Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 7565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 379  Następna
Autor Wiadomość
#4301 PostWysłany: 05 Kwi 2020 00:06 
Awatar użytkownika

Loty: 134
Kilometry: 362 216
złoty
Wracając jeszcze do tematu testów.
Dzisiaj dopiero (nie wiem czy to było wcześniej) zauważyłem, że worldometers podaje przy większości krajów liczbę przeprowadzonych testów oraz współczynnik ile tych testów zostało wykonanych na 1 milion mieszkańców. Skądś te dane muszą mieć chociaż nie wiem czy we wszystkich przypadkach są to poprawne wartości:

Załącznik:
worldometers.png

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Otóż jeśli skupimy się na wartości: Tests / 1M population nasz kraj zajmuje na świecie miejsce: 59.
Oczywiście po drodze są "kwiatki" jak Grenlandia, Wyspa Man, Bermudy czy Nowa Kaledonia ale odejmując te małe kraje/terytoria to i tak niestety "kręcimy się" wokół "pięćdziesiątki" ;)

W ogólnej liczbie testów jest dużo lepiej bo mamy miejsce: 24 na świecie.

No i teraz jeszcze nasi sąsiedzi versus MY, kolejność zgodnie z liczbą testów na 1 milion mieszkańców:
- Niemcy: 918 460 / 10 962 / 1M
- Litwa: 21 376 / 7 852 / 1M
- Czechy: 74 170 / 6 926 / 1M
- Rosja: 639 000 / 4 379 / 1M
- Białoruś: 32 000 / 3 386 / 1M
- Słowacja: 13 631 / 2 497 / 1M
- Polska: 72 901 / 1 926 / 1 M
- Ukraina: 5 040 / 115 / 1 M

Wnioski niech każdy wyciągnie sam - jedni będą twierdzili, że to dobry wynik, drudzy, że tragiczny a jeszcze inni, że to bez znaczenia (obstawiam: @namteH :D Notabene, co z moją maseczką Darth Vadera, he?! ;) ).

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#4302 PostWysłany: 05 Kwi 2020 00:17 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 196 395
Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
niebieski
-- 05 Kwi 2020 00:11 --

Przeszliśmy na system raportowania 2 razy dziennie

Jest godzina 00:10
Ilość nowych potwierdzonych nowych zakażeń 244.

Idę o zakład, że reszta zostanie dopisana po tajniaku, w nocy.

-- 05 Kwi 2020 00:17 --

ibartek napisał(a):
Bill Gates nie ma wątpliwości

To Ten, którego fdisk (ktoś jeszcze pamięta?) był nie do ruszenia (hamując rozwój), bo był napisany przez Niego i ludki bały się napisać coś lepszego?

#4303 PostWysłany: 05 Kwi 2020 00:20 
Awatar użytkownika

Loty: 134
Kilometry: 362 216
złoty
ibartek napisał(a):
Kwarantanna i ograniczenia czy gospodarka? Bill Gates nie ma wątpliwości

Gdybym był drugim najbogatszym człowiekiem świata i miał tyle kasy ile on, to twierdziłbym tak samo... ;)
 Relacje PM off
sranda lubi ten post.

#4304 PostWysłany: 05 Kwi 2020 00:22 

BusinessClass napisał(a):
Jak myślicie, jak będą wyglądały ceny w klasie biznes po wznowieniu normalnego ruchu lotniczego? Na pewno wiele firm będzie w kryzysie, będą ciąć koszty, zamiast dalekich lotów będą telekonferencje czy jak tam się to w korponowomowie nazywa, więc popyt powinien być niski. Jak obstawiacie, przełoży się to na bardziej przystępne ceny, typu WAW-GRU-WAW za 5000zł ?

Zamiast biznesowej i ekonomicznej klasy będzie klasa zdezynfekowana i klasa bez dezynfekcji. :mrgreen: .
Jesli loty będą rzadsze to staną się również droższe.
Trasy na które statystycznie więcej jest chętnych grup będą dla linii pewniejsze w zysku i będą najszybciej wznawiane. Czyli emigracja, turystyka, biznes na jednej trasie.
Dla lotów z Europy najważniejszy sezon jest od lipca do października. Jeszcze nie jest ostatecznie stracony. Dużo zależy też od opłat za sloty i lotniska. Jak linia nie zarabia to nie zapłaci. Jeśli jednak nie będzie komu płacić to lotniska też padną. Ropa idzie do góry. Ale wszystko w rękach czasu.
W tej chwili mogłoby się jeszcze sporo w tej branży szybko odbudować. Gorzej jak zastój lotniczy potrwa kilka miesięcy.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#4305 PostWysłany: 05 Kwi 2020 00:24 

platynowy
proponuje zrobic wskaznik, ktory odniesie liczbe testow na milion do liczby potwierdzonych zakazen. niska wartosc potwierdzi ze niezbadanych ale zakazonych przypadkow moze byc o wiele wiecej, ale testuje sie tylko te szpitalne lub powazne

@MaPS @monroe ale to jak zwykle, punkt widzenia zalezy od punktu siedzienia. bilgejts o gielde sie powinien martwic, bo tamjest jego majatek, podobnie jak wielu innych osob, ktore wspominaja o gospodarce przede wszystkim ;)

Ostatnio edytowany przez ibartek, 05 Kwi 2020 00:27, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#4306 PostWysłany: 05 Kwi 2020 00:24 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
srebrny
Na stronie kolei austriackich po 26 czerwca jest już dostępna sprzedaż biletów na pociągi międzynarodowe (na poniższych screenach przykłady z Wiednia do Wenecji i z Wiednia do Katowic). Myślicie, że to przypuszczalna data, kiedy to się wszystko skończy?

Załącznik:
jj.jpg

Załącznik:
wien - Katowice.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#4307 PostWysłany: 05 Kwi 2020 00:39 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
platynowy
NikodemFM napisał(a):
Myślicie, że to przypuszczalna data, kiedy to się wszystko skończy?

Yep

Z Kiruny na Socotrę / Zorze polarne
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda / Pol. Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magiczna Socotra etc.
 Relacje PM off  

#4308 PostWysłany: 05 Kwi 2020 00:43 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
niebieski
ibartek napisał(a):
bilgejts o gielde sie powinien martwic, bo tamjest jego majatek

Z usuańskiej giełdy odpłynęła kupa sałaty i On był pewnie jednym z pierwszych, którzy wycofali środki.

Nigdy się w giełdy nie bawiłem, ale co nieco słyszałem na ten temat.
Jutro, albo w pon wrzucę kilka linków, o co chodzi.

#4309 PostWysłany: 05 Kwi 2020 00:49 

Ostrzeżenia: 1
niebieski
namteH napisał(a):
20 lat wyprzedają i wyprzedać wszystkiego nie mogą. Tośmy musi so bogate!

Szybko się przekonasz, co się stało z tym "naszym bogactwem".
Co autor artykułu na myśli miał 8-) , tak najkrócej jak potrafię. Pieniądze wpompowane w gospodarki na świecie po 2008 w pierwszej kolejności trafiły na giełdy windując ceny akcji, sporo zmian własnościowych też zaszło. Dziś nasza giełda skurczyła się dość mocno, waluta staniała i jeszcze stanieje (to dość łatwe dla kapitału spekulacyjnego, NBP nie ma środków na obronę kursu), na zewnątrz będzie sporo (delikatnie mówiąc) luźnego kapitału... wniosek? Firmy i banki z krajów, które mocno wesprą swoje gospodarki (nadrukują pieniędzy, mówiąc obrazowo) będą mogły taniutko wyłuskać rodzynki notowane na naszej giełdzie, np. konkurencję wykupić (to dla lubiących teorie spiskowe ;)). Komu i po co teraz fabryki, ale pakiecik kontrolny dochodowej a taniej firmy to łakoma sprawa.
 Relacje PM off  

#4310 PostWysłany: 05 Kwi 2020 00:53 
Awatar użytkownika

srebrny
j_a napisał(a):
namteH napisał(a):
...Firmy i banki z krajów, które mocno wesprą swoje gospodarki (nadrukują pieniędzy, mówiąc obrazowo) będą mogły taniutko wyłuskać rodzynki notowane na naszej giełdzie...

No to mnie pocieszyłeś, bo NBP podobno drukuje już na dwie zmiany :)
kobalt_x lubi ten post.

#4311 PostWysłany: 05 Kwi 2020 00:55 

platynowy
A jakie to rodzynki mamy na naszej giełdzie?

#4312 PostWysłany: 05 Kwi 2020 01:11 

niebieski
namteH napisał(a):
No to mnie pocieszyłeś, bo NBP podobno drukuje już na dwie zmiany :)

Gdybyś przeczytał artykuł, wiedziałbyś dlaczego NBP nie może za bardzo "nadrukować" tych pieniędzy.
Dobra, podpowiem bo pewnie masz autocenzurę na Wyborczą :lol: . "Drukowanie" PLN-ów spowoduje inflację i spadek kursu, a dług Polski jest przede wszystkim w walutach. Koszt obsługi wzrośnie znacząco a kolejka chętnych finansowanie deficytu mocno się skuci :? Trzeba sobie przypomnieć przygody Argentyny bo jak zamknięcie gospodarki potrwa trochę dłużej to będzie najbliższy nam case study. :cry:
Cytuj:
A jakie to rodzynki mamy na naszej giełdzie?
Popatrz poza WIG20, zdziwisz się.

Ps. Wiesz że tegoroczny zbilansowany budżet to propaganda, w rzeczywistości był jeden z najwyższych w UE, ponad 2%? Jeśli w czasach koniunktury rząd nakręcał wydatki deficytem, to teraz zasobów brak, a "tarcza antykryzysowa" jest jakaś taka z dykty i power pointa raczej.
Pps. Idę spać. Dobranoc 8-)
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.

#4313 PostWysłany: 05 Kwi 2020 01:15 

platynowy
Już się zdziwiłem, jak przeczytałem o rodzynkach.

#4314 PostWysłany: 05 Kwi 2020 04:56 

złoty
pazur napisał(a):
Jeszcze jedna uwaga w temacie zakupów i limitu osób wpuszczanych do sklepów.
W piątek i dzisiaj pod kilkoma marketami widziałem spore kolejki stojące na parkingach w " tyralierze" :D zachowujących bezpieczną odległość.
Zastanawiałem się ile godzin trzeba tak stać, żeby dostać się do zakupowego " raju" w Lidlu, Biedronce czy Netto.
I się dowiedziałem. Znajomy mi dzwonił, że stał 3 godziny pod Lidlem. :o
Są gdzieś granice ludzkiej głupoty ?
Też miałem parę produktów ze spożywki do kupienia.
Podjechałem na bazarek i po 15 minutach miałem wszystko w aucie. Może ciut drożej, ale wsparłem naszych. Nie cudzych. I oczywiście każdy produkt z kodem kreskowym zaczynającym się od 590.... ;)

Rządzący o max ilości osób przebywających w dużych sklepach jednocześnie nie zdecydowali przypadkowo- ma to zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, ale tu jak zwykle jest coś nie dopracowane, skoro już wprowadzili taki przepis to niech wprowadzą również maksymalny czas przebywania w takim sklepie bo w końcu ludzie stojący w kolejce nie wytrzymają jak mają czekać gdy jakaś osoba produkty wybiera godzinę czasu.

#4315 PostWysłany: 05 Kwi 2020 07:24 

złoty
Chyba trzeba będzie zacząć bimber pędzić ;)

https://www.antyradio.pl/News/Policjanc ... ohol-40298
 Relacje PM off  

#4316 PostWysłany: 05 Kwi 2020 08:02 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
złoty
Image
6 ludzi lubi ten post.

#4317 PostWysłany: 05 Kwi 2020 08:12 

niebieski
MaPS napisał(a):

-- 05 Kwi 2020 00:17 --

Nie dopisali rano, ale najwyraźniej dane są 2 razy dziennie : o 10.00 rano i po południu ok. 17-18.
Czyli rano może być "szokująca" liczba
 Relacje PM off
MaPS lubi ten post.

#4318 PostWysłany: 05 Kwi 2020 08:28 

Zbanowany
złoty
MaPS napisał(a):

No i co ? Jak teoria spiskowa ?
Jest już dzień i z tego co widzę nic w nocy nie dopisali " po tajniaku".
Masz na to jakąś inną/ nową teorię ?
 Relacje PM off  

#4319 PostWysłany: 05 Kwi 2020 08:35 

niebieski
Ze dwa dni dopisywali ok. 23.00 albo i później, ale widzę, że dali sobie spokój
 Relacje PM off  

#4320 PostWysłany: 05 Kwi 2020 10:31 

Zbanowany
złoty
207 nowych zakażeń i 5 zgonów.
Opublikowane jednak w świetle dnia, a nie w nocy " po tajniaku".

Ostatnio edytowany przez Washington 05 Kwi 2020 10:59, edytowano w sumie 2 razy
ciach polityka - przyznano ostrzeżenie, niech to będzie ostrzeżenie również dla innych osób
 Relacje PM off  

[ 7565 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 379  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], cyberpunk64, Mihal09, Trendiction [Bot] oraz 21 gości