Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 10105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 458, 459, 460, 461, 462, 463, 464 ... 506  Następna
Autor Wiadomość
#9201 PostWysłany: 11 Sie 2020 16:11 
Awatar użytkownika

Loty: 91
Kilometry: 93 887
eskie napisał(a):
Astarloa12 napisał(a):
Akurat leżenie na sobie na plaży jest bardzo przyjemne a i może się przyczynić do wzrostu populacji

Jako praktyk powiem Ci, że niekoniecznie. "Leżenie" na sobie, na plaży z drobnym piaskiem, powoduje, że po chwili masz go pełno wszędzie, zwłaszcza tam gdzie wilgotno i delikatnie.
To już proponuję wejść do wody, chłodniej, a i nie gorszy się ludzi
 Relacje PM off  

#9202 PostWysłany: 11 Sie 2020 16:14 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
Ostrzeżenia: 1
złoty
Jeśli chodzi o stadiony to sprawa wygląda tak:
- ludzie wrzeszczą i śpiewają dlatego cząsteczki wirusa są wydalane z zakażonego organizmu w dużo większej ilości niż przy normalnym oddychaniu;
- powietrze "stoi";
- są do tego toalety jako pomieszczenia zamknięte w których zazwyczaj gromadzą się tłumy. Hektolitry moczopędnego piwa i prawie cały stadion chociaż raz odwiedza WC...

Na plaży raczej nie występują powyższe czynniki pomagające w transmisji koronawirusa.
Ach, no i większość i tak sika w wodzie na fali... :twisted: ;) :lol:

@john_doe
Ja mieszkam w strefie "czerwonej" i NIESTETY "muszę" nosić maseczkę na zewnątrz (czego nie popieram ale w pomieszczeniach zamkniętych maseczkę noszę i uważam, że jest to potrzebne). Mogę się założyć, że akurat ten przepis niczego nie zmieni w dziennych statystykach osób zarażonych bo nie na tym polu jest u nas problem... :?
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#9203 PostWysłany: 11 Sie 2020 20:10 

Ostrzeżenia: 2
Meanwhile. Nowa Zelandia. Kolejny "wzór do naśladowania" upada.

https://edition.cnn.com/2020/08/11/worl ... index.html

W ślad za Australią oraz Polską z 1981 roku, podjęto działania adekwatne:

All four of the cases were found within one household in South Auckland

In line with our precautionary approach we will be asking Aucklanders to take swift actions
Wiem, że język angielski rządzi się nieco innymi prawami, ale tak. Najlepsze są "prośby" nie do odrzucenia. Tak dla wszystkich korzystne, że aż obowiązkowe.

The new restrictions mean that businesses including restaurants, bars and non-essential shops will have to close. People will also now only be allowed to leave their homes to conduct essential activities such as picking up supplies from grocery stores. Gatherings over 10 people will also be restricted in Auckland.
 Relacje PM off  

#9204 PostWysłany: 11 Sie 2020 21:03 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
Cytuj:
Około trzech tysięcy osób zakażonych koronawirusem to bilans pierwszej muzułmańskiej modlitwy w Hagii Sophii w Stambule, muzeum w ostatnim czasie zmienionym w meczet. Modlitwa odbywała się 24 lipca, w czasie pandemii, z udziałem 350 tys. ludzi zgromadzonych wokół budynku.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-08-11/trzy-tysiace-zakazonych-koronawirusem-po-modlitwie-w-hagii-sophii/

I tak się żyje na tej wsi.
 Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.

#9205 PostWysłany: 11 Sie 2020 22:42 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
złoty
@warsawreceiver
Cóż, przykre, ale niestety sami są sobie winni. Trzeba było dla świętego (dosłownie) spokoju pozostawić muzeum w tej świątyni. Nie byłoby kontrowersji i takiej liczby zakażonych a tak (statystycznie) kilkanaście osób przez to umrze. To również pokazuje, że Erdogan nie dorasta Ataturkowi do pięt...
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#9206 PostWysłany: 12 Sie 2020 08:22 
Awatar użytkownika

niebieski
A to swoją drogą i podzielam Twoje zdanie co do Erdogana, ale nie pisałem tego, bo polityka. ;)

Nie znoszę polskiego morza, a bezproduktywnego smażenia na plaży już w ogóle, więc relacja nie moja, a znajomego: plaża pod Kołobrzegiem, kameralna. Znajomy w szoku, że ludzie starają się leżeć obok siebie w odległości człowieka i nawet mocno na to zwracają uwagę tym, którzy dopiero przychodzą, "bo wirus". Problem w tym, że ci sami ludzie potem tłoczą się w kolejce do jedynej w tej okolicy smażalni i jedzą stłoczeni na kilku ławeczkach. Tak jakby rozsądek zostawili na plaży...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#9207 PostWysłany: 12 Sie 2020 08:43 
Awatar użytkownika

Polskie morze jest piękne... tak od jesieni do wiosny. Byłam w listopadzie, styczniu i maju, bardzo polecam ;) Natomiast zdarzyło mi się też niedawno być na weekend w Gdynii i widziałam co tam się dzieje - tłumy większe niż w czasach przedkoronnych. Ręcznik przy tęczniku, zrezygnowałam z próby dojścia do morza bo się nie dało. Straszny szok. Obstawiam że to wynik mniejszej liczby wakacji za granicą.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Sie 2020 10:02, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#9208 PostWysłany: 12 Sie 2020 09:13 
Awatar użytkownika

Loty: 91
Kilometry: 93 887
john_doe napisał(a):
Meanwhile. Nowa Zelandia. Kolejny "wzór do naśladowania" upada.

https://edition.cnn.com/2020/08/11/worl ... index.html

W ślad za Australią oraz Polską z 1981 roku, podjęto działania adekwatne:

All four of the cases were found within one household in South Auckland

In line with our precautionary approach we will be asking Aucklanders to take swift actions
Wiem, że język angielski rządzi się nieco innymi prawami, ale tak. Najlepsze są "prośby" nie do odrzucenia. Tak dla wszystkich korzystne, że aż obowiązkowe.

The new restrictions mean that businesses including restaurants, bars and non-essential shops will have to close. People will also now only be allowed to leave their homes to conduct essential activities such as picking up supplies from grocery stores. Gatherings over 10 people will also be restricted in Auckland.
Coś mi się wydaje, że właściciele sklepów i restauracji nie będą mieli takich szerokich uśmiechów jak pani premier na zdjęciu. Mnie zastanawia jedno, jeśli wielu chorób wirusowych nie udało się wyeliminować przez kilkadziesiąt lat to skąd ta pewność rządzących, że akurat Covid19 samoistnie ulegnie eradykacji?
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#9209 PostWysłany: 12 Sie 2020 09:19 
Awatar użytkownika

Loty: 297
Kilometry: 312 655
niebieski
NorthisCalling napisał(a):
Polskie morze jest piękne... tak od jesieni do wiosny. Byłam w listopadzie, styczniu i maju, bardzo polecam ;) Natomiast zdarzyło mi się też niedawno być na weekend w Gdynii i widziałam co tam się dzieje - tłumy większe niż w czasach przedkoronnych. Ręcznik przy tęczniku, zrezygnowałam z próby dojścia do morza bo się nie dało. Straszny szok. Obstawiam że to wynik mniejszej liczby wakacji za granicą.

Na plaży w Gdyni centrum w lipcu/sierpniu tak było zawsze, lepiej wybrać Orłowo dla wygodnego plażowania (kilka metrów miejsca, plaża poszerzona wiosną) lub Babie Doły/Redłowo dla klifów/lasów/klimatu.

#9210 PostWysłany: 12 Sie 2020 16:33 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
złoty
W takiej sytuacji, chyba nawet @john_doe by założył maseczkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
https://www.sadistic.pl/t/522825
7 ludzi lubi ten post.

#9211 PostWysłany: 12 Sie 2020 17:12 

Loty: 94
Kilometry: 177 077
srebrny
Naukowcy wciąż próbują dowiedzieć się, co wpływa na szybkość rozprzestrzeniania się koronawirusa, ponieważ odpowiedź na to pytanie może być kluczowa dla powstrzymania pandemii. "To pytanie za milion dolarów"
https://www.medonet.pl/koronawirus,co-w ... 75953.html

No panowie eksperci zgłaszać się po nagrodę, milion$ drogą nie chodzi ;)
 Relacje PM off  

#9212 PostWysłany: 12 Sie 2020 17:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 157
Kilometry: 168 592
Jak dobijemy do 500 strony w tym temacie to wyśle link do tego wątku i wszyscy na forum podzielimy się nagrodą ;)
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.

#9213 PostWysłany: 12 Sie 2020 18:08 

HON fly4free
Djorkaeff napisał(a):
NorthisCalling napisał(a):
Polskie morze jest piękne... w Gdynii ... Ręcznik przy tęczniku,

Na plaży w Gdyni centrum w lipcu/sierpniu tak było zawsze

Kiedyś nie było tęczników tylko czasem tęcza na niebie ;) Teraz faktycznie często się trafiają :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#9214 PostWysłany: 12 Sie 2020 22:56 
Awatar użytkownika

platynowy
klapio napisał(a):
Jak dobijemy do 500 strony w tym temacie to wyśle link do tego wątku i wszyscy na forum podzielimy się nagrodą ;)

Za dyskusje o niczym? :D

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off  

#9215 PostWysłany: 12 Sie 2020 23:01 

eskie napisał(a):
W takiej sytuacji, chyba nawet @john_doe by założył maseczkę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Doskonałe! :)

Ależ miło, że moja skromna osoba urosła tutaj do miana "porównania ostatecznego" :> Przewrotnie, żartobliwie ale "coś w tym jest", powiem tak: zamienię noszenie kawałka bawełny na twarzy wszędzie poza mieszkaniem na powrót praw człowieka, praw obywatelskich, praw pacjenta i zdrowego rozsądku wszędzie gdzie indziej.

Ubieram maski tam, gdzie się ich ode mnie wymaga i gdzie dostrzegam chociaż 1% sensu [czyli właśnie pomieszczenia, zatłoczone, z obcymi ludźmi, bez dystansu i przewiewu]. Bardziej dlatego, żeby uniknąć problemów i mandatu.
Jednorazówki są wyjątkowo wygodne i "przewiewne". Noszenie masek na otwartym terenie to skrajny bezsens.

Należy zdać sobie sprawę z tego, że nie wszyscy idą maseczkową drogą (pierwsze z brzegu: Holandia, Szwecja (sic!)) i jakoś funkcjonują. Nie sądzę, żeby maski robiły jakąkolwiek znaczącą róznicę epidemiologiczną. Ale to tylko moje niczym nie poparte gdybanie.

Tymczasem. Po dzisiejszej rozsądnej i jedynie słusznej decyzji Ministerstwa Edukacji, "media" już uaktywniły się tak bardzo, jak tylko mogą. Politycznym odruchem Pawłowa zresztą, co jest bardzo smutne.
Na pierwszy ogień, karmi się nas klasycznym i przy okazji statystycznie kompromitującym cherry-pickingiem casusu Izraela w kontekście otwierania szkół- skrajna korelacja, bez przyczynowości. Nie wspomina się o szeregu innych krajów europejskich, które otworzyły bądź wcale nie zamknęły szkół.

Ale na deser dokłada się już takie kwiatki:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... k,79cfc278

a ja podejmę złą decyzję i choć jedno dziecko zarazi się i umrze, nie poradzę sobie z tym do końca życia

O ile płyniemy "z prądem", to możemy wypowiadać dowolne, kompletnie nieudowodnione wymysły. Jedynie antynurtowcy muszą mieć na wszystko "papier", badania i dowody.
Pani dyrektor jest już pewna, że dzieci niepełnosprawne i chore są jakoś wybitnie narażone na śmierć z powodu COVID-19. A tego wcale nie wiadomo. Tak się tylko "utarło", że im kto słabszy, tym bardziej podatny. To nieprawda.

Wywiad porusza kilka ciekawych kwestii, nie jest zły- ale typowo "medialny" nagłówek mówi sam za siebie. Make no mistake:
Widząc takie teksty wiem, że po 2020 roku, liczba kotłów w piekle przeznaczonych stricte dla dziennikarzy wzrośnie. Wykładniczo. To tylko stylistyczna metafora, jakby co. Do niczego nie nawołuję- wierzę, że opatrzność zrobi co trzeba lepiej ode mnie.

Do tego, a propos dzieci, wraca mocno jak nigdy wcześniej czysta filozofia. I znowu widzimy jak na dłoni, że o temacie mniemanej pandemii nie można rozmawiać bez aspektu filozoficzno-socjologicznego.
To nie Pani Dyrektor będzie winna czyjejś śmierci, jeśli będzie realizować swoje dyrektorskie obowiązki.

Jeszcze stricte już "naukowo" na temat szkół:
1. Istnieje XXXX opracowań mówiących, że szerokie ryzyko COVID-19 związane ze szkołami jest niskie, bardzo niskie, bądź pomijalne. Potwierdzają to przykłady wielu państw, gdzie udało się wyizolować otwarcie szkół i zmierzyć jego wpływ na fetysz R0- w przeciwieństwie do Izraela, gdzie nie było to możliwe.

2. Za klasykiem paranoicznego, lutowego podejścia, Thomasem Pueyo: "The hammer and the dance"; nawet najzacieklejski zwolennicy totalitarnych, psychopatycznych metod "ograniczania kontaktu" mówią, że każde "obostrzenie" można przeliczyć na zmianę R0.
Realizację konstytucyjnego prawa do edukacji- również. Jeszcze w dość sparanoizowanym kwietniu, Dania zdecydowała się otworzyć szkoły *kosztem* innych gałęzi biznesu.
https://medium.com/@tomaspueyo/coronavi ... 9337092b56

Jeśli ktoś dzisiaj nadal wierzy w moc "izolacji" i "zamykania": OK, niech nawołuje do zamknięcia targów, basenów, lasów, parków, restauracji oraz do godziny policyjnej od 23:00 do 5:00 rano, wzorem Australii, w której COVID-19 jest wirusem nocnym.

Ale niech dopuści otworzenie szkół. To jedna z najważniejszych rzeczy dla "normalności"!

3. To wszystko przy jakże śmiałym giga-absurdalnym paradygmacie tego, że nasze prawa obywatelskie, w tym właśnie prawo do edukacji, mają być modulowane i relatywizowane tak, żeby sterować liczbą "przypadków" jakieś choroby. Zamknijcie lasy, ale otwórzcie szkoły.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#9216 PostWysłany: 13 Sie 2020 07:41 
Awatar użytkownika

niebieski
Wczoraj moja córka dowiedziała się do jakiego liceum się dostała. Radość była wielka. Jako że jest na wakacjach ja, jako rodzic, pojechałem do tego liceum, zawieźć papiery. Akurat tak się złożyło, że spotkałem wicedyrektorkę. Pogadaliśmy sobie chwilkę o tym i owym. Zeszło na koronawirusa. Była wściekła na ministerstwo. Podała mi różnicę między marcem a wrześniem.

Marzec (przypomnę, że przypadków koronawirusa było wtedy kilkanaście dziennie). Kuratorium dzwoni:
Zamknąć wszystko w cholerę! Kółka? Jakie kółka? Chce pani zamordować dzieciaki? Stołówki jeszcze pani nie zamknęła? Karę pani chce czy co? No to co, że dożywianie!

Sierpień (przypadków kilkaset dziennie):
Kraniki z wodą może pani włączyć, ale na pani odpowiedzialność. Stołówka? Jak pani chce, ale to pani odpowiada. Co zrobić, gdy w klasie pojawi się przypadek koronawirusa? A to już pani musi zadecydować.

Najlepsza na świecie strategia polskiego rządu: odpowiedzialność zwalić na innych.
 Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#9217 PostWysłany: 13 Sie 2020 08:00 

niebieski
Zwalić odpowiedzialność to jedno, drugie to ustawić się w roli recenzenta, krytyka i straszącego odpowiedzialnością. Żeby wszyscy wokół byli winni, a my dalej wspaniali i najmądrzejsi, zwłaszcza w tv. Sytuacja podobna do sztandarowej "reformy", za wszystkie problemy stworzone przez rząd w ich narracji odpowiadały samorządy oraz sami nauczyciele. Że też społeczeństwo się na to wciąż nabiera :?

Liczba osób hospitalizowanych od ok. 3 tygodni równo rośnie, aktualnie przekracza 2000. To wciąż niewielkie liczby w skali kraju, tym bardziej dziwią opinie np. lekarzy z Krakowa, że system opieki jest u nich na skraju załamania po ostatnich wzrostach zachorowań.
Najciekawsze jest faktycznie to rozpoczęcie roku szkolnego. Raczej wiadomo, że przyczyni się do wzrostu zachorowań, pytanie w jakiej skali. Jest też moim zdaniem pytanie natury formalnej, czy dyrektorzy mają prawo zamknąć na tygodnie (?) szkołę? Kto zapewni i sfinansuje wtedy opiekę nad dziećmi? Niektórzy zapomnieli, że najistotniejszym chyba elementem lockdownu było wypłacenie zasiłków rodzicom małych dzieci.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#9218 PostWysłany: 13 Sie 2020 08:46 
Awatar użytkownika

Loty: 117
Kilometry: 179 483
srebrny
@warsawreceiver tam gdzie nie ma wyjścia trzeba zrzucić odpowiedzialność, a jak już są sytuacje, że urzędnicy i politycy muszą sami podejmować decyzję to już się przed tym zabezpieczają:
https://tvn24.pl/polska/poslowie-pis-zl ... hidzE7KmDA

Więc mogą robić co chcą w myśl walki z COVID-19 ;)

Image
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#9219 PostWysłany: 13 Sie 2020 10:40 

Wracając do tematu Białorusi. Podnosiłem tutaj wraz z innymi forumowiczami temat, którego nie podjął nikt ze zwolenników totalitarnych restrykcji.

Dla dość krótkiego przypomnienia: Białoruś nie wprowadziła absolutnie żadnych restrykcji typu lock-down, przeprowadziła nawet defiladę wojskową z okazji rocznicy końca II WŚ. Absolutnie żadnych restrykcji.
Krzywe są dostępne. Oczywiście Białorusi można zarzucić brak wiarygodności, ale dowodów na ten brak: brak.

Do prasy nie dostało się ani jedno zdjęcie koparek, grobów, ciężarówek, chłodni, krzyży, przeładowanych szpitali, ludzi na ulicach, respiratorów itp. ulubionych aspektów argumentów pro-restrykcyjnych. A prasa z pewnością bardzo dobrze by zapłaciła i rozpropagowała jakiekolwiek materiały tego typu na cały świat. Byłoby to doskonałe ukoronowanie narracji pt. "bez restrykcji jest koronamasakra". Zatem prasa milczy na temat COVID-owy na Białorusi już od kwietnia.

A propos wyborów i prostestów, dowiadujemy się jednak dwóch bardzo konkretnych i ciekawych rzeczy:
- Jednak zdjęcia z Białorusi mogą dotrzeć za "kurtynę" i obiec świat. Jest to fizycznie możliwe.
- "Medycy" białoruscy protestują tak. MEDYCY. Zdjęcie z prasy z dziś- oczywiście "dla przyciągnięcia uwagi", bo zdjęć jest sporo i pewnie na większości ktoś sobie "przypomniał", że "maseczki". Ideą fix jest ogólna sytuacja COVID-owa na Białorusi. Zajęci ratowaniem życia medycy prawdopodobnie nie mieliby czasu i sił na protesty.

To wszystko pasuje jak ulał do "nowej normalności " i jest tak samo konsekwetne. Na pewno można to wszystko jakoś wyjaśnić "nauką".

Image

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-bia ... Id,4666078
 Relacje PM off  

#9220 PostWysłany: 13 Sie 2020 11:00 
Awatar użytkownika

srebrny
eskie napisał(a):

Przypomniales mi o tym filmiku w Indiach gdzie policjanci kijami (gabkowymi palkami) nakazywali ludziom wracac do domu podczas lockdownu :D

Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 10105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 458, 459, 460, 461, 462, 463, 464 ... 506  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości