Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu,
jest to forma racjonalizacji dyskusji ;)

[ 16201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 755, 756, 757, 758, 759, 760, 761 ... 811  Następna
Autor Wiadomość
#15141 PostWysłany: 26 Lut 2021 23:21 

Loty: 26
Kilometry: 55 708
niebieski
Cytuj:
Ps. W pracy to powinno się chyba nosić maseczki?

To jest w zasadzie martwy przepis. Z mojej obserwacji wynika, że w miejscu w którym przebywają osoby, które się znają, absolutnie nikt nie nosi maseczki (a przynajmniej nie prawidłowo). Jeżeli pojawia się obca osoba (np. klient) to dopiero wtedy odgrywamy teatrzyk.

Pamiętam jak jakiś czas temu nocowałem w hotelu w Poznaniu. Mimo dwóch (licząc ze mną) osób obecnych na śniadaniu maseczkę mogłem zdjąć tylko przy jedzeniu, wszystko nakładano sztućcami jednorazowymi i tylko w jednorazowych rękawiczkach, czego bardzo skrzętnie pilnowała jakaś pani. Później przypadkowo nakryłem ją z innymi koleżankami z pracy - siedziały w 6 osób, wszystkie bez maseczek.

To wszystko co nas otacza to gra pozorów, nic więcej.
 Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.

#15142 PostWysłany: 26 Lut 2021 23:48 

niebieski
Odpowiedziałeś właśnie na pytanie, dlaczego ludzie zarażają się w pracy :?

Chyba nie jest to wina maseczek, ale ludzkiej mentalności?

Ps. Ja nie oceniam, nie jestem mistrzem przestrzegania tego przepisu. ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#15143 PostWysłany: 27 Lut 2021 00:03 
Awatar użytkownika

złoty
Galicja planuje kary sięgające 600 tys. euro za odmowę szczepienia.
Czyli nie szczep się, ale tylko jeśli cię stać :)
https://elpais.com/sociedad/2021-02-23/ ... narse.html
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#15144 PostWysłany: 27 Lut 2021 00:13 

Loty: 26
Kilometry: 55 708
niebieski
@j_a

Oczywiście, że tak. Człowiek nie jest idealny tak jak to sobie wyobrażają "eksperci". Dlatego nie wiem dlaczego nie zamknięto całkowicie na miesiąc wszystkich zakładów pracy. Przecież "lepiej zbankrutować, ale uratować czyjeś życie" i "może zdemolowaliśmy gospodarkę, ale nie bez powodu".

Aczkolwiek widzę pewien postęp - mimo wzrostu zakażeń nie są podejmowane kretyńskie ruchy typu zamykanie muzeów.
 Relacje PM off
otakesan lubi ten post.

#15145 PostWysłany: 27 Lut 2021 09:17 

niebieski
@nick
Rany! Nie strasz od rana! Myslalam w pierwszym odruchu ze nasza Galicja ;)
Tylko te eurasy jakos nie pasowaly ...

Poza tym przyznaj, ze troche manipulujesz - tam jest tak:
Su Parlamento, con la mayoría absoluta del PP de Alberto Núñez Feijóo, ha aprobado una reforma en la Ley de Salud autonómica que permite sancionar con multas de entre 1.000 y 600.000 euros a las personas que se nieguen injustificadamente a vacunarse contra la covid y contra posibles virus futuros.
Chociaz tysiac od lebka za cala rodzine to tez sporo ... nie to zebym zamierzala.
 Relacje PM off  

#15146 PostWysłany: 27 Lut 2021 09:33 

LaMancha napisał(a):
Cytuj:

To jest w zasadzie martwy przepis. Z mojej obserwacji wynika, że w miejscu w którym przebywają osoby, które się znają, absolutnie nikt nie nosi maseczki (a przynajmniej nie prawidłowo). Jeżeli pojawia się obca osoba (np. klient) to dopiero wtedy odgrywamy teatrzyk.

.....

My mamy wprowadzone rygorystyczne zasady dotyczące prewencji, zakaz przychodzenia do pracy kiedy jest najmniejsze podejrzenie zachorowania, używanie samych przyłbic nie jest dozwolone od dawna, pomiędzy stanowiskami poza odległością ścianki pleksi, itp. itd.
Nie stosujesz się ostrzeżenie, a dla recydywy kary finansowe.
Takie polskie zasady w germańskiej firmie.
Firma zatrudnia około 850 osób, od początku epidemii 43 osoby miały zdiagnozowane pozytywnie wirusa. Z rozmów wynika, że większość zaraziła się poza miejscem pracy.

#15147 PostWysłany: 27 Lut 2021 14:35 

j_a napisał(a):

To zależy

W miejscach niezwiązanych z obsługą klientów: w normalnych zakładach trzeba, chyba że pracodawca zwolni z tego obowiązku, w instytucjach publicznych nie trzeba, chyba że kierownik jednostki zarządzi, że tak.

Dlaczego takie rozróżnienie nie pytaj.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Lut 2021 15:00, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#15148 PostWysłany: 27 Lut 2021 14:47 

niebieski
To może coś na temat... :lol:

Pan doktor bada sobie poziom przeciwciał po 2 dawkach szczepionki i publikuje je dla dobra narodu...

"U mnie po drugiej dawce ponad dziesięć razy tyle, co u ozdrowieńców z dużą ilością przeciwciał. ..."

"W porównaniu do poprzedniego badania, które wykonałem 35 dni od pierwszej dawki i 14 dni od drugiej dawki, czyli 14 dni temu, nastąpił spadek o 1/6. Jest to zgodne z przewidywaniami. Teraz powinno zrobić się plateau z lekkim spadkiem przez najbliższe kilka miesięcy. Co będzie potem? Jeszcze nie ma badań na tak długi okres, ale nic nie wskazuje, że po tym czasie zrobi się nagle 0" - dodaje.

https://portal.abczdrowie.pl/imponujacy ... niki-badan
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#15149 PostWysłany: 27 Lut 2021 15:21 

marek2011 napisał(a):
Szczepienie ma znacząco zmniejszać ewentualną możliwość transmisji wirusa do poziomu akceptowalnego z punktu widzenia zdrowia publicznego i racjonalności ryzyka (tak jak jest w przypadku innych szczepionek na inne choroby zakaźne), tak aby był możliwy powrót do "normalności".
Tylko co to ma do ograniczania (lub jego znoszenia) podróży? Sytuacja hipotetyczna (być może trochę przejaskrawiona): osoba zaszczepiona na dzień przed wyjazdem ma kontakt z kimś zarażonym. Jedzie do takiej Bułgarii, gdzie wg obecnych informacji tylko mniej więcej połowa populacji zamierza się zaszczepić, więc jest spore prawdopodobieństwo, ze turysta-zaszczepieniec przyczynia się do utworzenia nowego ogniska choroby. Czyli zaświadczenie o szczepieniu tak naprawdę niewiele zmienia.
Ktoś tu już napisał, że tak naprawdę powinniśmy oprócz szczepień upowszechnić testy na tyle, żeby były w miarę ogólnodostępne; także pod kątem ceny. I dopiero wówczas można by mówić o powolnym powrocie do normalności,
 Relacje PM off  

#15150 PostWysłany: 27 Lut 2021 16:30 

złoty
@Curemar: a co dają testy? Robisz test 72 czy nawet 48 h przed wyjazdem i co to zmienia? Daje gwarancję, że wyjeżdżasz czy wracasz skąś zdrowy? Hipotetycznie możesz nawet iść zdrowy zrobić test, a zakazić się w kolejce do pobrania wymazu. Wynik negatywny a ty zakażasz innych po kilku dniach. Więc tutaj też opiera się to na jakimś akceptowalnym poziomie ryzyka. A to IMO jest mniejsze w przypadku osób zaszczepionych niż niezaszczepionych a testowanych.

Co do cen testów - w pełni się zgadzam, wielokrotnie o tym pisałem. Ale to jest biznes, ktoś na tym robi kasę, jak to zwykle bywa w takich przypadkach.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#15151 PostWysłany: 27 Lut 2021 16:34 

złoty
Co więcej, ujemny wynik testów wcale nie oznacza że testowana osoba jest zdrowa, testy też mają swoje ograniczenia i dają fałszywe wyniki w całkiem znaczącym odsetku badań.
Wszystko to kwestia statystyki i ryzyka jakie możemy zaakceptować. Alternatywą jest zamknięcie wszystkiego na zawsze.
4 ludzi lubi ten post.

#15152 PostWysłany: 27 Lut 2021 17:52 

niebieski
Robiłem sobie badanie na przeciwciała na początku grudnia, jakieś 3 tygodnie po zachorowaniu. Poziom przeciwciał wyniósł x5. W tym tygodniu zrobiłem ponownie badanie, tym razem poziom przeciwciał prawie x10. Taka ciekawostka.

Żona była "przeziębiona" ;) krótko po mnie, zrobiła RT-PCR (kiepsko się czuła w przeciwieństwie do mnie), test okazał się ujemny. Dostała antybiotyk, objawy przeziębienia ustąpiły po 2 dniach. Zrobiła na początku stycznia test na przeciwciała, dodatnie x5. :D
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#15153 PostWysłany: 27 Lut 2021 17:53 

A co z wynikami fałszywie pozytywnymi? Ozdrowieńcom po przechorowaniu nie robi się kolejnych testów, bo mimo że nie zakażają to do miesiąca mogą mieć pozytywne wyniki.

Test przed tylko przed wylotem to ryzyko jak wyżej pisał/a curemar i jeśli iść w minimalizację ryzyka, to po przylocie 5 dni ścisłej i egzekwowanej kwarantanny, potem kolejny test i dopiero wczasy. To oznacza, że 14 dniowy wypoczynek wymaga 19, albo 24 dni urlopu jeśli to samo przy powrocie. No i koszty 4 testów i tych dni kwarantanny.

A to z kolei oznacza koniec masowej i powszechnie dostępnej turystyki. Pytanie czy społeczeństwa zechcą trwałe zrezygnować z tego osiągnięcia cywilizacyjnego w imię wydłużenia średniej życia, jeśli tak, to i tak zostanie na zawsze i szczepienia nic nie zmienią, jeśli nie to okaże się, że alternatywą dla faktycznego trwałego zamknięcia jest zaszczepienie wszystkich chętnych, pełne otwarcie i niech się dzieje wola nieba.
 Relacje PM off  

#15154 PostWysłany: 27 Lut 2021 22:42 

marek2011 napisał(a):
@Curemar: a co dają testy? Robisz test 72 czy nawet 48 h przed wyjazdem i co to zmienia? Daje gwarancję, że wyjeżdżasz czy wracasz skąś zdrowy?
Dzisiaj nic nie daje takiej gwarancji - zaświadczenie, że jesteś zaszczepiony także. Jedno i drugie tylko zwiększa prawdopodobieństwo, że dana osoba nie jest nosicielem. Jeśli krajom zależy na wznowieniu ruchu międzynarodowego (zwłaszcza turystycznego) to wg mnie powinny zacząć dofinansowywać testy analogicznie jak to robią ze szczepieniem.
 Relacje PM off
snooka lubi ten post.

#15155 PostWysłany: 28 Lut 2021 00:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

To tak ku ostrzeżeniu co do podróży po przechorowaniu, nawiązując do dyskusji - ozdrowieńcom potrafi materiał wirusa utrzymywać się i do 3msc po przechorowaniu COVID. Z tego powodu po zakończeniu izolacji (10/13dni) nie wykonuje się testu, tylko uznaje że osoba wyzdrowiała. ALE
Gdyby ktoś chciał wyjechać gdzieś gdzie przed przyjazdem wymagają testu i wyszedł mu wynik dodatni (np miesiąc po wyzdrowieniu) - z automatu ląduje na ponownej izolacji. Bo status ozdrowieńca nie zwalnia z niej w przypadku ponownie dodatniego testu. I nieważne czy test prywatny czy nie - teraz wszystkie dodatnie wyniki wpisywane są do rejestru EWP i izolacja nakładana jest automatycznie. Więc min 10 dni w domu gwarantowane.

(opis nie jest niestety teoretyczną sytuacją, a wzięty z praktyki..)
6 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.

#15156 PostWysłany: 28 Lut 2021 09:06 

niebieski
W PL jest teraz wymagany na wjeździe test negatywny albo kwarantanna.

Czy chcesz przez to powiedzieć, że jeśli przeszłam C19 np. miesiąc temu i mam przeciwciała to mimo wszystko muszę odbyć kwarantannę bo PCR wychodzi dodatni z powodu przechorowania? Trochę paranoja...

Nie wiem co to rejestr EWP.
 Relacje PM off  

#15157 PostWysłany: 28 Lut 2021 10:24 

niebieski
Gorzej. Jeśli przechorowałaś covid, chcesz gdzieś wyjechać i przed wyjazdem robisz test wymagany w danym kraju, to
- dany kraj człowieka nie wpuści,
- zamiast do tegoż kraju trafiasz z automatu na kwarantannę w Polsce.
Tak to zrozumiałem.

Podobną hecę miała znajoma z Rumunii. Latem chcieli pojechać do Grecji, zrobili testy całej rodzinie i akurat jej wyszedł pozytywny. Wtedy ogólnie była większa panika, ją chcieli zabrać na przymusową obserwację na 2 tygodnie do szpitala, rodzina na kwarantannę, chcieli nawet zamykać biuro w jej pracy i wysyłać ludzi na kwarantannę. Uruchomiła wszelkie znajomości, żeby to odkręcać, bo test okazał się fałszywie dodatni :roll: Zwykła pomyłka, statystycznie możliwa, ale oczywiście z wyjazdu na wakacje nici.
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
przem44 uważa post za pomocny.

#15158 PostWysłany: 28 Lut 2021 10:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

sofizmat napisał(a):
W PL jest teraz wymagany na wjeździe test negatywny albo kwarantanna.

Czy chcesz przez to powiedzieć, że jeśli przeszłam C19 np. miesiąc temu i mam przeciwciała to mimo wszystko muszę odbyć kwarantannę bo PCR wychodzi dodatni z powodu przechorowania? Trochę paranoja...

Nie wiem co to rejestr EWP.

Na szczęście w tą stronę nie. Bo ozdrowieńcy są zwolnieni z kwarantanny na powrocie - pokazujesz wynik PCR że już chorowałaś i tyle. Ale wyjechać z kraju nie wyjedziesz nigdzie gdzie wymagają testu przed przylotem. Bo Cię nie wypuszczą z PL
j_a lubi ten post.

#15159 PostWysłany: 28 Lut 2021 10:34 
Awatar użytkownika

złoty
@j_a
Słyszałem podobną historię, jednak różniła się jedna literką. "Uruchomiła wszelkie znajomości, żeby to odkręcać, by test okazał się fałszywie dodatni "
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#15160 PostWysłany: 28 Lut 2021 10:53 

niebieski
@nick Doprecyzuj, bo można to rozumieć na różne sposoby.

Opisana historia przydarzyła się dobrej koleżance z pracy mojej żony, więc szczegóły są z pierwszej ręki. W jej przypadku odkręcanie polegało na zrobieniu powtórnego testu i wstrzymaniu do tego czasu zabrania jej przymusowo do szpitala. W Rumunii były wówczas takie przepisy. Lekka panika w biurze oczywiście była, bo pracowali wtedy prawie normalnie.
 Relacje PM off  

[ 16201 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 755, 756, 757, 758, 759, 760, 761 ... 811  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Sogou [Spider] oraz 1 gość