Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 7565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 379  Następna
Autor Wiadomość
#3121 PostWysłany: 26 Mar 2020 13:25 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
srebrny
@MaPS
Czy znacie kogoś z pozytywnym wynikiem testu, bądź zmarłego na koronawirusa? - oczywiście, że nie. To wymysł mediów :mrgreen:
Czy znacie kogoś, kto stracił pracę, bądź zbankrutował z powodu koronawirusa? - ja będę pierwszy, bo (jak widać) zamiast robić to siedzę tu z Wami :?
2 ludzi lubi ten post.

#3122 PostWysłany: 26 Mar 2020 13:30 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@jar188 - Greta T., pomimo że sama złapała koronawirusa z pewnością się cieszy.
 Relacje PM off  

#3123 PostWysłany: 26 Mar 2020 13:35 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
@MaPS
1 - znam kogoś, kto zachorował,
2 - znam kogoś, kto prawdopodobnie straci prace, bo wczoraj dowiedział się od szefa na konferencji projektowej, że ten "nie obrazi się" jeśli kolega poszuka sobie nowej roboty. IT, własna działalność, więc dla firmy zerowe koszty zakończenia współpracy.
 Relacje PM off  

#3124 PostWysłany: 26 Mar 2020 13:36 
Awatar użytkownika

srebrny
jar188 napisał(a):
Tak na marginesie to przyroda dostała chwilę oddechu ;)
Tyle samolotów i aut uziemionych jednocześnie na całym świecie jeszcze nigdy nie było.

Taki wirus to go powinni co roku organizować, jak ten Dzień Ziemi czy coś w ten deseń. Z tydzień lub dwa, zapowiedziany, i można żyć! Ile to człowiek się przy okazji nauczy (jak przeżyć idąc raz na 2 tygodnie do sklepu, jak żyć bez samochodu i TP, jak tęsknisz do znienawidzonych kolegów z pracy, częste mycie rąk nie boli, itp.). No ale to pierwszy raz więc może przy następnych lepiej to zorganizują.
miotaczkiszonki lubi ten post.

#3125 PostWysłany: 26 Mar 2020 13:39 
Awatar użytkownika

Loty: 22
Kilometry: 67 312
MaPS napisał(a):
Zanim jednak zacznę czytać 2 pytania do wszystkich:

Czy znacie kogoś z pozytywnym wynikiem testu, bądź zmarłego na koronawirusa?
Czy znacie kogoś, kto stracił pracę, bądź zbankrutował z powodu koronawirusa?

Tak, znam dwoje - na szczęście, żyją i idzie ku lepszemu (ale to osoby raczej w grupie niezagrożonej 30-35 lat). :)
Nie, na szczęście.
 Relacje PM off  

#3126 PostWysłany: 26 Mar 2020 13:46 
Awatar użytkownika

niebieski
niestety wiek poniżej 35 nie gwarantuje przeżycia - np. - Li Wenliang, 35-letni chiński lekarz (okulista) z Wuhan.
Jak się przypuszcza, 21-letnia Chloe Middleton z High Wycombe, 50 km od centrum Londynu, jest najmłodszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Wielkiej Brytanii, która nie miała żadnych chorób towarzyszących ani nie była w grupie podwyższonego ryzyka. - https://wiadomosci.onet.pl/swiat/korona ... _popularne

#3127 PostWysłany: 26 Mar 2020 13:52 
Awatar użytkownika

Loty: 131
Kilometry: 338 511
srebrny
Tak trochę dla rozluźnienia atmosfery. W kontekście lotniczo-podróżniczym:

:mrgreen:
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#3128 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:07 

Loty: 92
Kilometry: 174 385
srebrny
W Indiach mają swoje metody na zachęcanie do zostania w domu ;)

Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3129 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:08 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 196 395
Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
niebieski
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
Może tej dyskusji o wyborach powinna towarzyszyć kolejna - o sklepach spożywczych.

Jestem za :D W pobliskiej Żabce jest taka pucha, że ograniczyli zatrudnienie. Ruch spadł na oko dziesięciokrotnie.
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
czym się różni - pod względem ekspozycji na ryzyko zarażenia - kasjer w markecie od pracownika wydającego kartę w lokalu wyborczym?

Nie wiem czy chodzisz na wybory, ale wiem, że teraz nie chodzisz do marketów, więc Ci podpowiem ;)
W marketach pucha, jak w Żabce. Półki uginają się pod towarem, dodatkowo na paletach jest wystawiony. Niedługo towar zacznie się psuć :(

Na wybory pójdzie cała wioska, osiedle, miasto. Według moich szacunków jakieś sto razy więcej osób.
Są to oczywiście szacunki z tzw "doopy", lecz z pewnością niezbyt odbiegające od rzeczywistości :D

#3130 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:10 
Awatar użytkownika

srebrny
MaPS napisał(a):
Zanim jednak zacznę czytać 2 pytania do wszystkich:
Czy znacie kogoś z pozytywnym wynikiem testu, bądź zmarłego na koronawirusa?
Czy znacie kogoś, kto stracił pracę, bądź zbankrutował z powodu koronawirusa?

W Polsce nie znam nikogo z pozytywnym wynikiem, ale mam bliskich przyjaciół, którzy mieszkają niedaleko Bergamo. Ona Polka, on Włoch, oboje wynik pozytywny, czują się okej, ale on stracił w przeciągu kilku dni rodziców (mieszkali w Bergamo) i dwóch wujków. Plus ma jeszcze kilka osób z rodziny z pozytywnym wynikiem, część w domu, część w szpitalu, w tym dwie osoby na OIOM. Rodziców znaliśmy, byliśmy u nich na kolacji, pożyczaliśmy auto.

Co do utraty pracy - póki co jeszcze nikogo, ale mam trochę znajomych w branży gastro i eventowej, zobaczymy, co będzie.
Tom K lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#3131 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:10 

srebrny
snooka napisał(a):
@jar188 - Greta T., pomimo że sama złapała koronawirusa z pewnością się cieszy.

Mógłbyś to logiczniej ująć w słowa?! Ja Twoją wypowiedz zrozumiałem tak: gdyby żadnych ograniczeń nie wprowadzać, to Greta nie złapałaby wirusa. Jednak taka mysl jest bezsensowna, a o to Cie nie posądzam ;)
 Relacje PM off  

#3132 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:16 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@jacek96 - Greta nie korzysta z samolotów, a na Białoruś, gdzie prawdopodobnie zaraziła się wirusem, dotarła samochodem

Cieszy się, pomimo tego że choruje, bo Ziemia w końcu może odetchnąć od śladu węglowego.
 Relacje PM off  

#3133 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:50 

złoty
Zaczyna się:
Cytuj:
The number of Americans filing for unemployment benefits skyrocketed to a record-breaking 3.283 million for the week ended March 21. Consensus expectations were for 1.64 million claims. The previous record was 695,000 claims filed the week ended October 2, 1982. Initial jobless claims for the week ended March 14 was revised higher to 282,000 from 281,000 and was the largest single-week increase since the Great Recession.
 Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.

#3134 PostWysłany: 26 Mar 2020 14:51 
Awatar użytkownika

srebrny
Trzeba przestrzegać zasad :mrgreen:
Załącznik:
VVBLn5cuuFMxwHJc.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
7 ludzi lubi ten post.

#3135 PostWysłany: 26 Mar 2020 15:05 

złoty
Aby było drastyczniej, dodam infografikę.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#3136 PostWysłany: 26 Mar 2020 15:07 
Awatar użytkownika

Zbanowany
niebieski
snooka napisał(a):
@jacek96 - Greta nie korzysta z samolotów, a na Białoruś, gdzie prawdopodobnie zaraziła się wirusem, dotarła samochodem
Cieszy się, pomimo tego że choruje, bo Ziemia w końcu może odetchnąć od śladu węglowego.

Wyobraźcie sobie, że jakiś miesiąc temu dowiedziałem się o istnieniu tej osoby. Nie miałem kompletnie pojęcia kto to, wstukałem więc w wyszukiwarkę.
- Moje pierwsze wrażenie bardzo rzadko bywa mylne, tym razem również nie zawiodło.
Przykład w powyższym cytacie. Samochód był z pewnością napędzany perpetuum mobile.
A pierdyliard ton plastikowch rękawiczek bez których nie można wejść nawet do pobliskiej żabki ląduje dosłownie wszędzie.

namteH napisał(a):
@MaPS
Czy znacie kogoś z pozytywnym wynikiem testu, bądź zmarłego na koronawirusa? - oczywiście, że nie. To wymysł mediów :mrgreen:
Czy znacie kogoś, kto stracił pracę, bądź zbankrutował z powodu koronawirusa? - ja będę pierwszy, bo (jak widać) zamiast robić to siedzę tu z Wami :?

Ja też zamiast pracować siedzę z Wami i piję grzańca z miodem gryczanym, bo na zimno już mi nie wchodzi :lol:
Ale pierwszy nie będę, bo znam gościa, którego interes był częściowo sezonowy. Trochę handel, trochę usługi.
Przed wiosną się zatowarował. Towar leży i kwiczy. Zero nowych zleceń na usługi. Wszyscy dłużnicy wstrzymali mu płatności.
Wartość magazynu + wierzytelności - należności = bardzo dużo, ale de facto jest bankrutem, musiał wszystkich zwolnić :(

Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Mar 2020 15:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
snooka lubi ten post.

#3137 PostWysłany: 26 Mar 2020 15:17 

Zbanowany
niebieski
MaPS napisał(a):
Wyobraźcie sobie, że jakiś miesiąc temu dowiedziałem się o istnieniu tej osoby. Nie miałem kompletnie pojęcia kto to, wstukałem więc w wyszukiwarkę.
- Moje pierwsze wrażenie bardzo rzadko bywa mylne, tym razem również nie zawiodło.
Przykład w powyższym cytacie. Samochód był z pewnością napędzany perpetuum mobile.
A pierdyliard ton plastikowch rękawiczek bez których nie można wejść nawet do pobliskiej żabki ląduje dosłownie wszędzie.
(

U mnie niedaleko jeden Lidl oferuje 'myjnie' na wejsciu/wyjsciu do sklepu wiec nie ma problemu z rekawiczkami /pomyslowosc sklepow nie zna granic aktualnie/.
Stoi dwoch gosci z obslugi sklepu i oferuje kazdemu wchodzacemu z wozkiem sklepowym /nie wejdziesz bez wozka/ przemycie raczek plastikowych wozka i kawalek papieru na wyjsciu to samo :o

PS. Tak ja mam dwie osoby znajome ktore maja potwierdzne wyniki testami.
 Relacje PM off  

#3138 PostWysłany: 26 Mar 2020 15:28 
Awatar użytkownika

Zbanowany
niebieski
Zapomniałem napisać, że znam przypadek z drugiej ręki. Kolegi znajoma (67 l.) miała zdiagnozowanego koronawirusa.
Pierwszy dzień ból głowy, drugi dzień gorączka, trzeci dzień niższa gorączka, czwarty brak objawów - zdrowa.

@monroe
Ta wizyta w Wydziale Komunikacji była jeszcze "przed koronawirusem". W mojej perspektywie czasowej to jest niedawno.

I nie nazywaj nas Rambo ;) My jesteśmy Czad Komando Tilt

2 ludzi lubi ten post.

#3139 PostWysłany: 26 Mar 2020 15:30 

platynowy
Chupacabra napisał(a):
Zaczyna się:
Cytuj:
The number of Americans filing for unemployment benefits skyrocketed to a record-breaking 3.283 million for the week ended March 21. Consensus expectations were for 1.64 million claims. The previous record was 695,000 claims filed the week ended October 2, 1982. Initial jobless claims for the week ended March 14 was revised higher to 282,000 from 281,000 and was the largest single-week increase since the Great Recession.

czyli dzis gielda w gore? sprzedawaj plotki, kupuj fakty.. :)

poza tym wobec tych wszystkich banerow na amerykanskich stronach o kryzysie, recesji, depresji i nie wiadomo czym jeszcze, na razie najwazniejsze jest pytanie ile to potrwa.

bo to sytuacja tymczasowa i nie zaskakujaca, wynik wirusowego szoku, na razie...

edit: ale dla prasy i mediow to oczywiscie sytuacja wymarzona, nakrecac kliki i ogladalnosc haslami o tym ze tak zle to nie bylo ani w czasie wielkiego kryzysu, ani II wojny swiatowej, ani ladowania na marsie...

Ostatnio edytowany przez ibartek, 26 Mar 2020 15:42, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#3140 PostWysłany: 26 Mar 2020 15:34 
Awatar użytkownika

Zbanowany
niebieski
Time2GO napisał(a):
Tak ja mam dwie osoby znajome ktore maja potwierdzne wyniki testami.

RT-PCR, czy genetyczne?
Rockriderr lubi ten post.

[ 7565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 379  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], klapio, snooka oraz 10 gości