Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 12774 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 554, 555, 556, 557, 558, 559, 560 ... 639  Następna
Autor Wiadomość
#11121 PostWysłany: 24 Paź 2020 00:49 

niebieski
BTW ktoś odnotował możliwość wprowadzenia przymusowych szczepień rozporządzeniem w czwartkowej ustawie COVIDowej? ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#11122 PostWysłany: 24 Paź 2020 01:00 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
To w Polsce i tak czysto teoretyczne rozważania - nawet, jeżeli szczepionka powstanie i jeżeli wprowadzą przymus szczepienia, te patałachy szczepionki nie zamówią. Biorąc pod uwagę, że ministerstwo zdrowia nie było w stanie zamówić na ten sezon wystarczającej liczby )bez problemu dostępnych) szczepionek na grypę, nie ma co liczyć, że uda im się zdobyć te na COVID. Na pewno kolejni instruktorzy narciarstwa, handlarze oscypków czy broni przytulą kilkaset milionów przeznaczonych na szczepionki, ale na tym się skończy.
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

#11123 PostWysłany: 24 Paź 2020 01:27 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
złoty
@le_szek
Masz rację. Chciałem się w tym roku pierwszy raz zaszczepić przeciwko grypie. Szanse niewielkie bo szczepionek w aptekach dla przeciętnego Kowalskiego bez znajomości (i zapisów w aptekach) praktycznie nie ma.
Przypomnę tylko co twierdził nasz resort zdrowia:

17 września:
Cytuj:
Wszyscy oczekują, że szczepionka będzie dzisiaj, natychmiast, a czas na szczepienie przeciwko grypie jest od września do grudnia. Nie sądzę, aby w tym okresie jakiekolwiek osoby nie mogły kupić szczepionki, która będzie dostępna w aptece, ponieważ mamy przeanalizowaną dostępność szczepionek na rynku europejskim, ewentualnie dodatkowych rynkach: azjatyckich lub amerykańskich. Uważamy, że tych szczepień nie zabraknie - przekonywał w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski.

https://www.politykazdrowotna.com/64296 ... -zabraknie

2 października:
Cytuj:
Szczepionek przeciwko grypie nie powinno zabraknąć – powiedział w czwartek 1 października wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że szczepionki skupywane obecnie przez Agencję Rezerw Materiałowych to dodatkowa pula, która będzie także przeznaczona dla Polaków. W ten sposób MZ odniosło się do braków szczepionek w aptekach, o których alarmują farmaceuci i pacjenci.

https://pulsmedycyny.pl/mz-szczepionek- ... ie-1004226

Czy ktoś (nawet z obecnego elektoratu) ma jeszcze jakieś wątpliwości, że Panowie kłamią lub są kompletnie nieudolni? Tylko trochę żal mi Niedzielskiego bo facet wydaje się w miarę porządny i rzucili go na głęboką wodę z workiem kamieni u szyi.

Ostatnio edytowany przez klapio, 24 Paź 2020 13:10, edytowano w sumie 1 raz
ot
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#11124 PostWysłany: 24 Paź 2020 01:32 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
Nie wiem, czy ktos wspomnial, ale oto nie mogac zasnac wlasnie liczylem barany, kiedy zupelnie nie wiedziec czemu skojarzylem, ze PAD nam sie odnalazl i wizytowal Szpital Narodowy, czyli jeszcze tylko ksiadz z kropidlem i mozna otwierac. 2245, 2246...
5 ludzi lubi ten post.

#11125 PostWysłany: 24 Paź 2020 01:37 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
monroe napisał(a):
Tylko trochę żal mi Niedzielskiego bo facet wydaje się w miarę porządny i rzucili go na głęboką wodę z workiem kamieni u szyi.

Żal? Nie, zupełnie nie. Doskonale wiedział, w co się pakuje. Wcześniej był marnym szefem NFZ, skoro tam mu szło kiepsko, nie wiem, dlaczego uznał, że ministrem będzie lepszym. Albo cynicznie uznał, że gorszy od Szumowskiego i tak nie będzie, a punkkci do CV doda.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#11126 PostWysłany: 24 Paź 2020 01:42 
Awatar użytkownika

złoty
Tylko że on ponoć - w przeciwieństwie do Szumowskiego - rozmawia z lekarzami i uwzględnia ich niektóre sugestie. A do tego potrafi przyznać, że się mylił... Chociaż tyle :)
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#11127 PostWysłany: 24 Paź 2020 01:42 

niebieski
le_szek napisał(a):
To w Polsce i tak czysto teoretyczne rozważania

I tak, i nie. Bo niestety na mocy tego przepisu rozporządzeniem można będzie zdrowemu człowiekowi przymusem zarządzić praktycznie dowolny „środek profilaktyczny i (sic! logika dla prawników się kłania) zabieg”. W normalnym kraju TK by odrzucił coś takiego, bo zakres jest szeroki i nieprecyzyjny, no ale jak z tym u nas, to chyba wszyscy wiemy...
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#11128 PostWysłany: 24 Paź 2020 01:47 
Awatar użytkownika

złoty
@Tom Jed
Widzisz... Jesteśmy zbyt dumni, żeby prosić Niemców o pomoc (w sprawie miejsc w szpitalach oraz respiratorów) ale za to korzystamy z pomocy Ukrainy... :lol:
Cytuj:
16 zł netto za godzinę pracy z chorymi leżącymi w szpitalu polowym na Stadionie Narodowym. Dla kogo taka oferta? Dla pań z Ukrainy, które podejmą się sprzątania w tymczasowym szpitalu dla najciężej chorych na 12-godzinnych zmianach.

https://www.money.pl/gospodarka/szpital ... 2992a.html

Kolejna żenada.
Powtarzając słowa B. Sienkiewicza: Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie.

Ostatnio edytowany przez klapio, 24 Paź 2020 13:11, edytowano w sumie 1 raz
ot
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#11129 PostWysłany: 24 Paź 2020 02:47 

srebrny
@monroe To juz mi sie tu calkowicie przestalo zgadzac cokolwiek, bo z tego, co mowil doktor, ktorego ubrali w role ordynatora narodowego szpitala, to przewidziany on jest dla "pacjentow z lekkim przebiegiem choroby"
Pan Dworczyk chwalil sie natomiast w tv, ze jeszcze dobrze nie ruszyl nabor, a juz zglosilo sie 2500 chetnych o roznych kwalifikacjach, ba, nawet im dziekowal, co mozna bylo odebrac jako ogromny entuzjazm w narodzie do dzialan rzadu, a on po prostu troszeczke minal sie z prawda, zaliczajac jako chetnych wszystkich, ktorzy zarejestrowani byli w tych agencjach jako poszukujacy pracy 😁 16pln (netto)/h - hm - biorac pod uwage, ze wg rzadu srednia krajowa to 5300 brutto (w Warszawie ze 6k) znaczy, ze szczesciarze, do ktorych los sie usmiechnie i dostana te robote juz po ok 240h beda mogli liczyc na taka wyplate - liczyc beda mogli, ale powie im sie wtedy, ze w Polsce nawet najwybitniejsi lekarze pracuja dla idei i w razie gdyby nawet nie uwierzyli zatrudni nastepnych.

A pan Niedzielski ma ta przypadlosc, ze dosc wolno mowi i zanim odnosnie propozycji objecia teki ministra wydusil to, co dziewczyny mialy wypisane na bannerze, to juz go oglaszali publicznie ministrem.
4 ludzi lubi ten post.

#11130 PostWysłany: 24 Paź 2020 08:15 

niebieski
j_a napisał(a):
jar188 napisał(a):
@flus
Ale to chyba nie są dzienne dane.

Widzę, że wchodzisz w polemikę z kolegą flus to pozwól, że udzielę Ci kilku rad, bo ja mam to już za sobą.

Kol. @j_a
Naprawde nie wiem po co Twoj sarkazm, przypomne, ze nasza dyskusja odnosnie sytuacji na Slasku dotyczyla ostatnich tygodni, a nie calosci od poczatku epidemii. To oczywiste, ze teraz jest tam relatywnie lepiej w stosunku do innych wojewodztw wlasnie dlatego ze wczesniej (w czerwcu) bylo gorzej.
Ale nikt nie neguje tego, ze sumarycznie jest to jedno z najbardziej dotknietych wojewodztw w Polsce, natomiast obecnie jest jednak tam jednak relatywnie lepiej niz w w wiekszosci innych, co wlasnie pokazuje aktualna ilosc zakazen na 100 tys. mieszkancow.
Podobnie przeciez dziala to w Szwecji, gdyby tam nie mieli sporej fali zakazen na wiosne, to teraz ta ich druga fala bylaby zdecydowanie wyzsza.
Rozumiem, ze kazdy moze miec prawo do odmiennych pogladow i obstawiac twardo przy swoich, ale naprawde nie wiem, ile trzeba miec w sobie zlej woli, zeby negowac nawet to, co podpieram twardymi danymi, tak jak tabelke pokazujaca, ze Szwecja dzieki temu, ze nie wprowadzila 'lockdownu' znacznie mniej musiala w tym roku zwiekszyc swoje zadluzenie w porownaniu do wiekszosci europejskich krajow (i rowniez swoich sasiadow).
Ja potrafilem przyznac sie do bledu i przyznac racje Kol. @snooka, ze przekroczymy 3000-3500 zakazen dziennie, teraz tez nie wykluczam, ze bedziemy mieli niemal calkowity 'lockdown', wiec zapewne tu rowniez bedzie on mial racje, a nie ja.
Szkoda, ze Ty w swojej zawzietosci nie potrafisz nawet odniesc sie merytorycznie do danych, ktore podaje, tylko stosujesz ironie, jesli nie pasuja Ci moje poglady nawet podparte danymi...

j_a napisał(a):
Ponieważ ma on do mnie jakąś dziwną awersję (dziwną, bo przecież wszystko co chciał "udowodnił") i ciągle ni stąd, ni z owąd o mnie pisze, to ja raczej nie podejmę się takiego ping ponga.

Nie rozumiem tego w ogole, nie mam do Ciebie zadnej awersji, a nawet lubie polemike z Toba oraz Kolegami @jar188, @snooka czy @warsawreceiver i naprawde nic do Was nie mam.
Ja zaraz wyjezdzam w gory, poki jeszcze hotele sa otwarte i nie zamierzam do poniedzialku zagladac na forum, takze na ew. polemike z Waszej strony nie odpowiem. Jednakze pozdrawiam Was serdecznie i zycze milego weekendu.
 Relacje PM off  

#11131 PostWysłany: 24 Paź 2020 08:28 

niebieski
le_szek napisał(a):
To w Polsce i tak czysto teoretyczne rozważania - nawet, jeżeli szczepionka powstanie i jeżeli wprowadzą przymus szczepienia, te patałachy szczepionki nie zamówią. Biorąc pod uwagę, że ministerstwo zdrowia nie było w stanie zamówić na ten sezon wystarczającej liczby )bez problemu dostępnych) szczepionek na grypę, nie ma co liczyć, że uda im się zdobyć te na COVID. Na pewno kolejni instruktorzy narciarstwa, handlarze oscypków czy broni przytulą kilkaset milionów przeznaczonych na szczepionki, ale na tym się skończy.

Szczepionki na COVID dla Polski są kupowane przez UE w ramach wspólnej puli unijnej, o ile pamiętam. Poszczególne kraje zgłaszają zapotrzebowanie. Rąd wstępnie "zaklepał" chyba 20 mln dawek (pewnie dzieci nie będą szczepić, bo po co). Miejmy nadzieję, że "praworządność" nie będzie miała znaczania przy podziale puli, a właściwie kolejności podziału. Chyba że prezes postawi weto nawet dla szczepionek ("Polska jest suwerenna, sami umrzemy, nikt nie będzie nam mówił, jak mamy szczepić!" :lol: ).

Natomiast brak szczepionek na grypę to niestety wynik niskiego zapotrzebowania na tę szczepionkę w ubiegłych latach (szczepienia na poziomie 3% populacji). Zamówienia na nią robi się na początku roku i wtedy COVID to była jakaś informacja z Wuhan na 10 s w TVN. Teraz przy dodatkowych zamówieniach u producentów pierwszeństwo mają kraje, gdzie ten wskaźnik szczepień jest wyższy, np. Francja czy Niemcy. Mimo to, mojemu ojcu lat 75 udało się kupić szczepionkę prywatnie (na szczęście niedrogo), po zapisie do kolejki na szczepionki. Na szczęście zapamiętali, że ma ponad 75 lat i niejako dostał ją "poza kolejką".

Ostatnio edytowany przez kate1974, 24 Paź 2020 09:35, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#11132 PostWysłany: 24 Paź 2020 08:57 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
Tak, to jest pula unijna. I jeśli np. premier Włoch bez przerwy mówi, że rząd będzie szczepił już w pierwszym tygodniu pojawienia się szczepionki na rynku (przewiduje przełom roku), tak w przypadku polskiego rządu w zasadzie wszystko może pójść nie tak. Potrafią ustawę zmieniającą fundamentalne podstawy ustrojowe państwa przepchać w ciągu jednej nocy, a rozporządzenie w sprawie noszenia maseczek przez pół roku nie potrafią zmienić w zapis ustawy i te wszystkie mandaty nakładane przez politpolicję od marca do tego tygodnia były makulaturą.

Jeśli chodzi o szczepionkę na grypę to do Twojego słusznego wywodu (zwiększenie zapotrzebowania) dodałbym, że z powodu covida w tym roku apogeum szczepienia przypadło już na wrzesień podczas gdy normalnie przypada na listopad. Przynajmniej lekarz w Polmedzie tak mówił (Polmed szczepionki ma dostać właśnie w listopadzie).
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#11133 PostWysłany: 24 Paź 2020 09:16 
Awatar użytkownika

srebrny
Tom Jed napisał(a):
Nie wiem, czy ktos wspomnial, ale oto nie mogac zasnac wlasnie liczylem barany, kiedy zupelnie niewiedziec czemu skojarzylem, ze PAD nam sie odnalazl i wizytowal Szpital Narodowy, czyli jeszcze tylko ksiadz z kropidlem i mozna otwierac. 2245, 2246...

no i masz

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... s=BoxMMtTi
Cytuj:
Andrzej Duda ma koronawirusa - poinformował jego rzecznik.

to w sumie ten namiot już można przekazać harcerzom :mrgreen:
7 ludzi lubi ten post.

#11134 PostWysłany: 24 Paź 2020 10:29 

srebrny
Teraz przynajmniej nikt nie bedzie wymagal od Agaty, ani nawet Kini, zeby odniosly sie do tego, co Julka Kuchta nawazyla, ani tez reakcji od PADa, gdyby plec piekna sparalizowala od poniedzialku zycie w wiekszych miastach, za co osobiscie trzymam kciuki.
To nie pierwszy przypadek, ze ktorys z tych dzielnych agentow w wyniku bliskiego kontaktu rozsiewa wirusa (dopoki najwybitniejszego Polaka) ochranial tak naprawde niewiadomo kto, to bylo ok, jak zaczely orly z SOPu, to i on podlapal - moze w ramach wszelkich zalecen zamiast SOP powinni stosowac wiecej SOAP, to raczki w niczym nie beda w niczym ubabrane i sumienia czyste...

Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Paź 2020 11:34, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.

#11135 PostWysłany: 24 Paź 2020 10:42 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
Jeśli ktoś jeszcze myślał, że święty Szumowski mówił prawdę i rzeczywiście w międzyczasie między kolejnymi geszeftami miał czas przygotować jakąś strategię:

Cytuj:
Fundacja ePaństwo: Nie było żadnej strategii do walki z drugą falą epidemii. To dowód

Fundacja e-Państwo chciała zweryfikować deklaracje Łukasza Szumowskiego, który, opuszczając urząd ministra zdrowia w sierpniu deklarował, że przygotował system ochrony zdrowia do walki z pandemią jesienią.

W wywiadzie dla RMF FM 18 sierpnia polityk powiedział m.in: "Przygotowałem wszystkie plany na jesień. Myślę, że mój następca będzie je wdrażał w sposób bezpośredni."

Stwierdził również:

"Dostaliśmy raport zespołu, który przygotowywał rekomendacje na jesień. One są bardzo proste, spójne, możliwe do wdrożenia i myślę, że to są dobre bardzo rekomendacje - w końcu ekspertów.

Więc myślę, mamy większość rzeczy gotowych. Więcej testów, więcej laboratoriów, wolne łóżka w szpitalach, pewną elastyczność kształtowania liczby łóżek zakaźnych, liczbę szpitali jednoimiennych. Tutaj wojewodowie też bardzo sprawnie funkcjonowali, nauczyli się na pewno oni też wielu rzeczy."

Były minister konkludował:

Dzięki temu ta jesień nie jest aż tak przerażająca, jak mogłaby być, czy jak była pierwsza fala, gdzie wszyscy nie wiedzieliśmy, co nas czeka tak naprawdę."

Plany na jesień na sześciu stronach papieru

Organizacja czekała trzy tygodnie na odpowiedź resortu zdrowia. Fundacji chodziło o udostępnienie kopii wszystkich dokumentów, które zawierają „plany działań na jesień” w związku z drugą falą zakażeń COVID -19, o których mówił były minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie, którego udzielił radiu RMF FM w dniu 18 sierpnia 2020 r. ze szczególnym uwzględnieniem „raportu zespołu, który przygotowywał rekomendacje na jesień.”

W czwartek resort zdrowia przesłał ePaństwu link do powszechnie dostępnej Strategii walki z pandemią COVID-19, liczącego niespełna sześć stron dokumentu z ogólnymi wytycznymi. Mowa jest tam m.in. o uruchomieniu szpitali koordynacyjnych w każdym województwie, założenie, by koncentrować się na testowaniu osób z objawami zakażenia, koordynowanie ruchu karetek z pacjentami z COVID-19, bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla osób 75+ i pracowników służby zdrowia itd.

Żaden z tych punktów nie został rozwinięty. Nie ma za to mowy np. o wytypowaniu miejsc i przygotowaniach do utworzenia szpitali tymczasowych, za zorganizowanie których rząd wziął się dopiero kilka dni temu.

Na Twitterze skomentował to Krzysztof Izdebski, dyrektor programowy fundacji.

"Mamy oficjalne potwierdzenie z Ministerstwa Zdrowia, że było to kłamstwo. Żadnej strategii i planów nie było" - napisał.

Według fundacji Ministerstwo Zdrowia nie przygotowało żadnych dodatkowych i szczegółowych wytycznych w kwestii planowania pracy jesienią.

"Nie istnieje żaden dokument strategiczny, w którym znajdowałyby się scenariusze postępowania w przypadku zwiększenia liczby zachorowań. Resort dysponuje więc jedynie „Strategią” z 9 października, w której brakuje konkretnych informacji, wyliczeń, analiz różnych scenariuszy, oceny ryzyka kroków, które mają zostać podjęte. Nie mamy także informacji o tym, jacy eksperci doradzali ministerstwu. Niestety, to niewiele, jak na pół roku pracy" - komentuje na swojej stronie fundacja.

Zaznacza, że nawet jeśli powstały jakiekolwiek inne dokumenty (wewnętrzne), to nie są one planami i nie mają charakteru wytycznych strategicznych, które musiałyby być uwzględniane w planowaniu pracy innych resortów.
https://wyborcza.pl/7,162657,26427120,fundacja-epanstwo-nie-bylo-zadnej-strategii-do-walki-z-druga.html
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#11136 PostWysłany: 24 Paź 2020 11:00 

srebrny
Strategie mamy niezwykle prosta:

Od lat taka sama.
8 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

#11137 PostWysłany: 24 Paź 2020 11:17 

platynowy
A w nowym rozporządzeniu:

Cytuj:
14) w § 26 po ust. 2 dodaje się ust. 2a i 2b w brzmieniu:
„2a. Osoby, które ukończyły 70. rok życia, mogą się przemieszczać wyłącznie w celu:
1) wykonywania czynności zawodowych lub służbowych;
2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego;
3) sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.

Cytuj:
17) w § 28
(...)
d) ust. 9 otrzymuje brzmienie:
„9. Do odwołania zakazuje się organizowania innych niż określone w ust. 1 zgromadzeń, w tym imprez,
spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem:
1) spotkań lub zebrań służbowych i zawodowych;
2) imprez i spotkań do 20 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca
zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie.
”,
3 ludzi lubi ten post.

#11138 PostWysłany: 24 Paź 2020 11:31 

złoty
Czy "czynnością religijną" jest zorganizowanie samemu dla siebie i uczestniczeniu w niej np. Drogi Krzyżowej w okolicy miejsca zamieszkania? ;)

Ostatnio edytowany przez lluukk, 24 Paź 2020 11:34, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
dyzio1 uważa post za pomocny.

#11139 PostWysłany: 24 Paź 2020 11:33 

platynowy
To i tak nie ma znaczenia, bo ten zakaz nie jest penalizowany. ;-)
Najwidoczniej przed wczorajszym publicznym wystąpieniem MM nie czytał gotowego już własnego rozporządzenia. Albo ktoś mu je przed drukiem zmienił...
5 ludzi lubi ten post.

#11140 PostWysłany: 24 Paź 2020 12:48 

niebieski
boots napisał(a):
A w nowym rozporządzeniu:

Cytuj:
14) w § 26 po ust. 2 dodaje się ust. 2a i 2b w brzmieniu:
„2a. Osoby, które ukończyły 70. rok życia, mogą się przemieszczać wyłącznie w celu:
1) wykonywania czynności zawodowych lub służbowych;
2) zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego;
3) sprawowania lub uczestniczenia w sprawowaniu kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych.

Cytuj:
17)

Najzabawniejsze jest jednak to, jak dorośli ludzie robią z siebie idiotów i udają, że nic się nie stało. Sam oglądałem ten fragment konferencji (n.b. żenująca była jakość techniczna i nie, wszystkie redakcje nie mogły mieć problemów technicznych po swojej stronie :roll: ) ale zacytuję:

Nasze działania muszą być zdecydowane. Seniorzy bardzo proszę, zostańcie w domach -powiedział na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.
Chwilę później minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg została poproszona przez reportera Faktów TVN o doprecyzowanie. - Czy ograniczenia dla seniorów to jest tak, jak powiedział pan premier, prośba - czy jest to zalecenie, czy też nakaz? - padło pytanie.

- Od dłuższego czasu apelujemy do seniorów, aby pozostali w domu. (....) To jest zalecenie, jest to gorąca prośba - odpowiedziała minister Maląg.

Wątpliwości próbował też rozwiać główny doradca premiera ds. walki z epidemią prof. Andrzej Horban. - To jest prośba oczywiście, bo trudno nakazać staruszkom siedzenie w domu. Zwłaszcza że ja już jestem blisko (granicy 70 lat - red.) i byłbym bardzo niekontent, gdyby pan minister z panem premierem mi kazali (zostać w domu - red.). To jest prośba. Chodzi też o to, żeby ograniczyć odwiedziny u ludzi starszych, dlatego że dzieci i młodzież, gdy chorują to relatywnie łagodnie, w porównaniu z osobami starszymi - wyjaśnił.

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/koronaw ... je-4730296
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

[ 12774 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 554, 555, 556, 557, 558, 559, 560 ... 639  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości