Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 11193 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 531, 532, 533, 534, 535, 536, 537 ... 560  Następna
Autor Wiadomość
#10661 PostWysłany: 16 Paź 2020 14:45 

niebieski
Tom Jed napisał(a):
Cel jest jeden - zagarnac tyle wladzy ile sie da (nepotyzm i niedawna parodia wyborcza),

Znam kraj, ktoremu przyswiecal podobny cel w zarzadzaniu pandemia. Dwa tygodnie temu zostal tam obalony rzad, wczoraj podal sie do dymisji prezydent. Polecieli za brak przygotowania kraju do pandemii, za nepotyzm i korupcje (miedzy innymi zdefraudowanie srodkow z World Banku i EU przeznaczonych na walke z pandemia) Ja wiem, ze na quasi-demokracje krajow rozwijajacych sie nikt na tym forum nie zwraca uwagi. Ale zazdoszcze obywatelom tego kraju "mania" jaj. My ich nie mamy :(

Tom Jed napisał(a):
tanio kupic i zmanipulowac tych, ktorzy sa na to podatni (elektorat),

w powyzszym kraju poparcie obywateli dla dzialan rzadu bylo kupowane za 25 USD sztuka :) Nic to nie dalo. Obywatele zgarneli kase, a potem zrobili szturm na palac prezydencki.

OK, to sum up, do powyzszej wyliczanki celow nalezy zatem dodac jeszcze jeden: utrzymanie sie u wladzy, no matter what. Teraz wyczerpuje to analize?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10662 PostWysłany: 16 Paź 2020 16:22 

Loty: 22
Kilometry: 53 032
O tak, ten konsensus z "The Lancet" jest doprawdy znakomity. Opierając się na tych wypracowanych w pocie czoła przez 7 miesięcy zaleceniach, ja stworzyłem swój osobisty manifest szczęścia:

1.Jeśli chcesz być szczęśliwy, bądź szczęśliwy.
2.Jeśli 1% najbogatszych podzieliłby się swoim majątkiem to zniknąłby problem biedy.
3.Jeśli masz depresję, obejrzyj śmieszne kotki na youtubie.

Czy będąc specjalistą w jakiejś konkretnej dziedzinie człowiek przestaje obserwować jak wygląda życie wokół niego? Że nie wszystko albo raczej tylko niewielką część da się sklasyfikować jako przykładną akademicką teorię? Od 7 miesięcy powielane są te same błędy. A winnych szuka się oczywiście nie tam, gdzie trzeba.

P.S. Jeśli komuś nie odpisuję, to nie znaczy, że nie mam argumentów. To znaczy, że uznałem taką osobę za niewartą dyskusji. A są tu takie, oj są.
john_doe lubi ten post.

#10663 PostWysłany: 16 Paź 2020 17:19 

niebieski
@sofizmat
Po pierwsze to jak widzę nie obruszasz się na to, że pójście dzieci do szkół i powrót na uczelnie spowodował wzrost zachorowań. Wrzucałem sporo linków, choć nie wszystkie bo dziś już nie ma co do tego dyskusji, nawet w Polsce.
Natomiast przytoczony artykuł trudno podważyć na bazie nauki, bo oczywiście publicystycznie można podważać. Więc jak piszą, że coś jest nieskuteczne albo nieudowodnione to nie czuję się kompetentny, żeby to podważać. Bronić zresztą też, jednak warto oprzeć się na jakichś podstawach, wiedzy medycznej, recenzowanym artykule z prasy branżowej, itp. Oczywiście jak ktoś ma wiarę, że tak nie jest to jego prawo, wiarę można mieć póki co we wszystko bez żadnych dowodów. Nawet w latającego potwora spaghetti.
Dyskusja co mogą kraje demokratyczne dla bezpieczeństwa swoich obywateli, na ile pozwala mandat wyborczy, czy reżimy są skuteczniejsze jest oczywiście bardzo ciekawa, choć dość akademicka. Demokratyczny, choćby fasadowo kraj nie zrobi tego co Chińczycy, czyli nie zamuruje ludzi na miesiąc w domach, nie zrobi łapanek do szpitali na przymusową kwarantannę itp. Dziś to dyskusja akademicka, choć jutro może być inaczej.
Natomiast przykład, który podałaś na skuteczność częściowej izolacji jest akurat niezbyt trafny. Owszem, w Polsce zakazano dzieciom i młodzieży poniżej 17 lat samodzielnego poruszania się. Ale czy zapewniono całodobową opiekę i nadzór? Czy ktoś zbadał skuteczność takiego rozwiązania, bo ja mam duże wątpliwości o do skuteczności (nie wszystkimi nastolatkami przejmują się rodzice, wierz mi). A co z 18-latkami i powyżej? Jak ich zamknąć w izolacji? Minister zdrowia Włoch powiedział wiosną znamienne zdanie, mogę zakazać czegoś całym Włochom ale nie swojej nastoletniej córce (cytuję z pamięci, chyba o ten kraj chodziło, w każdym razie sens jest uniwersalny).

Ps. Jak patrzę na siebie w wieku 15+ to nie widzę takiej możliwości, żebym grzecznie siedział w domu bo jest jakiś przepis. Wierz mi, przed zomowcami kiedyś spierniczałem bo też się czepiali młodzieży;) I nie przeszkadzało mi to w robieniu następnego dnia tego samego.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10664 PostWysłany: 16 Paź 2020 17:33 

niebieski
Bedzie krotko

1. Nie. Nie obruszam sie, bo nawet jesli spowodowalo to co z tego? Ja wiem ze w PL decyzja otwarcie/zamkniecie wynika z wrozenia z fusow MinZdravu. Ale np. w Holandii sobie to policzyli i wiedza, ze zamkniecie szkol podstawowych (do 12 roku zycia) przyniesie im wiecej szkody niz pozytku. Wracamy do dyskusji wyjsciowej: czy kazdy kraj wie dokladnie co jest jego celem i co chce osiagnac.
2. Pytanie bylo, czy da sie w demokratycznym (dyskusyjne) panstwie za pomoca przepisow rozporzadzenia skazac na izolacje jedynie grupe obywateli wg jakichs tam kryteriow. A nie o to, czy ta izolacja byla skutecznie dopilnowana przez rodzicow. Jak widzisz mozna bylo ...
3. eeeee ... wychodzi zatem ze Australia jest rezimem :)
4.Czy ktos zbadal skutecznosc takiego (albo innego) rozwiazania. W PL to mysle ze nie, ale sa kraje, ktore licza najpierw skutecznosc rozwiazan, ktore proponuja (patrz punkt 1.)

Ostatnio edytowany przez sofizmat, 16 Paź 2020 17:58, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
meczko lubi ten post.

#10665 PostWysłany: 16 Paź 2020 17:38 

srebrny
W terminologii drogowej odnosnie pandemii przemowil pan minister zdrowia "Mocno wciskamy hamulec" - oznajmil.
Prawo jazdy zrobilem majac 17 lat, od tego czasu jezdze bezwypadkowo, a minelo juz 23 lata i wg mnie nasz rzad ma bardzo zla technike jazdy.
Jak nazwalibyscie kierowce, ktory majac 38mln ludzi na pokladzie rusza dynamicznie zanim na sygnalizatorze zapali sie na dobre zielone, wiedzac przy tym, ze za chwile sa kolejne swiatla i bedzie musial "mocno wcisnac hamulec"??? Dodatkowo czesc swoich pasazerow namowil na jazde bez trzymanki.
Pirat drogowy, to najdelikatniejsze okreslenie... ale jakie pojecie o prowadzeniu moze miec starszy pan, ktory nigdy prawa jazdy nie mial, a przez ostatnie lata kierowal z tylnego siedzenia?
7 ludzi lubi ten post.

#10666 PostWysłany: 16 Paź 2020 17:51 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
macio106 napisał(a):
1.061.539 zgonów spowodowanych Sars-Cov-2 na całym świecie, to umieralność jest na poziomie 0,14%. Covid-19 jest więc podobny do grypy sezonowej, zgodnie z przewidywaniami wielu ekspertów na całym świecie, 0,14% to ponad 24 razy mniej niż wstępna liczba podana przez WHO, tzn. na poziomie 3,4% jak podano w marcu 2020 r.

Ta liczba była używana w modelach, które uzasadniały Lockdowny i inne ograniczenia. W rzeczywistości, biorąc pod uwagę doniesienia o zgonach z powodu Covid, IFR (współczynnik śmiertelności z powodu infekcji) prawdopodobnie wyniesie zaledwie 0,14%, a zatem może wskazywać, że Covid jest mniej niebezpieczny dla osób o normalnym zdrowiu niż grypa sezonowa.

@macio106, mam nadzieję, że powieliłeś te głupoty nieświadomie:

Cytuj:
WHO nie przyznało, że „COVID-19 nie jest groźniejszy od zwykłej grypy”. Takie słowa nigdy nie padły.
Fałszywe informacje rozpowszechnił amerykański portal powiązany z rosyjską propagandą.
W Polsce, w najgorszym od dawna sezonie grypowym 2018/2019, zmarły na grypę 143 osoby, czyli mniej niż przez ostatnie dwa dni z powodu COVID-19.
https://fakenews.pl/zdrowie/nie-who-nie-przyznalo-ze-covid-19-nie-jest-grozniejszy-od-zwyklej-grypy/

Ostatnio edytowany przez warsawreceiver, 16 Paź 2020 17:57, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#10667 PostWysłany: 16 Paź 2020 17:54 

niebieski
Jak pokazuje przykład Polski każdą ustawę można przegłosować w jedną noc. Co nie oznacza, że magicznie wszyscy się do niej zastosują. To przeświadczenie polityków, że rozwiązaniem każdego problemu jest kolejna ustawa jest jednak naiwne. Jakim dowodem ma być wydanie przepisu, który jest praktycznie martwy?
Australia, parę innych krajów zresztą też, zareagowała bardzo mocno. Ale nie porównuj tego jednak z Chinami. Poczytaj jak traktowali chorych w czasie pierwszej epidemii SARS.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10668 PostWysłany: 16 Paź 2020 18:09 

niebieski
@j_a

BTW martwych przepisow: u mnie jest dzisiaj posiedzenie Security Council, ktory ma wprowadzic dalsze ograniczenia. Z przeciekow wiadomo, ze maja zamiar dalej zminiejszyc tzw. banke towarzyska z dotychczasowych 3 osob do 1 (w BE jest to zdefiniowane, jako osoby, z ktorymi masz prawo nie utrzymywac dystansu 1.5 m nie nalezace do Twojego gospodarstwa domowego; musza to byc na stale te same osoby az do odwolania ograniczen). Komedia! Bo rzad to uchwala, wierzy w to i jest zdziwiony, ze numerki nie spadaja. Tak! Dobrze rozumiesz - na czas COVID mam sobie zdefiniowac JEDNA osobe, ktorej bede podawac reke.

Co do Australii - czytalam ostatnio o procedurze "request to leave a country for compassionate reasons". Musisz napisac podanie do MSZ, uzasadnic, ze chcesz opuscic kraj, a MSZ to rozpatrzy. Jest mnostwo osob, ktore deklaruja, ze wyjezdzaja na zawsze albo napewno do konca pandemii, bo ich partner/maz/zona/rodzice mieszkaja na stale w innym kraju i chca do nich dolaczyc. Ilosc akceptowanych podan? 30%.
Powiedz mi, jakim zagrozeniem epidemiologicznym dla Australii sa jej wlasni obywatele, ktorzy deklaruja, ze chca opuscic kraj na kilka lat? Dlaczego Australia to robi wlasnym obywatelom? I jak to nazwac?

Co do Chin: ja wiem ze Chiny potrafia. Na co dzien zajmuje sie polityka rozwojowa panstw Azji Centralnej.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#10669 PostWysłany: 16 Paź 2020 18:21 

srebrny
@j_a Juz lada dzien zostanie expresowo przepchnieta ustawa nakazujaca lekarzom rozdwojenie sie, bo skoro np minister kultury, dziecictwa, sportu i czegos tam chyba jeszcze z sukcesami (Iga/Roland Garros) dzwiga ta wielka odpowiedzialnosc, albo taki minister ZZ - tez juz prawie dal rade zreformowac sady i pozamykal wielu wrogow...ojczyzny, to dlaczego podrzedny, leniwy i roszczeniowy lekarzyna nie moze w koncu zaczac sluzyc narodowi, a nie mamonie? Praca dla idei daje przeciez wielka satysfakcje - wystarczy spojrzec na usmiechniete twarze rzadzacych.
j_a lubi ten post.

#10670 PostWysłany: 16 Paź 2020 18:51 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 1
złoty
sofizmat napisał(a):
na czas COVID mam sobie zdefiniowac JEDNA osobe, ktorej bede podawac reke.

Jak w starym szmoncesie, mnie Pan możesz wykluczyć.

#10671 PostWysłany: 16 Paź 2020 19:16 

niebieski
O Australii słyszałem, wygląda że trochę się pogubili. Ludziom pokończyły się kontrakty i wizy np. w Dubaju a Australia nie wpuszcza ich do domu.
Wiem, że biurokracja jest wszędzie. Ale wierz mi, to co się teraz dzieje w Polsce, skala indolencji i zaniedbań jest trudna do pobicia. Wszystko podlane butą, arogancją i prymitywną propagandą. My za to płacimy, co gorsza bez nadziei na poprawę.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#10672 PostWysłany: 16 Paź 2020 19:37 

Tata chorował 3 tygodnie. W tym czasie miał dwie teleporady i przepisany antybiotyk. O pozytywnym wyniku testu wykonanego we wtorek rano dowiedzieliśmy się w sobotę. W tym czasie - między wtorkiem a sobotą - odsyłano mnie, podając coraz to inne numery telefonów. Radzono czekać na wynik testu. Nikt, pomimo moich błagań, nie przyjechał taty zbadać, nie chciano przysłać karetki. Informowano mnie jedynie, że w szpitalach nie ma miejsc. Tata słabł, coraz trudniej oddychał, skarżył się na ból całego ciała. Mogłam mu towarzyszyć stojąc pod balkonem, podając jedzenie i czekając na wynik testu. Tata zmarł w niedzielę. Nie miał chorób współistniejących.

To relacja mojej koleżanki z wczoraj.

Potwierdza się to, o czym pisałem. Nad epidemią nikt w Polsce nie panuje. Strategie "epidemiczne" mogły działać w marcu, teraz są akademicką fikcją. Potrzebna jest drastyczna zmiana strategii proceduralnej. Oczywiście jest na to za późno, ale w tym momencie decyduje się, czy będzie to 100 zgonów dziennie czy 500.

#10673 PostWysłany: 16 Paź 2020 19:45 

Ostrzeżenia: 1
Tymczasem koleżanka koleżanki dziś straciła męża 50+ (rak) któremu oczywiście robiono testy na covid i pierwszy był dodatni a drugi ujemny... Takie klocki.
 Relacje PM off  

#10674 PostWysłany: 16 Paź 2020 22:29 

Bardzo gorąco polecam (rozmowa z prof. Flisiakiem)

Robi się naprawdę grubo. I nie chodzi mi o epidemię.

#10675 PostWysłany: 16 Paź 2020 23:25 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
john_doe napisał(a):
A mógł tata koleżanki pojechać na pierwszą lepszą interne, które- z tego co słychać- na "overwhelming" nie narzekają, wręcz przeciwnie.

Nie no, pewnie, w szpitalach z nudów nie mają co ze sobą zrobić. W takiej Czeladzi na przykład ustawili sobie dla jaj kolejkę z karetek: https://twitter.com/Bart_Wielinski/stat ... 47/photo/1
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#10676 PostWysłany: 16 Paź 2020 23:33 

niebieski
A w ogóle to całą epidemię wymyślili anestezjolodzy, zakładają symulantom maseczkę z tlenem i inkasują po 50k miesięcznie :lol:
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#10677 PostWysłany: 17 Paź 2020 00:00 

Ostrzeżenia: 2
le_szek napisał(a):
john_doe napisał(a):
A mógł tata koleżanki pojechać na pierwszą lepszą interne, które- z tego co słychać- na "overwhelming" nie narzekają, wręcz przeciwnie.

Nie no, pewnie, w szpitalach z nudów nie mają co ze sobą zrobić. W takiej Czeladzi na przykład ustawili sobie dla jaj kolejkę z karetek: https://twitter.com/Bart_Wielinski/stat ... 47/photo/1
Kliszową, ordynarną propagandą można zdyskredytować absolutnie wszystko.

Jakby każdy szpital traktował pacjentów z COVID19 normalnie, to i Czeladź by miała spokój.

A tu troszkę liczb dla otrzeźwienia. Przyłóżcie do tego 500 pacjentów OIOM i kilka tysięcy rzekomych hospitalizacji COVID19. Rzekomych, bo nie ma dostępnej rzetelnej ich definicji. Następnie nadal róbcie idiotów ze wszystkich dookoła.

Żeby była jasność- jestem jak najdalszy od negowania występujących w tej chwili problemów. Ale ich przyczyn należy upatrywać skrajnie gdzie indziej niż w "wirusie".

https://www.termedia.pl/mz/Duzo-lozek-s ... 33181.html

- Według danych GUS, w 2017 r. w Polsce było 957 szpitali stacjonarnych dysponujących 187 tys. łóżek i 194 szpitali "dziennych" z 1,2 tys. miejsc pobytowych. Statystycznie oznaczało to, że 2,5 szpitala obsługuje 100 tysięcy mieszkańców, czyli że na taką populację przypada średnio 660 miejsc do hospitalizacji.

Jednocześnie trzeba jasno powiedzieć, że poziom "obłożenia", a zatem wykorzystania łóżek nie jest wysoki i ma lekką tendencje malejącą. W 2013 r. wynosił 68 proc., w 2017 - 66,5 proc
 Relacje PM off  

#10678 PostWysłany: 17 Paź 2020 00:03 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
john_doe napisał(a):
Żeby była jasność- jestem jak najdalszy od negowania występujących w tej chwili problemów.

Cały czas je negujesz.
A podawanie danych dotyczących ilości łóżek i ich obłożenia sprzed trzech lat to chyba tylko po to, żeby się pochwalić, że potrafisz z gugla korzystać.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#10679 PostWysłany: 17 Paź 2020 00:28 

niebieski
Cenne dane. Jak komuś odmówią przyjazdu karetki albo będą wozić od szpitala do szpitala koniecznie trzeba je pokazać. Wcześniej wydrukować i oprawić w ramkę, może nawet w karetce (o ile jakaś pozbędzie się gdzieś poprzedniego pacjenta) albo na SOR-rze sobie powieszą :mrgreen:
Rzeczywistość nie przystaje do naszych wyobrażeń? Zmieńmy ją. Zanim zadzwoni budzik :lol:
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#10680 PostWysłany: 17 Paź 2020 00:43 

platynowy
Cytuj:
.Pozostali umierają na swoje choroby, a przy okazji są nosicielami Covid

Ale gdyby nie COVID, to by w tym momencie nie umarli.
5 ludzi lubi ten post.

[ 11193 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 531, 532, 533, 534, 535, 536, 537 ... 560  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości