Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 9080 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452 ... 454  Następna
Autor Wiadomość
#8961 PostWysłany: 31 Lip 2020 11:06 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 1
złoty
Wyobraźmy sobie taką sytuację. Ja, @boots i @john_doe mamy działki obok siebie, na nich domki i własne studnie. Ja i boots w ramach wolności postanawiamy wylewać szambo sobie wzajemnie na podwórko. Zbieram gó...wna do beczki, dolewam mydlin z prania i wody po kąpieli, uzbiera się 200 litrów i hops bootsowi na podwórko, on po kilku dniach boots robi mi to samo. Jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni, chociaż woda w studni jest zatruta, a my chorujemy.
Obok nas john_doe też ma studnię, nie uczestniczy w naszej zabawie, ale nasze fekalia przesączają się przez ziemię, trują jego studnię, a on wraz z rodziną też chorują. Załóżmy, że john_doe nie jest zadowolony z tej sytuacji.
Co może zrobić?
1. Wyprowadzić się, ale to trudne i skomplikowane i być może go na to nie stać. Więc rozwiązanie jest niemożliwe.
2. Poprosić mnie i bootsa abyśmy zaniechali tej zabawy - czyli próbować wpłynąć na naszą wolność bo jemu coś nie pasuje.
3. Próbować na nas donieść do Sanepidu aby nas powstrzymali/ukarali
4. Obić nam mordy.
Jak widać punkty 2-4 wpływają na naszą wolność.
@john_doe - tak jak było mówione, Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się moja wolność, i na odwrót moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się Twoja.

Ostatnio edytowany przez eskie, 31 Lip 2020 11:07, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.

#8962 PostWysłany: 31 Lip 2020 11:06 

platynowy
Cytuj:
Czyli ryzyko zakażenia jest zależne od poglądów?
Tak. Od poglądów na stosowanie zabezpieczeń przed ewentualnym rozprzestrzenianiem się wirusa.A twoje poglądy polityczne to już tylko twój problem...
4 ludzi lubi ten post.

#8963 PostWysłany: 31 Lip 2020 11:18 

Ostatnio myślałem sporo o wyjątkowości obecnych czasów i taka refleksja mnie natknęła:
Otóż my ludzie - czysto biologicznie - należymy również do Królestwa zwierząt i podświadomie pragniemy podtrzymać nasz gatunek. Aby było to możliwe to dwa obce niespokrewnikone ze sobą osobniki płci F i M muszą wejść ze sobą w wielostopniową interakcję która owocuje (potencjalnie) zdrowym potomstwem.
Upraszczając: po to młody chłopak został obdarzony popędem płciowym aby nie siedział w sobote wieczorem na kanapie z mamusią i oglądał TV, tylko ruszył 4 litery z domu i 'zapolował' na samicę.

To czym jesteśmy teraz karmieni czyli 'zostań w domu!' i wszechobecny nakaz dystansu społecznego względem obcych na dłuższą metę sprzeniewierza się mechanizmowi reprodkukcji i zagraża gatunkowi ludzkiemu bardziej niż sam wirus.
Obcy ludzie muszą się poznawać i skracać dystans choćby z tego względu.

Może brzmi to jak darwinizm społeczny, ale 'social distance' będący już regułą, utrudnia osiąnięcie sukcesu reprodukcyjnego młodym osobnikom, a czyni to w imię przetrwania osobników starych i w większości reprodukcyjnie nieaktywnych.

Tyle teorii, a praktyka : "Evidence suggests that spikes in cases in some countries are being driven in part by younger people letting down their guard during the northern hemisphere summer," - jak to szef WHO bystro zauważył.
Trzymanie dystansu jest sprzeczne z naturą gatunku ludzkiego poprostu.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#8964 PostWysłany: 31 Lip 2020 11:24 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@eskie

Gorzej będzie, gdy @john_doe kupi broń palną, w celu zagwarantowania wam podstawowego, jego zdaniem, prawa człowieka a mianowicie prawa do pochówku.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#8965 PostWysłany: 31 Lip 2020 11:25 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
eskie napisał(a):
@john_doe - tak jak było mówione, Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna się moja wolność, i na odwrót moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się Twoja.

Generalnie największy problem jest w tym (nie tylko u nas, bo np. we Włoszech też), że wielu nie dostrzega i nie rozumie, iż żyjąc w społeczeństwie często musimy mieć na uwadze dobro społeczeństwa. Dobro społeczeństwa nie zawsze jest w danym momencie tożsame z dobrem jednostki, ale w dłuższym czasookresie już tak. Tylko żeby to dojrzeć trzeba spojrzeć dalej niż poza ten czubek swojego nosa.

Jeden się panicznie boi korony, drugi chce to wypośrodkować, a trzeci ma to gdzieś. Wszyscy mieszkają w np. jednym bloku. I jakoś muszą się dogadać. Mam w bloku starszą kobietę, która nie chce jeździć windą, bo "wirus, a masek nie zakładają". Kobitka mieszka na siódmym piętrze. Zejście zabiera jej kilkanaście minut, wejście znacznie dłużej. Mając poglądy na maseczkę jakie mam (nic nie daje) namówiłem sąsiadów z mojego pionu, żeby starali się nosić przy niej maseczki, bo kobieta wysiądzie po prostu na serce. Pomruczeli, pomruczeli, ale przy niej zakładają. Ostatnio widziałem, że co prawda schodzić nadal schodzi schodami, ale wjeżdża już windą.

Codziennie mijamy się z innymi ludźmi. W sytuacji bez precedensu, w której się znajdujemy, zacznijmy myśleć o innych. Tylko tyle. I niestety aż tyle.
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.

#8966 PostWysłany: 31 Lip 2020 11:44 
Awatar użytkownika

srebrny
Dziś w kraju potwierdzono 657 zachorowań w ciągu doby.
Nowy rekord.
Wypłaszczamy się do góry brzuchem.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#8967 PostWysłany: 31 Lip 2020 11:55 
Awatar użytkownika

No to zostaje tylko jedno rozwiązanie w obliczu tak rekordowych wzrostów, nasza broń ostateczna... pora zamknąć lasy ;)
 Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#8968 PostWysłany: 31 Lip 2020 12:18 

ofer napisał(a):
Dziś w kraju potwierdzono 657 zachorowań w ciągu doby.
Nowy rekord.
Wypłaszczamy się do góry brzuchem.

Polecam przeczytać bardzo sensowny wywiad z szefem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów. O dziwo, mówi z sensem. Nie ma co jak podniecanie się 3-cyfrowymi liczbami w 38mln kraju.

Cytuję: Polacy przechodzą COVID-19 w wyjątkowo łagodny sposób. Zdecydowanie łagodniejszy niż pacjenci w innych państwach
obawy związane z gwałtownym wzrostem liczny zakażeń koronawirusem w Polsce, są przesadzone.

Medialny szum wokół COVID-19 jest stanowczo za duży i powoduje duże szkody wobec innych pacjentów

https://portal.abczdrowie.pl/wzrost-zak ... ic7-KevfFw

warsawreceiver napisał(a):
Dobro społeczeństwa nie zawsze jest w danym momencie tożsame z dobrem jednostki, ale w dłuższym czasookresie już tak. Tylko żeby to dojrzeć trzeba spojrzeć dalej niż poza ten czubek swojego nosa.

Podpisano: Karol Marks i Lew Trocki, tylko nieco upraszczając. Co więcej mogę powiedzieć.

Mogę tylko spytać: kto decyduje o tym, czym jest "dobro społeczeństwa" i jakimi kryteriami go wyznaczyć? Minister Szumowski? Czy Ty? Jeśli kiedyś ktoś gdzieś tam zdecyduje, że "dobro społeczeństwa" oznacza zniewolenie Ciebie i Twojej rodziny, to pozostanie tylko się z tym zgodzić.

Jac napisał(a):
Może brzmi to jak darwinizm społeczny, ale 'social distance' będący już regułą, utrudnia osiąnięcie sukcesu reprodukcyjnego młodym osobnikom

To prawda. Ja krótkoterminowo widzę większe zagrożenie obecnej sytuacji niż wskaźniki reprodukcji. Jest nim odczłowieczenie. Człowiek jest istotą społeczną. Istotą funkcjonowania człowieka są dobrowolne fizyczne kontakty i gromadzenie się w grupach.

Pomimo wielu ryzyk. Obecna absurdalna, pierwsza w dziejach świata tego typu sytuacja, w której nakłoniono całe zdrowe narody do "pozostania w domu", być może nieodwracalnie odebrała ludziom komfort i spokój psychiczny w zakresie realizacji podstawowych potrzeb społecznych. Znacznie bardziej i brutalniej niż wojna- w której zagrożenie jest ściśle umiejsciowione i zrozumiałe.Tutaj udało się wmówić wręcz całemu światu, że zagrożeniem jest kontakt z dowolnym innym człowiekiem. To jest absolutnie niebywałe.

eskie napisał(a):
Zbieram gó...wna do beczki, dolewam mydlin z prania i wody po kąpieli, uzbiera się 200 litrów i hops bootsowi na podwórko, on po kilku dniach boots robi mi to samo. Jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni, chociaż woda w studni jest zatruta, a my chorujemy.

Bardzo fajnie i mówię to bez cienia ironii, że ta dyskusja wreszcie dociera do realnych, faktycznych podstaw, z których wyrasta nasze spojrzenie na temat. Czyli do podstaw filozofii. Macie tutaj dobrą, anonimową okazję do samookreślenia odnośnie poglądów.
To, że jest się de-facto kolektywistą i komunistą to jest wbrew pozorom bardzo przydatna wiedza. Pozwala uporządkować wiele spraw. Odkrywanie istotnych dla życia konsekwencji własnych poglądów pozostawiam już Wam. Podstawową konsekwencją jest to, że tak jak Wy podświadomie uzurpujecie sobie możliwość kontroli życia innych, tak któregoś dnia ktoś może zechcieć kontrolować życie Wasze. I wtedy trzeba będzie się podporządkować.

Dylemat ze studnią jest prosty. Jeśli korzystamy z tego samego źródła, to nie macie prawa go zatruwać, bo naruszacie moją wolność, gdyż swoim działaniem zatruwacie moją wodę pod moim gruntem.
Jeśli Wasza trucizna pozostaje wyłącznie w obrębie Waszego gruntu- jak najbardziej macie prawo ją truć i działać na swoją szkodę, zgodnie z zasadą volenti non fit iniuria..
Ja za to nie mam prawa pić Waszej wody bez Waszej zgody. Ale jeśli mnie poczęstujecie i powiecie, że zatruta, a ja skorzystam, to nie bardzo mam prawo narzekać. Volenti non fit iniuria. Dorosły człowiek ma prawo popełnić błąd i się oparzyć. Nie potrzebuje do życia niani.

Zagrożenie COVID-19, nawet jeśli przyjąć karkołomne założenie, że jest ono powszechne, spełnia przesłanki zaproszenia do picia niebezpiecznej wody, a nie zatruwania własnego źródła. Jeśli potencjalnie zakażeni będą wpychać się Wam do miru domowego- tak, macie prawo zrobić z nimi porządek. Macie prawo zostać w domu i ograniczyć ryzyko do zera.

Życie w prawdziwej, dobrowolnej wspólnocie oznacza akceptację wszystkich warunków oraz ryzyk. We dobrowolnej wspólnocie społecznej pojawiło się nowe ryzyko zakażenia chorobą. Albo wchodzę i akceptuję to ryzyko albo rezygnuję. Mamy do tego jeszcze takie niuanse jak to, że zakażanie COVID-19 jest absolutnie nieświadome i nieumyślne i nie ma jak tego kontrolować.

Temat troszkę przypomina wprowadzenie samochodów na drogi pod koniec XIX wieku. Dość spora część ludzi przejawiała obawy podobne do Waszych, czego skutkiem był "Red Flag Act".

boots napisał(a):
Tak. Od poglądów na stosowanie zabezpieczeń przed ewentualnym rozprzestrzenianiem się wirusa

Napisałem wyraźnie, że stosuję aktualnie zalecane środki ochrony, ponieważ nie naruszają one w rażący sposób moich praw konstytucyjnych. Wystarczy, czy musze jeszcze wypisać na czole, że nie tylko noszę, ale też uwielbiam tę maseczkę? Liczy się czyn czy zamiar?
 Relacje PM off  

#8969 PostWysłany: 31 Lip 2020 12:21 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
srebrny
NorthisCalling napisał(a):
No to zostaje tylko jedno rozwiązanie w obliczu tak rekordowych wzrostów, nasza broń ostateczna... pora zamknąć lasy ;)

grunt to pozytywne nastawienie
Cytuj:
minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg stwierdziła w piątek rano w radiowej Jedynce, że "wychodzimy z pierwszej fali zachorowań, skutecznie przygotowujemy się do drugiej"
warsawreceiver lubi ten post.

#8970 PostWysłany: 31 Lip 2020 12:39 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
złoty
john_doe napisał(a):
Jeśli korzystamy z tego samego źródła, to nie macie prawa go zatruwać, bo naruszacie moją wolność, gdyż swoim działaniem zatruwacie moją wodę pod moim gruntem.

W samo sedno!!!
Otóż to, nikt nie ma prawa zatruwać źródła (powietrza) z którego wszyscy korzystamy. Więc musi się dostosować do dobra innych czyli ogółu.

Poświęcenie jednostki dla dobra ogółu występuje zawsze od mrówek, poprzez zwierzęta (zagryzanie niepełnosprawnych płodów) poprzez marksizm i komunizm aż po cywilizacje zachodnie (np Policja i prawo odstrzału atakującego bandyty).
Problemem może być tylko zakres i wynaturzenia (np łagry)
3 ludzi lubi ten post.

#8971 PostWysłany: 31 Lip 2020 12:55 
Awatar użytkownika

Skoro o zatruwaniu powietrza mówimy, nikt nie chce się odnieść do mojego przykładu samochodów i ogrzewania domów, a uważam że jest na miejscu. Oba zjawiska zatruwają powietrze, szkodzą wszystkim dużo bardziej niż covid i nie są niezbędna do życia. Można jeździć na rowerze a zimą nosić sweter, to chyba nie jest duże poświęcenie dla dobra społeczeństwa? Tak samo jak można zrezygnować z podstawoych interakcji społecznych żeby nie zatruwać powietrza swoją egzystencją?
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
john_doe uważa post za pomocny.

#8972 PostWysłany: 31 Lip 2020 13:02 

eskie napisał(a):
john_doe napisał(a):
Jeśli korzystamy z tego samego źródła, to nie macie prawa go zatruwać, bo naruszacie moją wolność, gdyż swoim działaniem zatruwacie moją wodę pod moim gruntem.

W samo sedno!!!
Otóż to, nikt nie ma prawa zatruwać źródła (powietrza) z którego wszyscy korzystamy. Więc musi się dostosować do dobra innych czyli ogółu.

Oczywiście zasadniczo zgoda i polityka w zakresie ochrony środowiska to jedno z tych niewielu miejsc, gdzie Państwo ma pole do popisu i ustalenia rozwiązań politycznych. Ewidentni truciciele powinni działać w zakresie dozwolnonych norm prawnych.
Tylko jaki to ma związek z COVID-19? Zarażamy się przez komin? Bądź poważny.

Przecież naukowcy dość konkretnie określili już profil ryzyka kontaktów i zachowań, które mogą ale nie muszą prowadzić do zakażenia. Morowe powietrze nie jest jednym z nich. Jeśli nawet zakażenie aerozolem jest możliwe, to bardzo mało prawdopodobne i maleje wraz z odległością.

Poza tym- zakażenia cały czas są potencjalne, hipotetyczne. Dym z komina jest zawsze realny. W takiej sytuacji należałoby co najmniej wprowadzić spojrzenie w skali i proporcjonalne.

Cytuj:
Poświęcenie jednostki dla dobra ogółu występuje zawsze od mrówek, poprzez zwierzęta (zagryzanie niepełnosprawnych płodów) poprzez marksizm i komunizm aż po cywilizacje zachodnie (np Policja i prawo odstrzału atakującego bandyty).
Problemem może być tylko zakres i wynaturzenia (np łagry)

Nieprawda. "Zakres i wynaturzenia"- znowu arbitralne, bo Ty, decydujesz. A to nie Twoja decyzja.

Policja i odstrzał bandyty to wprost ochrona własnej wolności. Zagryzanie niepełnosprawnych płodów, jeśli występuje [po prostu nie znam się, wierzę na słowo], to zachowanie zwierzęce. Wolni ludzie róznią się od zwierząt i o moim dziecku decyduję ja a nie kolektyw.

Cywilizacja zachodnia stoi w sprzeczności z marksizmem. Niestety ten zaczął ją przesiąkać i efekty mamy nawet tutaj. Jeśli jednostka dobrowolnie, z własnej woli poświęca się dla ogółu- to czyn chwalebny. Jeśli ogół każe poświęcać się jednostce wbrew jej woli, dla rzekomego dobra kolektywu, to skrajnie odmienna sytuacja.

Nadal nie padła próba odpowiedzi na pytanie kto i w jaki sposób wyznacza to mityczne "dobro ogółu". Bo za dobro jednostki odpowiada od A do Z ta jednostka. Sama określa swoje dobro i realizuje działania w warunkach wolności. Jeśli wybierze źle, poniesie konsekwencje.

A dobro ogółu?
 Relacje PM off  

#8973 PostWysłany: 31 Lip 2020 13:22 

Loty: 92
Kilometry: 174 385
srebrny
W tym przypadku wybierając źle konsekwencje poniosą również inni a nie tylko ty a na to nie ma zgody.
Wolność o jakiej piszesz nie istnieje i nie istniała nigdy, albo istniej tylko w wyidealizowanym twoim świecie. Żyjesz w społeczeństwie i czy się to podoba czy nie, masz przestrzegać "naszych" reguł. Jeżeli ci się nie podoba nikt cię przecież tu na siłę nie trzyma, świat jest wielki, ruszaj boso w świat tropem innych.
Możesz też zawsze zebrać grupę ludzi tobie podobnych i próbować zmienić to co się nie podoba. Wybór masz tylko czy coś z nim robisz poza narzekaniem tutaj ?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#8974 PostWysłany: 31 Lip 2020 13:38 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak z ciekawości, nie wchodząc w polemikę - kogo zaliczasz do normalnych ludzi?
4 ludzi lubi ten post.

#8975 PostWysłany: 31 Lip 2020 13:43 
Awatar użytkownika

niebieski
NorthisCalling napisał(a):
Skoro o zatruwaniu powietrza mówimy, nikt nie chce się odnieść do mojego przykładu samochodów i ogrzewania domów, a uważam że jest na miejscu. Oba zjawiska zatruwają powietrze, szkodzą wszystkim dużo bardziej niż covid i nie są niezbędna do życia. Można jeździć na rowerze a zimą nosić sweter, to chyba nie jest duże poświęcenie dla dobra społeczeństwa? Tak samo jak można zrezygnować z podstawoych interakcji społecznych żeby nie zatruwać powietrza swoją egzystencją?

Samochody zasilane pochodnymi ropy powoli znikają z naszych ulic i będą znikały coraz szybciej. Domy ogrzewane gazem są już od ponad 20 lat (pamiętam, że pierwszy zbiornik w mojej rodzinnej miejscowości pojawił się przed rokiem 2000). Ogólnoświatowa polityka działań przeciw CO2 jest coraz bardziej zaawansowana. Nie sądzę więc, że przykłady dobrałeś dobre, a co to ma wspólnego z covidem to już w ogóle nie wiadomo.
 Relacje PM off  

#8976 PostWysłany: 31 Lip 2020 13:48 

paweł p napisał(a):
Tak z ciekawości, nie wchodząc w polemikę - kogo zaliczasz do normalnych ludzi?

Chętnie odpowiem dokładnie, jak tylko usłyszę odpowiedź na pytanie, kto i na podstawie jakich kryteriów wyznacza "dobro ogółu" i czym to "dobro ogółu" różni się od zbioru wolnej woli poszczególnych jednostek.
 Relacje PM off  

#8977 PostWysłany: 01 Sie 2020 19:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 145
Kilometry: 154 160
Temat jest o koronawirusie. Wątki filozoficzno-światopoglądowe proszę dokończyć na PW ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#8978 PostWysłany: 01 Sie 2020 20:47 
Awatar użytkownika

niebieski
Takie dane:

Cytuj:
Szwajcaria: 70 proc. zakażeń w klubach, pubach i restauracjach

Do prawie połowy nowych zakażeń koronawirusem dochodzi w klubach, a do kolejnej jednej trzeciej - w barach i restauracjach - poinformował szwajcarski Federalny Urząd Zdrowia Publicznego.

Nowe badania Federalnego Urzędu Zdrowia Publicznego pokazują, jak koronawirus rozprzestrzenia się wśród obywateli. Głównymi ogniskami zapalnymi okazują się kluby, bary i restauracje. Dane, dostarczone szwajcarskiemu nadawcy publicznemu, pokazują, że do 42 proc. zakażeń w ostatnich dwóch tygodniach dochodziło w klubach. Kolejne 27 proc. - w barach i restauracjach. Łącznie więc 69 proc. wszystkich nowych infekcji dotyczy klubów i gastronomii.

Dalej, do ponad 12 proc. zakażeń dochodzi w ramach rodzin i gospodarstw domowych (zarażają się od siebie członkowie rodzin), a 8 proc. zakażeń pochodzi od personelu medycznego.

Zaledwie dzień wcześniej władze Szwajcarii przyznały, że kluby nocne otwierane były zbyt szybko, w ramach „odmrażania” gospodarki i życia społecznego. Odkąd 8 czerwca w Szwajcarii zezwolono na ponowne otwarcie klubów, z maksymalnie 300 gośćmi w środku, doszło do wybuchu wielu ognisk epidemii a na kwarantannę trafiły setki ludzi.

Kilka kantonów zmniejszyło liczbę osób, które mogą przebywać w nocnych klubach, podczas gdy inne nakazały bywalcom noszenie masek. Niezależnie od innych obostrzeń, obowiązuje też nakaz zachowania odległości 1,5 metra od siebie.

W ciągu ostatniej doby w Szwajcarii potwierdzono 180 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Łącznie od początku epidemii jest ich już ponad 35,4 tys. Z powodu Covid-19 zmarło prawie 2 tys. chorych.
https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/200809987-Szwajcaria-70-proc-zakazen-w-klubach-pubach-i-restauracjach.html
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#8979 PostWysłany: 01 Sie 2020 20:53 
Awatar użytkownika

platynowy
brzemia napisał(a):
Ja jestem 14 dni od pierwszych objawów. Jutro mam wymaz kontrolny. Ogolnie nie zapeszam.

@brzemia sorry, nie sledzilem wczesniej, ale man nadzieje, ze lagodne objawy i zdrowia zycze.

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.

#8980 PostWysłany: 01 Sie 2020 21:09 

platynowy
Niestety pozytyw dalej
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

[ 9080 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 446, 447, 448, 449, 450, 451, 452 ... 454  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 10 gości