Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 9129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377 ... 457  Następna
Autor Wiadomość
#7461 PostWysłany: 26 Maj 2020 10:44 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
Ostrzeżenia: 1
niebieski
@flus

"może", "chyba", "możemy mieć" ...

"Wiem, że nic nie wiem", cytując Sokratesa.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7462 PostWysłany: 26 Maj 2020 10:54 

niebieski
Kol. @snooka
Ty moze jak Sokrates tego nie wiesz, za to nasz minister zdrowia juz na pewno wie o tym, ze COVID-19 nie jest tak smiertelna i wywolujaca powiklania choroba, skoro juz teraz wprost mowi, ze drugiego 'lockdownu' jesienia nie bedzie.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7463 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:02 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
Oj tam, wcześniej nasz minister zdrowia sięgnął już swoimi myślami dwa lata naprzód. Wróżbita Maciej przy nim wysiada.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7464 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:07 

Loty: 104
Kilometry: 226 836
platynowy
@flus: żadnych lockdownów więcej na świecie nowych nie będzie jak wyjdą z tych - więcej nikt sobie na to nie pozwoli. To się udało jeden jedyny raz. I uważam że było to strzelanie z "armaty" do trochę większej muchy i że nie ma opcji aby to ktoś powtórzył nawet jak się pojawi inny wirus który będzie bardziej zjadliwy.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#7465 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:24 
Awatar użytkownika

Albo wręcz przeciwnie, teraz będzie precedens do robienia lock downu, zamykania granic i wprowadzania kolejnych obostrzeń przy okazji każdej choroby.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#7466 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:25 

niebieski
@flus

Gdybyś się nie zorientował to były to urywki z twoich wypowiedzi, a nie moich.

A jesienią będzie pierwszy lockdown, bo na razie żadnego nie doświadczyliśmy. Warto zacząć odkładać pieniądze, żeby jesienią nie było płaczu i zgrzytania zębów.
 Relacje PM off  

#7467 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:33 

Loty: 92
Kilometry: 174 385
srebrny
flus napisał(a):
Kol. @snooka
Ty moze jak Sokrates tego nie wiesz, za to nasz minister zdrowia juz na pewno wie o tym, ze COVID-19 nie jest tak smiertelna i wywolujaca powiklania choroba, skoro juz teraz wprost mowi, ze drugiego 'lockdownu' jesienia nie bedzie.

Nie będzie drugiego lockdownu (chociaż w ekstremalnym przypadku ja bym tego nie wykluczył) bo gospodarka nie udźwignie, są lepiej przygotowani, ludzie są bardziej świadomi, lepiej działają procedury (do dobrze jest jeszcze baaaaardzo daleko, ale troszkę pewnie jest lepiej).
Śmiertelność jaka jest to akurat jest mniej ważne a i tak dopiero się okaże po jakimś czasie jak będzie wiadomo jaki % ludzi faktycznie był zakażony.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#7468 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:35 
Awatar użytkownika

Loty: 136
Kilometry: 370 000
złoty
@seal
Z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi zgadzam się jak najbardziej ale potrafię sobie wyobrazić, że gdyby jednak na masową skalę pojawił się nowy wirus o śmiertelności jak ebola czy ospa prawdziwa, przenoszony drogą powietrzną, którego czas inkubacji byłby podobny do Sars-CoV-2, to myślę, że do doszłoby do kolejnego zamknięcia ;) Mieliśmy już wcześniej w Polsce w XX wieku całkowitą izolację większego miasta (Wrocławia) w latach 60. w czasie epidemii ospy prawdziwej tylko że na tę chorobę szczepionka istniała jak wiadomo od bardzo dawna.
@snooka
Wróżbita Maciej? :D Mogę spytać kiedy wreszcie wygram w lotto?? ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7469 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:40 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
rattaman napisał(a):
namteH napisał(a):
@rattaman
Już nie manipuluj tylko wklejaj całą wypowiedź. Badania przesiewowe robi się tam gdzie istnieje podejrzenia kontaktu z chorymi osobami.
@Don_Bartoss 2nd ed.
Musisz pisać zwięźlej - krótsze zdania, i nie zbyt czesto, bo to za duża dawka informacji.
Dziś to bym nawet zaproponowal Tobie odpoczynek. Wrzuć tylko dzienne podsumowanie i pozwól odpocząć, bo się przegrzewają.

Poniżej cała wypowiedź @Don_Bartoss 2nd ed.

Cytuj:
Pisałem już wielokrotnie, że nikt nie testuje ludzi bez objawów, natomiast jednym z kryteriów uzasadniających test jest kontakt z osobą z potwierdzonym COVID-19. Oznacza to, że liczba testów jest funkcją liczby potwierdzonych przypadków. Ty i Twoi sekundanci twierdzicie coś zgoła przeciwnego, stąd moje pytanie: dlaczego ograniczać się do masowych testów na COVID-19? Testujmy całą populację na koronawirusa, raka jelita grubego, odrę, dżumę i cholerę. Pytanie od razu mam kolejne: jak nasi zachodni przyjaciele i partnerzy liczą testy przeprowadzane grupowo? Mam na myśli sytuacje gdy x osób z personelu szpitalnego pluje do jednego kubka, po czym bierze się z tego kubka próbkę do testu. Przy wyniku pozytywnym każdy musi napluć do oddzielnego pojemnika i test jest powtarzany, ale co się dzieje przy negatywnym rezultacie? Wlicza się do statystyk, że przetestowano x osób?
Dlaczego to cały czas z taką zaciętością ignorujesz zasady testowania? Kryteria testowania dla Polski nie odstają od kryteriów od kryteriów przyjętych w Europie Zachodniej.

Tutaj link w języku polskim, jeśli angielski był zbyt skomplikowany.
https://pulsmedycyny.pl/testy-na-koronawirusa-sars-cov-2-przyklad-islandii-pokazuje-korzysci-z-ich-masowego-wykonywania-988835

cytat z tekstu:

...Aby uzyskać jak najpełniejszy obraz rozprzestrzeniania się wirusa w populacji ogólnej, 13 marca rozpoczęto testowanie ochotników, którzy zapisali się na bezpłatne badania przesiewowe. Do 1 kwietnia przebadano 10 797 osób, a 87 (0,8 proc.) z nich uzyskało wynik pozytywny. Od 1 do 4 kwietnia zbadano dodatkowe 2283 losowo wybrane osoby, 13 (0,6 proc.) z nich uzyskało wynik pozytywny...

Odnosząc się do Twojego wpisu. Po pierwsze, jaki widać testuje się osoby bez objawów. Po drugie to w uważam, że wobec faktów, określanie mnie manipulantem, nie wynika nawet z niewiedzy i niezrozumienia, tylko zwyczajnej chęci dokuczenia adwersarzowi. Po trzecie, uważam, że tezy @Don_Bartoss 2nd ed.są zgoła błędne, co pokazały testy na Islandii. Powiedziałbym, że ilość potwierdzonych przypadków jest funkcją ilości wykonanych testów.

#7470 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:41 

niebieski
snooka napisał(a):
@flus

Gdybyś się nie zorientował to były to urywki z twoich wypowiedzi, a nie moich.

A jesienią będzie pierwszy lockdown, bo na razie żadnego nie doświadczyliśmy. Warto zacząć odkładać pieniądze, żeby jesienią nie było płaczu i zgrzytania zębów.

Kol. @snooka to Ty napisales, ze nadal nie wiemy nic o powiklaniach COVID-19, a nie ja... Ja tylko zasugerowalem, ze moze dlatego nie wiemy, bo tak rzadko wystepuja...
Co do jesieni - to mam nadzieje, ze Twoje czarnowidztwo sie nie sprawdzi... Ale zgadzam sie, ze pieniadze tak czy siak warto odkladac, niezaleznie od sytuacji.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7471 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:44 

niebieski
@monroe

Doktor Grzesiowski i @flus na razie nie odpowiadają, ale jak tylko prześlą mi numery to z chęcią się podzielę :-)
Gram w Lotto od 25 lat, czas się odkuć na łobuzach.
 Relacje PM off  

#7472 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:51 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
srebrny
monroe napisał(a):
... Mieliśmy już wcześniej w Polsce w XX wieku całkowitą izolację większego miasta (Wrocławia) w latach 60. w czasie epidemii ospy prawdziwej ...

To jeszcze przytocz nam jakie były wtedy prognozy WHO a jakie rzeczywiste wyniki (chodzi mi o lockdown).

#7473 PostWysłany: 26 Maj 2020 11:59 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
NorthisCalling napisał(a):
Albo wręcz przeciwnie, teraz będzie precedens do robienia lock downu, zamykania granic i wprowadzania kolejnych obostrzeń przy okazji każdej choroby.

Myślę, że nie. Koszty lockdownu poznała już w zasadzie każda gospodarka i każdy krajowy budżet. Politycznie chętni do zamykania ludzi w domach pewnie się jeszcze znajdą, ale gospodarczo to będzie samobójstwo. Tym bardziej gdy jeden kraj zamknie się, a inne nie.

Oczywiście mówimy o krajach demokratycznych, bo co zrobią Chiny, Korea Pn, Białoruś czy Rosja itp kraje zależy tylko i wyłącznie od dobrego humoru genseków.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#7474 PostWysłany: 26 Maj 2020 12:01 
Awatar użytkownika

Loty: 136
Kilometry: 370 000
złoty
@namteH
WHO przewidywała, że epidemia potrwa 2 lata i pochłonie co najmniej 200 istnień ludzkich a 2000 osób będzie zarażonych. O prognozach "lockdownu" zalecanego przez WHO nic nie czytałem ;)

Finalnie okazało się, że zmarło 6 osób (chociaż czytałem też o 7) a epidemia oficjalnie wygasła po niecałych 2 miesiącach.
Zaraziło się niespełna 100 osób.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sranda uważa post za pomocny.

#7475 PostWysłany: 26 Maj 2020 12:11 

platynowy
monroe napisał(a):
@seal
Z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi zgadzam się jak najbardziej ale potrafię sobie wyobrazić, że gdyby jednak na masową skalę pojawił się nowy wirus o śmiertelności jak ebola czy ospa prawdziwa, przenoszony drogą powietrzną, którego czas inkubacji byłby podobny do Sars-CoV-2, to myślę, że do doszłoby do kolejnego zamknięcia ;) Mieliśmy już wcześniej w Polsce w XX wieku całkowitą izolację większego miasta (Wrocławia) w latach 60. w czasie epidemii ospy prawdziwej tylko że na tę chorobę szczepionka istniała jak wiadomo od bardzo dawna.
[...]

A ja się obawiam że polityka i nastroje społeczne wezmą górę i to będzie deycdować. Zobacz tak - ile osób dziś myśli - no męczyliśmy się, wywaliliśmy świat do góry nogami i jaki tego efekt? Prawie żaden - więc kto sobie na to drugi raz pozwoli i będzie przyzwolenie społeczne?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7476 PostWysłany: 26 Maj 2020 12:22 

niebieski
@flus

Zarówno ty, jak i doktor Grzesiowski nie wiecie o skutkach powikłań Covid-19. Nikt nie wie.
Dlatego zgadywanie, jaka jest realna śmiertelność tej choroby to wróżenie z fusów.
W dalszym ciągu pozostaje nam monitoring www.worldometers.info/coronavirus/ oraz lektura artykułów prasowych. Wierzący mogą się ponadto modlić.
 Relacje PM off  

#7477 PostWysłany: 26 Maj 2020 12:51 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
snooka napisał(a):
Dlatego zgadywanie, jaka jest realna śmiertelność tej choroby to wróżenie z fusów.

Zwłaszcza, jeżeli nie ma wiarygodnych danych dotyczących ilości osób zakażonych. Jak choćby w Polsce.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7478 PostWysłany: 26 Maj 2020 12:54 

niebieski
@le_szek

Jak choćby wszędzie.
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#7479 PostWysłany: 26 Maj 2020 13:05 

platynowy
snooka napisał(a):
pozostaje [...] lektura artykułów prasowych. [...]

Tylko jeszcze jak oddzielać sensowne od "hitów chwili"...
 Relacje PM off  

#7480 PostWysłany: 26 Maj 2020 13:07 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
snooka napisał(a):
@le_szek

Jak choćby wszędzie.

Oczywiście, ale nie da się ukryć, że im więcej testów na milion mieszkańców jest zrobionych, tym bliższe prawdy są podawane liczby osób zakażonych.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

[ 9129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 371, 372, 373, 374, 375, 376, 377 ... 457  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], DotNetDotCom.org [Bot], Verhoeven oraz 9 gości