Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

[ 7912 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 396  Następna
Autor Wiadomość
#3461 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:12 
Awatar użytkownika

niebieski
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
Minister Szumowski bardzo szybko zaczął uświadamiać Polaków, że zagrożenie jest realne, higiena niezbędna, izolacja wskazana itd. W tle tych komunikatów podejmowano działania, których celem było rozbudowanie bazy sprzętowej.

Ciekawy wywiad z 27 I - https://dzienniklodzki.pl/koronawirus-n ... 4-14744224 Generalnie bardzo uspokajający. Faktycznie jesteśmy przygotowani na 5+

A jeśli by wybuchła tak prawdziwa filmowa epidemia, co wtedy zrobimy?
Takie epidemie wybuchają. Pandemie grypy to takie prawdziwe, filmowe epidemie. Wiemy, że życie osób chorych, słabszych może być wtedy zagrożona. Ale większość ludzi przechorowuje grypę i zdrowieje. Dlatego miejmy proporcje, co do zagrożenia. Obecny wirus nie jest taki śmiertelny jak MERS czy Ebola.

@namteH naprawdę wierzysz w te dane?

Ostatnio edytowany przez paweł p, 29 Mar 2020 19:14, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#3462 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:12 
Awatar użytkownika

Loty: 134
Kilometry: 362 216
złoty
Ja operuję na faktach – nie ocenach. Traktuję fakty jak puzzle, które dopasowuję do siebie, w rezultacie czego otrzymuję faktyczny obraz sytuacji.

Proszę Cię o dane-fakty ;)
Skoro układasz z nich puzzle to gdzie one są? :)

Prosisz mnie o dane dotyczące rozbudowy bazy sprzętowej, ale to nie mnie powinieneś prosić. Od razu mówię – nie znam zasad raportowania wydatkowania środków przez jednostki samorządu terytorialnego. Jeśli natrafię na takie dane, to je zamieszczę, a jeżeli takich danych nie ma, to wspólnie obejdziemy się smakiem ;)

To na jakiej podstawie twierdzisz wcześniej poniższe?

Minister Szumowski bardzo szybko zaczął uświadamiać Polaków, że zagrożenie jest realne, higiena niezbędna, izolacja wskazana itd. W tle tych komunikatów podejmowano działania, których celem było rozbudowanie bazy sprzętowej.

Kabaret ;)
Wydajesz opinie na podstawie faktów, których nie znasz jeszcze.
Prorok czy co? ;)
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#3463 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:22 

niebieski
QbaqBA napisał(a):
snooka napisał(a):
"czasowe ograniczenie określonego sposobu poruszania się"

Może wyjaśnij co DOKŁADNIE kryje się za tym sformułowaniem, bo o to się rozchodzi w tej dyskusji.

BTW czy ktoś wie czemu we Włoszech dobowa śmiertelność w marcu 2020 jest niższa niż w porównywalnym okresie w 2019 i 2018? (to nie jest pytanie światopoglądowe, serio pytam)

Też się nad tym zastanawiałem.Pisałem o tym samym kilka dni temu
 Relacje PM off  

#3464 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:23 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
@monroe, ja naprawdę znam te wszystkie techniki erystyczne. Zasypanie oponenta pytaniem o źródła, jest jedną z nich. Nieodnoszenie się do całości tego co napisałem, sugeruje, że chcesz się dalej droczyć zamiast wspólnie zbliżyć się do prawdy obiektywnej. Proszę bardzo: tutaj jest informacja o uruchomieniu rezerwy kryzysowej i przekazaniu szpitalom 20 mln PLN: https://www.rdc.pl/informacje/koronawir ... -szpitali/
To nie jest tak, że jak postawisz przede mną zadanie niemożliwe do wykonania, to jego niewykonanie będzie oznaczać, że coś udowodniłeś i masz rację. Uważam, że dodatnio na higienę tej dyskusji działałoby podejście, w którym każdy uczestnik wypowiada się na ile to możliwe analitycznie, a nie publicystycznie. Staram się tak właśnie robić, ale napotykam pewnie ograniczenia, dlatego jak czytam artykuł, że przekazano środki na sprzęt medyczny, to nie muszę wiedzieć ile poszło na respiratory a ile na fartuchy, żeby ocenić, że pomoc była i to niemała.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#3465 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:28 

niebieski
namteH napisał(a):
monroe napisał(a):
...
To jest właśnie propaganda/manipulacja lub też "fake news" - odnosisz się do wypowiedzi Pinkasa z 30 stycznia pisząc, że w tle (to Twoje słowa powyżej!) dokonywano zakupów sprzętu i... podajesz przykład z 12 marca. Po pierwsze 9 dni po wykryciu pierwszego przypadku Covid-19 po drugie 1,5 miesiąca po wypowiedzi Pinkasa (więc skąd wzięło Ci się "w tle"?).
...

150 milionów euro na, uwaga, 421 osoby zakażone wirusem (ale to nie znaczy, że są w jakimś agonalnym stanie).
Oczywiście każde życie się liczy, ale wydawać taką kasę, bo ktoś ma gorączkę...

Jeszcze dodam, że w Mazowieckim żyje (czytaj: jest zameldowanych) 5,4 mln osób, czyli problem w ogóle dotyczy 0,0077% osób. Pandemia? Epidemia? Dowcip (wkrótce 1. kwietnia)?

@namteh czy Ty zmysły postradałeś?Świat szaleje w związku z koronawirusem a Ty się w matematyka bawisz?
Tak mi napisałeś kilka dni temu jak przytoczyłem wyliczenia dotyczące zgonów we Włoszech.Tymczasem Ty również przedstawiasz jakieś swoje wyliczenia .
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3466 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:33 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 196 395
Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
niebieski
pompa napisał(a):
@namteh czy Ty zmysły postradałeś? Świat szaleje w związku z koronawirusem

Pogrubiłem najważniejsze, choć ja bym to nazwał inaczej. Najlżejsze, co mi się nasuwa, to: świat oszalał ;)
namteH lubi ten post.

#3467 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:37 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@monroe - tak, wszyscy mają zakaz poruszania się. Pewnie dlatego wczoraj były takie tłumy nad Wisłą.

"Ograniczenie określonego sposobu poruszania się" oznacza, ni mniej ni więcej, wprowadzenie zakazu określonego rodzaju/rodzajów poruszania się, chyba że znasz jakieś inne sposoby wprowadzenia takiego ograniczenia.

Wszystko ma swoje granice, nawet polityczne obsesje.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#3468 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:39 
Awatar użytkownika

Loty: 403
Kilometry: 462 680
platynowy
Don Bartoss z przykrością stwierdzam, że tak rozmawiać się nie da.

Pisałem, że zakupy były samorządowe co oznacza, że nie stanowiły realizacji polityki na poziomie centralnym.

Ty na to odpowiedziałeś, że są szpitale samorządowe. Ja to wiem, a Twoja uwaga ma się nijak do meritum naszej dyskusji.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#3469 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:43 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@QbaqBA - oznacza to, że nie można chodzić zygzakiem oraz gęsiego. Tak rozumiał to Prezydent Komorowski, który podpisał tę ustawę.
 Relacje PM off  

#3470 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:45 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 196 395
Ostrzeżenia: 3
Zbanowany
niebieski
pompa napisał(a):
QbaqBA napisał(a):
snooka napisał(a):
"czasowe ograniczenie określonego sposobu poruszania się"

Może wyjaśnij co DOKŁADNIE kryje się za tym sformułowaniem, bo o to się rozchodzi w tej dyskusji.
BTW czy ktoś wie czemu we Włoszech dobowa śmiertelność w marcu 2020 jest niższa niż w porównywalnym okresie w 2019 i 2018? (to nie jest pytanie światopoglądowe, serio pytam)

Też się nad tym zastanawiałem.Pisałem o tym samym kilka dni temu

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Ktoś musi zarobić.

#3471 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:49 
Awatar użytkownika

@pabien, zgadzam się, że tak rozmawiać się nie da, ale próbujmy - kto wie, może uda wypracować się zadowalający wszystkich model dyskusji.
Dochodami jednostek samorządu terytorialnego są ich dochody własne oraz subwencje ogólne i dotacje celowe z budżetu państwa. Wojewodów powołuje Prezes Rady Ministrów, więc można przypuszczać (przypuszczać!), że te zakupy były koordynowane na szczeblu centralnym.
 Relacje PM off  

#3472 PostWysłany: 29 Mar 2020 19:56 
Awatar użytkownika

niebieski
Z tego linku co podałeś to wynika że te 20 milionów dały władze Warszawy, to chyba nie to samo co wojewoda czy prezes, ale może się mylę...

Poza tym rząd nie daje nie swoich pieniędzy.

#3473 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:04 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
srebrny
pompa napisał(a):
...
Tak mi napisałeś kilka dni temu jak przytoczyłem wyliczenia dotyczące zgonów we Włoszech.Tymczasem Ty również przedstawiasz jakieś swoje wyliczenia .

Nie wyczułeś ironii wtedy...to może teraz? 8-)
3 ludzi lubi ten post.

#3474 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:12 

niebieski
...
Dochodami jednostek samorządu terytorialnego są ich dochody własne oraz subwencje ogólne i dotacje celowe z budżetu państwa. Wojewodów powołuje Prezes Rady Ministrów, więc można przypuszczać (przypuszczać!), że te zakupy były koordynowane na szczeblu centralnym.

Wydaje mi się, że mieszasz wojewodów do samorządu co nie ma jakiegokolwiek sensu, mam nadzieję, że to jakiś skrót myślowy a nie niezrozumienie ustroju naszego państwa.
Koronawirus wszystko obnaża, choćby tę toczoną od lat podjazdową wojenkę z samorządami, podrzucanie im coraz większych kosztów np. szkolnictwa (podwyżki pensji nauczycieli były realizowane z budżetów samorządowych) z subwencjami nie pokrywającymi wydatków. Dodajmy trwające od lat przerzucanie kosztów szpitali na samorządy bez wystarczających kompensat, po prostu jest jedno wielkie sprawdzam dotychczasowej polityki.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#3475 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:23 
Awatar użytkownika

Loty: 403
Kilometry: 462 680
platynowy
Dla uzupełnienia. Zarząd województwa jest organem rządowym nie samorządowym. Wybieramy jest przez sejmik, a jego skład wyłaniany jest w wyborach samorządowych
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#3476 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:37 
Awatar użytkownika

Loty: 134
Kilometry: 362 216
złoty
snooka napisał(a):
@monroe - tak, wszyscy mają zakaz poruszania się. Pewnie dlatego wczoraj były takie tłumy nad Wisłą.

"Ograniczenie określonego sposobu poruszania się" oznacza, ni mniej ni więcej, wprowadzenie zakazu określonego rodzaju/rodzajów poruszania się, chyba że znasz jakieś inne sposoby wprowadzenia takiego ograniczenia.

Tak, znam. Sęk w tym, że generalnie w Polsce obowiązuje aktualnie zakaz przemieszczania się oprócz 4 określonych przypadków.
To nie jest "ograniczenie określonego sposobu przemieszczania/poruszania się" ale "ograniczenie przemieszczania/poruszania się" w ogóle. Różnica OGROMNA.

Ja nazwałbym to "szach-mat" natomiast, Ty uparcie twierdzisz, że król jest po drugiej stronie szachownicy.
Niestety nie jest zabawnie, gdy dostrzegamy jak władza (jakakolwiek) traktuje obowiązującą w Polsce konstytucje tak, jakby jej nie było.

@monroe, ja naprawdę znam te wszystkie techniki erystyczne. Zasypanie oponenta pytaniem o źródła, jest jedną z nich. Nieodnoszenie się do całości tego co napisałem, sugeruje, że chcesz się dalej droczyć zamiast wspólnie zbliżyć się do prawdy obiektywnej.

Dla Ciebie "prawda obiektywna" to taka, którą sam wyznajesz. Dlatego pytałem Cię o dowody na to, że władze przygotowały się do epidemii. Ty natomiast ciągle podajesz mi informacje z 12 czy 16 marca, które co mają udowodnić? Chyba to, że trochę za późno się za to wzięliśmy, nieprawdaż? :?

To nie jest tak, że jak postawisz przede mną zadanie niemożliwe do wykonania, to jego niewykonanie będzie oznaczać, że coś udowodniłeś i masz rację. Uważam, że dodatnio na higienę tej dyskusji działałoby podejście, w którym każdy uczestnik wypowiada się na ile to możliwe analitycznie, a nie publicystycznie. Staram się tak właśnie robić, ale napotykam pewnie ograniczenia, dlatego jak czytam artykuł, że przekazano środki na sprzęt medyczny, to nie muszę wiedzieć ile poszło na respiratory a ile na fartuchy, żeby ocenić, że pomoc była i to niemała.

Nie wypowiadasz się analitycznie a publicystycznie. Twoje ostatnie teksty są publicystyczne bez jakichkolwiek danych/faktów. Ciągle o nie proszę a Ty "odbijasz piłeczkę".
Z chęcią przeczytam Twój tekst analityczny, gdzie podajesz dane na poparcie swoich tez. Serio. I lepiej, aby to był tekst faktycznie analityczny, bo publicystyka w Twoim wykonaniu nie jest najwyższych lotów (to szczerość, nie złośliwość).
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#3477 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:38 
Awatar użytkownika

srebrny
paweł p napisał(a):
...
@namteH naprawdę wierzysz w te dane?

Tutaj muszę znów Ci odpowiedzieć, bo przyszła cenzura i usunęła, ze względu na formę (przynajmniej mam taką nadzieję).

A czemu miałbym nie wierzyć?

#3478 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:52 
Awatar użytkownika

niebieski
zawsze odpowiadasz pytaniem na pytanie? Zapytałem tak z czystej ciekawości.

#3479 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:53 

adminy, może czas skończyć tą bezsensowną wymianę zdań..Koledzy, może w końcu przestaniecie wyjaśniać kto ma więcej racji i lepsze wykresy a pójdziecie powiedzmy samotnie do lasu z workiem i posprzątacie ? Albo udzielicie pomocy starszej albo potrzebującej osobie ? Żenada .
 PM off
Mariush_70 lubi ten post.

#3480 PostWysłany: 29 Mar 2020 20:57 
Awatar użytkownika

monroe napisał(a):
Dla Ciebie "prawda obiektywna" to taka, którą sam wyznajesz. Dlatego pytałem Cię o dowody na to, że władze przygotowały się do epidemii. Ty natomiast ciągle podajesz mi informacje z 12 czy 16 marca, które co mają udowodnić? Chyba to, że trochę za późno się za to wzięliśmy, nieprawdaż? :?

Ale Kolego, pisałem już na ten temat wcześniej i wiem, że tamten post przeczytałeś, ponieważ się do niego odnosiłeś. Dla mnie liczą się fakty, nie przekonania i nie opinie. Wychodzę poza strony główne portali informacyjnych, gdzie dziennikarze z uwielbieniem omawiają czarne scenariusze, docieram do liczb (na tyle na ile mogę dotrzeć) i opinii ekspertów. Nie możesz oczekiwać, że w trybie internetowej konwersacji, gdzie każdy odpowiada po kilkunastu/dziesięciu minutach zdołam przeorać internet i zebrać dowolną daną, którą sobie zażyczysz. Inna sprawa, że nie pełnię funkcji sekretarsko-asystenckich, więc jeśli chcesz udowodnić, że się mylę, to sam wykonaj pracę u podstaw.
monroe napisał(a):
Nie wypowiadasz się analitycznie a publicystycznie. Twoje ostatnie teksty są publicystyczne bez jakichkolwiek danych/faktów. Ciągle o nie proszę a Ty "odbijasz piłeczkę".
Z chęcią przeczytam Twój tekst analityczny, gdzie podajesz dane na poparcie swoich tez. Serio. I lepiej, aby to był tekst faktycznie analityczny, bo publicystyka w Twoim wykonaniu nie jest najwyższych lotów (to szczerość, nie złośliwość).

Nie odbijam piłeczki. Wczoraj opublikowałem post o bazie łóżek szpitalnych, posługując się Biuletynem Statystycznym Ministerstwa Zdrowia. Tłumaczyłem Ci wówczas, że omawiam tyle danych, do ilu mam dostęp. To nie jest moja zła wola ani lenistwo, po prostu takie są okoliczności i trzeba się do nich dostosować. Cenię Twój głos w dyskusji, ale mógłbyś bardziej kontrybuować i samemu poszukiwać potrzebnych informacji. Co do publicystycznej warstwy moich wpisów, to jak na aktualne warunki, które wymagają krótkiego czasu reakcji przy jednoczesnym pochyleniu się nad uwagami zgłoszonymi przez dyskutanta - stoi na niezłym poziomie. Jest kultura wypowiedzi, dbałość o stylistykę oraz język. Zawsze uważam, że może być lepiej, ale zbyt wiele nie mam sobie do zarzucenia.
 Relacje PM off  

[ 7912 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 396  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], CommonCrawl [Bot] oraz 8 gości