Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 9215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429 ... 461  Następna
Autor Wiadomość
#8501 PostWysłany: 02 Lip 2020 18:13 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
monroe napisał(a):
@namteH
Twoje ostatnie ostrzeżenie (jak najbardziej słuszne aczkolwiek nie na moje zgłoszenie) dotyczyło dyskusji nt przestrzegania dystansu społecznego wśród wiernych w kościele na Wilanowie (to była uwaga @warsawreceiver ). Niektórzy oczywiście zinterpretowali to jako atak na Katolików - niesłusznie bo nic tam takiego nie było (również w kontynuacji od @le_szek).

To było po prostu spostrzeżenie niekonsekwencji w przepisach: do muzeum nie można wchodzić w zorganizowanych grupach (nawet w maseczkach), bo koronawirus, a do kościoła, położonego tuż obok w sąsiedztwie, można. Tak bardzo w sąsiedztwie, że stojąc przed ogrodami wilanowskimi widziałem jednocześnie i pałac, i kościół. Nie było to w ogóle związane z krytyką jakiejkolwiek wiary. Trzeba mieć naprawdę złą wolę, żeby tak pomyśleć.

A OIDP Hetman od tyłu dostał bana za obrzydliwe określenie "polaczki". Tytuł naukowy jak widać zobowiązuje.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#8502 PostWysłany: 02 Lip 2020 18:17 
Awatar użytkownika

Loty: 136
Kilometry: 370 000
Ostrzeżenia: 1
złoty
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
To znaczy, że większość musi przestrzegać obostrzeń, a mniejszość niekoniecznie? Ciekawy punkt widzenia :)

Kompletnie nie rozumiesz o co chodzi - a raczej rozumiesz...
Wytłumaczę Ci łopatologicznie:
- 1 meczet = 1000 ludzi potencjalnie zarażonych.
- 1000 kościołów = 1 000 000 ludzi potencjalnie zarażonych.
(powyższe w Polsce, na odwrót w Arabii Saudyjskiej)
Ile mamy cerkwi, meczetów, synagog czy kościołów niekatolickich w Polsce a ile kościołów katolickich?
Ile meczetów jest w Arabii Saudyjskiej a ile kościołów katolickich?
SKALA.
Błagam, nie udawaj, że nie rozumiesz. Poglądy religijne kogokolwiek nie mają tu nic do rzeczy.
Obostrzeń zapewne nie przestrzegają i większość i mniejszość, tylko dużo większy wpływ na rozwój epidemii będzie miała ta większość (w Polsce - wierni wychodzący z kościołów katolickich, w Arabii Saudyjskiej - z meczetów) a nie mniejszość.

Ostatnio edytowany przez monroe, 02 Lip 2020 20:23, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#8503 PostWysłany: 02 Lip 2020 18:28 

niebieski
Kolega @Don_Bartoss 2nd ed. siedzi sobie na wakacjach i nas wkręca z powrotem w te kościoły :mrgreen:
 Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.

#8504 PostWysłany: 02 Lip 2020 18:32 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
srebrny
@monroe
Nie sil się, bo to nie to chodziło a o sposób wypowiadania się na ten temat.

I nie @warsawreceiver to nie za polaczków (czyli, że to nie obraźliwe jak się umie użyć) tylko za niezrozumienie skrótu gw.
snooka lubi ten post.

#8505 PostWysłany: 02 Lip 2020 18:32 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
złoty
monroe napisał(a):
- 1000 kościołów = 100 000 ludzi potencjalnie zarażonych.

I to jest tragedia KK w PL, chodzi do kościoła 10x mniej osób niż do meczetów, albo mamy uboższe życie towarzyskie niż muzułmanie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
3 ludzi lubi ten post.

#8506 PostWysłany: 02 Lip 2020 19:14 

niebieski
warsawreceiver napisał(a):
...

A OIDP Hetman od tyłu dostał bana za obrzydliwe określenie "polaczki". Tytuł naukowy jak widać zobowiązuje.

Nie, nie dostał, po modach to spłynęło. Jak widać można tu szerzyć ksenofobię, obrażać, byle "bez polityki" :?
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#8507 PostWysłany: 02 Lip 2020 20:24 
Awatar użytkownika

złoty
eskie napisał(a):
monroe napisał(a):
- 1000 kościołów = 100 000 ludzi potencjalnie zarażonych.

I to jest tragedia KK w PL, chodzi do kościoła 10x mniej osób niż do meczetów, albo mamy uboższe życie towarzyskie niż muzułmanie. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nie czepiaj się :mrgreen:
W pierwotnej wersji było ok, potem patrzę na szybko będąc w pracy i widzę, że źle oddzieliłem jedynkę więc... zero skasowałem :lol:
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#8508 PostWysłany: 02 Lip 2020 22:06 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
j_a napisał(a):
Kolega @Don_Bartoss 2nd ed. siedzi sobie na wakacjach i nas wkręca z powrotem w te kościoły :mrgreen:

Jeszcze nigdzie nie wyjechałem, mam kilka rzeczy do zrobienia, a potem wypoczynek! A temat Kościoła nie ja zacząłem :)

@monroe, to Ty nic nie rozumiesz. Zły uczynek, to zły uczynek, złamanie przepisów, to złamanie przepisów i skala nie ma tutaj nic do rzeczy. Czepiliście się tego Kościoła (Ty i Twoi ideowi towarzysze), co jest pójściem po linii najmniejszego oporu. Dla osoby wierzącej życie wieczne jest ważne, życie doczesne - znacznie mniej. Dajmy zatem spokój wszystkim: i Katolikom, i Żydom, i Muzułmanom.
Mogę się z Wami natomiast zgodzić, że to co się odbywa na wiecach wyborczych to skandal i żałuję, że żadna ze stron nie zachowuje się dojrzale.
 Relacje PM off  

#8509 PostWysłany: 02 Lip 2020 22:15 
Awatar użytkownika

złoty
@monroe, to Ty nic nie rozumiesz. Zły uczynek, to zły uczynek, złamanie przepisów, to złamanie przepisów i skala nie ma tutaj nic do rzeczy. Czepiliście się tego Kościoła (Ty i Twoi ideowi towarzysze), co jest pójściem po linii najmniejszego oporu..

A czy ja gdzieś napisałem, że złamanie przepisów przez np. muzułmanów w Polsce jest mniejszym wykroczeniem od złamania przepisów przez katolika? Nie.
Celowo dałem Ci przykład Arabii Saudyjskiej, żebyś to zrozumiał a nie próbował nam wmówić, że "czepiamy się Kościoła". Powtarzam ostatni raz - gdybyśmy w Polsce mieli Islam a na każdym rogu meczety, to pisalibyśmy o wiernych-muzułmanach a nie katolikach. Tyle i aż tyle, zrozum wreszcie. Celowo podkreśliłem, że poglądy religijne nie mają tu nic do rzeczy. Przez analogię do wyborów - jeśli na ostatniego kandydata z listy przychodziło na "wiece" kilka osób to nawet jeśli było to również "złe", stwarzało mniejsze zagrożenie niż wiece wyborcze kandydatów z czołówki. Dlatego o "wiecach" osób z "dołu" listy mówi się po prostu mniej (albo wcale).
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#8510 PostWysłany: 02 Lip 2020 22:18 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@monroe, ale mamy w Polsce na każdym rogu ulicy Żabkę albo monopolowy, a stamtąd również klienci wychodzą bez maseczek, co nie sprowokowało na forum żadnej nagonki.
Zrozum wreszcie o co mi chodzi.
 Relacje PM off
snooka lubi ten post.

#8511 PostWysłany: 02 Lip 2020 22:20 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
monroe napisał(a):
...Powtarzam ostatni raz - gdybyśmy w Polsce mieli Islam a na każdym rogu meczety, to pisalibyśmy o wiernych-muzułmanach a nie katolikach...

Tylko jeszcze brakuje dodać: dokładnie tam samo jak to robią na Zachodzie :lol:
Dobranoc ;)
2 ludzi lubi ten post.

#8512 PostWysłany: 02 Lip 2020 22:20 
Awatar użytkownika

złoty
@monroe, ale mamy w Polsce na każdym rogu ulicy Żabkę albo monopolowy, a stamtąd również klienci wychodzą bez maseczek, co nie sprowokowało na forum żadnej nagonki.
Zrozum wreszcie o co mi chodzi.

Genialna analogia... :lol:
Znajdź mi "Żabkę" albo "monopolowy", w których setki ludzi stoi przez 1h prawie w bezruchu... :lol:
Czytając Twoje porównanie uważam, że sam przed chwilą odwiedziłeś monopolowy... Smacznego ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#8513 PostWysłany: 02 Lip 2020 22:22 
Awatar użytkownika

Zbanowany
monroe napisał(a):
Znajdź mi "Żabkę" albo "monopolowy", w których setki ludzi stoi przez 1h prawie w bezruchu... :lol:

Czytając Twoje oceniam z kolei, że cierpisz na deficyt aktywnego uczestnictwa w mszy.
Dziękuję, udanego wieczoru!
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#8514 PostWysłany: 02 Lip 2020 23:10 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Na szczęście wszyscy zgadzamy się, co do tego, że cieszy nas większa liczba "Żabek", niż meczetów. Jak widać można się pięknie różnić a czasem zgadzać :-)
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#8515 PostWysłany: 02 Lip 2020 23:41 

niebieski
Osobiście mam bardzo wyważone poglądy, nie lubię ani Żabek, ani meczetów :lol:

Ps. @Don_Bartoss 2nd ed. Brak maseczek drażni, przed chwilą koledzy o tym pisali. I nie w kościele, ale właśnie w sklepach.
Pps. Koniecznie opisz, jak tam msza(?) u zielonoświątkowców, czy trzymają reżim sanitarny, itd.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#8516 PostWysłany: 03 Lip 2020 00:36 

Zbanowany
Pola Tar napisał(a):
Po drugie, myślę, że paląc papierosy szkodzi się przede wszystkim sobie (no wiadomo, że osobom w otoczeniu też, ale tez wiadomo że nie w takim samym stopniu) i niby (niby) dorosły człowiek jest w jakiś sposób świadomy tego co robi paląc i jakie to ma skutki.

Pytnie: To władza tego nie zabroni, skoro tych osob umiera w PL 10x więcej, niż na CoVid?
Odpowiedź: Bo nikt w tym nie ma interesu
john_doe napisał(a):
To fascynujący temat dla wirusologów, mikrobiologów i lekarzy- jak się już odstosunkują od normalnych ludzi i przestaną się kompromitować wypowiedziami medialnymi, siać panikę i histerię oraz zajmą się swoją robotą.

Marzyciel
warsawreceiver napisał(a):
Kolego, skup się, bo uprawiasz kakofonię. Jeśli powiedziałem, że uważam za słuszne przestrzeganie przepisu o noszeniu masek, to nie oznacza automatycznie, że jestem zachwycony ich jakością, pomijam badania na temat ich skuteczności itp.

A kto niby ma przestrzegać ten przepis, od którego jest pół strony wyjątków i nie wymagają przedstawienia zaświadczenia?
Zachęcam do lektury rozporządzenia rady ministrów.
john_doe napisał(a):
umiera dziennie oficjalnie średnio około 12 osób a ludzi mamy 38mln to powszechnie dostępna wiedza. Tak, jestem tej wiedzy dość pewny, wobec tego śmiało i bez wstydu ją prezentuję.

Jak śmiesz myśleć samodzielnie? Toż to przecież chyba przestępstwo.

monroe napisał(a):
nie masz racji, poszukaj w Google...8-)

Chyba raczej w duckduckgo ;) Google politycznie pomija niektóre wyniki
Miłej nocy wszystkim :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
john_doe uważa post za pomocny.

#8517 PostWysłany: 03 Lip 2020 08:20 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
Cytuj:
Premier Mateusz Morawiecki zachęcając do udziału w wyborach, przekonywał, że "wirus jest w odwrocie, już nie trzeba się go bać". - Ja nie widzę końca epidemii - powiedział profesor Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. - Nie zmniejsza się liczba zakażeń. U nas jest mniej tych przypadków, zacznie się jednak problem z wybrzeżem, z uzdrowiskami, z hotelami czy restauracjami - wymieniał w rozmowie z TVN24.
https://tvn24.pl/wybory-prezydenckie-2020/koronawirus-w-polsce-prof-krzysztof-simon-o-sytuacji-epidemicznej-4627669

Obawiam się właśnie, że we wrześniu, gdy ludzie wrócą z wojaży, to się dopiero zaczną ogniska zakażeń palić...

Ostatnio edytowany przez klapio, 03 Lip 2020 18:09, edytowano w sumie 1 raz
polityka
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#8518 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:24 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Mateusz Morawiecki:

Morawiecki przekonywał w Wysokiem Mazowieckiem, że sytuacja związana z koronawirusem - jak to ujął - "stabilizuje się". Stabilizuje się w sensie jak najbardziej pozytywnym, coraz mniej w trendzie jest zachorowań, zgonów jeszcze mniej - to mnie szczególnie cieszy. To już jest teraz choroba, można powiedzieć, jak inne, czekamy tylko na szczepionkę. Myślę, że kilka miesięcy i ktoś na świecie ją wynajdzie, bo wielkie pieniądze poszły na jej opracowanie - mówił.

Załącznik:
Capture.JPG

Odnoszę wrażenie, że sposób walki z koronawirusem jest "funkcją" notowań AD i ilości dni pozostałych do wyborów, a nie strategią (o ile jakakolwiek była) ochrony ludności i gospodarki.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez rattaman, 03 Lip 2020 09:30, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.

#8519 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:27 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Biorąc pod uwagę, że gro ludzi nie przestrzega bezsensownych obostrzeń a krzywa się wypłaszczyła to chyba nic złego stać się nie może...no chyba, że ktoś coś przywlecze z zagranicy.
2 ludzi lubi ten post.

#8520 PostWysłany: 03 Lip 2020 09:34 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Wydaje mi się że tak samo jak Ty myślą Czesi spoglądając na Polskę, a zwłaszcza Śląsk.
warsawreceiver lubi ten post.

[ 9215 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429 ... 461  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Liu, Yandex [Bot] oraz 2 gości