Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 10024 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 502  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Lut 2020 20:18 

złoty
Na grypę nie umierają na ogół całe rodziny. Tyle mam do powiedzenia na dziś.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 22 Lut 2020 16:45 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie przypuszczałem, że będziemy kiedyś debatować, która to śmierć jest gorsza i należy się jej bać.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 23 Lut 2020 10:10 
Awatar użytkownika

Loty: 81
Kilometry: 130 115
platynowy
Włosi zamykają miasteczka, kwestia czasu kiedy i u nas zaczną pojawiać się pierwsze przypadki i będą rosnąć lawinowo.
W Iranie, Korei ludzie protestują na ulicach, w Chinach narażają się na ogromne straty i stoi cały przemysł.
Przy zwykłej grypie jakoś nie widziałem takiej sytuacji na świcie.
Co na to koledzy niedowiarki?

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#24 PostWysłany: 23 Lut 2020 10:22 

srebrny
-- 23 Lut 2020 10:17 --

Tak, na pewno zaraz zaczną się tutaj rady, żeby najlepiej nie jeździć/latać do Włoch, czy w ogóle po Europie. ;)
Oczywiście, że koronawirus pewnie prędzej czy później pojawi się w Polsce, ale polecam obliczyć prawdopodobieństwo jakie mamy, aby się nim zarazić, nie mówiąc już o śmierci. Zdrowy, w miarę młody (do 50-55) organizm powinien sobie bez problemu poradzić z tą infekcją, podobnie jak radzi sobie z innymi wirusami. A starsze osoby zawsze są w grupie ryzyka i nawet przeziębienie może być niestety śmiertelne dla nich.

-- 23 Lut 2020 10:22 --

peta napisał(a):
Nie przypuszczałem, że będziemy kiedyś debatować, która to śmierć jest gorsza i należy się jej bać.

No właśnie i to mnie dziwi. Na grypę umiera rocznie wielokrotnie więcej ludzi i nikt nie zamyka fabryk, nie zawiesza połączeń z ogniskami epidemii. Czyli co - świat się mniej przejmuje śmiercią kilkuset tysięcy ludzi? Czemu śmierć z powodu koronawirusa ma być ważniejsza od tej z powodu powikłań po wirusie grypy. Ja nie potrafię tego zrozumieć...
 Relacje PM off
DMW lubi ten post.

#25 PostWysłany: 23 Lut 2020 10:53 

złoty
Wystarczy założyć, że oficjalne dane od Komunistycznej Partii Chin są tak wiarygodne jak swego czasu te od Rzecznika Rządu Jerzego U. ;)
Też zgadzam się z tym, że gdyby faktycznie śmiertelność była niska i głównie starszych osób nikt by nie stosował tak drastycznych środków, wiec... patrz pierwsze zdanie.
Warto obserwować co się będzie działo w krajach EU.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#26 PostWysłany: 23 Lut 2020 10:56 
Awatar użytkownika

niebieski
sranda napisał(a):
-- 23 Lut 2020 10:17 -- ..... Zdrowy, w miarę młody (do 50-55) organizm...
ciekawe :twisted:
A tak hipotetycznie, jak już ten wirus do nas dotrze, to biorąc pod uwagę, że atakuje drogi oddechowe, to myślisz, że nasza służba (okropne sformułowanie) zdrowia jest na to przygotowana - miejsca w szpitalach, respiratory, nie mówiąc już o POZ. Możesz nas jakoś uspokoić?
2 ludzi lubi ten post.

#27 PostWysłany: 23 Lut 2020 11:30 
Awatar użytkownika

Loty: 81
Kilometry: 143 669
srebrny
... tak zwana "Służba Zdrowia" to zalecialość z dawnych lat.
Od wielu lat to "Ochrona Zdrowia"
Myślę że Europa nie jest przygotowana na przyjęcie coronavirusa... I oby to nie było bolesne dla nas..
Virus wydostał się już poza ognisko pierwotne, a biorąc pod uwagę przepływ pasażerów na lotniskach całego świata to może być różnie.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#28 PostWysłany: 23 Lut 2020 12:17 

srebrny
paweł p napisał(a):
A tak hipotetycznie, jak już ten wirus do nas dotrze, to biorąc pod uwagę, że atakuje drogi oddechowe, to myślisz, że nasza służba (okropne sformułowanie) zdrowia jest na to przygotowana - miejsca w szpitalach, respiratory, nie mówiąc już o POZ. Możesz nas jakoś uspokoić?

Na pewno ten wirus do nas dotrze, o ile nawet już nie dotarł.
Oczywiście mogę uspokoić chociażby niedawno opublikowanymi badaniami nad tym wirusem, którego nie podważa nawet tak ceniona na tym forum WHO. Wg raportu 82% osób przechodzi infekcję koronawirusa w sposób łagodny (na pewno ma to też związek z wiekiem). I myślę, że większość tych przypadków nie wymaga nawet hospitalizowania. Także o miejsca w szpitalach bym się nie martwił.

Zresztą chyba nikt tutaj nie ma złudzeń, że przypadków koronawirusa, gdzie pacjenci nie zgłaszali się do szpitala jest na pewno duża ilość, w Chinach czy na całym świecie, ale jeśli ktoś nie miał ciężkich objawów, to pewnie przechorował kilka dni w domu i wrócił do pełni sił nawet może nie mając świadomości, że właśnie jego organizm pokonał koronawirusa.

Zwracam też uwagę, że nawet wg oficjalnych danych już od pewnego czasu dzienna ilość osób, które wyzdrowiały po koronawirusie jest większa od liczby nowych zarażonych nim osób.
 Relacje PM off  

#29 PostWysłany: 23 Lut 2020 12:18 
Awatar użytkownika

Loty: 406
Kilometry: 517 450
niebieski
sranda napisał(a):
Na grypę umiera rocznie wielokrotnie więcej ludzi i nikt nie zamyka fabryk, nie zawiesza połączeń z ogniskami epidemii. Czyli co - świat się mniej przejmuje śmiercią kilkuset tysięcy ludzi? Czemu śmierć z powodu koronawirusa ma być ważniejsza od tej z powodu powikłań po wirusie grypy. Ja nie potrafię tego zrozumieć...

Chodzi o to żeby poza kilkuset tysiącami ludzi którzy co roku umierają na grypę nie było kilkuset tysięcy dodatkowych zgonów spowodowanych nieistniejącą wcześniej chorobę, która rozprzestrzenia się latwiej i wymaga intensywnej terapii w stopniu większym niż zwykła grypa. Jak można tego nie rozumieć? Po co w ogóle zwalczać inne choroby jak AIDS, gruźlicę, WZW skoro na grypę przecież umiera więcej? Po co walczyć z terroryzmem i prowadzić działania pokojowe skoro na grypę i tak umiera więcej?
9 ludzi lubi ten post.

#30 PostWysłany: 23 Lut 2020 12:31 

srebrny
@scomin
Oczywiście interpretujesz w swój sposób. Skąd wiesz, że koronawirus rozprzestrzenia się łatwiej niż grypa? Proszę o źródło.

To może inaczej - wirus grypy co roku powoduje smierć kilkuset tysięcy ludzi. I dlaczego świat do tej pory nie reagował w taki paniczny sposób? Dlaczego dopiero zaczął reagować na koronawirusa, który ma nieco wyższą śmiertelność (choć dopiero od pewnego przedziału wiekowego), ale do tej pory nawet nie spowodował śmierci 1% osób, które corocznie umierają po grypie? To jest wg mnie hipokryzja WHO i tego nie zrozumiem.
A że o każde życie warto dbać, to tutaj się jak najbardziej zgadzam, tylko nie rozumiem, dlaczego w przypadku grypy tak nie było...
 Relacje PM off  

#31 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:00 

Zbanowany
niebieski
Coraz bardziej z zwiazklu z nasza podroza w maju boje sie ze moge spotkac na granicach odwrotna sytuacje i kwestionariusz czy byles ostatnio w Europie i obowiazek kwarantanny jesli chcesz dalej wjechac do naszego kraju. A Główny Inspektor Sanitarny niech sobie powoli szykuje miejsce na formulke dotyczaca krajow europejskich.

@sranda : jesli tak lubisz statystki to jest opracowanie że wirus jest wyjatkowo agresywny i zarazona osoba zaraza 2.5-3 osob kolo siebie. P... sorry, ale tego nie da sie inaczej nazwac domoroslgo eksperta jakies frazesy jak ekspert co i jak funkcjonuje jak temperatura wplywa na rozprzestrzenianie sie tego wirusa, że statystycznie jak widze nie jestes zagrozony. Taka wlasnie postawa spowoduje ze grozi nam stopien zarazen duzo wiekszy niz w Chinach gdzie podejscie ludzi to rozsiewania wirusow jest zupelnie inny niz u nas, dodatkowo tam maja wieksze mozliwosci blokady ludzi, podobno w Lombardii ma byc uzyte wojsko w celu kontroli blokady obszarow zakażonych.

Do dnia dzisiejszego oficjalnie nie wiadomo jak sie rozprzestrzenia ten wirus, testy zawodza - nie wiemy czy rzady wiedza cos wiecej niz sie podaje do publicznej opinii i stad te nietypowe srodki ostroznosci jakich nie stosuje sie wobec 'podobnej' grypy.

Z nowosci to wlasnie odwolano karnawalowe korowody w Kolonii, oficjalny powod - pogoda i finanse.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#32 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:06 

srebrny
@Time2GO
Świetnie, ale może zamiast mnie obrażać podaj proszę teraz te same statystyki dla wirusa grypy, żebyśmy mieli porównanie.
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:16 

złoty
Póki co to Ty napisałeś, że na grypę miesięcznie umiera 30 tysięcy osób na podstawie "internetu“ :D

Dopis- Ciekawe jest to, że who nie zacytujesz kiedy mówi o tym, że wirus z Chin jest poważnym zagrożeniem
arti88 lubi ten post.

#34 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:21 

srebrny
Na podstawie danych WHO:
https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/influenza-(seasonal)
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:26 
Awatar użytkownika

złoty
Mam propozycję, przestańcie się przepychać. Lepiej pisać w temacie, czyli o aktualnej sytuacji, nowych ogniskach, itp., bo to może pomóc w planowaniu wyjazdów.
Spór o ważności jednego wirusa, nad drugim nie ma żadnego sensu. Wszystko się okaże dopiero za jakiś czas.
 Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#36 PostWysłany: 24 Lut 2020 17:55 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 156 874
niebieski
Po lekturze Waszych wpisów przejrzałem OWU ubezpieczenia (kupione jak zawsze przez esky) i na końcu w "Ogólnych wyłączeniach odpowiedzialności" w jednym z podpunktów czytam, że ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności: m.in.

- za zdarzenia i powstałe wskutek chorób i wypadków wynikających z epidemii lub skażeń, wszelkiego rodzaju promieniowania etc.

W sobotę lecę do USA i na tą chwilę wiem, że nie ma specjalnych poruczeń odnośnie tego kierunku, ale przecież sytuacja jest dynamiczna i może się zmienić np. podczas mojego tam pobytu. I czy to oznacza, że jeśli przyszłoby (odpukać!) hospitalizować się tam na miejscu, przebyć kwarantannę, poddać się zabiegowi, badaniom etc. a przyczyną tego typu sytuacji byłoby podejrzenie koronawirusa to firma ubezpieczeniowa za to nie zapłaci???? Jeśli tak, to takie polisy nie mają racji bytu. Przecież w każdej chwili na świecie może pojawić się jakiś wirus i po to właśnie się ubezpieczamy, żeby nie ponosić horrendalnych czasem kosztów> pod taki paragraf można podciągnąć wiele rzeczy - jeśli będzie epidemia grypy to co?? Też umywamy ręce??

#37 PostWysłany: 24 Lut 2020 18:05 

Loty: 49
Kilometry: 85 041
niebieski
Ale to musi być ogłoszona epidemia w danym państwie. Epidemia jest ograniczona terytorialnie.
Co ma epidemia koronawirusa w Chinach, do "10 zachorowań w USA".

No chyba, że będzie pandemia - ale to nie epidemia ;)
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 24 Lut 2020 18:14 
Awatar użytkownika

niebieski
No ok, czyli w takim razie epidemia jest w tej chwili gdzie? Tylko w Chinach i to nawet nie całych? A to co jest w tej chwili we Włoszech to jak się nazywa? Ognisko zakaźne? Pytam, bo nie wiem, czy czasem lepiej nie wykupić innego ubezpieczenia, choćby w przytaczanej w tym wątku AXA?

#39 PostWysłany: 24 Lut 2020 18:15 

No i tu pozwolą Panowie, że nie do końca się zgodzę.
Stan klęski, epidemii itp faktycznie ogłasza rząd danego kraju, jednak zgodnie ze stanowiskiem WHO obecnie mamy stan zagrożenia zdrowia o zasięgu międzynarodowym.
Myślę, że byłby to konik, na którym ubezpieczyciel zechciałby pojechać, jednak w przypadku USA na dzisiaj dosyć słaby, ponieważ żadna instytucja w Polsce ani międzynarodowa na razie nie odradza podróży do USA. Jednak w przypadku zakażenia i hospitalizacji ze względu na korone, mogłoby być różnie.

Ogólnie cieszę się, że rzucony temat ubezpieczeń powoduje zadawanie pytań i rozważanie tematu jakie ubezpieczenie posiada się samemu i zapoznanie z OWU.
Uważam, że warto wystąpić do ubezpieczyciela o pisemne stanowisko w tej sprawie.
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 24 Lut 2020 18:33 
Awatar użytkownika

niebieski
W takim razie chyba bezpieczniej dokupić drugie, tym bardziej że składka w AXA nie jest duża. Tylko, że jak czytam na na ich stronie opcja TRAVEL XLARGE to koszta leczenia tylko 50 tys. Euro. a to w Esky mam 150. Pytanie, czy można ewentualnie korzystać z dwóch polis?

[ 10024 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 502  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Google [Bot], john_doe oraz 7 gości