Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 12774 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 536, 537, 538, 539, 540, 541, 542 ... 639  Następna
Autor Wiadomość
#10761 PostWysłany: 18 Paź 2020 19:39 

srebrny
Właśnie się mszczą przekręty na kupowaniu wirtualnych respiratorów od handlarza bronią. Na wiosnę były prowadzone negocjacje z poważnym amerykańskim dostawcą, który oferował respiratory taniej, a co najważniejsze rzeczywiście nimi dysponował. MZ przerwało te negocjacje, zawarli kontrakt z handlarzem bronią, zapłaclili prawie całą cenę z góry bez żadnych zabezpieczeń. Teraz nie mamy ani respiratorów, ani kasy.
Sprawcy tego przekrętu są bezpośrednio odpowiedzialni za śmierć każdego pacjenta, który teraz umrze z braku dostępu do respiratora.
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
maczala1 uważa post za pomocny.

#10762 PostWysłany: 18 Paź 2020 19:49 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
W tym także za śmierć:

Cytuj:
Nie żyje Stanisław Kogut. Były senator miał 66 lat

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -covid-19/

Czy dobrze mi się wydaje, że to pierwszy polski polityk z pierwszych stron gazet, który zmarł na Covida?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10763 PostWysłany: 18 Paź 2020 20:06 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
...moze i tylko planem, ale jak dojda w koncu do wniosku, ze to jest naszybsza i generalnie najtansza droga do tego, zeby Polska stala sie nie druga Japonia, nie Irlandia, nie zadna tam oaza szczescia i wolnosci, ale rajem na ziemi, to zdecydowane dzialania, zebysmy juz za zycia czuli sie jak w niebie diametralnie przyspiesza.

Ostatnio edytowany przez klapio, 19 Paź 2020 18:30, edytowano w sumie 1 raz
polityka
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#10764 PostWysłany: 18 Paź 2020 20:40 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
john_doe napisał(a):
..., dowiadujemy się również, że to chorujący pacjent jest winny tego, że się zapycha. Bezczelny pacjent blokuje łóżko złośliwie chorując.

Mało kto, może za wyjątkiem jakiegoś ułamka, chciałby chorować i zajmować łóżka w szpitalach. Jednakże, często się tak zdarza, że trafia tam pomimo, że starał się temu zapobiegać. Np. ofiary wypadków drogowych, które spotkały na swojej drodze "nieśmiertelnego" wolnościowca, któremu wadzą reguły ruchu drogowego. Rozumiem, że tu też państwo wprowadzając ograniczenia i restrykcje ogranicza naszą wolność...

Cytuj:
A mogłoby starczyć dla innych, gdyby np.pacjet od siebie dbał. Gdyby badał się regularnie. Gdyby nie chorował przewlekle na np. choroby krążenia czyli najczęstsze przyczyny hospitalizacji.

Gdyby wszyscy byli piękni i młodzi to można w zasadzie zamknąć szpitale. Ale to inny temat. Pytanie, jak zmienia się ilość hospitalizacji, zajętość łózek i sprzętu medycznego, ze względu na wymienione przez Ciebie schorzenia w ciągu tygodnia/miesiąca? Dziesięciokrotnie? Czy pacjenci w ciężkim stanie nagminnie odsyłani są od szpitala do szpitala?

Ja się tu zgadzam całkowicie, że był czas się przygotować, i to co się dzieje aktualnie to najłagodniej mówiąc skandal. Zwłaszcza jeśli wspomni się obrazki z mocarstwowym zadęciem i wymachiwaniem szabelką. Tyle że sytuację mamy taką mamy. Dlatego dla ochrony siebie samych i dorobku ostatnich lat, w tej nadzwyczajnej sytuacji, trzeba niestety ponieść pewne koszta. Nierówno rozłożone, bo innego pomysłu rządzący póki co nie mają. Na rozliczenia przyjdzie czas.
7 ludzi lubi ten post.

#10765 PostWysłany: 18 Paź 2020 21:33 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
Tom Jed napisał(a):
Moze wiec owe respiratory zostaly rozparcelowane posrod 1000 najwazniejszych i najwybitniejszych Polakow i czekaja sobie teraz u nich w gotowosci gdzies pomiedzy odtwarzaczem dvd, a telewizorem lub ewentualnie w kuchni na mikrofalowce...???

Wątpię. Tych tuzów intelektu pokonuje obsługiwanie telefonu, respiratora nie potrafiliby nawet włączyć.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#10766 PostWysłany: 18 Paź 2020 21:44 
Awatar użytkownika

srebrny
Cytuj:
Jak ustaliła Wirtualna Polska, na Stadionie Narodowym powstaje pierwszy szpital polowy. W sobotę ruszyły pierwsze prace, nadzoruje je szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Kolejne szpitale dla chorych z koronawirusem mają powstać również w innych województwach.
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-rzad-buduje-szpital-polowy-bedzie-gotowy-w-tym-tygodniu-6566078552156832a

Jechałem dziś obok Narodowego i widziałem ciężarówki ze sprzętem, ale myślałem, że to kolejna impreza. Musi być naprawdę źle jeśli szpital budują na ulubionym stadionie rządowych genseków...
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#10767 PostWysłany: 18 Paź 2020 21:51 

srebrny
Oby tylko nie w Zakopanem, bo gdzie wtedy zrobia Sylwestra 🤣
2 ludzi lubi ten post.

#10768 PostWysłany: 18 Paź 2020 22:02 

niebieski
Prawie pół roku temu pisałem, że stoi na Ursynowie prawie gotowy szpital. Że warto byłoby oddać szybciej, ba, wystarczyłoby w terminie Tyle, że oddanie opóźniło się z powodu... koronawirusa :shock: .
Rozumiecie coś z tego? W czym namioty na stadionie będą lepsze od sal w szpitalu?
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#10769 PostWysłany: 18 Paź 2020 22:23 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Pytanie, czy na jednym stadionie się skończy. W razie czego, jako Polonista, będę nosił przy sobie oświadczenie, że nie chcę leżeć przy Łazienkowskiej.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#10770 PostWysłany: 18 Paź 2020 22:25 

niebieski
Niech szybko poproszą Niemców o udostępnienie paru łóżek dla najciężej chorych. :roll:
 Relacje PM off
meczko lubi ten post.

#10771 PostWysłany: 18 Paź 2020 22:41 
Awatar użytkownika

Loty: 232
Kilometry: 373 102
złoty
snooka napisał(a):
Pytanie, czy na jednym stadionie się skończy. W razie czego, jako Polonista, będę nosił przy sobie oświadczenie, że nie chcę leżeć przy Łazienkowskiej.

Doceniam ten humor :mrgreen: Prawdą jest, że widok na gablotę z pucharami może być gorszy niż sam COVID :twisted:
4 ludzi lubi ten post.

#10772 PostWysłany: 18 Paź 2020 23:07 

Loty: 22
Kilometry: 53 032
O skali zaniedbań ze strony nierządu już nawet mi się nie chce wspominać, ale warto zauważyć, że wirus i tak nas w miarę oszczędza. Patrząc na wskaźniki śmiertelności wyraźnie widać, że obecnie to właśnie Europa Środkowa pikuje w górę i Polska nie jest żadnym wyjątkiem.

https://konkret24.tvn24.pl/zdrowie,110/ ... 34134.html

We wrześniu w Polsce zmarło 34 tysiące osób. Najwięcej od 5 lat. Na Covid i z dodatnim wynikiem testu 450... Statystycznie więc rzecz ujmując, koronawirus jako zagrożenie życia jest w zasadzie zjawiskiem marginalnym. Ale za chwilę można będzie stwierdzić, że sposób w jaki się go traktuje, odpowiada za coraz większą ilość zgonów z nim niezwiązanych.

Jeżeli chodzi o coraz większe wartości pozytywnych wyników testów, to po pierwsze nie są one żadnym zaskoczeniem, po drugie ciężko je traktować serio skoro są wykonywane za pomocą wadliwych testów, a po trzecie i tak wykrywamy 1/5. W najlepszym razie.

Cała, absolutnie cała machina państwowa od kwietnia powinna była poświęcić się przygotowaniu na obecny scenariusz, który wcale nie jest najczarniejszym możliwym.

Ostatnio edytowany przez LaMancha, 18 Paź 2020 23:45, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10773 PostWysłany: 18 Paź 2020 23:08 

rattaman napisał(a):
Np. ofiary wypadków drogowych, które spotkały na swojej drodze "nieśmiertelnego" wolnościowca, któremu wadzą reguły ruchu drogowego. Rozumiem, że tu też państwo wprowadzając ograniczenia i restrykcje ogranicza naszą wolność...

Szanowałbyś się. Demagogia jak stąd do Australii i z powrotem i skrajne niezrozumienie tematu. A było tutaj już o tym, tylko już pewnie dziesiątki stron temu.
Ruch drogowy to akurat, jak na ironię, bardzo konkretnie wolnościowy system. Są reguły, pisane często krwią, jasne i równe zasady dla wszystkich. Masz wyjście- uczestniczysz lub nie. A za ich złamanie grożą konkretne kary.
Za to nikt nie namawia Cię otwarcie do pozostawienia samochodu w garażu, bo blacharze-lakiernicy mają za dużo roboty z powodu stłuczek. Lub też do profilaktycznego STOP na każdym skrzyżowaniu z pierwszeństwem, bo może jechać ktoś, kto akurat stracił wzrok. I Twój samochód wytrzyma, ale jego niekoniecznie, zatem musisz go chronić. To żaden problem, po prostu się zatrzymać do zera na każdym skrzyżowaniu- a jest to wyraz troski i empatii.

Zaraz zaczniesz porównywać wolnościowość z regułami ruchu lotniczego i będzie to tak samo bezsensowne jak ww. przykład.

rattaman napisał(a):
Pytanie, jak zmienia się ilość hospitalizacji, zajętość łózek i sprzętu medycznego, ze względu na wymienione przez Ciebie schorzenia w ciągu tygodnia/miesiąca? Dziesięciokrotnie? Czy pacjenci w ciężkim stanie nagminnie odsyłani są od szpitala do szpitala?

No widzisz. W odróżnieniu od Ciebie, ja sprawdziłem dostępne dane historyczne a nie tylko krzykliwe nagłówki. Jakoś tak mam, że im krzykliwszy i bardziej kretyński nagłówek w "mediach", tym większą mam ochotę go sprawdzić. Również te dane podawałem. Rok temu, system przyjął +70 000 hospitalizacji miesiąc-do-miesiąca. 560 000 we wrześniu i 630 000 w październiku.

rattaman napisał(a):
Ja się tu zgadzam całkowicie, że był czas się przygotować, i to co się dzieje aktualnie to najłagodniej mówiąc skandal. Zwłaszcza jeśli wspomni się obrazki z mocarstwowym zadęciem i wymachiwaniem szabelką. Tyle że sytuację mamy taką mamy. Dlatego dla ochrony siebie samych i dorobku ostatnich lat, w tej nadzwyczajnej sytuacji, trzeba niestety ponieść pewne koszta. Nierówno rozłożone, bo innego pomysłu rządzący póki co nie mają. Na rozliczenia przyjdzie czas.

O widzisz. Można napisać rozsądnie i rzeczowo. Zgadzam się. Problem polega na tym, że w aktualnej sytuacji- ZASADNICZO, bo temat łóżek intensywnej terapii chyba jest nieco inny- służba zdrowia sama na siebie ukręciła bat koniecznością kwarantanny, izolacji i specjalnych procedur COVID-wych. Procedur, które na tym etapie epidemii nie mają już żadnego praktycznego sensu.

Dostałem dziś informację z pierwszej ręki od osoby "ostrożnej" tak, że Wy z kolegą j_a, snooką i innymi jesteście przy tej osobie foliarzami. Brzmi ona tak:
Jak działa sanepid i państwo.
Jest szkoła z nauczycielem, który siedzi na chorobowym od tygodnia, okazuje się że ma wirusa. Potem kolejne dwie osoby z kadry mają wirusa, są na chorobowym. Dyrekcja występuje do Sanepidu o nauczanie zdalne. Sanepid odmawia. 🤦‍♂️
Testy dla uczniów tych nauczycieli? Jak nie mają objawów to pewnie nie dostaną, skoro brakuje dla tych z objawami. Kwarantanna bez testów też nie bardzo. Zresztą, minęło już półtora tygodnia odkąd dzieci miały kontakt z zarażoną kadrą.
Następnie, kolejnych trzech pracowników szkoły ma wirusa. Dyrekcja tuż przed weekendem ogłasza na poniedziałek i wtorek dwa dni wolne, tzw dni dyrektorskie, bo nie ma już kto uczyć.

Zatem w szkołach wdrażana już jest de-facto strategia P. Basiukiewicza. Kiedy przekonamy się do niej w szpitalach?
 Relacje PM off  

#10774 PostWysłany: 18 Paź 2020 23:58 

srebrny
john_doe napisał(a):
rattaman napisał(a):
Np. ofiary wypadków drogowych, które spotkały na swojej drodze "nieśmiertelnego" wolnościowca, któremu wadzą reguły ruchu drogowego. Rozumiem, że tu też państwo wprowadzając ograniczenia i restrykcje ogranicza naszą wolność...

Szanowałbyś się. Demagogia jak stąd do Australii i z powrotem i skrajne niezrozumienie tematu. A było tutaj już o tym, tylko już pewnie dziesiątki stron temu.
Ruch drogowy to akurat, jak na ironię, bardzo konkretnie wolnościowy system. Są reguły, pisane często krwią, jasne i równe zasady dla wszystkich. Masz wyjście- uczestniczysz lub nie...

Do tej "demagogii" powinienes dodac, ze kolega uzywa wyjetych z kontekstu slow itd, bo to teraz na topie. Takim jestes wolnosciowcem, a koledze zalecasz, zeby sie szanowal? Nawet zakladajac, ze sie nie szanuje (skad o tym wiesz niewiadomo), to czemu mowisz mu jak ma zyc? Moze on sie nie chce szanowac?
Znasz moze jakakolwiek osobe, ktora w zwiazku z wolnoscia wyboru nigdy nie byla uczestnikiem ruchu drogowego i dlatego np na wakacje chodzi sobie na piechote przez bagna i lasy, bo nie wiem czy wiesz, ale pieszy poruszajacy sie po drodze publicznej (jezdnia + pobocze + chodnik) jest rowniez uczestnikiem ruchu drogowego. W kwestii rownych zasad dla wszystkich polemizowalbym mocno - slyszales moze kiedys o pojazdach uprzywilejowanych - takie ze swiatelkami na dachu? Czasami, jak zycie pokazuje nawet jesli pojazd nie jest do konca uprzywilejowany, to pozniej w sadzie jego kierowca jest jednak uprzywilejowany - kojarzysz sprawe?

Do reszty Twoich wynurzen z grzecznosci sie nie odniose.
Wierz sobie dalej w p. Basiukiewicza, i ze ktokolwiek w tym kraju ma jakas strategie. Zamiast dane historyczne sprawdz lepiej te statystyczne i staraj sie nie oceniac ludzi, ktorych nie znasz i ich nie obrazac, bo nie przystoi to tak gorliwemu katolikowi jak Ty.
Dobranoc
3 ludzi lubi ten post.

#10775 PostWysłany: 19 Paź 2020 00:16 

platynowy
john_doe napisał(a):
BTW- słyszałem i pewnie w 2020 to już nieprawda, ale przy braku kontroli nad epidemią należy skupić się na leczeniu a nie wałkować temat rozprzestrzeniania się patogenu.

przy rosnacej wykladniczo liczbie chorych i w zasadzie stalej liczbie lozek, to se ne da ;-) trzeba przyhamowac zakazenia, ktore sie roznosza przez kontakty miedzyludzkie, a nie fale eteru.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#10776 PostWysłany: 19 Paź 2020 07:44 

srebrny
Tom Jed napisał(a):
Juz spiesze z odpowiedzia - sa lepsze, bo pokaza jak sprawnie sluzby wybudowaly w stolicy, ktora sobie nie radzi z Covidem (przez czyja nieudolnosc, to wiadomo) szpital polowy, aby kolejny raz wyreczyc wiadomo kogo...
...i ide o zaklad, ze taka to bedzie narracja w info serwisach TVP (...nie - nie pracuje przy ich tworzeniu, zwyczajnie to wiem)

O ile w ogóle TVP pokaże te szpitale polowe, bo to będzie znaczyło, że państwo nie za bardzo radzi sobie z epidemią.
Wczoraj z ciekawości porównałem wiadomości w 3 głównych stacjach i o ile w dwóch prywatnych pierwszymi newsami jest wzrastająca liczba zarażonych, drastycznie malejąca ilość wolnych łóżek w szpitalach, problemy pogotowia, to w TVP tylko sucha informacja o tym, ile zakażonych jest w Polsce oraz jak źle dzieje się w innych krajach Europy.

Ostatnio edytowany przez klapio, 19 Paź 2020 18:28, edytowano w sumie 1 raz
polityka
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#10777 PostWysłany: 19 Paź 2020 08:19 
Awatar użytkownika

srebrny
j_a napisał(a):
Prawie pół roku temu pisałem, że stoi na Ursynowie prawie gotowy szpital. Że warto byłoby oddać szybciej, ba, wystarczyłoby w terminie Tyle, że oddanie opóźniło się z powodu... koronawirusa :shock: .
Rozumiecie coś z tego? W czym namioty na stadionie będą lepsze od sal w szpitalu?

Ptak już wiosną oferował wynajęcie hal Expo w Warszawie i Nadarzynie, oferuje także teraz. Nieodpłatnie. No ale właścicielem Stadionu Narodowego jest państwowa spółka. Resztę można sobie dopowiedzieć.

Tom Jed napisał(a):
Oby tylko nie w Zakopanem, bo gdzie wtedy zrobia Sylwestra 🤣

A propos Sylwestra TVP przypomniał mi się żart przedcovidowy: "Czy u lekarza jako objaw utraty smaku mogę podać fakt, że oglądałem Sylwestra z Rodowicz i Martyniukiem?".
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#10778 PostWysłany: 19 Paź 2020 08:21 
Awatar użytkownika

niebieski
Jakie to proste-

Budową szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym zajmuje się nie wojsko, a Agencja Rezerw Materiałowych i szpital MSWIA w Warszawie. - Jest wspaniała praca dyrekcji, lekarzy z tego szpitala, ratowników, którzy z wielkim oddaniem, ale też entuzjazmem - nie potrafię użyć innego słowa - podeszli do tego i tworzą ten szpital tymczasowy. On formalnie będzie filia szpitala na Wołoskiej - powiedział Dworczyk. Dodał, że nie chce spekulować, czy i kiedy trafią tam pacjenci, ale pierwsze 500 łóżek ma być gotowych do przyjęcia pacjentów "pod koniec tego tygodnia". - Ale trzeba być ostrożnym z takimi deklaracjami, dlatego że to trudne logistyczne wyzwanie, dużym wyzwaniem jest też zabezpieczenie personelu medycznego - dodał.
Brakuje mi tylko jeszcze apelu - Pomożecie?
Co prawda nie wiem czy konieczne bo jesteśmy świetnie przygotowani a nasza koncepcja walki jest po prostu najlepsza.

No proszę taka krytyka z obozu rządzącego :shock: Ministerstwo Zdrowia nie zdało egzaminu. Ale lepiej, że się to nadrabia, rozpamiętywanie przeszłości - choć żałuję i czasem mnie złość bierze, że propozycje nie zostały wykorzystane. Zmarnowaliśmy czas - ta epidemia nie byłaby tak rozległa, jakbyśmy mieli system rozpoznawania zagrożonych, nie jak minister zalecił badania objawowych, tylko bezobjawowych, bo to oni roznieśli epidemię po Polsce - mówił w TVN24 były prezes NFZ i poseł PiS Andrzej Sośnierz.
2 ludzi lubi ten post.

#10779 PostWysłany: 19 Paź 2020 08:45 

niebieski
Tom Jed napisał(a):
@j_a Co rozumiesz piszac o kryzysie zaufania do rzadzacych tuz pod tym, ze wyborcy MM pewnych niuansow nie dostrzegaja? ....

Zdanie, że tzw. suweren nie dostrzega sprzeczności propagandy odnosiło się do Twojego zdania, które zacytowałem, ż głupio wyglądałoby przecinanie wstęgi w szpitalu polowym.
Natomiast pod pojęciem kryzys zaufania rozumiem trochę co innego. Wiosną zwolennicy, ale też część przeciwników obecnej władzy słuchała jednak Szumowskiego i Morawieckiego. Ba, to co powiedział Szumowski na konferencji prasowej wystarczało niemal za prawo. Zmęczony wzrok Łukasza mógł dać mu każde stanowisko w Polsce, gdyby nie zabrakło mu uczciwości. Krytyka oczywiście była, choćby zamkniętych lasów, ale ogólnie było poparcie restrykcji.
Przełożenie na wybory to bardziej skomplikowana sprawa, nie będę się o tym rozpisywał. Wiara w coś nie podlega rozumowi, czasem tego rozumu brakuje, ale i tak chodzi o kilka procent, które danego dnia zdecydują tak nie inaczej.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#10780 PostWysłany: 19 Paź 2020 09:04 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
john_doe napisał(a):
Ruch drogowy to akurat, jak na ironię, bardzo konkretnie wolnościowy system. Są reguły, pisane często krwią, jasne i równe zasady dla wszystkich. Masz wyjście- uczestniczysz lub nie. A za ich złamanie grożą konkretne kary.

Brak logiki w Twoich wypowiedziach. Jak tak samo nie muszę uczesniczyć w ruchu drogowym (a dotyczy to wszystkich dróg publicznych), jak Ty nie musisz uczestniczyć w covidowym szaleństwie z noszeniem maseczek. Kto każe wychodzić z domu? - można pracować z domu i zamawiać jedzenie i płacić rachunki on-line. Regulacje covidowe (sensowne lub nie, ze względu na upadek służby zdrowia) są mniej więcej tak równe dla wszystkich jak zasady ruchu drogowego. Z tempem zmian regulacji adekwatnym do tempa zmian sytuacji. Czy to że zasady ruchu drogowego (jak i lotnictwa ) są krwią pisane to znaczy że mamy poczekać ale umrze 100 tys? Jest taka fraszka o Polakach...

Cytuj:
No widzisz. W odróżnieniu od Ciebie, ja sprawdziłem dostępne dane historyczne a nie tylko krzykliwe nagłówki. Jakoś tak mam, że im krzykliwszy i bardziej kretyński nagłówek w "mediach", tym większą mam ochotę go sprawdzić. Również te dane podawałem. Rok temu, system przyjął +70 000 hospitalizacji miesiąc-do-miesiąca. 560 000 we wrześniu i 630 000 w październiku.

Aha, czyli 12% miesiąc do miesiąca, a nie 500%. I czy wszystkie z tych 70tys wymagało izolatoriów, tlenoterapii i resporatorów? Rozumiem, że skoro w zeszłym roku się znalazło 70 tys. miejsc to teraz też powinno dla chorych na covid. Czyli - Mamy kłaść w szpitalach chorych na covid lak leci, mieszając ich na SORach z innymi przypadkami, a personel medyczny powinien zrezygnować ze środków ochony w celu skrócenia czasu procedur. To jest pomysł na rozładowanie tłoku w szpitalach? - Zadziała, tylko cmentarzy trzeba będzie dobudować i nowy dzień pamięci wprowadzić.
3 ludzi lubi ten post.

[ 12774 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 536, 537, 538, 539, 540, 541, 542 ... 639  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości