadzono ponowny lockdown w okolicy Lleidy - 200.000 osob nie moze opuszczac miasta i regionu. Poki co zamkniecie na max 2 tygodnie.

Artykul po hiszpansku:
https://www.lavanguardia.com/vida/20200 ... aluna.html
Kashpir lubi ten post.

#8572 PostWysłany: 05 Lip 2020 19:05 

Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
To chyba nie czytają eReMeFu:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,4592457
"Spośród ponad 28,3 tys. zmarłych na Covid-19 w Hiszpanii aż 20,6 tys. to mieszkańcy domów spokojnej starości - wynika z danych opublikowanych w sobotę przez hiszpańską agencję Europa Press."
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#8573 PostWysłany: 06 Lip 2020 08:46 
Awatar użytkownika

niebieski
Pisałem jakiś czas temu, że trefne maseczki z biznesiku Szumowskiego zamiast zostać zutylizowane trafiają do przychodni i szpitali. Czas na podobną "utylizację" testów:

Cytuj:
Testy na koronawirusa, które Ministerstwo Zdrowia chciało reklamować ze względu na niską skuteczność, mają być używane na oddziałach ratunkowych.
https://wyborcza.pl/7,75398,26101068,podejrzane-testy-na-koronawirusa-trafia-na-sor-y-jeszcze-niedawno.html?disableRedirects=true
 Relacje PM off  

#8574 PostWysłany: 06 Lip 2020 11:22 

Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
eskie napisał(a):
Edycja 04.07.2020
1. Odebrałem wyniki tzw prób wątrobowych, wskaźniki lekko podwyższone, ale w normach, w ich górnych granicach. Czyli wątroba chyba zdrowa.
2. Miałem zapytania czy to wszystko prawda, słowo harcerza, że tak.
3. Co do postów w okresie maligny, sam jestem zdziwiony, widać miałem jakieś przebłyski których nie pamiętam (Tramal+Thiocodin???)
4. Badania zrobiłem dopiero teraz, bo wcześniej odkładałem to "na później", a teraz przymusił mnie jeden z pracodawców, bo wszyscy z wydziału byli testowani.
5. Bełkot @Tr0piCi3L pozostawiam bez komentarza.

To taka sama prawda, jak to, że pływasz 600m, a tak Cię boli, że bierzesz Tramal na zaśnięcie.
Taka jak jeden z pracodawców i wszyscy z wydziału.
Od tego Tramalu, czy od pigwówki zapomniałeś że prowadzisz firmę (od lat z domu), a CoV nazywałeś grypą?
Przestań się kompromitować.

eskie napisał(a):
Ale tak całkowicie serio i poważnie.
Co jest z tym papierem toaletowym???
Przecież to pandemia grypy a nie intensywnej i spektakularnej biegunki.
Ma ktoś jakieś sensowne wytłumaczenie?

eskie napisał(a):
Najpierw przeczytałem ogólny, potem kosz, żeby się zorientować o co chodzi. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Natomiast ja i moja rodzina też ulegliśmy panice w robieniu zapasów - wczoraj kurier dostarczył nam dwie nowe gry planszowe.
KW w edukacji wygląda tak, że dostajemy informacje jakie partie materiału mamy przerobić z dzieckiem. Dziś matematyka, wczoraj geografia. Firma kateringowa dostarczająca obiady do szkoły proponuje dostawę obiadów do domu. Cena zestawu 14 PLN.
KW w gospodarce - na początku roku poczyniłem spore inwestycje, moi klienci też mają problemy z płynnością finansową, więc następują prolongaty faktur. Suma summarum - muszę uruchomić rezerwy finansowe zgromadzone właśnie na takie sytuacje.

eskie"]U mnie jest tak, że teraz finansuje firmę z rezerw i każdą złotówkę oglądam trzy razy przed wydaniem. Ale rynek musi działać, nie zapeszając, szykują się zlecenia na maj a nawet na kwiecień.[/quote]
[quote="eskie napisał(a):
Ekonomia.
Powoli wychodzę na finansową prostą, dzięki kilku Klientom.
Są to firmy pracujące na polskiej stali i polskich podzespołach. Poprosiłem aby, w miarę możliwości, zapłacili mi faktury w terminie 7 dni a nie 14.
Reakcja była następująca: ależ oczywiście płacimy.
Po dopytaniu się otrzymałem informacje: nie mamy żadnych przerw, pracujemy pełną parą a nawet zwiększamy ilość zmian, zajmujemy miejsce gigantów którzy cieli koszty i pracowali na importowanej stali.
Ktoś pisał o kupnie od Mietka zza rogu a nie z Chin - masz rację!!!

eskie napisał(a):
Witam szanownych dyskutantów, poranną szklaneczką pigwówki.

eskie napisał(a):
Jeżu malusieńki, ależ gremialne pier....enie. :roll: :roll: :roll:

eskie napisał(a):
Dostaję już fioła!!!
Od wielu lat pracuję w domu, ale SAM!!!
Rano dziecko do szkoły, żona do pracy a ja mam te 5 h na efektywną pracę.
A teraz:
- tata, weź pomóż
- eskie, weź sprawdź gdzie można kupić kafelki w dzikie różowe fallusy
- eskie, zobacz jakiego koleżanka mi mema wysłała i leci z telefonem
- tata zrób mi coś jeść
- eskie co robisz?
- eskie co zrobimy na obiad
- tata pobawmy się w...
- eskie mleka do kawy nie mam (to się czarnej napij :twisted: :twisted: :twisted: )
- tata komputer mi nie działa
i tak w kółko Macieju!!!!

eskie napisał(a):
Ja stałem ok 10 minut o 09.30, zabawne było jak gremialnie opieprzyliśmy nachalnego faceta który wpychał się bez kolejki bo jest 65+. Wkurzenie społeczeństwa jest takie, że gdyby go wnuczka nie odciągneła siłą, to chyba by w papę dostał.

eskie napisał(a):
łowca napisał(a):
Dolicz do tego wyraźny już dziś wzrost problemu alkoholowego.

Akurat ten temat jest mi dość bliski i mam w nim rozeznanie. Przed KW na detoksy prywatne czy szpitalne trafiali ludzie w złych lub bardzo złych stanach, niezależnie od dochodów, klasy społecznej i tp.
Obecnie na detoksach prywatnych pojawiła się moda na... rezerwację terminów. Rezerwacji tych dokonują ludzie zamożni, właściciele firm lub kadra wyższa kierownicza. Argumentują to tym, że mają luz, nikt niczego nie wymaga, wszystko stoi więc mogą się wreszcie bezkarnie nachlać przez 2-3 tygodnie ciągiem. Ale zdają sobie sprawę, że z kilkutygodniowego ciągu sami nie wyjdą - więc stąd te rezerwacje na maj.
Czy są to pijacy czy alkoholicy, tego zdiagnozować się nie podejmuję.

@zoli @BB108 @OSK @Klapio @Abcn @przem44 @samaki9 @zuzanna_89 @Rockriderr @Grzes830324 @olus @le_szek @warsawreceiver @j_a @sixsix @tropikey @monroe
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#8575 PostWysłany: 06 Lip 2020 12:07 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
złoty
@Tr0piCi3L - Niech moją odpowiedzią dla ciebie będzie fraszka Juliana Tuwima "Na pewnego endeka, co na mnie szczeka"

A co do pracy, to można mieć firmę i być zatrudnionym np na 1/4 etatu i być w tzw dyspozycji.

PS - ciekawe komu i czym tak nadepnąłem na odcisk.
2 ludzi lubi ten post.

#8576 PostWysłany: 06 Lip 2020 12:14 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
eskie napisał(a):
....
3. Co do postów w okresie maligny, sam jestem zdziwiony, widać miałem jakieś przebłyski których nie pamiętam (Tramal+Thiocodin???)
....

Taaa, w tych przebłyskach to nawet na pw mi pisałeś :lol:
Tr0piCi3L lubi ten post.

#8577 PostWysłany: 06 Lip 2020 12:20 

HON fly4free
eskie napisał(a):

Oj i to chyba bardzo,bo takie "wypunktowanie" sporo czasu zajmuje ;) Ludu mój ludu, cóżem ci uczynił ;)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#8578 PostWysłany: 06 Lip 2020 12:35 
Awatar użytkownika

niebieski
eskie napisał(a):

Poznasz, gdy dowiesz się kogo multikontem jest Tr0piCi3L. ;)

@Tr0piCi3L, po co mnie wywołałeś? Nie jestem zainteresowany maglem. Masz zarzuty do Eskiego, napisz do niego PW.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#8579 PostWysłany: 06 Lip 2020 12:42 

niebieski
Myślę, że wywołał wszystkich, którzy kliknęli "pomógł" :)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
warsawreceiver uważa post za pomocny.

#8580 PostWysłany: 06 Lip 2020 12:55 

srebrny
eskie...Ty się czyms takim przejmujesz? Przestań :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

[ 9202 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 426, 427, 428, 429, 430, 431, 432 ... 461  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], CommonCrawl [Bot], Trendiction [Bot] oraz 12 gości