Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 8572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374 ... 429  Następna
Autor Wiadomość
#7401 PostWysłany: 25 Maj 2020 11:50 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
flus napisał(a):
Dzis szczesliwie juz nawet nasz minister przyznaje, ze:
Cytuj:
drugiego lockdownu nie da się zrobić.

Pierwszy "lockdown" (dobrze wiecie dlaczego w cudzysłowie, ale przypomnę: w Polsce i państwach zachodnich prawdziwego lockdownu nie zaimplementowano) został wprowadzony po to, żeby zapewnić wydolność służby zdrowia. I to się Polsce udało - doszły mnie słuchy, że wykorzystanie respiratorów na Śląsku w szczycie sięgnęło 50 proc. W szczycie wykorzystanie respiratorów dla reszty kraju sięgnęło 10 proc. Ktoś kto teraz napisze, że te liczby świadczą o braku potrzeby wprowadzania ograniczeń, potwierdzi że nie rozumie istoty działania epidemii. Te liczby, podobnie jak postać krzywej potwierdzonych przypadków, są efektem wprowadzania ograniczeń w mobilności i zwiększenia dystansu społecznego.
Ktoś kto napisze, że Polska źle radzi sobie z epidemią, bo krzywa aktywnych przypadków nie spada minie się z prawdą nie o centymetry, a o kilometry. Aktywne przypadki w przeliczeniu na 1 mln populacji są dla większości krajów europejskich wyższe niż dla Polski, a poprawa sytuacji z dramatycznie złej na złą nie świadczy, że kraje te poradziły sobie z epidemią, tylko o czymś zgoła odmiennym.

Mało konkretów w tym wątku, a dużo polityki, zaczepek i prób łapania za słówka.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7402 PostWysłany: 25 Maj 2020 11:52 
Awatar użytkownika

Loty: 134
Kilometry: 362 216
złoty
@namteH
Szczerze? My mamy ponad 10 razy mniej oficjalnych przypadków niż u Was w Hiszpanii. Mogę się założyć o dobrą flaszkę ;) że przy takim poziomie w Polsce nie ogarnęlibyśmy tego w ogóle. Nie chodzi tutaj o dostępność łóżek w szpitalach, lekarzy, respiratory etc. a raczej o to jaka instytucja "walczy" u nas z epidemią - niedofinansowane od lat i nieprzygotowane pod wieloma względami Sanepidy. Na Górnym Śląsku, gdzie - jak wiadomo - mamy najwięcej zakażeń w Polsce, Sanepidy od dawna nie ogarniają sytuacji - ludzie dzwonią do Sanepidów w Warszawie albo... Rzeszowie, bo z lokalnymi nie ma kontaktu. Te Sanepidy potrafią "zgubić" (!!) 300 wyników przebadanych górników (sytuacja w jednej ze śląskich kopalń), co okazuje się po tygodniu od wymazu (!!), przez co niektórzy będą testowani w sumie po 3 razy... (pierwotnie miały być po 2 badania na górnika z pierwszym ujemnym wynikiem testu) :lol: Takich sytuacji jest niestety mnóstwo.

Odnośnie opisywanej przeze mnie sytuacji w Gliwicach ;)
Cytuj:
- Pan premier został przez swoje zaplecze, i ja chciałem za to przeprosić, źle poinformowany, po prostu miało być to zalecenie miękkie (...). Premier z naszej winy nie miał świadomości tego, że to zalecenie ma jednak charakter obowiązujący w myśl przepisów o inspekcji sanitarnej. I za to w imieniu zaplecza premiera chciałem przeprosić - powiedział Müller.

@DMW
Bez względu na sympatie i antypatie polityczne ciężko patrzeć na to co dzieje się obecnie w Polsce w wielu innych kwestiach. Niestety nie można tego rozwinąć na tym forum dlatego mój krótki komentarz do pewnego "wydarzenia dnia": bardzo smutne...
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.

#7403 PostWysłany: 25 Maj 2020 11:54 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
flus napisał(a):
Kol. @DMW wolalbym, zeby jednak ten rzad mial wiedze

Jak się okazało - nie ma:
Cytuj:
- Była decyzja o tym, aby to zalecenie dotyczące liczby osób, które mogą siedzieć przy stoliku, miało charakter miękki. Ostatecznie zostało wydane przez Głównego Inspektora Sanitarnego w formie zalecenia obowiązującego - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" rzecznik rządu Piotr Mueller, komentując wizytę premiera Mateusza Morawieckiego w restauracji i pojawiające się zarzuty o niestosowanie się do obostrzeń sanitarnych. - Pan premier z naszej winy nie miał świadomości tego, że to zalecenie jednak ma charakter obowiązujący (...) i za to w imieniu zaplecza pana premiera chciałem przeprosić - dodał Mueller.
https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-premier-mateusz-morawiecki-w-restauracji-rzecznik-rzadu-przeprasza-4593173?source=rss

No to teraz poproszę o obrazek, w którym premier płaci mandacik.
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.

#7404 PostWysłany: 25 Maj 2020 11:55 

Loty: 131
Kilometry: 194 780
niebieski
Mało konkretów, a sam nie podałeś ani jednego :D Mnie też różne słuchy doszły, ale dopóki nie zweryfikuje źródeł to nie pisze takich rzeczy, bo to nie ma absolutnie sensu. Sam byłem teraz 4 dni na Kaszubach i tam naprawdę może 10 % ludzi stosuje się do noszenia maseczek, czas płynie wolno i przyjemnie, o koronawirusie to wiedzą chyba tylko z TV :)

#7405 PostWysłany: 25 Maj 2020 11:58 
Awatar użytkownika

Loty: 109
Kilometry: 171 261
niebieski
@warsawreceiver zauważ, że to nie sam premier przeprosił tylko jego zaplecze, które rzekomo wprowadziło go w błąd ;)

Image
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7406 PostWysłany: 25 Maj 2020 11:59 

niebieski
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
Ktoś kto napisze, że Polska źle radzi sobie z epidemią, bo krzywa aktywnych przypadków nie spada minie się z prawdą nie o centymetry, a o kilometry. Aktywne przypadki w przeliczeniu na 1 mln populacji są dla większości krajów europejskich wyższe niż dla Polski,

Kol. @Don_Bartoss 2nd ed. to ja teraz powiem: SPRAWDZAM.
W Europie jest 46 krajow, podaj nam wiec przyklady tych 24, czyli przynajmniej minimalnej wiekszosci, w ktorych aktywne przypadki w przeliczeniu na 1 mln populacji sa wyzsze niz dla Polski.
W przeciwnym wypadku licze, ze odwołasz tutaj ta klamliwa propagande...

Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Maj 2020 13:26, edytowano w sumie 1 raz
„Kodowanie” poza tematem specjalnie do tego przeznaczonym.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7407 PostWysłany: 25 Maj 2020 12:02 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
niebieski
Legion1 napisał(a):
@warsawreceiver zauważ, że to nie sam premier przeprosił tylko jego zaplecze, które rzekomo wprowadziło go w błąd ;)

Z pewnością więc doszło do sławetnego skrótu myślowego. :mrgreen:

A tymczasem w Lombardii pierwsza doba bez żadnego zgonu. To na pewno wiedza przekazana przez polskich lekarzy tak procentuje. :lol:
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7408 PostWysłany: 25 Maj 2020 12:20 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Protest w Sztokholmie

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... e#opinions
 Relacje PM off  

#7409 PostWysłany: 25 Maj 2020 12:22 

srebrny
Pierwszy "lockdown" (dobrze wiecie dlaczego w cudzysłowie, ale przypomnę: w Polsce i państwach zachodnich prawdziwego lockdownu nie zaimplementowano) został wprowadzony po to, żeby zapewnić wydolność służby zdrowia. I to się Polsce udało

Nie traktuj tego proszę jako zaczepkę, ale wychodzi na to, że przez wydolność służby zdrowia rozumiesz także wstrzymanie na kilka tygodni wszystkich planowych operacji i zabiegów, rehabilitacji oraz praktycznie zamknięcie przychodni oraz gabinetów lekarskich, gdyby ktoś jednak nie chciał teleporady, ale potrzebował 'zbadania go' go przez lekarza?
Ja chyba mam jednak trochę inną definicję wydolnej służby zdrowia. ;)
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#7410 PostWysłany: 25 Maj 2020 12:28 

niebieski
snooka napisał(a):

Kol. @snooka a ilez to osob wzielo udzial w tym 'protescie'?
Bo ze zdjec wyglada, ze nawet mniej niz w Warszawie w protestach przedsiebiorcow...
 Relacje PM off  

#7411 PostWysłany: 25 Maj 2020 12:35 
Awatar użytkownika

flus napisał(a):
Kol. @Don_Bartoss 2nd ed. to ja teraz powiem: SPRAWDZAM.
W Europie jest 46 krajow, podaj nam wiec przyklady tych 24, czyli przynajmniej minimalnej wiekszosci, w ktorych aktywne przypadki w przeliczeniu na 1 mln populacji sa wyzsze niz dla Polski.
W przeciwnym wypadku licze, ze odwołasz tutaj ta klamliwa propagande...

Uratowało Cię to, że po ostatnich dwóch dobach trochę się zmieniło i teraz równo tyle samo krajów wypada od Polski lepiej, co gorzej. 12 europejskich krajów ma niższy stosunek aktywnych przypadków do populacji, a 12 ma wyższy (do tej grupy zaliczam UK i Holandię, ale chyba nikt nie będzie protestował wiedząc co tam się dzieje :)). Przy czym pamiętaj, że ja do grupy porównawczej zaliczam kraje o populacji przynajmniej 5 mln populacji, co już wielokrotnie opisywałem wcześniej (podobne podejście stosuję przy analizie śmiertelności na 1 mln populacji - możesz to sprawdzić na wcześniejszych podstronach zanim zarzucisz mi manipulację. Jedyne co możesz mi zarzucić, to że się niezbyt precyzyjnie wyraziłem).

Warto też żebyś wiedział, że spadek liczby aktywnych przypadków często wynika w niektórych krajach z ponadprzeciętnie wysokiej śmiertelności.

@sranda, dokładnie tak. Przetasowania terminów były w tej trudnej sytuacji konieczne.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Maj 2020 13:28, edytowano w sumie 1 raz
Cytat
 Relacje PM off  

#7412 PostWysłany: 25 Maj 2020 12:42 

niebieski
@flus - tego niestety GW nie podała ...

A ilu uczestników potrzeba, żebyś uznał protest za taki, o którym warto pisać?
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#7413 PostWysłany: 25 Maj 2020 12:50 

niebieski
-- 25 Maj 2020 12:49 --

Przy czym pamiętaj, że ja do grupy porównawczej zaliczam kraje o populacji przynajmniej 5 mln populacji, .

Widzisz Kolego, ale tego to juz nie napisales... Napisales, ze Polska jest lepsza od 'wiekszosci europejskich krajow', a nie 'wiekszosci europejskich krajow majacych ponad 5 mln ludnosci'. Co zreszta i tak jak widzisz nie jest prawda.
Poza tym, gdybys wzial do analizy takze te mniejsze europejskie kraje, moze bez tych najmniejszych, ale powiedzmy o populacji > 1 mln, to tym bardziej wyszloby Ci, że jestesmy raczej w ogonie jesli chodzi nie tylko o ksztalt krzywej aktywnych przypadkow, ale takze o ich liczbe.

Jedyne co możesz mi zarzucić, to że się niezbyt precyzyjnie wyraziłem.

Mam niestety wrazenie, że to nie jest jednostkowy przypadek...

-- 25 Maj 2020 12:50 --

snooka napisał(a):
@flus - tego niestety GW nie podała ...

A ilu uczestników potrzeba, żebyś uznał protest za taki, o którym warto pisać?

Mysle, ze kilka tysiecy protestujacych byloby juz warte zauwazenia.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#7414 PostWysłany: 25 Maj 2020 13:38 

niebieski
@flus

Czyli kilkuset uczestników happeningu zorganizowanego w sobotę przez kandydata Tanajno też nie zasługuje na wzmiankę :-)
 Relacje PM off  

#7415 PostWysłany: 25 Maj 2020 13:49 

niebieski
Kol. @snooka: rowniez nie. Poza tym z tego co widzialem w relacji w jednej z telewizji, to raczej nie bylo ich wiecej niz nawet 100, moze 200.
Mysle, ze gdyby tak chociaz kilka tys. sie zebralo to nasz rzad moglby sie nieco przestraszyc, poza tym musialby duzo wieksze sily policyjne do 'pacyfikacji' takiej ilosci zatrudnic, a to juz wywolaloby okreslona reakcje mediow (rowniez zagranicznych)
Jednak zbytnio odbiegamy tutaj od tematu watku, wiec nie bede drazyl tego dalej...
 Relacje PM off  

#7416 PostWysłany: 25 Maj 2020 13:56 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
srebrny
@monroe
Ja nie lubię się powtarzać ale, ze względu na obszerność tego wątku, zrobię wyjątek:
#3360 PostWysłany: 28 Mar 2020 20:40
Cytuj:
Ten pan płacze nad stanem hiszpańskiej służby zdrowia, gdzie strajki, cięcia itp mają miejsca od czasów kryzysu.
Jak ktoś myśli, że (podobno) wspaniała hiszpańska służba zdrowia załatwia wszystko od ręki, że nie ma kolejek do specjalistów, a operacje przeprowadzają szybciej niż zacznie działać narkoza...to czas się obudzić!
Niestety, będzie coraz gorzej.(...)
A to, że akurat brakuje respiratorów? Pewnie brakuje wszystkiego ale na co dzień nikt się tym nie przejmuje. Na co dzień to jest polityka i futbol, i pewnie nic się w tym zakresie nie zmieni.

#7417 PostWysłany: 25 Maj 2020 14:12 
Awatar użytkownika

złoty
@namteH
Ja też nie lubię się powtarzać dlatego napiszę tylko: całkiem inna skala.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#7418 PostWysłany: 25 Maj 2020 14:16 
Awatar użytkownika

srebrny
@monroe
Ale przecież non stop powtarzasz (i wielu Ci wtóruje), że nie znamy rzeczywistej skali...
Plis, zdecyduj sie na coś.

#7419 PostWysłany: 25 Maj 2020 14:27 
Awatar użytkownika

złoty
@namteH
Tę oficjalną znamy - w Hiszpanii 13 razy więcej przypadków niż w Polsce.
Na temat realnej możemy sobie tylko gdybać - zarówno w Polsce jak i w Hiszpanii.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#7420 PostWysłany: 25 Maj 2020 14:33 
Awatar użytkownika

srebrny
@monroe
Aha, czyli tylko znamy to co chcemy znać, bo tak nam pasuje do obranej tezy. Dziękuję, nie jestem zainteresowany.
A hiszpańskie realia to skąd znasz, że się odważyłeś na takie porównanie? Bo to na zachód od Odry więc tam musi być raj (lub jego przedsionek)?

[ 8572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 368, 369, 370, 371, 372, 373, 374 ... 429  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Trendiction [Bot] oraz 12 gości