Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 9957 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379 ... 498  Następna
Autor Wiadomość
#7501 PostWysłany: 27 Maj 2020 09:29 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
Zbanowany
srebrny
Nowa definicja ozdrowienców:
Załącznik:
Screenshot_2020-05-27 Spain Coronavirus 283,339 Cases and 27,117 Deaths - Worldometer.png

:mrgreen:

Ważne, że kasa się zgadza!

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#7502 PostWysłany: 27 Maj 2020 09:29 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
@rattaman, wczoraj w warszawskiej Wyborczej był artykuł o takich samych przypadkach w Warszawie. Wyjaśnienie jest takie, że formalności, które stworzył rząd, sprawiają, iż osoby zmarłe na koronawirusa mogą pojawić się w statystykach nawet na trzeci dzień po zgonie.

Kolejny kamyczek do ogródka ile są warte te statystyki.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7503 PostWysłany: 27 Maj 2020 09:36 

Loty: 92
Kilometry: 174 385
srebrny
rattaman napisał(a):
https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Koronawirus.-We-Wroclawiu-zmarly-4-osoby.-Ministerstwo-raportuje-o-braku-zgonow

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek 25 maja, że w Polsce nie odnotowano żadnego zgonu na koronawirusa w ciągu ostatniej doby. Tymczasem wrocławski szpital przy ulicy Koszarowej poinformował, że w weekend zmarły tam cztery osoby. 
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawi ... aku-zgonow

Bałagan?

Odpowiedziałbym jaki może być jeszcze inny powód oprócz bałaganu ale poleciałby on do kosza jako związany z polityką ;)
Po aferze z trójką zaczynam patrzeć na to wszytko co się dzieje jednak trochę inaczej.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#7504 PostWysłany: 27 Maj 2020 13:46 
Awatar użytkownika

niebieski
Podobno od soboty pojawi się szczepionka na koronawirusa, bo przecież Szumowski zapowiadał, że maseczki będziemy nosić do momentu wdrożenia szczepionki. :lol:

A tu inna wypowiedź tego pana. Co prawda ze względu na nikłą jego wiarygodność należy tę wypowiedź traktować z przymrużeniem oka, ale wklejam, bo to pierwsza taka wypowiedź publiczna w tej sprawie:

Cytuj:
To oznacza, że tej transmisji poziomej, która nas tak niepokoi, transmisja pozioma oznacza, że możemy zarazić się wzajemnie na ulicy, możemy się zarazić wzajemnie gdzieś w przestrzeni publicznej. Tej transmisji poziomej jest już niewiele.
http://300polityka.pl/live/2020/05/27/szumowski-transmisji-poziomej-ktora-oznacza-ze-mozemy-zarazic-sie-wzajemnie-na-ulicy-jest-juz-niewiele/
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7505 PostWysłany: 27 Maj 2020 14:09 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
złoty
Nie rozumiem.
Skoro mamy podobną liczbę nowych zakażeń każdego dnia od 2 miesięcy i skoro tylko maseczkami w pomieszczeniach zamkniętych, zamknięciem granic, dystansem społecznym i zakazem zgromadzeń ponad 150 osób, jesteśmy w stanie kontrolować współczynnik zakażeń R, to albo 2 miesiące temu mieliśmy dziesiątki/setki tysięcy chorych (których nie "wyłapaliśmy") albo ktoś tu kompletnie się pogubił (teraz czy 2 miesiące temu?), delikatnie rzecz ujmując...
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#7506 PostWysłany: 27 Maj 2020 14:22 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@monroe
Chyba umknęło Ci, że przed wprowadzeniem obostrzeń liczba zachorowań rosłaa,b z dnia na dzień a dopiero potem się ustabilizowała.

a-nie wiadomo czy rosła, bo robiono za mało testów. Lekarze podobno sprzedawali własne nerki żeby kraj ratować.
b - wyniki są nierealne, rząd nas okłamuje a po to zamknięto ludzi w domach żeby nie widzieli jak inni umierają na ulicach (vide:Brasil).

Ostatnio edytowany przez namteH, 27 Maj 2020 14:36, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#7507 PostWysłany: 27 Maj 2020 14:24 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
złoty
Kiedy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o...
2 ludzi lubi ten post.

#7508 PostWysłany: 27 Maj 2020 14:25 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
Uzasadnienie decyzji o rezygnacji z noszenia maseczek?
Cytuj:
Rząd przestał się opierać tylko na analizach ekspertów od zdrowia, ale zaczął przeprowadzać także badania opinii społecznej. Okazało się, że wiele osób nie przestrzega i nie chce przestrzegać zakazu zakrywania twarzy - dlatego rząd z tego zrezygnował.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... Id,4519280

Kiedy rząd zrezygnuje z podatków?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#7509 PostWysłany: 27 Maj 2020 16:53 

niebieski
W ramach ciekawostki - 9 kwietnia składałem wniosek o zwrot nadpłaconych składek za ZUS za marzec, ze względu na to, że udało mi się załapać na zwolnienie z ZUSu za okres marzec-maj. 9 kwietnia, czyli przed terminem zapadalności płatności składki, która przypada 10 kwietnia. W międzyczasie zawnioskowałem o zwolnienie ze składek za okres marzec-maj w ramach tarczy antykryzysowej, w połowie maja dostałem dwie decyzje, obie pozytywne - zarówno zostałem zwolniony ze składki za marzec, jak i dostałem zwrot w wysokości 7 zł na konto.
Od tygodnia próbuję się skontaktować z ZUSem na ich infolinii, bo przez portal ZUS PUE nie można odpowiedzieć na ich pismo/decyzje. Udało mi się dopiero dzisiaj, dosłownie 50 minut wisiałem na infolinii, żeby połączyło mnie z konsultantem.

I teraz hit: ZUS zwolnił mnie ze składki ZUSowskiej za marzec, ale nadpłatę (pomimo wniosku w dobrym terminie) marca zaksięgował sobie automatycznie na kwiecień, a te 7 zł to jakaś nadpłata z wcześniejszych miesięcy :D
Całe szczęście, że w moim przypadku ta składka ZUSowska nie robi mi żadnej różnicy, nie jest to moje być albo nie być. Natomiast, obawiam się, że to może nie być odosobniona sytuacja i są osoby, które mają nóż na gardle nie mogą sobie pozwolić na dwumiesięczną obsuwę ze zwrotem składki.
 Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.

#7510 PostWysłany: 27 Maj 2020 19:22 
Awatar użytkownika

niebieski
Pociągnę ten temat zarażeń na wolnym powietrzu:

Cytuj:
Wiemy jednak - z dotychczasowych obserwacji - że na otwartym powietrzu dochodzi do bardzo niewielu zakażeń. W jednym z badań przeprowadzonych w Chinach naukowcy prześledzili ponad 7300 przypadków zakażeń. Praktycznie wszystkie wydarzyły się pod dachem - w mieszkaniach, transporcie miejskim, sklepach czy restauracjach.

Tylko do jednego zakażenia doszło na wolnym powietrzu. 27-latek rozmawiał na ulicy ze znajomym, który właśnie wrócił z Wuhanu, gdzie epidemia się rozpoczęła. Tydzień później miał pierwsze objawy choroby.

Także badanie przeprowadzone w Japonii pokazało, że ryzyko zakażenia w zamkniętych pomieszczeniach jest 19 razy większe niż na zewnątrz.

To pokazuje, że pod gołym niebem ryzyko zakażenia jest minimalne. I raczej dotyczy nie tych, którzy mijają się na ulicy, lecz rozmawiających ze sobą twarzą w twarz lub po prostu będących blisko przez dłuższy czas, np. opalających się głowa w głowę.
https://wyborcza.pl/7,75400,25979210,jak-bezpiecznie-wyjsc-z-domu-i-sie-nie-zarazic-wszystko-co.html
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7511 PostWysłany: 27 Maj 2020 21:40 
Awatar użytkownika

Zbanowany
złoty
Planistyczny

Kwiecień: rząd odradza planowanie wakacji za granicą.
Maj: rząd odradza planowanie wakacji.
Czerwiec: rząd odradza planowanie.
3 ludzi lubi ten post.

#7512 PostWysłany: 27 Maj 2020 22:46 

platynowy
https://podroze.onet.pl/aktualnosci/kor ... ch/p1yssgw

#7513 PostWysłany: 27 Maj 2020 22:53 
Awatar użytkownika

Zbanowany
złoty
no i @BusinessClass coś zamilkł...

#7514 PostWysłany: 27 Maj 2020 22:56 

platynowy
Bo ma bana...

#7515 PostWysłany: 28 Maj 2020 01:14 

eskie napisał(a):
no i @BusinessClass coś zamilkł...

A ja tu wpadłam, żeby relacje z Brazylii przeczytać.

Za chwilę wylecę z pracy. Chyba nawet skromny urlop nad polskim jeziorkiem mogę sobie z marzeń wykreślić.
 Relacje PM off
monroe uważa post za pomocny.

#7516 PostWysłany: 28 Maj 2020 06:50 

niebieski
BB108 napisał(a):
I teraz hit: ZUS zwolnił mnie ze składki ZUSowskiej za marzec, ale nadpłatę (pomimo wniosku w dobrym terminie) marca zaksięgował sobie automatycznie na kwiecień, a te 7 zł to jakaś nadpłata z wcześniejszych miesięcy :D.

U mnie było podobnie na początku, ale teraz widzę w PUE ZUS, że składka za marzec zaksięgowana w kwietniu znikła a więc mam teraz marzec 0 zł, kwiecień 0 zł...więc trzeba monitorować sytuację...jednak samego zwrotu składki jeszcze nie dostałam...ZUS działa wolno, ale działa...
 Relacje PM off  

#7517 PostWysłany: 28 Maj 2020 08:40 
Awatar użytkownika

niebieski
Fun fact: w dniu ogłoszenia wprowadzenia nakazu noszenia masek (09.04) było mniej zakażeń niż w dniu ogłoszenia końca nakazu noszenia masek (w wybranych fragmentach) - 370 i 399 przypadków. :lol:
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7518 PostWysłany: 28 Maj 2020 08:44 

niebieski
Niech już się odbędą te wybory, bo rząd najwyraźniej prowadzi kampanię wyborczą ("likwidujemy maseczki na ulicy, bo tak chcą ludzie")
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#7519 PostWysłany: 28 Maj 2020 09:07 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
To dobrze, że rząd wychodzi naprzeciw oczekiwaniom obywateli. Tylko w tym wątku wielu dorosłych chłopów żaliło się, że maseczki powodują u nich duszności, łzawienie oczu i ogólny dyskomfort duszy. Zresztą na ulicach również było widać, że odsetek astmatyków wśród Polaków jest bardzo wysoki i może się równać jedynie z tym, który dotyka norweską reprezentację biegaczy narciarskich.

Maseczkę uprać, wysuszyć i przechowywać w bezpiecznym miejscu.
 Relacje PM off  

#7520 PostWysłany: 28 Maj 2020 10:01 

Loty: 67
Kilometry: 124 646
niebieski
monroe napisał(a):
Nie rozumiem.
Skoro mamy podobną liczbę nowych zakażeń każdego dnia od 2 miesięcy i skoro tylko maseczkami w pomieszczeniach zamkniętych, zamknięciem granic, dystansem społecznym i zakazem zgromadzeń ponad 150 osób, jesteśmy w stanie kontrolować współczynnik zakażeń R, to albo 2 miesiące temu mieliśmy dziesiątki/setki tysięcy chorych (których nie "wyłapaliśmy") albo ktoś tu kompletnie się pogubił (teraz czy 2 miesiące temu?), delikatnie rzecz ujmując...

Temat wirusa obecny z nami od dłuższego czasu, a nadal brak u Ciebie odpowiedzi na te kwestię?
Od początku było wiadomo, że nie da się nas zabezpieczyć przed wybuchem epidemii. Rozchodziło się tylko o to, w jakim stopniu ona wystrzeli i czy będzie można ją kontrolować. Walka od początku toczyła się o to, aby nie doprowadzić do sytuacji paraliżu w służbie zdrowia. Tyle i aż tyle.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

[ 9957 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379 ... 498  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 16 gości