Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 9181 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 391, 392, 393, 394, 395, 396, 397 ... 460  Następna
Autor Wiadomość
#7861 PostWysłany: 05 Cze 2020 15:18 
Awatar użytkownika

Załącznik:
Screenshot_2020-06-05 Spain Coronavirus 287,740 Cases and 27,133 Deaths - Worldometer.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
j_a lubi ten post.

#7862 PostWysłany: 05 Cze 2020 15:30 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Worldometers jest nieco nieprecyzyjnym źródłem. Na wykesie powyżej zwyczajnie od 17 maja nie uwzględnia nowych ozdrowieńców. Od 17 maja wg Worldometers liczba aktywnych przypadków wzrosła dokładnie o tę samą wartość jak liczba wszystkich przypadków.

Ostatnio edytowany przez rattaman, 05 Cze 2020 15:32, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.

#7863 PostWysłany: 05 Cze 2020 15:31 

złoty
@gosiagosia - juz tu o tym rozmawialismy. W przypadku Hiszpanii od dluzszego czasu nie ma dodanych danych nt ozdrowien - dlatego tez liczba przypadkow wzrasta. Dane sa wiec zwyczajnie wybrakowane.
 Relacje PM off  

#7864 PostWysłany: 05 Cze 2020 15:35 
Awatar użytkownika

Loty: 136
Kilometry: 370 000
Ostrzeżenia: 1
złoty
Hiszpanie chyba w ogóle przestali podawać liczbę ozdrowieńców od mniej więcej 18/19 maja bo nie znalazłem takich danych również na hiszpańskich stronach.
 Relacje PM off  

#7865 PostWysłany: 05 Cze 2020 15:41 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Przypuszczalnie nie mają się czym pochwalić.
 Relacje PM off  

#7866 PostWysłany: 05 Cze 2020 15:56 

srebrny
Tak. Skoro chorzy nie umarli to zapewne przestali zdrowieć. Taka komplikacja, przypuszczalnie po lekturze forum;)

Polska razem z Albanią i Kosowem (EDIT: i Białorusią) jedynymi krajami Europy z współczynnikiem R > 1 (Polska - 1.05).
Co ciekawe współczynnik ten spadł w okolicach początku maja poniżej 1.

Załącznik:
Capture.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez rattaman, 05 Cze 2020 16:13, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
j_a uważa post za pomocny.

#7867 PostWysłany: 05 Cze 2020 16:12 
Awatar użytkownika

Polska ponownie pomaga sąsiadom!

Źródłem informacji jest profil FB Białoruś po polsku

"#Polskapomoc dotarła do Mińska! Cześć ładunku trafiła na Grodzieńszczyznę.

"To już drugi transport pomocy humanitarnej, którego celem jest #Białoruś. Z Białorusinami łączy nas nie tylko wspólna granica. To także wspólna historia, sąsiedztwo, które od wieków sprzyja relacjom, wspólnym projektom i współpracy" - oznajmił w czwartek, żegnając konwój w Warszawie, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Michał Dworczyk

W konwoju🚒 znajduje się 1000 metrów sześc. ładunku, w tym maski😷, lekarstwa💊, testy do wykrywania #COVID19, środki ochrony indywidualnej oraz aparaty sztucznego wspomagania oddychania.

Dziękujemy, Polsko!💕💕💕"
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7868 PostWysłany: 05 Cze 2020 16:12 
Awatar użytkownika

@rattaman, a Belgia czy Francja?
A co do Hiszpanii - jeżeli z powodu braku raportowania o ilości wyzdrowiałych ja nie mogę wysnuć tezy, że informacja okopress jest manipulacją to na jakiej podstawie ty twierdzisz, że nie jest. Czyli najkrócej mówiąc: na podstawie jakich danych w artykule stwierdzili, że tylko Polsce i Szwecji rośnie krzywa aktywnych przypadków a w innych krajach spada.
2 ludzi lubi ten post.

#7869 PostWysłany: 05 Cze 2020 16:23 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@gosiagosia
Ci wspomniani przez Ciebie po prostu to wiedzą; urodzili się z taką wiedzą i ma co z tym dyskutować.

#7870 PostWysłany: 05 Cze 2020 16:35 

srebrny
gosiagosia napisał(a):
@rattaman, a Belgia czy Francja?
A co do Hiszpanii - jeżeli z powodu braku raportowania o ilości wyzdrowiałych ja nie mogę wysnuć tezy, że informacja okopress jest manipulacją to na jakiej podstawie ty twierdzisz, że nie jest. Czyli najkrócej mówiąc: na podstawie jakich danych w artykule stwierdzili, że tylko Polsce i Szwecji rośnie krzywa aktywnych przypadków a w innych krajach spada.

Gdzie ja napisałem, że artykuł nie jest manipulacją? Poprosiłem kolegę @namteh o argumenty, za tym że jest, skoro tak twierdzi.

#7871 PostWysłany: 05 Cze 2020 16:41 
Awatar użytkownika

Skoro poprosiłeś o wskazanie dowodów na to, że jest to uznałam, że Ty uważasz, że nie jest.
Dlatego podkresliłam co uważam za manipulację.
To jak @rattaman? Artykuł w okopress jest czy nie jest zmanipulowany?
namteH lubi ten post.

#7872 PostWysłany: 05 Cze 2020 16:41 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
To najpierw piszesz, że z całej UE tylko Szwecja i Polska jest be a teraz dodajesz: no, może nie ze wszystkich krajów mamy rzetelne dane...
:lol:
euro-kołchoz to nie literówa ale ok ;)

Ostatnio edytowany przez klapio, 05 Cze 2020 16:45, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
Don_Bartoss 2nd ed. lubi ten post.

#7873 PostWysłany: 05 Cze 2020 17:25 

srebrny
@gosiagosia - uznalas co myślałaś, że ja mysle, a ja poprosiłem o podanie argumentów, do poparcia tezy o manipulacji. W swoich wypowiedziach cytowałem i odnosiłem się do tez artykułu, a nie stawiałem je jako swoje (to do kol @namteH bo chyba nie doczytał). Jeśli jesteś w stanie dowieść celowej nierzetelności artykułu, to ja pod takim postem podpisze się laikiem.

Edit: jeszcze do poprzedniego postu. Napisałem we worldometers ma nie do końca wiarygodne dane. Część osób na forum ich używa. Z czego korzystał autor artykułu tego nie wiem. To tak na marginesie tych wynurzeń o 4 klasie i czytaniu że zrozumieniem.

#7874 PostWysłany: 05 Cze 2020 18:09 

Loty: 22
Kilometry: 12 387
złoty
A mnie znów dziwi brak logiki. Intercity sprzedaje bilety na 100% miejsc siedzących, a LOT limituje. Na których jest więcej potencjalnych zagrażających covid-19? Dziś jechałem na trasie do Warszawy i przedział był pełny. Ledwie metrowy dystans, a może mniej. Na dworcu tłumy ludzi.

#7875 PostWysłany: 05 Cze 2020 18:14 
Awatar użytkownika

Loty: 136
Kilometry: 370 000
Ostrzeżenia: 1
złoty
gosiagosia napisał(a):

Skoro nie podają od 18 czy 19 maja liczby ozdrowieńców a liczba nowych przypadków od 3 tygodni jest bardzo mała, zwłaszcza w odniesieniu do wcześniej wykrytych przypadków to albo ludzie w Hiszpanii nie zdrowieją w ogóle albo umierają i są pomijani w statystykach. Co do Belgii i Francji - fakt, aktywne przypadki nie spadają i jeśli tak zostało to napisane w Okopress (nie czytałem tego artykułu) to redaktor popełnił błąd (czy też manipulował, każdy osądzi własną miarą). Trochę dziwne, że np. Belgowie podali dzisiaj 140 nowych zakażonych i tylko 64 wyzdrowiałych, być może badają w pierwszej kolejności nowe przypadki, przesuwając daleko w kolejce aktywne czyli te do ponownej weryfikacji (to tylko luźna hipoteza). Myślę, że @sofizmat jest w stanie więcej w tym temacie przekazać.
 Relacje PM off  

#7876 PostWysłany: 05 Cze 2020 18:35 
Awatar użytkownika

Loty: 91
Kilometry: 93 887
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
Polska ponownie pomaga sąsiadom!

Źródłem informacji jest profil FB Białoruś po polsku

"#Polskapomoc dotarła do Mińska! Cześć ładunku trafiła na Grodzieńszczyznę.

"To już drugi transport pomocy humanitarnej, którego celem jest #Białoruś. Z Białorusinami łączy nas nie tylko wspólna granica. To także wspólna historia, sąsiedztwo, które od wieków sprzyja relacjom, wspólnym projektom i współpracy" - oznajmił w czwartek, żegnając konwój w Warszawie, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Michał Dworczyk

W konwoju znajduje się 1000 metrów sześc. ładunku, w tym maski, lekarstwa, testy do wykrywania #COVID19, środki ochrony indywidualnej oraz aparaty sztucznego wspomagania oddychania.

Dziękujemy, Polsko!"
Inicjatywa szczytna, ale miłoby było aby obecny rząd nawiązał normalne relacje z Białorusią. Niestety zachowujemy się wobec niej tak jak USA przez lata w stosunku do Kuby
 Relacje PM off
Don_Bartoss 2nd ed. lubi ten post.

#7877 PostWysłany: 05 Cze 2020 19:41 

srebrny
sranda napisał(a):
Jeśli natomiast chodzi o dane ekonomiczne, to dostaliśmy już trochę danych za kwiecień odnośnie zmian sprzedaży detalicznej i wygląda to tak (w skali roku):

Tytułem uzupełnienia tego postu, w tym tygodniu dostaliśmy dane za kwiecień z kilku kolejnych krajów:

Norwegia: +3,8%
Szwecja: -1,3%
Niemcy: -6,5%
Czechy: -10,9%
Rumunia: -19,5%
Szwajcaria: -19,9%
Portugalia: -21,6%
UK: -22,6%
Polska: -22,9%
Włochy: -26,3%
Hiszpania: -31,6%
Irlandia: -43,3%

Niestety nie wygląda to najlepiej w kontekście prognoz, że będziemy mieli najmniejszy spadek PKB w 2020 r w UE. ;) Zwłaszcza, że dane o produkcji przemysłowej w kwietniu również były słabe (choć tu już aż tak bardzo nie odbiegamy "in minus" od większości europejskich krajów).
 Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.

#7878 PostWysłany: 05 Cze 2020 20:24 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
srebrny
Ma ktoś jakieś w miarę sprawdzone przecieki odnośnie granic Finlandii? U nich do 14 czerwca można wjeżdżać w celach zawodowych i to info już od miesiąca jest, a odnośnie planów całkowitego otwarcia dalej milczenie jak u nas.

#7879 PostWysłany: 05 Cze 2020 21:38 
Awatar użytkownika

Loty: 232
Kilometry: 373 102
złoty
W ciągu tygodnia będą weryfikować aktualne przepisy. Miało to napisać "na początku czerwca".

#7880 PostWysłany: 05 Cze 2020 21:45 
Awatar użytkownika

sranda napisał(a):
Niestety nie wygląda to najlepiej w kontekście prognoz, że będziemy mieli najmniejszy spadek PKB w 2020 r w UE. ;) Zwłaszcza, że dane o produkcji przemysłowej w kwietniu również były słabe (choć tu już aż tak bardzo nie odbiegamy "in minus" od większości europejskich krajów).

Przy porównywaniu dynamik PKB pamiętajmy o uwzględnieniu zadłużenia danego kraju.
 Relacje PM off  

[ 9181 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 391, 392, 393, 394, 395, 396, 397 ... 460  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], jar188, rattaman, volve oraz 19 gości