Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 10958 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 503, 504, 505, 506, 507, 508, 509 ... 548  Następna
Autor Wiadomość
#10101 PostWysłany: 25 Wrz 2020 17:51 
Awatar użytkownika

A racja, nie pomyślałam, a znam przecież system z Francji. Czyli w czasie epidemii tak sobie te worki po prostu leżały tygodniami? Przecież to tylko czekać aż się szczury i robactwo zalęgnie.

Zdumiewa mnie to podejście do higieny. W Polsce w maju trochę chodziłam po górach. Wtedy z powodu „dbania o reżim sanitarny” nie wolno mi było wejść do schroniska i umyć rąk pod bieżącą wodą albo skorzystać z toalety jak człowiek.

Że nie wspomnę że na kwarantannie też nie wolno śmieci wyrzucić, więc jest się na łasce sąsiadów czy tam sanepidu.

Jedzenie brudnymi łapami, mieszkanie w śmieciach, załatwianie się w lesie = spoko
Wymienienie ze znajomym całusa w policzek na dzień dobry = złamanie wszystkich możliwych zasad sanitarnych i uśmiercanie staruszków
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#10102 PostWysłany: 26 Wrz 2020 07:23 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 1
złoty
sofizmat napisał(a):
Nie, Polsce to nie grozi, bo w Polsce jest inny system: tam macie normalne smietniki, altany smietnikowe i takie duze pojemniki zamykane. W Brukseli tego nie ma.

Nie do końca. U mnie (pow. otwocki) jest tak, że faktycznie co drugi wtorek są zbierane śmieci zmieszane, z tych dużych kubłów, przeważnie bytowe (odpadki żywności, skrawki mięsa, to co się zepsuło w lodówce a tata nie zjadł). Jak jest chłodno, to zbieranie tych odpadów co dwa tygodnie jest OK, ale w cieplejszych miesiącach cuchnie strasznie cała ulica.

Poza tym jest segregacja. Ja mam trzy worki, ale nie mam miejsca w kuchni na trzy pojemniki. Wiec wory stoją na tarasie w kuchni, tak więc taras zamiast do picia porannej kawy służy jako plac odkładczy. Śmieci segregowane są zbierane raz w miesiącu, więc je znoszę z tarasu i stawiam przed wejściem aby ich nie targać po całej posesji.

Efekt jest taki, że pod koniec miesiąca
wita wchodzących straż honorowa,
niewysoka,
żółto-niebiesko-zielona.

#10103 PostWysłany: 26 Wrz 2020 12:20 

Ostrzeżenia: 2
Ciekawy artykuł z WP.pl - wywiad z polskim lekarzem ze Szwecji. Oczywiście ten materiał dostępny zaraz obok straszenia, że "będzie kolejny lockdown", ale jednak...

https://portal.abczdrowie.pl/koronawiru ... la-szwecja

Wybrane fragmenty:
---------------------

Rozważa się m.in. to, że rodziny osób chorych na COVID-19 również powinny zostawać w domu. Teraz nie ma takiego zalecenia. W domu ma zostawać tylko chory, a reszta rodziny może normalnie funkcjonować: chodzić do pracy, do szkoły.

---------------------

Szwecja poszła zupełnie inną drogą niż reszta Europy. Nie było lockdownu, nie było restrykcyjnych zakazów. Czy z perspektywy tych sześciu miesięcy uważa pan, że to był skuteczny model walki z koronawirusem?

Na wybór tej drogi wpłynęło m.in. przekazane przez epidemiologów przekonanie, że epidemia będzie długotrwała i nawracająca.

---------------------
Liczba zachorowań jest na tyle niemiarodajna, że według mnie nie powinno się w ogóle brać tego pod uwagę.

Dlaczego?

Dlatego, że to zależy od liczby wykonywanych testów, ich jakości. Poza tym były prowadzone w Sztokholmie takie badania, które wykazały, że na jedną osobę z potwierdzonym zakażeniem było 20, u których wcześniej nie stwierdzono koronawirusa, a okazało się, że były zakażone.

---------------------
W Szwecji jest tak, że jeżeli ktoś miał potwierdzone zakażenie koronawirusem, a zmarł na zawał serca albo na cokolwiek innego, to i tak jest klasyfikowany, jako osoba, która zmarła na COVID-19.

---------------------
Faktem jest, że 46 proc. osób, które są zarejestrowane jako zmarłe z powodu COVID-19, było mieszkańcami domów opieki dla starszych osób.
 Relacje PM off  

#10104 PostWysłany: 27 Wrz 2020 09:35 
Awatar użytkownika

Loty: 625
Kilometry: 828 085
sofizmat napisał(a):
Balkon powoli zapelnia mi sie workami na smieci ... za chwile Bxl bedzie wygladala jak w marcu czyli pobojowisko.

Problem chyba nie dotyczy calej Brukseli. W ktorej dzielicy mieszkasz? U mnie zbieraja smieci i roznosza listy ;)

#10105 PostWysłany: 27 Wrz 2020 19:56 

niebieski
Juz udalo mi sie ustalic, ze dotyczy dwoch dzielnic na poludniu Bxli.
Ale fakt, ze poczty nie dostajemy od ponad trzech tygodni.
Rzekomo sortownia sie nie wyrabia, bo ograniczyli liczbe pracownikow obecnych w jednym pomieszczeniu.
 Relacje PM off  

#10106 PostWysłany: 28 Wrz 2020 06:13 
Awatar użytkownika

złoty
Bańka w piach :cry:

#10107 PostWysłany: 28 Wrz 2020 12:25 

platynowy
https://wiadomosci.wp.pl/lukasz-szumows ... 359163776a
2 ludzi lubi ten post.

#10108 PostWysłany: 28 Wrz 2020 21:38 

Loty: 22
Kilometry: 53 032
https://300gospodarka.pl/news/onz-koron ... lekcyjnymi

Kto by się spodziewał, że wirus może dokonać największego w historii spustoszenia edukacji. A może to nie wirus tylko głupota i błędne decyzje? Tak czy siak sytuacja jest dramatyczna i jeżeli ktokolwiek jeszcze wpadnie na pomysł zamykania szkół i przedszkoli może przyczynić się do realnej tragedii. Miliard, powtarzam miliard uczniów z brakiem lub ograniczonym dostępem do edukacji.
2 ludzi lubi ten post.

#10109 PostWysłany: 29 Wrz 2020 10:41 

Loty: 94
Kilometry: 177 077
srebrny
Obostrzenia na Słowacji :
W najbliższą środę rząd ma zadecydować o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w związku z epidemią koronawirusa.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... n,79cfc278

Najbardziej spodobał mi się ten zapis :D :
Od 1 października zakazane będą imprezy sportowe i kulturalne, uroczystości rodzinne lub firmowe oraz msze. Wesela, pogrzeby, chrzciny lub imprezy okolicznościowe będą dozwolone, ale dotyczy to samych ceremonii, a nie późniejszych spotkań rodzinnych.
Wyjątkiem mają być imprezy, których wszyscy uczestnicy będą mieli negatywne testy na obecność SARS-CoV-2, nie starsze niż 12 godzin.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#10110 PostWysłany: 29 Wrz 2020 11:30 

niebieski
O ho, wykres ilości osób hospitalizowanych po prostu wystrzelił. Wiedziałem, że będzie efekt powrotu do szkół i pracy po wakacjach, ale ten przerósł moje przewidywania.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1136959919 (zakładka sytuacja epidemiologiczna)
Przez ostatnie kilka dni w szpitalach przybywało codziennie około 100 chorych. Jeśli tendencja się utrzyma raptem przez kilka dni, będzie naprawdę słabo.
 Relacje PM off  

#10111 PostWysłany: 29 Wrz 2020 11:55 
Awatar użytkownika

Przez ostatnie 6 miesięcy szpitale świeciły pustkami, więc na pewno zdążyły w tym czasie przygotować się na dodatkowe kilkaset osób w skali Polski?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10112 PostWysłany: 29 Wrz 2020 11:57 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Nie koniecznie :

- Problem nie jest w sprzęcie, choć oczywiście także. Problem jest w ludziach. Co z tego, że mamy 11 tys. respiratorów, jak one głównie stoją w magazynach? Gdzie je postawić? Kto ma je obsługiwać? Mamy straszne problemy, jeśli pacjent nam się załamuje, żeby przekazać go gdziekolwiek na intensywną terapię. Dostajemy odpowiedzi: nie ma - mówił w Polsat News prof. Robert Flisiak.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... ign=chrome
3 ludzi lubi ten post.

#10113 PostWysłany: 29 Wrz 2020 12:15 
Awatar użytkownika

złoty
Trzeba będzie uruchomić patent łódzkiego pogotowia z roku 2002. Część już wyszła, mogą służyć radą.
A tak serio, to rzygać się chce.
3 ludzi lubi ten post.

#10114 PostWysłany: 29 Wrz 2020 12:37 

Ostrzeżenia: 2
Nie osłabiajcie, proszę, a propos tych łózek.

Po pierwsze- metodologia. Prof. Flisiak mówił o tym- streszczając- że "nowa strategia" może jak najbardziej powodować hospitalizacje, które nie są uzasadnione medycznie. Ponadto nadal wprost nie wiadomo na 100% co to dokładnie jest to 'COVID-owe zajęte łóżko" i jaki pacjent na nim przebywa. Bo podobnoż- nie w/g foliarskich forów tylko informacji z GISu- wliczany jest pacjent zarówno "podejrzany", jak i SARS-Cov-2 "+" ale bez objawów, natomiast przyjęty do szpitala z innych wskazań. I czeka, aż zrobi się "-".

Po drugie- w kwietniu było 3500. Dopóki nie przekroczymy znacząco tej liczby, naprawdę absurdem jest "kupowanie" wszelkich historii o "przepełnieniu". Dopiero co pod koniec sierpnia były wartości porównywalne z dzisiejszymi, coś około 2200.

Po trzecie- litości. @NorthisCalling napsiała.
Po to całe to "zamieszanie" z "bezprecedensowymi" "obostrzeniami" oczywiście "dla naszego dobra", żeby "przygotować szpitale". No, to było na to 6 miesięcy i zapewne miliardy złotych- bo skoro dało się tyle wpompować w socjal "z powodu pandemii", to na pewno również absolutny priorytet tej pandemii, czyli zapewnienie wydolności służby zdrowia, otrzymał finansowanie. Mamy przecież poważną i odpowiedzialną za nas władzę- prawda? Skoro władza umie w dobór "obostrzeń" dla naszego dobra, to na pewno umie też w przygotowanie służby zdrowia. Polityk zawsze chce dobrze dla społeczeństwa, jego intencje są krystalicznie czyste i polityk również nie popełnia błędów. W końcu za podważanie tego twierdzenia i nazywanie działań polityków po imieniu dostałem bana. Zatem to musi być prawda.

Wobec tego, ja nie chcę nawet słyszeć o tym, że znowu koniecznie będzie "poświęcenie" 38mln ludzi bo nie udało się wygospodarować kilku tysięcy łóżek w szpitalach, chociaż okoliczności były znane.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#10115 PostWysłany: 29 Wrz 2020 14:21 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Problem chyba jest taki, że zrezygnowaliśmy ze szpitali jednoimiennych, a wprowadzono limity miejsc dla zakażonych. Stąd w niektórych okolicach pacjenci są wożeni od szpitala do szpitala, bo nie chcą ich przyjać.

Ekspert podkreślił, że "liczba miejsc w szpitalach jest już na granicy pojemności". - Słyszeliśmy, że w niektórych województwach wojewodowie zwiększają liczby, ale to będzie powrót do szpitali jednoimiennych. To nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale prawda jest taka, że na tę chwilę chyba nie ma innego pomysłu - mówił profesor.
- My mamy przekroczone o 40 proc. limit, który jest wyznaczony przez wojewodę. Były rozmowy o zwiększeniu, natomiast cały czas balansujemy na granicy - mówił prof. Flisiak ze szpitala zakaźnego w Białymstoku.
- Staramy się utrzymać rezerwę minimalną miejsc na wypadek jakiegoś ogniska, gdy nagle zostaniemy postawieni w sytuacji kierowania większej liczby pacjentów - dodał.
- Obawiam się, że w tej chwili, gdybyśmy musieli mieć taką sytuację, jak kilka dni temu, gdzie wystąpiło jednocześnie ognisko w dużym DPS-ie i dużym szpitalu pod Białymstokiem, że zapełnilibyśmy się w całości i nie pozostałoby nic innego niż zamknięcie izby przyjęć - podkreślił profesor...

...- Podobnie z informacją o liczbie łóżek. Mówi się, że jest ich ileś tysięcy, ale zapomina się, że łóżko musi równać się sali, bo pacjent wymaga izolacji. Mamy przecież innych pacjentów, nie możemy odrzucić pacjentów w ciężkim stanie, zarażonych HIV czy z zapaleniem mózgu. Mamy obowiązek zgodnie z prawem hospitalizować takich pacjentów. Kto ich będzie leczył? - pytał profesor.

Ekspert zwrócił także uwagę, że kończą się, a w niektórych miejscach już skończyły się, zapasy remdesiviru, czyli jedynego leku przeciwwirusowego, który jest zarejestrowany.
- Od kilku dni usiłuję dostać informację, kiedy będą dostawy, ale nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć, nawet jeden z wiceministrów - mówił profesor.
- Dotychczas lek był dostarczany nieodpłatnie przez producenta, wkrótce pewnie przestanie, bo są inne kraje, które chętnie go kupią i zapłacą za to. Będziemy mieli problem - dodał.
2 ludzi lubi ten post.

#10116 PostWysłany: 29 Wrz 2020 14:28 

platynowy
Cytuj:
Skoro władza umie w dobór "obostrzeń" dla naszego dobra, to na pewno umie też w przygotowanie służby zdrowia

:?:

#10117 PostWysłany: 29 Wrz 2020 14:38 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@boots

Spróbuję przetłumaczyć to na polski: "skoro władza potrafi dobrać odpowiednie obostrzenia dla naszego dobra, to na pewno potrafi też przygotować służbę zdrowia".
 Relacje PM off  

#10118 PostWysłany: 29 Wrz 2020 15:38 

niebieski
NorthisCalling napisał(a):
Przez ostatnie 6 miesięcy szpitale świeciły pustkami, więc na pewno zdążyły w tym czasie przygotować się na dodatkowe kilkaset osób w skali Polski?

Ha ha ha! Podobnie jak zwiększono zatrudnienie i finansowanie Sanepidu, zakupiono i dostarczono respiratory, zwiększono liczbę tstów, zatrudniono nowych lekarzy i pielęgniarki itp.itd. :lol: :evil:
Nie wiem w jakim świecie niektórzy żyją, ale ja się nie spotkałem z położeniem zdrowego człowieka do szpitala. Można też popatrzeć na ilość respiratorów w użyciu, no na wszelki wypadek to na pewno nikt nie intubuje pacjenta :? Ciekawe jest też to, co mówią zakaźnicy. Jak mają salę 4-osobową, to przecież nie mogą położyć w niej 4 chorych, z których 1 ma covid a 3 czeka na wynik. Liczba łóżek podawana oficjalnie jest myląca, ale raczej zawyżona niż zaniżona.
 Relacje PM off  

#10119 PostWysłany: 29 Wrz 2020 16:03 
Awatar użytkownika

Cytuj:
"To nie liczba nowych zachorowań jest najważniejszym wskaźnikiem informującym o rozwoju pandemii, ale najważniejsza jest liczba zajętych łóżek i liczba osób wymagających wsparcia tlenowego" – podkreślił

Przyznał też, że resort analizuje "to, by liczba łóżek i respiratorów odpowiadały potencjalnemu zapotrzebowaniu, które może pojawić się w najbliższych dniach". "Nie spodziewamy się, by łóżek zabrakło" – zaznaczył.

Cytuj:
Aktualnie przygotowane jest ponad 8 tys. łóżek w szpitalach dla pacjentów zakażonych koronawirusem – poinformował we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zajęte jest ok. 2,3 tys. z nich. Potencjał systemu istnieje – zaznaczył.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowe-o ... mS8gU8D-Fs

Wg MZ wszystko jest pod kontrolą.

Natomiast jeśli jest tak @j_a mówi, tj. nie ma miejsc, nie ma lekarzy, informacje o liczbie łóżek są zawyżone, to tylko kolejny dowód na to jak bardzo ostatnie 6 miesięcy ograniczeń jest bez sensu. Bo przypomnę że narracja nie była „robimy lockdown żeby nikt się nigdy nie zaraził” tylko „zamykamy was w domach, żeby spowolnić zakażenia i przygotować służbę zdrowia”. I przypominam że od wiosny wszyscy święci bylo pewni „jesiennej drugiej fali” więc nie powinno być to żadną niespodzianką.

Więc jeżeli to prawda, że brakuje miejsc, i zostaną one w pełni zapełnione jesienią, to to jest skandal i oszustwo wobec ludzi którzy stosowali się do obostrzeń. Było pół roku na przygotowanie się.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10120 PostWysłany: 29 Wrz 2020 16:10 

niebieski
Tak, czytam o zwiększeniu liczby łóżek. Formalnie pewnie przesunięto niektóre sale czy oddziały do statystyk zakaźne, czyli ograniczono ilość łóżek dla innych chorych. Lekarzy jest ilu jest, za mało od lat i to się nie zmienia. Nie wiem jakie masz doświadczenia ze szpitalami w Polsce, ale ja zauważyłem, że w większości po 16 oraz w weekendy lekarz na miejscu jest rzadkością. Jakoś to działa i pewnie dalej będzie działało. Ci którzy nie dostaną na czas pomocy pewnie nam o tym nie powiedzą. W komunikatach MZ będzie wszystko fajnie.

Ja tylko powtarzam, co mówią w wywiadach lekarze. To jest zawsze ciekawe, jak wygląda na pierwszej linii. W propagandę uprawianą przez rząd i MZ jakoś mniej wierzę.

Ps. No i jak mają się zapewnienia jaki to mamy zapas łóżek dla chorych do obrazków, że chory jest wożony po całym województwie i żaden szpital nie ma miejsc jakoby?
 Relacje PM off  

[ 10958 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 503, 504, 505, 506, 507, 508, 509 ... 548  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], le_szek, Woy oraz 8 gości