Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 7565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 379  Następna
Autor Wiadomość
#4781 PostWysłany: 11 Kwi 2020 20:24 

złoty
@pazur - czytaj ze zrozumieniem, nie brakuje zywnosci tylko pieniedzy ludziom brakuje na jej zakup
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#4782 PostWysłany: 11 Kwi 2020 21:04 

Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
złoty
Cytaty z artykułu.

"Koronawirus spowił cieniem całą Europę. Najgorsza sytuacja jest we Włoszech i Hiszpanii, jednak niewiele lepiej jest w Wielkiej Brytanii. Sytuacji nie poprawia położenie państwa. Wyspy są zamknięte, pojawia się problem z dostawami, a to spowodowało pojawienie się kolejnej klęski.

Jak donosi "Guardian", głód dotyka już 1,5 miliona Brytyjczyków. Powodem jest oczywiście blokada wywołana koronawirusem. Obostrzenia i zastój gospodarczy znacznie wpływają na produkcję pożywienia na Wyspach"

Wyraźnie jest napisane o braku pożywienia [ z różnych powodów] a brak pieniędzy u ludności to inna sprawa, o której też jest w artykule.
 Relacje PM off
Don_Bartoss 2nd ed. lubi ten post.

#4783 PostWysłany: 11 Kwi 2020 21:08 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
W tych trudnych dla wielu krajów Zachodniej Europy chwilach moje serce jest z ich obywatelami.
Dajcie znać proszę, jeśli znacie inicjatywy charytatywne ukierunkowane na pomoc państwom, w których walka z pandemią koronawirusa zbiera największe żniwo.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#4784 PostWysłany: 11 Kwi 2020 21:38 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
platynowy
Model 3D osoby kaszlacej w pomieszczeniu - jak chmura z virusem przemieszcza sie w powietrzu.

Z Kiruny na Socotrę / Zorze polarne
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda / Pol. Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magiczna Socotra etc.
 Relacje PM off
Don_Bartoss 2nd ed. lubi ten post.

#4785 PostWysłany: 11 Kwi 2020 21:59 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
srebrny
pazur napisał(a):
Cytaty z artykułu.
"Koronawirus spowił cieniem całą Europę. Najgorsza sytuacja jest we Włoszech i Hiszpanii, ...

Ale bzdury.. Aż dziw, że ktoś na poziomie chciał to wkleić żeby "pokazać jak jest" (??).

W Hiszpanii (gdzie mieszkam) jedyna zmiana to taka, że do niektórych markietów trzeba stać w kolejce (czasem jest to 10 min a czasem ponad godzinę...). Teraz jest Wielki Tydzień więc ludzie, którzy na pewno mieli kasę żeby gdzieś pojechać, teraz na pewno nie będą głodować.
Oczywiście sytuacja w branży hotelarskiej itp nie napawa optymizmem ale to musi szybko wrócić do normy.
Przeważająca większość zmarłych to osoby w wieku emerytalnym więc rynek nie odczuje ich braku.
Itp itd... Ja rozumiem, że sianie paniki jest w modzie ale ma to jakieś granice?!?!

Anegdota (co by nikomu żyłka nie pękła):
Ze 2 tygodnie temu wbijam do centrum handlowego celem zrobienia zakupów w markiecie. Idę i widzę, że stoi parę osób, tak jakby w kolejce.
Jako, że stanie w kolejce to oznaka słabości... jakaś niewypowiedziana tęsknota za czasami słusznie minionymi więc uznałem "że jak chcom to niech se stojom" i ominąłem ich szerokim łukiem idąc prosto do wejścia. Wtem usłyszałem "e!" wypowiedziane w języku esperanto - znak, że ktoś ma problem i że niby ja mógłbym go rozwiązać. Dyskusje z bliżej nieokreślonymi osobami średnio mnie interesują, więc spytałem ochroniarza, którego akurat mijałem, czy jest kolejka. Ten w najprostszy możliwy sposób poinformował mnie (i tych ... co tam stali), że nie ma żadnej kolejki. W ten oto sposób zaoszczędziłem godziny stania w kolejce kilku osobom. Osobom, które i tak będą cierpieć nawet ja ta zaraza minie.
6 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

#4786 PostWysłany: 11 Kwi 2020 22:12 

platynowy
Cytuj:
W Hiszpanii (gdzie mieszkam) jedyna zmiana to taka, że do niektórych markietów trzeba stać w kolejce (czasem jest to 10 min a czasem ponad godzinę...)

Jedyna??? To przejedź się do Madrytu.

#4787 PostWysłany: 11 Kwi 2020 22:17 

Zbanowany
złoty
To fajnie , że taka sielanka panuje w Hiszpanii. Naprawdę się cieszę, bo lubię południowców. Włochów, Hiszpanów itd
Te media.... Wymyślają jakiegoś wirusa, utrudniają ludziom życie. A tak naprawdę nic się nie dzieje. Kilkadziesiąt tysięcy dziadków zmarło i wielkie hallo. Przecież rynek i tak nie odczuje ich braku. Są nawet korzyści .Tamtejsze ZUS y zaoszczędzą na wypłatach emerytur.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#4788 PostWysłany: 11 Kwi 2020 22:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Chyba nikt nie wrzucał, big data o tym jak kto się dystansuje społecznie z podziałem na kraje i ich regiony
https://www.google.com/covid19/mobility/
Miłej zabawy - każda ze stron może sobie powybierać dane i porównać na swoją korzyść ;)
3 ludzi lubi ten post.

#4789 PostWysłany: 11 Kwi 2020 22:30 
Awatar użytkownika

srebrny
boots napisał(a):
Cytuj:
W Hiszpanii (gdzie mieszkam) jedyna zmiana to taka, że do niektórych markietów trzeba stać w kolejce (czasem jest to 10 min a czasem ponad godzinę...)

Jedyna??? To przejedź się do Madrytu.

Kilka lat temu w Madrycie była taka akcja, że pewien bezrobotny zachorował na gruźlicę. W niektórych regionach Hiszpanii jak nie pracujesz to nie masz ubezpieczenia. Musieli go wozić do innych regionów żeby jakiś lekarz go przyjął... Tak że tego... ;)
Załącznik:
sI94uoY68SOqWY4kSwPqnpwj9BCMZPtB.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
2 ludzi lubi ten post.

#4790 PostWysłany: 11 Kwi 2020 22:34 

złoty
@pazur - rzeczywiscie wp wspomniala o problemach z dostawami lecz... tutaj tekst, na ktorym sie opierali: https://www.theguardian.com/society/202 ... aincontent

Zadnego problemu z dostepnoscia jedzenia nie ma - mozesz sobie kupic (praktycznie) co chcesz o ile masz za co.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#4791 PostWysłany: 11 Kwi 2020 22:37 

platynowy
@namteH
Mam wielu przyjaciół i znajomych w Madrycie i jesteśmy w kontakcie. To, co piszesz, jest po prostu skandaliczne.
pazur lubi ten post.

#4792 PostWysłany: 11 Kwi 2020 22:39 

Zbanowany
złoty
@namteH

Największa gazeta w Hiszpanii też sieje propagandę ?
Tylko o koronawirusie. A wg Ciebie nic się nie dzieje.

https://english.elpais.com/

Ostatnio edytowany przez klapio, 11 Kwi 2020 23:03, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
 Relacje PM off  

#4793 PostWysłany: 11 Kwi 2020 22:44 
Awatar użytkownika

srebrny
-- 11 Kwi 2020 22:43 --

pazur napisał(a):
To fajnie , że taka sielanka panuje w Hiszpanii. Naprawdę się cieszę, bo lubię południowców. Włochów, Hiszpanów itd
Te media.... Wymyślają jakiegoś wirusa, utrudniają ludziom życie. A tak naprawdę nic się nie dzieje. Kilkadziesiąt tysięcy dziadków zmarło i wielkie hallo. Przecież rynek i tak nie odczuje ich braku. Są nawet korzyści .Tamtejsze ZUS y zaoszczędzą na wypłatach emerytur.

Oczywiście! Trzeba pamiętać, że życie toczy się dalej i można się trochę poumartwiać ale to widziałbym większy sens w związku z aktualnymi świętami, ale zaraz będzie Alleluja i do przodu!

Tutaj jeszcze żeby ukoić Wasze nerwy zatroskane o los południowców:
Wielkopiątkowy grill (stoimy pod drzewami nie w obławie o mocne słońce ale o helikoptery policji.
Załącznik:
grill.jpg

Żurek - niektórzy spróbowali pierwszy raz w życiu
Załącznik:
żurek.jpg

Gdyby nie ta afera to bym dojechał do Andaluzji ale w zadbanym ogrodzie też można spędzić miłe chwile.
Załącznik:
11.jpg

-- 11 Kwi 2020 22:44 --

pazur napisał(a):

@namteH

Największa gazeta w Hiszpanii też sieje propagandę ?
Tylko o koronawirusie. A wg Ciebie nic się nie dzieje.

https://english.elpais.com/

One wszystkie piszą to samo, nawet układ stron jest bardzo podobny. Od El Pais po ABC jest ta sama gadka, od dawien dawna.

-- 11 Kwi 2020 22:44 --

boots napisał(a):
@namteH
Mam wielu przyjaciół i znajomych w Madrycie i jesteśmy w kontakcie. To, co piszesz, jest po prostu skandaliczne.

A coś więcej?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez klapio, 11 Kwi 2020 23:04, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#4794 PostWysłany: 11 Kwi 2020 22:49 

Zbanowany
złoty
@namteH

Prawda jest taka, że przez takie podejście południowców, jak pokazałeś na zdjęciach, tam jest najwięcej zakażonych i zgonów. To nie przypadek. Włochy, Hiszpania, Francja. A Anglicy dołączyli, bo olewali temat na początku.
Smacznego żurku.
W Polsce też pogoda dopisuje. Przebywam głównie w przydomowym ogrodzie , wraz z dwoma psami i rodziną.
Dajemy radę.

A inni Polacy z Hiszpanii mówią tak.

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/koronawirus-hiszpania-polacy-opowiadaja-o-dramatycznej-sytuacji-w-madrycie/jf8mnxw
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#4795 PostWysłany: 11 Kwi 2020 23:13 
Awatar użytkownika

srebrny
pazur napisał(a):

Nie mówią nic czego byśmy tu na forum nie wiedzieli.

Ale musicie widzieć jedną rzecz: siedzenie w domu (a bardziej mam na myśli siedzenie w mieszkaniu w bloku) to nie zawsze jest taki luksus jak w Polsce. Od prawie dwóch lat mam to szczęście, że mieszkam w okolicznościach przyrody jak w/w. Ale przedtem mieszkałem w mieszkaniu, gdzie słońce zaglądało przez chwilę, jak było w zenicie. Duuuuże zagęszczenie mieszkańców, i nie każdy sąsiad z kompletem klepek. Przebywanie w takim miejscu dniami i nocami to coś zbliżonego do siedzenia w więzieniu. Doceńcie, że macie jakiś widok z okna, czy chociażby kawałek trawy czy nieba w zasięgu wzroku!
3 ludzi lubi ten post.

#4796 PostWysłany: 12 Kwi 2020 00:17 

eskie napisał(a):
Jakby mi ktoś za komuny powiedział, że GB będzie obawiała się głodu...
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-wi ... 060207233a

To ja chyba w jakiejś innej Wielkiej Brytanii mieszkam. Nigdy wcześniej nie widziałem tak zawalonych półek z redukcjami z niesprzedanym jedzeniem w Tesco, jak dzisiaj.
 Relacje PM off
MaPS lubi ten post.

#4797 PostWysłany: 12 Kwi 2020 00:25 

@go_big, czyli potwierdzasz fakt.
Przeceny na koniec dnia liczniejsze niż zwykle świadczą o mocno zmniejszonym popycie. Z tym głodem podobno nie chodzi o brak jedzenia tylko brak kasy. Przyznam, że trochę ciężko mi w to uwierzyć.
 Relacje PM off  

#4798 PostWysłany: 12 Kwi 2020 00:44 

sixsix napisał(a):
@go_big, czyli potwierdzasz fakt.
Przeceny na koniec dnia liczniejsze niż zwykle świadczą o mocno zmniejszonym popycie.

No nie. W aktualnej sytuacji ciężko wyczuć ile tej żywności zamawiać i ile się sprzeda. Zwłaszcza przed świętami. Ale niech tam każdy sobie buduje teorie jakie mu pasują, z czym mu się lepiej żyje :)
 Relacje PM off  

#4799 PostWysłany: 12 Kwi 2020 00:56 

Masz rację, akurat dzisiejszy dzień jest dość szczególny, ale sam podałeś to jako argument ;) Jednak wciąż wydaje mi się, że jak dużo towaru zostaje tzn że ludzie mniej kupują i jedzą niż zwykle - albo też zabunkrowali się wcześniej i już nie potrzebują, możemy sobie gdybać.

Tutaj inny obraz UK (timestamp 13:20) - w tej relacji akurat supermarket jest pusty a ludzie zaopatrują się w magazynach dla restauracji zamiast sklepach.

(film raczej niewarty uwagi, ale zwrócił moją uwagę fragment o UK)

Nie wiem która wersja jest bliższa prawdy, wierzę że Twoja, @go_big
 Relacje PM off  

#4800 PostWysłany: 12 Kwi 2020 01:27 

sixsix napisał(a):
Jednak wciąż wydaje mi się, że jak dużo towaru zostaje to ludzie kupują i jedzą mniej niż zwykle. Albo też zabunkrowali się wcześniej i już nie potrzebują, możemy sobie gdybać.

Albo zrobili wcześniej zapasy i teraz nie chodzą do sklepu w ogóle.
Jak siedzę w domu i przeglądam internety to faktycznie, sytuacja taka, że najlepiej zamknąć się w szafie i czekać na lepsze czasy. Ale na szczęście pracuję i wychodzę codziennie z domu, a tam... normalny świat. Na zakupy chodzę co 2-3 dni, kolejki przed sklepem czasem w ogóle nie ma , czasem postoję 10 minut. Półki może nie są tak ładnie zatowarowane/zapełnione, jak kiedyś, ale w sumie nie wiem, czego może brakować... Mydło w płynie tylko te droższe marki ££ :)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

[ 7565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 379  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 11 gości