Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 9105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399 ... 456  Następna
Autor Wiadomość
#7901 PostWysłany: 06 Cze 2020 21:29 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
@gosiagosia. Co do Hiszpanii to był błąd woldometers, sytuacja w Beglii została wyjaśniona przez @sofizmat. Tak, że bardzo prawdopodobne że dwóch;)

#7902 PostWysłany: 06 Cze 2020 22:05 
Awatar użytkownika

Oj @rattaman - aplikuj do okopress - masz szanse ;)
@sofizmat - spoko gość, niczego mu nie zarzucam. Dla Ciebie jest autorytetem wyjaśniającym sytuację Belgii - to równiez rozumiem.

Napisał tak:
Belgia podała 140 nowych przypadków. Na to składa się x wymagających hospitalizacji i y wymagających jedynie zwolnienia lekarskiego.
X+y =140
64 z kolei to ozdrowieńcy wypisani ze szpitala.
Co do ozdrowieńców z grupy Y, no tak - takich Belgia rzeczywiście nie podaje w statystykach bo rzadko kto wpada na dziki pomysł wykonania telefonu do swojego lekarza "panie doktorze, 2 tyg. Minęły, czuję się dobrze".
Stąd właśnie wrażenie że ilość aktywnych przypadków rośnie.

Tak naprawdę, żeby widzieć trend - trzeba by patrzeć jedynie na saldo przyjętych i wypisanych ze szpitala. I tym właśnie wskaźnikiem posługuje się BE żeby sprawdzać czy Epidemia jest nadal pod kontrolą.

Ja nie rozumiem @rattaman... to Ty uważasz, że w innych krajach to jak jest? Wszystkich się umieszcza w szpitalu? Jeśli tak, to zapewniam, że się mylisz. Jeśli nie to czy pacjenci z innych krajów wymagający jedynie zwolnienia lekarskiego wpadają na dziki pomysł wykonania telefonu do swojego lekarza z radosnym: jestem zdrów jak rybka?
No cóż, ja myślę, że podobnie jak w Belgii dzieje się w innych krajach.
2 ludzi lubi ten post.

#7903 PostWysłany: 06 Cze 2020 22:16 
Awatar użytkownika

Loty: 136
Kilometry: 370 000
Ostrzeżenia: 1
złoty
gosiagosia napisał(a):
@sofizmat - spoko gość

To gość-kobieta ;)
gosiagosia napisał(a):
Ja nie rozumiem @rattaman... to Ty uważasz, że w innych krajach to jak jest? Wszystkich się umieszcza w szpitalu? Jeśli tak, to zapewniam, że się mylisz. Jeśli nie to czy pacjenci z innych krajów wymagający jedynie zwolnienia lekarskiego wpadają na dziki pomysł wykonania telefonu do swojego lekarza z radosnym: jestem zdrów jak rybka?
No cóż, ja myślę, że podobnie jak w Belgii dzieje się w innych krajach.

Przez przypadek dałaś argument przeczący Twojemu stanowisku ;)
Otóż w Polsce procedura wygląda następująco: kwarantanna aż do czasu otrzymania wyników dwóch kolejnych testów (negatywnych) zleconych przez Sanepid. Inaczej nie możesz opuszczać miejsca kwarantanny (dom, szpital) dlatego akurat polskie statystyki powinny być pod tym względem bardzo dokładne. Problem w tym, że zakażeni też podobno za długo czekają na badania sprawdzające ozdrowienie.
Jeśli w innych krajach jest inaczej (tego nie wiem) to mamy kłopot bo okazuje się, że jest w nich tak naprawdę dużo więcej ozdrowieńców niż podają oficjalne statystyki ;)
 Relacje PM off  

#7904 PostWysłany: 06 Cze 2020 22:53 
Awatar użytkownika

Belgowie nie są głupsi od reszty świata. Osoby z pozytywnym testem na koronawirusa podlegają kwarantannie. Nawet ich książę Joachim przeprosił za to, że nie przestrzegał warunków kwarantanny.
A w innych krajach jest tak jak w Polsce: pozytyw - kwarantanna.

#7905 PostWysłany: 06 Cze 2020 23:06 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
gosiagosia napisał(a):
Oj @rattaman - aplikuj do okopress - masz szanse ;)

Ja zapewne pasuję tak do Okopress, jak Ty do TVP Info;) Ale poczułem się tak jakby doceniony, że moje grafomaństwo jest w miarę czytelne i zrozumiałe, pomimo prób doklejania gombrowiczowskiej gęby;)
le_szek lubi ten post.

#7906 PostWysłany: 06 Cze 2020 23:18 
Awatar użytkownika

Ja podałam okopress bo od nierzetelności tego źródła wywiodła się dyskusja.

#7907 PostWysłany: 06 Cze 2020 23:27 
Awatar użytkownika

złoty
gosiagosia napisał(a):
Belgowie nie są głupsi od reszty świata. Osoby z pozytywnym testem na koronawirusa podlegają kwarantannie. Nawet ich książę Joachim przeprosił za to, że nie przestrzegał warunków kwarantanny.
A w innych krajach jest tak jak w Polsce: pozytyw - kwarantanna.

Książę Joachim miał przestrzegać 2-tygodniowej kwarantanny społecznej po przyjeździe do Hiszpanii a nie w samej Belgii.
Taka "mała" różnica, tak odnośnie rzetelności o której piszesz ;)
Poza tym my piszemy o kwarantannie nałożonej przez np. sanepid, sprawdzanej przez policję/aplikację.

Natomiast trochę mnie dziwi jeszcze jedno - piszesz, że w innych krajach jest tak samo jak w Polsce - pozytyw = kwarantanna, która kończy się wynikiem testu?
Skąd wiesz? ;) Mam nadzieję, że sprawdzałaś no bo przecież zarzucasz nierzetelność @rattaman ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7908 PostWysłany: 06 Cze 2020 23:53 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
srebrny
-- 06 Cze 2020 23:49 --

To może przytoczę hiszpański przypadek, który znam z osobistego doświadczenia.
Współlokator jakoś gorzej się czuł więc poszedł do przychodni. Tam zrobili mu test ten co się robi z nosa, chyba na przeciwciała. Powiedzieli, że chyba ma i że być może ma jakąś łagodną postać. Odesłali do domu i tyle. Gość nie miał pewności czy aby jest zdrów więc jeszcze raz pojechał itp itd.
To wszystko było w piątek w zeszłym tygodniu. Być może za kilka dni otrzyma wyniki z badania krwi.

-- 06 Cze 2020 23:53 --

monroe napisał(a):
... Mam nadzieję, że sprawdzałaś no bo przecież zarzucasz nierzetelność @rattaman ;)

Chyba chodziło o nierzetelność okopress.
gosiagosia lubi ten post.

#7909 PostWysłany: 07 Cze 2020 00:05 
Awatar użytkownika

złoty
namteH napisał(a):
monroe napisał(a):
... Mam nadzieję, że sprawdzałaś no bo przecież zarzucasz nierzetelność @rattaman ;)

Chyba chodziło o nierzetelność okopress.

Bezpośrednio tak, pośrednio dotyczyło też jego wcześniejszych wypowiedzi ;)

Czyli w Hiszpanii nie każdy stwierdzony przypadek = obowiązkowa kwarantanna = na koniec obowiązkowy test czy pacjent wyzdrowiał?
 Relacje PM off  

#7910 PostWysłany: 07 Cze 2020 00:09 
Awatar użytkownika

Nie zarzucałam nierzetelności @rattaman.
Tak, sprawdzałam.
Nawet w Szwecji po pozytywnym teście obowiązuje kwarantanna.
I nie - my nie piszemy o kwarantannie - my piszemy o informowaniu o wyzdrowieniu ludzi, którzy mają stwierdzone zakażenie.

#7911 PostWysłany: 07 Cze 2020 00:21 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
srebrny
monroe napisał(a):
...
Czyli w Hiszpanii nie każdy stwierdzony przypadek = obowiązkowa kwarantanna = na koniec obowiązkowy test czy pacjent wyzdrowiał?

W Hiszpanii nic nie wiadomo... Gość od ponad tygodnia nic nie wie.
monroe uważa post za pomocny.

#7912 PostWysłany: 07 Cze 2020 01:32 
Awatar użytkownika

złoty
-- 07 Cze 2020 01:09 --

gosiagosia napisał(a):
Nie zarzucałam nierzetelności @rattaman.
Tak, sprawdzałam.
Nawet w Szwecji po pozytywnym teście obowiązuje kwarantanna.
I nie - my nie piszemy o kwarantannie - my piszemy o informowaniu o wyzdrowieniu ludzi, którzy mają stwierdzone zakażenie.

Przecież pisałaś, żeby @rattaman aplikował do [nierzetelnego] Okopress bo w domyśle pasowałby tam ;)
Sprawdzałaś chociażby wszystkie kraje Europy? Musiało Ci to zająć mnóstwo czasu ale oczywiście wierzę... ;)
Co do kwarantanny - odnosiłem się do Twojego posta o kwarantannie księcia Joachima (społeczna a obowiązkowa - teraz po zakażeniu zapewne ma tę drugą).

-- 07 Cze 2020 01:32 --

monroe napisał(a):
le_szek napisał(a):
Obiecał 500+ i proszę - mamy dzienny rekord, 576 nowych przypadków.
Jak coś powie, to tak jest :mrgreen:

Oj tam, czepiasz się ;)
12 maja było kilkanaście więcej dlatego to historycznie dopiero drugi wynik ;)

Sorry, masz jednak rację - 6 czerwca mieliśmy jednak najwięcej stwierdzonych przypadków od początku pandemii.
Co prawda 12 maja na początku było ich więcej ale następnie odjęto od tego wyniku mylnie zakwalifikowanych jako zakażeni przez co finalnie zdiagnozowano 556 osób...
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7913 PostWysłany: 07 Cze 2020 08:14 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
A tymczasem w Wielkiej Brytanii wczoraj trzeci dzień z rzędu zrobiono ponad 200 tysięcy testów w ciągu doby. Dla przypomnienia - w Polsce od początku zadekretowanej epidemii (czyli od 4 marca) przeprowadzono niewiele ponad milion testów. Czyli Wielka Brytania w ciągu jednego dnia zrobiła jedną piątą polskich testów w ogóle. O jakiej więc wiarygodności polskich statystyk możemy mówić?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7914 PostWysłany: 07 Cze 2020 08:42 

niebieski
Dlatego, mimo "przedwyborczych" poluzowań i starań, żeby tylko nie denerwować górników zamykaniem Śląska (a niby ich rodziny nie mogą być zarażone? ich potencjalnie zarażone żony i dzieci nie chodzą bez maseczek na już otwarte baseny i parki rozrywki, do fryzjera?), trzeba samemu zachować apolityczny rozsądek i nie pchać się w miejsca zagrożenia. :?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7915 PostWysłany: 07 Cze 2020 09:10 
Awatar użytkownika

@monroe na Twoje domysły nie mam wpływu.

#7916 PostWysłany: 07 Cze 2020 10:30 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
Cytuj:
- Przebieg epidemii w naszym kraju w postaci bardzo wysokiej dziennej zachorowalności, ale w postaci prostej, był niebezpieczny, bo świadczy o tym, że chyba źle sobie radzimy w walce z epidemią. Nie widać żadnych zmian, by zmniejszała się liczba zachorowań dziennych, a wręcz odwrotnie - skomentował w TVN24 najnowsze dane dotyczące epidemii prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, profesor Andrzej Matyja.

W związku z tym, jak mówił, "zniesienie restrykcji jest nie tylko niezrozumiałe, ale i nieodpowiedzialne". - To może doprowadzić do tego, że ten szczyt zachorowań mamy ciągle przed sobą - ocenił. - Nie jestem wróżbitą, ale może być tak, że z opóźnieniem, ale jednak, doprowadzimy do sytuacji włoskiej czy hiszpańskiej - dodał.

- Takie rozluźnienia, wesela i zbiorowe spotkania, są dla mnie nieodpowiedzialne, dlatego, że niezależnie od zaleceń trzeba apelować do społeczeństwa: bądźmy odpowiedzialni, bo odpowiedzialność nas wszystkich może doprowadzić do tego, że wreszcie dojdzie do spadku zachorowań dziennych - przekonywał. - Czasami kubeł zimnej wody jest potrzebny, lepiej szybciej niż później - dodał.
https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-prezes-naczelnej-rady-lekarskiej-andrzej-matyja-o-przebiegu-epidemii-i-kampanii-wyborczej-4604620?source=rss

No ale jak to? Przecież wszystko jest pod kontrolą, a nasz punktowy model walki z epidemią jest najlepszy na świecie i będziemy sprzedawać na niego licencję?
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#7917 PostWysłany: 07 Cze 2020 12:55 

niebieski
gosiagosia napisał(a):
Belgowie nie są głupsi od reszty świata.
.

Po 15 latach mieszkania tutaj stwierdzam, ze to kwestia dyskusyjna :)

gosiagosia napisał(a):
Osoby z pozytywnym testem na koronawirusa podlegają kwarantannie. .

To moze wyjasnie jak to wyglada w Belgii.
Zglaszasz sie do lekarza z objawami. Lekarz w za;leznosci jak duze ma watpliwosci test zleca lub nie. Znam przypadki, ze ludzie skierowania nie dostawali, bo historia ich podrozy + objawy, z ktorymi sie zglosili byly takie oczywiste, ze lekarzowi nie chcialo sie marnowac testu (w koncu sposobu postepowania to nie zmienia). Pytanie czy te osotanie przypadki zasilaja statystyki - nie wiem.
Osoba chora dostaje zwolnienie lekarskie na dwa tygodnie i siedzi w domu.
NIKT nie sprawdza czy siedzi - jestesmy dorosli w koncu.
Po dwoch tygodniach, jak jest zdrowa to wraca do normalnego funkcjonowania, jak chora to dzwoni i prosi o przedluzenie.
Tyle.
Tak monroe - dobrze kombinujesz. Nikt nie robi testow, zeby sprawdzic ze ktos wyzdrowial. Szkoda testow, skoro doswiadczenie pokazuje ze po 2-3 tygodniach 99% raczej jest zdrowe.

Natomiast nikt zdrowy nie dzwoni pochwalic sie ze jest zdrowy i dlatego wlasnie active cases po stronie IN przedstawiaja dwie katergorie chorych, a postronie OUT tylko jedna.
I dlatego wlasnie prawdopodobnie nie bede mogla wjechac do PL na wakacje samochodem na belgijskich blachach i zobaczyc sie z najblizsza rodzina :(
Najpierw Belgia nie chiala wypuscic, teraz PL nie wpusci. Chyba rozbije sobie namiot gdzies po drodze.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.

#7918 PostWysłany: 07 Cze 2020 13:31 
Awatar użytkownika

złoty
sofizmat napisał(a):
Tak monroe - dobrze kombinujesz. Nikt nie robi testow, zeby sprawdzic ze ktos wyzdrowial. Szkoda testow, skoro doswiadczenie pokazuje ze po 2-3 tygodniach 99% raczej jest zdrowe.

Natomiast nikt zdrowy nie dzwoni pochwalic sie ze jest zdrowy i dlatego wlasnie active cases po stronie IN przedstawiaja dwie katergorie chorych, a postronie OUT tylko jedna.

To niemożliwe! Przecież @gosiagosia zarzekała się, że sprawdzała i że w innych krajach jest jak w Polsce pod tym względem... ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7919 PostWysłany: 07 Cze 2020 14:56 
Awatar użytkownika

Bo jest. Osoby zarażone podlegaja IZOLACJI wg zaleceń GIS. Przebywają na zwolnieniu lekarskim a nie na kwarantannie z decyzji sanepidu. Jest różnica prawna pomiędzy pojęciem izolacji i kwarantanny.
Z pierwszej ręki wiem, że osoba chora z prawdopodobnymi objawami zakażenia jednak bez objawów zagrażających życiu na telewizycie (lub czasem wizycie bo ludzie zatajają objawy żeby móc przyjść osobiście) dostaje 14 dniowe zwolnienie z zaleceniem obserwacji. Jeżeli nadal jest chora dostaje dalsze zwolnienie. Jeżeli zdrowa - może wracać do pracy. Nie zawsze wykonuje się test. Najczęściej na test kieruje się, kiedy objawy są bezwzględnie wskazujące na zakażenie lub gdy stan wyglada na postępujący. Lekarz informuje sanepid o skierowaniu do izolacji domowej z podejrzeniem koronawirusa.
snooka lubi ten post.

#7920 PostWysłany: 07 Cze 2020 18:20 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
No, dziś jest znacząca, gigantyczna poprawa dzięki wytężonym wysiłkom rządu - już tylko 575 nowych zakażeń, aż o JEDNO mniej niż wczoraj. Znowu cały świat z zawiścią zazdrości nam sukcesów na polu walki z koronawirusem :lol:

?

Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Cze 2020 18:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.

[ 9105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399 ... 456  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], lataczuk, Woy oraz 7 gości