Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 7533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 377  Następna
Autor Wiadomość
#4101 PostWysłany: 03 Kwi 2020 10:04 

Loty: 92
Kilometry: 174 385
srebrny
łowca napisał(a):
Wszyscy (no, prawie) brną w zachwyt, że dzięki turborestrykcjom zredukujemy ilość zgonów "na koronawirusa" ...

Wczorajsza rozmowa z lekarką:
- Mam pacjentkę, onkologiczną. Musi mieć operację jak najszybciej. A tu na trzy miesiące wszystko wstrzymane ...

Ile osób umrze z powodu nieotrzymania na czas odpowiedniej opieki medycznej 'bo koronawirus' ??

Ale ty rozumiesz,że w tej chwili zwolnienie polityki izolacji zwiększyłoby bardzo ilość zarażonych , więc ta lekarka narzekałby jeszcze bardziej, w zasadzie to nie wiadomo czy miałby czas narzekać przy nagłym skoku zarażonych. Służba zdrowia padłaby na całego,nie byłoby komu leczyć i czym leczyć. Ludzie by umierali na wszytko nie tylko na CV19 z braku opieki, lekarzy, sprzętu. Właśnie to ma na celu w tej chwili izolacja ludzi. Nie ma w tej chwili innej metody walki żeby nie rozłożyć służby zdrowia, która i tak ledwo zipie.
Można o tym napisać kolejne 200 stron a i tak do was to nie dociera.

edyta : jak tak czytam to uważam mój plan za genialny: izolować malkontentów i nieposłusznych a reszta narodu dostosuje się do nakazów i sobie poradzi wychodząc pomału z izolacji. :D

Ostatnio edytowany przez jar188, 03 Kwi 2020 10:08, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#4102 PostWysłany: 03 Kwi 2020 10:07 

srebrny
Cytuj:
@jacek96
Nie widzę sensu wypowiadania się w tematach, w których obszernie się już tu wypowiadałem. I swojego zdania nie zmienię, drastyczne ograniczenia (także w Czechach) spowodują w dłuższej perspektywie więcej problemów dla danego kraju, niż pozwalanie się na stopniowe wymieranie społeczeństwa, jak we Włoszech Co jeszcze chcesz żebym napisał?...

Gdybys uczciwie napisał w ten sposob, to nic juz bym nie chciał od Ciebie.
 Relacje PM off  

#4103 PostWysłany: 03 Kwi 2020 10:12 

Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
złoty
sranda napisał(a):
Swoją drogą wydaje mi się, że wkrótce wielu pracowników z Ukrainy będzie zmuszonych opuścić nasz kraj.
Jeśli za jakiś ciężko będzie o pracę dla Polaków, to myślę, że urzędy nie będą aż tak bardzo chętne, żeby przedłużać im pozwolenia na pracę tak jak do tej pory.

To już się zaczęło.
Ukraińcy, Hindusi itp lecą jako pierwsi z roboty.
 Relacje PM off  

#4104 PostWysłany: 03 Kwi 2020 10:12 

niebieski
Stan z 10 rano - 203 osoby zakażone. Ale także informacja, że już 40 laboratoriów przerabia testy (dołączyło tych 20 laboratoriów, o których Szumowski wspominał na początku tygodnia?), więc pewnie to "zaległości". Stąd wniosek, aby się do tych liczb nie przywiązywać.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#4105 PostWysłany: 03 Kwi 2020 10:14 

srebrny
@jacek96
To akurat z Twojej strony jest już za daleko idąca nadinterpretacja i przekręcanie moich wypowiedzi. Może dla Ciebie śmierć ludzi nie ma znaczenia i lubisz sobie pozwalać na takie zabawy, ale dla mnie to jest po prostu niesmaczne. Niestety muszę zgłosić taką wypowiedź do moderacji.
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.

#4106 PostWysłany: 03 Kwi 2020 10:18 

srebrny
Jesli to uspokoi Twoje sumienie, to zgłaszaj.
Kto czyta moje wypowiedzi, to wie, że jestem ostatnim, którego bawi igranie ludzkim życiem.

Kwarantanna mi się skończyła, więc żegnam dobrowolnie ten temat. Idę na cały dzien do lasu.
Miłego dnia.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#4107 PostWysłany: 03 Kwi 2020 10:33 
Awatar użytkownika

Loty: 20
Kilometry: 26 789
Ostrzeżenia: 1
niebieski
jar188 napisał(a):
jak tak czytam to uważam mój plan za genialny: izolować malkontentów i nieposłusznych a reszta narodu dostosuje się do nakazów i sobie poradzi wychodząc pomału z izolacji. :D

Ale wiesz, że to już przerabialiśmy jako społeczeństwo? Nazywało się to komunizm. A w innych krajach było nazywane nieco inaczej, ale było tym samym - ordynarnym totalitaryzmem.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#4108 PostWysłany: 03 Kwi 2020 10:45 

Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Widzę, że dyskusja o koronawirusie jest dość burzliwa, marzec był dla mnie tak intensywnym miesiącem, że nawet nie miałem czasu tu zaglądać. Opiszę Wam jednak moją sytuację i to jak w moim przypadku nic nie działa.

1. Początek marca, wylot na Filipiny.
2. Wszystko spoko do momentu zamknięcia granic naszego kraju i niemożności przylotu.
3. W tym samym czasie zamykają się Filipiny i tworzy się tam coś w rodzaju piekła.
4. Ambasada nic nie może, zero pomocy, na telefony i maile odpowiadają, że nic nie wiedzą i na pomoc nie ma co liczyć. Doceniam szczerość i biorę wszystko w swoje ręce.
5. Lot powrotny KLM odwołany, KLM umywa ręce i proponuje powrót tydzień później (23 marca czy jakoś tak), choć wiadomo, że i tak to się nie uda.
6. Próbowałem przebookować lot tak, żeby wylądować w Niemczech, nie zgodzili się. Rozmawiałem z osobą, której się zgodzili...
7. Jestem na Filipinach a oni mi proponują w zamian voucher w cenie połowy biletu (zapłaciłem ~1800zł). Oczywiście odmawiam bo po co mi voucher, który będę mógł wykorzystać nie wiadomo kiedy.
8. Koniec końców udaje mi się wydostać z Filipin, najpierw z Palawanu na Luzon, a potem niesamowitymi kombinacjami do Bangkoku.
9. W Bangkoku kupuję ten czarter LOTu. W międzyczasie przepadają różne bilety (sytuacja na Filipinach była tak dynamiczna, że brak słów). Koniec końców decyzja KLM pozbawia mnie ~ 7k pln.
10. KLM nadal ma mnie gdzieś, ale to rzecz na kiedy indziej.
To na tyle z "lotniczych" rzeczy.
Śmiesznie się robi po powrocie:
1. 10 dni po powrocie dostaję telefon z sanepidu. W pańskim sąsiedztwie w samolocie był pasażer, u którego wykryto koronawirusa. Poproszę wszystkie dane, wpisujemy na listę do badania na obecność wirusa.
2. Mam objawy lekkiego przeziębienia
3. W poniedziałek wpisany na listę do obowiązkowego badania.
4. Właśnie mija 4 doba od wpisania, oczywiście badania żadnego nie było, nikt nie przyjechał.
5. Kontaktowałem się z innymi znanymi mi pasażerami lotu, wszyscy mieli już badania. Do jednej osoby chcieli przyjechać drugi raz bo sanepid pomylił papiery.
6. Dzwonię na infolinię dedykowaną koronawirusowi - babka mówi, że nie ma danych z sanepidu i nic nie może pomóc.
7. Dzwonię znowu do sanepidu gdzie dodzwonienie się graniczy z cudem - pani mówi, że przekazali w poniedziałek dane i teraz to nie ich robota. Nikt już nie może pomóc.
8. Dzwoniłem do nich bo dzisiaj formalnie kończę kwarantannę, jutro już mogę legalnie wyjść z domu, a pani z sanepidu powiedziała, że spokojnie mogę iść do pracy. Tak jak wspomniałem testu brak.

Niestety jak widać, nie jest to wszystko takie kolorowe jak pokazują niektóre media czy konferencje.

PS. Tylko proszę nie piszcie "po co leciałeś" itd. Jak wylatywałem to nie było żadnego przypadku w PL, a na Filipinach były dwa ze stycznia. Ministerstwo odpowiedziało, że nie ma przeciwskazań do podróży. Może i można było to przewidzieć, ale już nie mam siły na takie dyskusje :)

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
 Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.

#4109 PostWysłany: 03 Kwi 2020 10:56 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Powracając do samej epidemii - kilka dni temu byłem krytykowany za podejście, w którym pokazywałem liczbę potwierdzonych przypadków na 1 mln populacji danego kraju i na podstawie tych liczb wyciągałem wnioski, które państwo jak radzi sobie z problemem.

Zachęcam do lektury:
https://gomobi.pl/blogi/polska-wsrod-li ... CwODzbON1Y

Autorem jest Mariusz Gromada, matematyk, statystyk, dyrektor Departamentu Customer Intelligence w Banku Millennium

Najważniejsze informacje z artykułu:
1. Liczba testów na 1 potwierdzony przypadek COVID-19:
Cytuj:
Dostępne dane wskazują, że Polska przeprowadziła zdecydowanie najwięcej testów w porównaniu do krajów z podobną liczbą potwierdzonych zakażeń. Liczba testów na jednego chorego wskazuje, że Polska średnio testowała (do tej pory) dodatkowe 24 osoby przy jednym pozytywnym wyniku, co również plasuje Polskę w czołówce krajów Europy.

Image

2. Liczba testów jako funkcja liczby potwierdzonych przypadków
Cytuj:
Działania podejmowane w krajach mają bezpośredni wpływ na liczbę nowych zakażeń, a ta ma wpływ na liczbę podejrzanych o nowe zakażenia, a ta liczba ma znaczący wpływ na potrzebę wykonywania nowych testów (służby sanitarno-epidemiologicznie przeprowadzają „śledztwa” w tym zakresie).

Ostatnio edytowany przez klapio, 03 Kwi 2020 11:30, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
DMW uważa post za pomocny.

#4110 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:14 

Loty: 92
Kilometry: 174 385
srebrny
Liczba przetestowanych na 1 przypadek potwierdzony :lol: :lol: :lol:

btw. @Mikolaj2206 opisał ci jak wyglądały początki testowania u nas.

Ostatnio edytowany przez klapio, 03 Kwi 2020 11:31, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
 Relacje PM off  

#4111 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:34 
Awatar użytkownika

srebrny
-- 03 Kwi 2020 11:21 --

@jar188 ale co Cię tak śmieszy w tym wykresie?

-- 03 Kwi 2020 11:34 --

@south ale przecież z tego wykresu jasno wynika, że większa ilość testów byłaby wyrzucaniem pieniędzy w błoto.
@Don_Bartoss 2nd ed. jak już tak wrzucasz suche dane, które dla większości są tak zrozumiałe jak układ okresowy pierwiastków, to postaraj się o jakiś prosty komentarz żeby dwie szare komórki typowego Kowalskiego były w stanie udźwignąć ten ciężar intelektualny.
3 ludzi lubi ten post.

#4112 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:40 
Awatar użytkownika

Loty: 198
Kilometry: 371 904
niebieski
@namteH to ja Tobie zaproponuję małe ćwiczenie intelektualne. Wyobraźmy sobie, że jakiś kraj przeprowadził dotąd 200 testów. Z tego 4 wyszły pozytywnie. Czyli na 1 potwierdzony przypadek wychodzi 50 przeprowadzonych testów. Czy można o tym kraju powiedzieć, że jest europejskim liderem w testowaniu? Tak by wynikało z wykresu.

Ostatnio edytowany przez olus, 03 Kwi 2020 11:46, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.

#4113 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:45 

I ten wykres idealnie pokazuję co to znaczy manipulacją. Co nam da liczba testów na 1 przypadek ? nic. WHO cały czas apeluję testy,testy i jeszcze raz testy. Liczy się ilość testów przeprowadzonych w ciągu 24 godzin , jedno państwo robi dziennie 4000 (cztery tysiące) testów a drugie 50 000 (pięćdziesiąt tysięcy ) to jakie państwo więcej wykryję zakażonych ??? nasze nicnieroby pokazują-wykresy,badania,przypuszczenia ,etc. Myśląca osoba zrozumie że jakby Polska robiła tyle testów co Niemcy,Francja,Włochy,etc bylibyśmy w czarnej du...z liczbą wykrytych przypadków,ale to by pozwoliło maksymalnie odizolować infekowanych. Ale nie,u nas na papierze i w TV wszystko jest dobrze i pod kontrolom. Czeka nas wybuch epidemii porównywalny do wybuchu bomby atomowej . https://www.worldometers.info/coronavirus/ na tej stronie jest ciekawy dział-coming soon, a w nim pozycja-tests by country , i jak ta pozycją będzie odpalona to wtedy zobaczycie co się naprawdę dzieje . Również ciekawe foto z początku epidemii które pokazuję to o czym piszę .

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

#4114 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:51 
Awatar użytkownika

srebrny
-- 03 Kwi 2020 11:47 --

@olus a ja pójdę krok dalej i też Ci zaproponuję ćwiczenie intelektualne. Wyobraź sobie, że zrobiono 10000 testów i wykryto 1 przypadek. Czy warto robić więcej?
Po za tym, czy ktoś jest liderem czy nie to zależy od tego jakie kryteria przyjmiesz. Tu masz jasno przedstawione kryteria i wyniki, a wniosek - sama go przedstawiłaś ;)

-- 03 Kwi 2020 11:51 --

Anonymous napisał(a):
... i jak ta pozycją będzie odpalona to wtedy zobaczycie co się naprawdę dzieje ....

Co się dzieje to dopiero zobaczymy, i nikt tego nie wie na 100%; strona jednie przedstawia to co jest, a w zasadzie to co było. Tak więc nie dyskredytuj kogoś, kto ma inne zdanie od Twojego, bo Twoje to też przypuszczenia.

#4115 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:52 

niebieski
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
Powracając do samej epidemii - kilka dni temu byłem krytykowany za podejście, w którym pokazywałem liczbę potwierdzonych przypadków na 1 mln populacji danego kraju i na podstawie tych liczb wyciągałem wnioski, które państwo jak radzi sobie z problemem.

Tyle, że 26.03 zmieniły się wytyczne do typowania osób do testów. Wcześniej tylko Sanepid decydował, więc może po prostu testowano niewłaściwe osoby bez sensu? Było o tym sporo, że ktoś mógł mieć objawy ale nie wrócił z zagranicy (lub nie był świadom kontaktu z taką osobą) to i nie miał testu. Najbardziej znany przypadek zmarłej 37. letniej kobiety, można poszukać.
Teraz trudno znaleźć, ile testów robi się dziennie, MZ bardziej wszystko gmatwa. Zdaje się robią coś około 5k, wczoraj wykryto prawie 400 zakażonych. Też źle? Ciągle za dużo tych testów?

Ps. Płaskoziemcy też mają "mocne" argumenty, sorry, o czym w ogóle dyskusja :evil:
 Relacje PM off  

#4116 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:53 
Awatar użytkownika

@j_a, o faktach, a nie wyobrażeniach.
@namteH, w tym linku jest komentarz, plus wyciągnąłem ciekawsze części. W skrócie: nikt nie robi testów przesiewowych, nikt nie testuje ludzi z łapanki na ulicy. Żeby zrobić test - musi być do tego powód. Powodem są odpowiednie objawy (wcześniej kryteria były ostrzejsze: powrót z kraju o zwiększonym ryzyku, kontakt z osobą z potwierdzonym COVID-19). Większa (nominalnie) liczba testów na zachodzie wynika z większej liczby uzasadnień do testowania. Nie siejmy żadnej propagandy sukcesu, ale dajmy sobie spokój z propagandą porażki i zaakceptujemy kryteria obiektywne.

A tymczasem zapraszam do kolejnego Raportu Pandemia Koronawirusa, czyli niezależnego obiektywnego raportu, któremu przyświeca tylko jedno hasło: Nie mydlmy oczu - mydlmy ręce. Przypominam, że posługujemy się w tym raporcie wartościami względnymi, czyli liczbą potwierdzonych przypadków na 1 mln populacji danego kraju. Celem jest przeanalizowanie na jakiej ścieżce znajduje się Polska, by na podstawie krzywych o największych stopniu podobieństwa (najmniejszym błędzie odwzorowania) zastanowić się co będzie dalej.

Źródło danych: https://www.ecdc.europa.eu/en/publicati ... -worldwide

Stan na 2 kwietnia br.

Na początku pozycja Polski na tle sąsiadów. Tutaj żadnych zmian, w dalszym ciągu wyznaczamy medianę:

zachorowania na 1 mln populacji
Belarus 0,0000160
Ukraine 0,0000178
Russia 0,0000192
Poland 0,0000672
Slovakia 0,0000734
Lithuania 0,0002083
Czech_Republic 0,0003378

Teraz wykresy. Zaczynamy od krzywej dla Polski:
Załącznik:
w1.png

ale też od razu przechodzimy do bardzo pozytywnej informacji. Doszło do zmiany grupy porównawczej. Względem poprzedniego Raportu (koronawirus-ogolna-dyskusja,18,149431?start=3720#p1324704) z grupy odpadły Niemcy oraz Wielka Brytania, czyli kraje, których ścieżkami nie chcielibyśmy podążać. Zamiast tego weszły Grecja i Brazylia, a krzywe przedstawiają się tak:
Załącznik:
w2.png

Jeżeli najbliższe dni nie przyniosą jakiegoś nadzwyczajnego pogorszenia sytuacji, to wzrośnie szansa, że przejdziemy kluczowy etap w pożądanej postaci wzrostu nowych potwierdzonych przypadków. Oczywiście nadal zdyscyplinowanie siedzimy w domu i myjemy ręce, ale wniosek jest taki, że na dziś mamy więcej powodów do optymizmu aniżeli do pesymizmu.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez Don_Bartoss 2nd ed. 03 Kwi 2020 17:38, edytowano w sumie 3 razy
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#4117 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:54 
Awatar użytkownika

Loty: 198
Kilometry: 371 904
niebieski
@namteH Przecież aktualnie nie rozmawiamy ile testów warto wykonywać, więc nie odwracaj kota ogonem. Ustalamy, czy takie przedstawianie wyników, jak na powyższym wykresie daje miarodajny ogląd sytuacji, a konkretnie, czy pozwala stwierdzić, które kraje są liderami w liczbie przetestowanych przypadków.
 Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.

#4118 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:56 
Awatar użytkownika

srebrny
@olus ale to Ty mówisz, że jakiś kraj jest liderem! :)

Cytuj:
Czy można o tym kraju powiedzieć, że jest europejskim liderem w testowaniu? Tak by wynikało z wykresu.

#4119 PostWysłany: 03 Kwi 2020 11:57 

Loty: 66
Kilometry: 124 016
niebieski
@BradPitt WHO również mówiło swego czasu, że wirus nie przenosi się z człowieka na człowieka ;) Nie brałbym ich zbyt poważnie, bo prawdopodobnie po całej tej epidemii przestaną istnieć, albo przynajmniej poleci tam wiele głów.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#4120 PostWysłany: 03 Kwi 2020 12:02 
Awatar użytkownika

Zbanowany
platynowy
Wezmy prosze pod uwage, ze pewna czesc (prawdopodobnie niemala) przechodzi prawie bezobjawowo, bez goraczki i zaraza innych.
Jesli bedzie np. tylko bol glowy to trudno od razu podejrzewac o corone.
W tego typu przypadkach nie robi sie testow i zadne srodki bezpieczenstwa m.in. mierzenie temp. na lotniskach nic nie pomoze.

Z Kiruny na Socotrę / Zorze polarne
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda / Pol. Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magiczna Socotra etc.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

[ 7533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 377  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], namteH, sranda, YeahBunny oraz 10 gości