Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 10024 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 502  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Lut 2020 14:57 
Awatar użytkownika

Loty: 211
Kilometry: 432 570
złoty
Ja tam po mapie rozprzestrzeniania wirusa widzę, że Ameryka Południowa jest całkowicie bezpieczna. Kupujcie szybko bilety, bo loty niedługo podrożeją;-)

#62 PostWysłany: 25 Lut 2020 14:58 

niebieski
Wczoraj o tym w tv było, wypowiadał się ktoś z PIM. Poza tym na chłopski rozum i na logikę, nie może być inaczej. Tego typu wirusy nie przetrwają w takich warunkach i nie jest to żadna nowość.

#63 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:00 

Loty: 83
Kilometry: 149 174
niebieski
@Krzysztof. A Tajlandia? Pogoda tam jest raczej letnia obecnie, a jest na liście ostrzeżeń GIS.

#64 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:02 

srebrny
@marcino123
Nie wiem jak Ciebie, ale mnie już na lekcjach biologii w szkole podstawowej (dawno temu) ;) uczono, że w przypadku wirusów górnych dróg oddechowych możliwość zarażenia nimi znacząco zmniejsza się w miarę wzrostu temperatur. Stąd też w Polsce występują dwa sezony 'grypowe' jesienny oraz wiosenny.
Na pewno w sieci też są o tym artykuły. Koronawirus jak widzę nie jest tutaj niczym szczególnym, patrząc np. na praktycznie brak zarażeń w Afryce czy Indiach, a także znacząco zmniejszona dynamika zarażeń w takich krajach jak Singapur, Emiraty Arabskie, Tajlandia czy Wietnam.
Natomiast prawdopodobnie wirus będzie 'szedł' na północ, także wzrost zarażeń w Niemczech, Polsce, Pribałtyce, a także krajach skandynawskich pewnie dopiero przed nami.

Ostatnio edytowany przez sranda, 25 Lut 2020 15:03, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#65 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:03 

niebieski
@ freddy_gonzalez A dlaczego tak jest, bo obecnie zarażonych jest 37 osób (22 wyleczonych) głównie przyjezdnych i kilku Tajów (np. taksówkarz), którzy mieli kontakt z przyjezdnymi (zarażonymi), sam wirus nie rozprzestrzenia się w Tajlandii. Nie wiem, ale dla mnie to oczywiste.

Ostatnio edytowany przez Krzysztof., 25 Lut 2020 15:14, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#66 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:08 

@freddy_gonzalez myśle, że na listę ostrzeżeń zostaną wciągnięte stopniowo wszystkie kraje gdzie wystąpiła większa ilość przypadków niż pewna graniczna wartość. I to jest powód dla którego Tajlandia jest na liście.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#67 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:09 
Awatar użytkownika

Loty: 187
Kilometry: 289 878
HON fly4free
@sranda zwolnij pliz. Czytasz coś i od razu zakładasz, że mój post miał jakieś ukryte negatywne intencje.
Po prostu jestem ciekaw, czy pojawiły się już jakieś liczby potwierdzające te ewentualną zmianę. Za 2 tygodnie ląduje w SIN, to się interesuje

Image
 Relacje PM off
sranda lubi ten post.

#68 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:14 

Fachowcy od wirusów po lekcjach biologii 😄 Wrzućcie w Google hasło AH1N1 i sprawdźcie w jakich porach roku rozwijała się epidemia. Albo lepiej sprawdźcie kiedy rozwinęła się najbardziej śmiertelna faza tzw. hiszpanki. Wpływ ciepłej pogody na rozwój wirusowych epidemii to mit, o czym świadczy też obecność Covid w krajach takich jak Tajlandia czy Singapur. W Wuhan mają teraz po dwadzieścia kilka stopni, ale jakoś nie słychać o wygasaniu epidemii

Ostatnio edytowany przez south 25 Lut 2020 15:21, edytowano w sumie 3 razy
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#69 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:14 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
Tak sobie czytam w El Pais o tym przypadku na Teneryfie. Blisko 1000 osób w tym Polacy zostali objeci kwarantanną. Nikt nie może wejść ani nikt nie może wyjść. Teren otoczony przez policję. Zakładamy , że Polacy zdrowi jak ryby :lol: ale nie mogą opuścić hotelu. Pozostaną tam ...no właśnie ile czasu? Stres zapewne przeogromny bo być może nie są w ogóle informowani o ich sytuacji. Teraz najważniejsze. Kto poniesie koszty wszelakie? Hotel? Hiszpania jako kraj gdzie jest właśnie korona czy też...turyści. A jak będzie potrzebna hospitalizacja? Prawdopodobnie Polacy są z jakiegoś biura podróży. Jakie maja zatem ubezpieczenie? Dla mnie przynajmniej istotne są właśnie takie kwestie bardzo a nie tylko , że jestem zdrowy i mnie grypa jaka by nie była się nie ima :P Nie chciałbym zostać z rączką w nocniku i bez...kasy :oops:
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#70 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:19 

niebieski
@south Mnie wystarczy to zdanie, by utwierdzić mnie w przekonaniu, że mam rację. Zresztą najbliższe kilka miesięcy to potwierdzą, szczególnie w Chinach będzie to najbardziej zauważalne:
Cytuj:
Każda szczepionka na grypę, dostępna w sezonie 2010/2011, chroni zarówno przed grypą sezonową, jak i przed wirusem A/H1N1.

I napiszę to jeszcze raz to nie tylko moje zdanie tylko wypowiedź doktora/profesora z PIM. Więc przejrzyj jednak podręczniki do biologii z podstawówki :)
2 ludzi lubi ten post.

#71 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:24 

Fakt że istnieje zjawisko grypy sezonowej absolutnie nie wyklucza rozwoju epidemii w ciepłych okresach. Jeszcze raz, bo jak widzę nie dotarło: AH1N1 i hiszpanka.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.

#72 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:26 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
srebrny
Zgadzam się. Trzeba być ostrożny, ale nie panikować desperacko.

Dla porównania... warto w google wpisać luźne słowa "zmarł podtruty czadem"

Po wpisaniu wyjdzie, że co chwilę jest jakiś przypadek i to w Polsce, pod koniec grudnia w Katowicach czy Bytomiu, w styczniu w Kluczborku, gdzieś indziej 5 (!!) ofiar zatrucia czadem itp itd... nikt tego nie nagłaśnia. Ja się dowiedziałem, bo w lokalnym radiu przez zaledwie 15 sekund mówili o tym.

#73 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:27 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
złoty
HandSome napisał(a):
Tak sobie czytam w El Pais o tym przypadku na Teneryfie. Blisko 1000 osób w tym Polacy zostali objeci kwarantanną. Nikt nie może wejść ani nikt nie może wyjść. Teren otoczony przez policję.

Dobrze, że z kumplami za dokładnie miesiąc lecimy (mam nadzieję...) na Teneryfę korzystając z AirBnB. Nikt naszego domku nie otoczy, nie damy się tak łatwo... ;)
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:30 

srebrny
@HandSome
No to jest akurat przykre i też trochę ociera się o 'szaleństwo' związane z paniką przed tym wirusem. Choć zakładam, że jak to tradycyjnie na Kanarach, w hotelu był spory odsetek osób mocno zaawansowanych wiekowo, więc pewnie te środki ostrożności są głównie z uwagi na nich.

Teraz tylko czekać, kiedy ktoś oficjalnie potwierdzi obecność koronawirusa w Polsce. Obym się mylił, ale obawiam się, że panika która powstanie spowoduje większe szkody niż sam koronawirus. Oczami wyobraźni widzę ludzi tratujących się w sklepach czy aptekach, zamknięte szkoły/przedszkola, wstrzymane loty krajowe.
No chyba, że dziennikarze trochę wcześniej się ogarną i zrozumieją, że podniecanie paniki może spowodować bardzo negatywne skutki w Polsce, gdy wirus już tu będzie (choć ja zakładam, że już jest).
Akurat dziś miałem chwilę w robocie i oglądając kątem oka jedną z telewizji komercyjnych zauważyłem, że tam wypowiedzi dziennikarzy są na szczęście już dużo bardziej stonowane i powoli pokazują też optymistyczne dane.
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:35 

Zbanowany
złoty
Mogą całą miejscowość otoczyć, jak we Włoszech.
I nie wyjedziesz.
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:43 
Awatar użytkownika

złoty
No nie strasz, naprawdę?? :o :shock: :roll:
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:45 

Zbanowany
złoty
Naprawdę.
I Twój domek z AIRBNB będzie wewnątrz pierścienia. :D
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:46 
Awatar użytkownika

złoty
Nie zrobią nam tego. Nie będą mieli podstaw. Zgodnie z zaleceniami będziemy się co wieczór odkażać wysokoprocentowym alkoholem ;)
 Relacje PM off
elwirka lubi ten post.

#79 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:47 

po co dublowanie tematow? juz jest jeden poswiecony koronawirusowi...
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 25 Lut 2020 15:49 

Zbanowany
złoty
monroe napisał(a):
Nie zrobią nam tego. Nie będą mieli podstaw. Zgodnie z zaleceniami będziemy się co wieczór odkażać wysokoprocentowym alkoholem ;)

A chyba że tak. Przy takim odkażaniu nic wam nie będzie.
 Relacje PM off  

[ 10024 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 502  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], jar188 oraz 8 gości