Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 10075 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 460, 461, 462, 463, 464, 465, 466 ... 504  Następna
Autor Wiadomość
#9241 PostWysłany: 14 Sie 2020 09:24 

platynowy
Faktycznie powinni te wesela ograniczyc do minimum. Świat się nie zawali a po pijaku ludzie robią różne dziwne rzeczy nawet z obcymi.
 Relacje PM off  

#9242 PostWysłany: 14 Sie 2020 09:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 399
Kilometry: 506 100
Albo zrobić tańszy test PCR i się zbadać przed weselem.
 Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.

#9243 PostWysłany: 14 Sie 2020 09:43 

Ostrzeżenia: 2
boots napisał(a):
Cytuj:
Reszta to kwestia systemu wartości.

Nie. Pewność - lub nie - bycia zdrowym nie jest kwestią.

Na dzień dobry. Pytam któryś raz i to był mój jednozdaniowiec, na który nie uzyskłałem odpowiedzi:
Dokończ zdanie: W kontekście chorób zakaźnych, jestem "zagrożeniem dla innych" wtedy, gdy...

Dlaczego masz problem z odpisaniem kolejnym jednozdaniowcem akurat na tę prostą kwestię? Przypomnę po krótce: mądrość etapu oficjalnej narracji w tej sprawie zmienała się w kalejdoskopie.
Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy słyszałem już 10 sprzecznych wersji odnośnie tego, co mam robić, żeby "nie być zagrożeniem", chociaż po prostu żyję tak, jak zawsze i zagrożeniem nie jestem. Nikogo nie skrzywdziłem. To jest gigaabsurdalna sytuacja.

Właśnie dlatego niestety jest potrzebna dyskusja abstrakcyjna i filozoficzna na ten temat, ale znowu zaczynamy "zaśmiecać wątek".

Pisałem o pewności jako o koncepcji. "Pewność" to pojęcie wręcz filozoficzne. Ja nie jestem nawet pewny tego, czy istnieję- nie mówiąc o tym, czy Ty istniejsz lub czy jesteśmy "zdrowi".
Rzuciłbym dowcipną parafrazą, ale znów może być problem ze zrozumieniem kontekstu: nie ma zdrowych, są tylko nieprzebadani.

Zasady prawa rzymskiego, które w razie wątpliwości polecają orzekać na korzyść wolności a nie "profilaktycznego" zniewolenia nie wzięły się z powietrza. Wbrew temu, co napisałeś, nie dotyczą wyłącznie prawa podatkowego- ale można było pouprawiać troszkę czepialstwa.

To jest istota naszej cywilizacji- postawienie wolności wyżej niż bezpieczeństwa przed potencjalnym zagrożeniem wtedy, kiedy nie ma pewności.
Nigdy nie karaliśmy kogoś za zamiar, za potencjał. A w przypadku braku dowodu- uniewinnamy a nie skazujemy profilaktycznie, bo "być może"... Kojarzy się z obecną sytuacją?

Krańcowe założenia praktyczne są niezbędne do codziennego życia . Dlatego od wieków zakładamy, że nie każda napotkana osoba jest mordercą i zawieramy znajomość, chociaż nie ma pewności. Nie jest oszustem, zatem prowadzimy interesy, chociaż nie ma pewności. I tak samo, że nie jest chora.
Można oczywiście próbować skrajnej przebudowy systemu wartości społeczeństwa na domniemanie danych negatywnych cech i winy. Założyć z góry, ze każdy jest mordercą, każdy jest oszustem i każdy jest chory. Tyle, że to już nie będzie wolne społeczeństwo.

To był elementarz życia w świecie do lutego 2020. Przebudowano rewolucyjnie i bez ostrzeżenia podstawowe zasady współżycia społecznego oraz podejścia do człowieka. Uzasadnienie, rzecz jasna, zawsze się znajdzie.

brzemia napisał(a):
Faktycznie powinni te wesela ograniczyc do minimum

Minimum definiowane przez kogo? Oczywiście przez Pana Urzędnika.
Wesela są "niebezpieczne", bo- podobnie jak w kopalniach i zakładach produkcyjnych- Sanepid ma na talerzu tych, którym można zorganizować badanie przesiewowe.
Świat się nie zawali- Twój. Ale czyjś być może tak. Dlatego nie decyduj za innych o ich świecie. To są dorośli ludzie a nie zagrodowe bydło.

BTW- rozmawiamy koncepcyjnie, ale poza wszystkim, to póki co stan wyjątkowy nie został ogłoszony, rozporządzenia bez umocowania ustawowego są bezprawne i nieważne i nie ma możliwości zabrania komuś podstawowych praw konstytucyjnych, w tym prawa do zgromadzeń oraz prawa do wolności działalności gospodarczej.

Jakie jest Twoje ulubione danie? Postuluję, żeby od jutra "ograniczyć do minimum" jego sprzedaż. Fajnie? Ty nawołujesz do ograniczenia podstawowych praw konstytucyjnych i robisz to nie potencjalnie, ale realnie. Ja się osobiście czuję wysoce zagrożony.

warsawreceiver napisał(a):
Właśnie - odpowiedzialność. Nie tylko za siebie, ale za innych, bo żyjemy w społeczności.

Wracamy do punktu wyjścia. Prawdziwa "odpowiedzialność za innych" działa wyłącznie wtedy, kiedy jest dobrowolna i wynika z czyjejś szczerej chęci.
Narzucona i zdefiniowana przez urzędników, którzy wiedzą lepiej, co jest dla kogo dobre, to już nie odpowiedzialność. To co innego i nawet ma konkretne nazwy, które wymieniałem wcześniej.
A co, jeśli osobiście zwyczajnie nie chcę, nie życzę sobie, zeby ktoś był za mnie "odpowiedzialny", oczywiśćie pod przymusem? Mogę mieć jeszcze do tego prawo, czy forumowicze już programowo wiedzą najlepiej, jak ma wyglądać moje życie?
 Relacje PM off
NorthisCalling lubi ten post.

#9244 PostWysłany: 14 Sie 2020 09:58 

platynowy
Cytuj:
Nigdy nie karaliśmy kogoś za zamiar

Nie wiem, kim jesteście ci Wy, ale proponuję jednak lekturę podstaw prawa karnego. Dowiesz się wielu rzeczy, o których filozofom się nie śniło...
2 ludzi lubi ten post.

#9245 PostWysłany: 14 Sie 2020 10:05 

Jest! Rzeczowa odpowiedź! Ale miło, że jednak wczytujesz się, żeby znaleźć haczyk. A gdyby nie kwestia definicji zamiaru, to do czego byś się przyczepił?
Wygrałeś!

Od dziś już nie będę stwarzać nikomu żadnego zagrożenia. Po prostu, posłucham rady Onetowego Wymyślonego Pacjenta:
Wirus jest i ma się dobrze. Jeśli ktoś jest na kwarantannie domowej i ma negatywny wynik testu, powinien w niej pozostać - przestrzega Marcin z Mazowsza

Dzień Zdrowego Pacjenta kojarzy się z Misiem i Dniem Pieszego Pasażera. W końcu nie ma zdrowych, są tylko niedostatecznie przebadani

Pozostanę zatem w kwarantannie domowej do końca swoich dni. Będzie OK? Z korzyścią dla siebie i społeczeństwa- i wszystkim innym z negatywnym testem radzę to samo.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 3,79cfc278
 Relacje PM off  

#9246 PostWysłany: 14 Sie 2020 10:11 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
Zeus napisał(a):
Albo zrobić tańszy test PCR i się zbadać przed weselem.

Dobry pomysł. W zasadzie wesela, jako wielogodzinne imprezy wieloosobowe w zamkniętym pomieszczeniu, powinny mieć zapewnione testy na wejście z urzędu, ale jako że to prywatna inicjatywa, to zorganizowanie testów należy do organizatorów. Gdyby jednak testy dla weselników byłyby dostępne z jakąś zniżką, to może by było to dobre rozwiązanie?

Edit: cofam, od razu każda impreza w Polsce byłaby weselem, żeby uzyskać zniżkę. :mrgreen:
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#9247 PostWysłany: 14 Sie 2020 10:13 

platynowy
john_doe napisał(a):
Prawdziwa "odpowiedzialność za innych" działa wyłącznie wtedy, kiedy jest dobrowolna i wynika z czyjejś szczerej chęci.
Narzucona i zdefiniowana przez urzędników, którzy wiedzą lepiej, co jest dla kogo dobre, to już nie odpowiedzialność.

czyli przepisy ruchu drogowego tez nalezy zniesc, a kazdy bedzie odpowiedzialny w swojej szczerej checi i nigdy nie pojedzie 200km/h po miescie?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#9248 PostWysłany: 14 Sie 2020 10:25 

warsawreceiver napisał(a):
Dobry pomysł. W zasadzie wesela, jako wielogodzinne imprezy wieloosobowe w zamkniętym pomieszczeniu, powinny mieć zapewnione testy na wejście z urzędu, ale jako że to prywatna inicjatywa, to zorganizowanie testów należy do organizatorów. Gdyby jednak testy dla weselników byłyby dostępne z jakąś zniżką, to może by było to dobre rozwiązanie?

Edit: cofam, od razu każda impreza w Polsce byłaby weselem, żeby uzyskać zniżkę. :mrgreen:

Ile czasu czeka się na wynik takiego testu ? Ponieważ właśnie zdałem sobie sprawę, że F4F stało się przyczółkiem Nowego, Wspaniałego Świata i muszę sporo nadrobić, żeby nadal być członkiem tej w pełni odpowiedzialnej za innych społeczności - czy mogę prosić o pomoc w zrozumieniu w czym pomogą testy "na wejściu" na wesele? Jakie jeszcze wielogodzinne imprezy wieloosobowe w zamkniętym pomieszczeniu powinny być badane?

ibartek napisał(a):
czyli przepisy ruchu drogowego tez nalezy zniesc

Kwestia "ruchu drogowego" to kusząca analogia do obecnej nowej, wspaniałej sytuacji.
Zasad ruchu drogowego nie stawia się na głowie wyłącznie dlatego, że jakiś producent wypuścił nowszy, szybszy model samochodu i wobec tego władza z dnia na dzień nakazuje najpierw wszystkim kierowcom #zostawićsamochódwgarażu, bo #jestniebezpiecznie. Nie prognozuje się, że wykładniczo wzrośnie liczba stłuczek i 80% samochodów na drogach ulegnie uszkodzeniu w kilka miesięcy, co przeciąży zakłady blacharsko-lakiernicze. Nie ogranizuje się akcji #zostawautowgarazu #ocalblacharza #nieklamblacharza #darmowyposilekdlablacharza. Nie pojawia się pojęcie stłuczki bezszkodowej.
Blacharze nie zaczynają być ekspertami od ruchu drogowego w mediach. Nie rozgłaszają, że wszyscy, którzy nie boją się skręcać w lewo, to idioci.
Następnie, nie jest ustanawiany jest limit prędkości 5km/h, później zróżnicowany na powiaty. Nie zakazuje się jeździć niebieskimi, ale nie czerwonymi samochodami i nie wyłącznie na wstecznym biegu.
Nie wprowadza się pierdyliarda uznaniowych i natychmiastowych ograniczeń dostępności takich, a nie innych dróg, bo tam jest większe ryzyko spotkania nowego modelu.

Wreszcie, szerzej, nie zakłada się absurdalnego, karykaturalnego paradygmatu 100%-owego bezpieczeństwa ruchu i dopuszcza się go, wyważając korzyści i liczne, przeróżne zagrożenia a nie tylko te, które stają sie najbardziej medialne.

Siadając za kierownicą kilkutonowego żelastwa, stajesz się realnie odpowiedzialny za to, jak z nim postępujesz. Nikt jednak nie czyni założeń, że każdy pieszy na ulicy może potencjalnie ważyć 2 tony, tylko tego "nie widać".

Meidalny świat od lutego 2020 to jest postawiony na głowie gigaabsurd i farsa. Dysonans poznawczy między światem realnym a medialnym staje się coraz więszy. Wyrażam głębokie zdziwienie, że akurat w tym gremium- raczej odważnych, ciekawych świata ludzi, sieczka medialna znajduje stosunkowo duży poklask.

brzemia napisał(a):
Tym razem wziął sobie cos innego, ale kolega stwierdził że ten kebab jakos nie ma smaku. To mu powiedział: daj skosztuje. Teraz obaj mają pozytywny.

Wniosek nowonormalnościowy: zamknąć kebaby, oczywiście. Natychmiast wszystko zamknąć. Albo poczytać i zobaczyć, że nie zawsze i nie każdy się zakaża- chociaż powinien:
https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/a ... opF3Hp7qao

Dobra- koniec na dziś. Do normalnego świata marsz. Na Małym Rynku w Krakowie będzie tłoczny, huczny festiwal pierogów. Będzie bezpiecznie, bo na pewno uczestnicy zastosują zabezpieczenia takie, jak lekarze na Białorusi.
Pozdrawiam wszystkich!

Ostatnio edytowany przez john_doe 14 Sie 2020 12:26, edytowano w sumie 8 razy
 Relacje PM off  

#9249 PostWysłany: 14 Sie 2020 10:35 

platynowy
Zajomy pracuje na kopalni i po robocie z kolegą chodzili na kebaba. Tym razem wziął sobie cos innego, ale kolega stwierdził że ten kebab jakos nie ma smaku. To mu powiedział: daj skosztuje. Teraz obaj mają pozytywny.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#9250 PostWysłany: 14 Sie 2020 11:19 

Loty: 94
Kilometry: 177 077
srebrny
Spadek PKB w Polsce w drugim kwartale 8,2%, taki sam w Szwecji ;)
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... rp/s4f7kbp

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
elwirka lubi ten post.

#9251 PostWysłany: 14 Sie 2020 12:10 

jar188 napisał(a):
Spadek PKB w Polsce w drugim kwartale 8,2%, taki sam w Szwecji ;)

To ja znowu rzucę hipotezę nie z tego świata i powiem przewrotnie, że te liczby pięknie pokazują realną "skalę" lock-downu.
W Polsce mieliśmy do czynienia z medialną histerią, ale "miękkim", "medialnym" lock-downem.
Pracowały zakłady produkcyjne, budowlanka, wbrew pozorom całkiem dużo usług, np. salony motoryzacyjne.

Liczbowo, o ironio, wychodzi na to, że aktywność gospodarcza naszych obywateli równała się aktywności obywateli Szwecji. Oczywiście, żeby nie było czepialstwa- w dużym uproszczeniu, bo liczy się też struktura PKB, udział usług, produkcji itd itp.
Aktywność gospodarcza to pośrednio też aktywność kontaktów międzyludzkich i możliwości "zakażenia". Resztę każdy może dopowiedzieć sobie sam.
 Relacje PM off  

#9252 PostWysłany: 14 Sie 2020 12:41 

srebrny
@jar188
A może by tak jeszcze porównać o ile wzrosło zadłużenie państwa w Szwecji oraz Polsce w Q2? ;)
 Relacje PM off
flus lubi ten post.

#9253 PostWysłany: 14 Sie 2020 13:06 

srebrny
No to porównuj :D
 Relacje PM off  

#9254 PostWysłany: 14 Sie 2020 13:19 

niebieski
boots napisał(a):
Cytuj:

A skoro nie ma się pewności bycia zdrowym, to trzeba robić wszystko, żeby zminimalizować ryzyko zarażenia innych. To jedyne odpowiedzialne i moralnie akceptowalne zachowanie.

Boots,
a czemu stosujesz te zasade tak strasznie wybiorczo?
Okolo 60% ludzi wedlug lekarzy jest nosicielami gronkowca zlocistego. Czesc z nich nawet o tym nie wie.
Czemu nie zamknieto dotychczas tych 60% w domach, skoro sa zagrozeniem dla swiata.

Tak, wiem. Zarazalnosc gronkowiec ma duzo nizsza od covid. Za to mozna dosyc szybko na niego zejsc w przypadku bakteremii, zostac inwalida na cale zycie gdy zaatakuje taki liub inny organ etc.
Szpitale tez bardzo niechetnym okiem spogladaja na pacjentow bakteryjnych, bo powduje to koniecznosc zamykania i odkazania calych oddzialow szpitalnych, sal operacyjnych etc.
Czemu zatem, ach czemu nie postulujesz zamkniecia tych ludzi w domach?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
john_doe uważa post za pomocny.

#9255 PostWysłany: 14 Sie 2020 13:22 

srebrny
@jar188
Nie chcę zawstydzać wciąż tu obecnych zwolenników wiosennego lockdownu. ;)

Dobrze, że przynajmniej nasi rządzący też zauważyli, że wiosenne zamknięcie kraju było błędem i otwarcie przyznają, że na jesieni już tak nie zrobią.
Pomimo, że prawdopodobnie będziemy wtedy mieli wielokrotnie więcej zakażeń i aktywnych przypadków niż wiosną. Ot, taka logika... ;)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#9256 PostWysłany: 14 Sie 2020 14:23 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
Mówiąc szczerze to nie pamiętam, by ktoś tu był zwolennikiem wiosennego lockdownu. Może oprócz drugiego konta Bartossa, ale on chwali wszystko, co ten rząd wymyśli.

Są tu zwolennicy punktowych obostrzeń (w tym ja), ale totalny lockdown, z tym sławetnym zamykaniem lasów i dwumetrowym odstępem pomiędzy tymi, co śpią w jednym łóżku, to tu nie cieszył się powodzeniem, a wręcz przeciwnie. ;)
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#9257 PostWysłany: 14 Sie 2020 15:24 
Awatar użytkownika

Loty: 117
Kilometry: 179 483
srebrny
Też uważam, że totalny Locdown mija się z celem. Według mnie trzeba wprowadzać obostrzenia i ograniczenia tam gdzie jest największe prawdopodobieństwo zachorowania czyli imprezy, wesela itp.
No i jednak należałoby pilnować noszenia maseczek w strefach zamkniętych. Niestety jak widać bardzo dużo osób ma z tym problem ;)

Image

Ostatnio edytowany przez michzak, 14 Sie 2020 15:26, edytowano w sumie 1 raz
Ciach polityka - niezwiązane z tematem
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#9258 PostWysłany: 14 Sie 2020 15:33 

srebrny
sranda napisał(a):
@jar188

Każdy kij ma dwa końce ;) Można powiedzieć, że patrząc się na dane ekonomiczne i rozwój epidemii u nas (w porównaniu do innych krajów) ,że lockdown jak najbardziej pomógł.
Czy był słuszny i dobrze wykonany to już inna bajka.
Nie wiesz jak wszystko rozwinęłoby się gdyby nie było w tamtym czasie lockdownu, w dalszym ciągu jest wiele niewiadomych jeżeli chodzi o wirusa. Dlaczego siał spustoszenie w jednym kraju (a nawet nie kraju tylko regionie) a w drugim przechodził lekko ?
Popatrz się np: na Czarnogórę, cieszyli się nie tak dawno temu,że pozbyli się wirusa i co teraz się tam dzieje ? Czyżby ponowne ograniczenia ?
Po prostu nie wiemy tego czego nie wiemy a jak ktoś twierdzi ,że wie to najzwyczajniej kłamie.

Cytuj:
]Dobrze, że przynajmniej nasi rządzący też zauważyli, że wiosenne zamknięcie kraju było błędem i otwarcie przyznają, że na jesieni już tak nie zrobią.
Pomimo, że prawdopodobnie będziemy wtedy mieli wielokrotnie więcej zakażeń i aktywnych przypadków niż wiosną. Ot, taka logika... ;)

Logika rządzących jest taka ,że do tej pory nie nauczyli się dobrze "zarządzać epidemią" i reagują na bieżąco ( przykład szpitali ), a zamknięcia drugiego nie będzie bo nas najzwyczajniej w świecie na to nie stać.
 Relacje PM off  

#9259 PostWysłany: 14 Sie 2020 17:30 

niebieski
jar188 napisał(a):
w dalszym ciągu jest wiele niewiadomych jeżeli chodzi o wirusa. Dlaczego siał spustoszenie w jednym kraju (a nawet nie kraju tylko regionie) a w drugim przechodził lekko ?

Naukowcy z kolejnych krajów podnoszą tezę o wpływie szczepień na gruźlicę na zakażalność Covidem.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#9260 PostWysłany: 14 Sie 2020 18:17 

niebieski
sranda napisał(a):
@jar188

Dobrze, że przynajmniej nasi rządzący też zauważyli, że wiosenne zamknięcie kraju było błędem i otwarcie przyznają, że na jesieni już tak nie zrobią.

Ciężko mówić, że coś było "błędem" w sytuacji, gdy nie było wiadomo, jak się rozwinie sytuacja (czyli w marcu). Były tylko dane z Chin i Włoch, więc nie za wiele. Być może trzeba było zdjąć obostrzenia wcześniej, gdy było już oczywiste, że epidemia nie zniknie sama z siebie, gdy się podniosą temperatury. A tak "zniszczenia gospodarcze" się większe i drugiego lockdownu nie będzie.
 Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.

[ 10075 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 460, 461, 462, 463, 464, 465, 466 ... 504  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], jar188, LaMancha oraz 12 gości