Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Washington napisał(a):
W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski - powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
na ten temat proszę pisać tam

[ 4783 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 240  Następna
Autor Wiadomość
#3101 PostWysłany: 26 Mar 2020 10:28 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
niebieski
namteH napisał(a):
pabloz napisał(a):
Szersze spojrzenie na temat pandemii, powielania nieprawdziwych informacji itp:
http://nowiny24.pl/dr-dawid-ciemiega-ko ... 1-14874319

No takie bardzo szerokie bym powiedział.
Gość najpierw rozczula się jak to klimat się zmienia, i że ekologów nie traktowano poważanie, i że i tak wszyscy umrzemy, bo klimat się ociepla.
Potem wraca do tematu i mówi jak to wszyscy się mylą i błądzą jak barany (oszuści, oszołomy, idioci, antyszczepionkowcy itp).
Następnie, rzeczywiście, komentuje brednie usłyszane w internetach.
By na koniec powiedzieć...że właściwie to jest za wcześnie żeby rozpaczać, a jeszcze może się okazać, że ten wirus to summa sumarum tak zwykła, coroczna grypa.

nie gość a Dr Dawid Ciemięga
najciekawsze fragmenty dot. młodego doktor(k)a

„Znany i ceniony lekarz postanowił nakręcić film ukazujący prawdę o ruchach antyszczepionkowych. Jego publiczna zbiórka bije rekordy popularności – wiadomo już, że pieniędzy wystarczy i na drugi film o pseudomedycznych mitach i podejrzanych terapiach.”

Dawid Ciemięga to lekarz, który od wielu miesięcy rozprawia się z mitami na temat szkodliwości szczepionek. Jego działalność w mediach społecznościowych spotkała się z falą hejtu ze strony przeciwników szczepień. W czerwcu informowaliśmy, że Ciemięga zwrócił się do Prokuratury Rejonowej w Tychach. Ta wszczęła dochodzenia dotyczące zniesławienia Ciemięgi za pomocą środków masowego przekazu.
Hejterzy oskarżali mnie o korupcję, okaleczanie dzieci, morderstwa i życzyli mi śmierci, choć nigdy nie mieli ze mną do czynienia podczas pracy zawodowej

„Dawid Ciemięga to "Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia – zdrowie publiczne
Między innymi w szeregach największej na świecie organizacji zajmującej się ochroną wielorybów, to jest „Whales and Dolphins Conservation WDC. Jest też fotografem przyrodniczym, ornitologiem z zamiłowania, członkiem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Pisze pierwszą w Polsce książkę o wielorybach "Ptaszek i Wieloryb", która jest związana z jego działalnością na Facebooku, czyli prowadzeniem profilu „Ptaszek i Wieloryb”. „

Do Australii poleciał za swoje, czy jakaś organizacja mu zafundowała w ramach obserwacji wielorybów?

Ciemięga od ponad 10 lat nieodpłatnie ratuje życie rannym miejskim ptakom. W tym czasie ocalił ich już ponad 130. A od jakiegoś czasu pomaga też wielorybom.

„Lekarz z Tychów poszedł na sądową bitwę z antyszczepionkowcami. Wszystko zaczęło się od fali hejtu, jaka wylała się na pediatrę Dawida Ciemięgę po tym, gdy na swoim Facebooku dał opór opiniom rozpowszechnianym w internecie, jakoby przerwa w dostawie prądu i wyłączenie urządzeń chłodniczych, w których przechowywano szczepionki spowodowały, że stały się one groźne dla życia. „

„Zauważa też, że nawet jeśli medyka dopadnie poważniejsza choroba - idzie do pracy bo specjalistów w polskich szpitalach przecież dramatycznie brakuje.
Lekarz na dyżurze z zapaleniem płuc na 2 antybiotykach i 39C gorączki to naprawdę nie jest w tym kraju coś super dziwnego.”

Ciekawam jego opinii czy dalej to robi w erze pandemii koronawirusa ?!
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#3102 PostWysłany: 26 Mar 2020 10:34 
Awatar użytkownika

srebrny
cyberpunk64 napisał(a):
...
Do Australii poleciał za swoje, czy jakaś organizacja mu zafundowała w ramach obserwacji wielorybów?
...

No właśnie widać jak się troszczy o klimat i na drugi koniec świata samolotem lata, podczas gry wieloryby można już na Kanar-ch obserwować.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3103 PostWysłany: 26 Mar 2020 10:40 
Awatar użytkownika

niebieski
ciekawe, na forum podróżniczym stawiać taki zarzut :lol:

@cyberpunk64 ale konkretnie to jesteś ciekawa jego opinii na który z tych tematów?
2 ludzi lubi ten post.

#3104 PostWysłany: 26 Mar 2020 10:46 
Awatar użytkownika

srebrny
paweł p napisał(a):

No właśnie widać jak się troszczy o klimat
 Relacje PM off  

#3105 PostWysłany: 26 Mar 2020 10:47 
Awatar użytkownika

Sorry, że się wtrącę ale krótka informacja: od 27 marca Rosja wstrzymuje wszystkie połączenia lotnicze. Wyjątek będą stanowić loty repatriacyjne.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#3106 PostWysłany: 26 Mar 2020 10:47 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Ja jestem ciekaw tej cześci. Teraz to chyba już coś dziwnego?

Lekarz na dyżurze z zapaleniem płuc na 2 antybiotykach i 39C gorączki to naprawdę nie jest w tym kraju coś super dziwnego.”

#3107 PostWysłany: 26 Mar 2020 10:50 
Awatar użytkownika

HON fly4free
eskie napisał(a):
Jeszcze tydzień kwarantanny i każda maseczka będzie na mnie za mała!
Ale, że twarz Ci tak puchnie, czy zakładasz ją nie tam, gdzie trzeba?
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.

#3108 PostWysłany: 26 Mar 2020 10:52 
Awatar użytkownika

niebieski
rattaman napisał(a):
Ja jestem ciekaw tej cześci. Teraz to chyba już coś dziwnego?

ja myślę, że to dlatego że lekarzy jest u nas za dużo i jakby nie przyszedł to by go konkurencja wygryzła
2 ludzi lubi ten post.

#3109 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:00 

platynowy
namteH napisał(a):
paweł p napisał(a):

No właśnie widać jak się troszczy o klimat

Jeszcze raz: piszcząc tezy o szkodliwości latania... na forum lotniczym :roll:
 Relacje PM off
pabloz lubi ten post.

#3110 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:01 

Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
@pawel P - Chyba nie zrozumieliśmy się dokładnie. Jaki jest aktualny stan służby zdrowia to wszyscy wiemy.
Mnie bardziej chodziło, jaki pan Dr Dawid Ciemięga ma teraz informacje (@pabloz) nt lekarzy z 39C gorączki i zapaleniem płuc na dyżurach.
Jaki model przyjeliśmy teraz - czy izolacja, czy też mają zostać w pracy jak w Włoszech.

#3111 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:09 
Awatar użytkownika

Loty: 198
Kilometry: 371 904
niebieski
@rattaman Ale to o gorączce i zapaleniu płuc to jest wypowiedź z września zeszłego roku, dotycząca ogólnie zbyt małej liczby lekarzy.
 Relacje PM off
namteH lubi ten post.

#3112 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:16 

Loty: 92
Kilometry: 174 385
srebrny
paweł p napisał(a):
Bardzo ciekawy wywiad z wiceministrem zdrowia
https://wyborcza.pl/7,75398,25819587,wi ... oxWyboImg1
nie wiem czy dla wszystkich źródło akceptowalne, ale może wywiad był autoryzowany.

Nie ma czegoś takiego jak nieakceptowalne źródła, są tylko rzetelne albo nierzetelne. Akceptowalność w tym przypadku jak rozumiem wynika tylko i wyłącznie z poglądów politycznych a to zawsze działa w dwie strony. Zawsze będzie ktoś za i przeciw.
Są natomiast źródła płatne i darmowe, te jest płatne więc prośba o wklejanie tych darmowych albo wyłuskanie interesujących fragmentów ;)

Za kilka tygodni okaże się, czy ponad 10 tys. przygotowanych przez nas łóżek wystarczy - mówi Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. I zapewnia: - Nie zlekceważyliśmy epidemii, mieliśmy i mamy wystarczające zapasy sprzętu ochronnego

Ciekawy fragment, który pokazuje niestety, że jesteśmy okłamywani. Wiadomo,że nie mamy wystarczającej ilości sprzętu i trzeba na szybko sprowadzać i kupować gdzie się da i ile się da. Fakty są takie ,że rząd sobie z tym nie poradził stąd zwolnienie dyrektora ARM :Szef Agencji Rezerw Materiałowych zwolniony. Sasin: Zbyt trzymał się wcześniejszych procedur.
Sami sobie zaprzeczają co chwilę. Słowo klucz, które nas zaskoczy jeszcze niejeden raz : PROCEDURY.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 26 Mar 2020 11:46, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#3113 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:18 
Awatar użytkownika

srebrny
jar188 napisał(a):
...Wiadomo,że nie mamy wystarczającej ilości sprzętu i trzeba na szybko sprowadzać i kupować gdzie się da i ile się da. F....

A kto ma? Jest jakiś kraj, który jest zawsze przygotowany na epidemię?
 Relacje PM off  

#3114 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:19 

srebrny
Nikt nie jest przygotowany, to nie znaczy ,że trzeba kłamać,że jest się przygotowanym.

Ostatnio edytowany przez jar188 26 Mar 2020 11:23, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#3115 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:21 
Awatar użytkownika

niebieski
@rattaman wiem, oczywiście że to nie pisał teraz. A dla niektórych stan służby zdrowia jest dobry - wszystko jest świetnie przygotowane jak mówi to pan wiceminister to na pewno tak jest.
kawałek wywiadu -
A gdyby wybory prezydenckie były za tydzień, to co by pan, lekarz, rekomendował?

– W tej chwili odbyły się wybory uzupełniające w niektórych gminach. Przebiegły bez komplikacji.

Była bardzo niska frekwencja. We Francji po wyborach niektórzy członkowie komisji wyborczych zostali zakażeni.

– Przykład francuski może nam dawać jakieś wskazówki na przyszłość, jak należy postępować, jak mają się zachować komisje. Zdecydowanie za wcześnie o tym mówić.

#3116 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:26 
Awatar użytkownika

srebrny
@jar188
Trudno mi z Tobą polemizować, bo nie mogę przeczytać całego artykułu, a zdań wyrwanych z kontekstu można znaleźć w internecie na pęczki.
 Relacje PM off  

#3117 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:30 
Awatar użytkownika

niebieski
proszę bardzo - cały wywiad.

Za kilka tygodni okaże się, czy ponad 10 tys. przygotowanych przez nas łóżek wystarczy - mówi Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. I zapewnia: - Nie zlekceważyliśmy epidemii, mieliśmy i mamy wystarczające zapasy sprzętu

Ministerstwo Zdrowia,
Waldemar Kraska

Justyna Dobrosz- Oracz: Ile maseczek z Polski poleciało w lutym do Chin?

Waldemar Kraska: To było chyba 15 tys. masek jako pomoc dla Chińskiej Republiki Ludowej. Na tyle ocenialiśmy nasz potencjał.

Skąd je wzięto?

– Z Agencji Rezerw Materiałowych. To była akcja w ramach solidarności z narodem chińskim. To był trudny dla nich moment, a wtedy właściwie w Europie nie mieliśmy przypadków zakażenia koronawirusem.

Były. 24 stycznia potwierdzono pierwszy przypadek w Europie.

– Po rozmowie z ambasadorem Chin, który u nas był, doszliśmy do wniosku, że ta solidarność jest potrzebna. To nie była jakaś potężna ilość, ale liczył się gest. Co w tej chwili działa w drugą stronę.

Wiem, że po wczorajszej rozmowie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Chin jest deklaracja, że będzie rewanż. I chyba już takie dostawy są realizowane.

Konkretnie jakie? Czechy już ściągnęły z Chin 12 mln masek, Węgry - 3 mln.

– To są milionowe dostawy. Tu nie chodzi o tylko o maseczki chirurgiczne. Ważniejsze są te maseczki z filtrem HEPA, które chronią personel szpitali zakaźnych czy pogotowia ratunkowego. Tam, gdzie może trafić pacjent z koronawirusem. Ich też będzie bardzo dużo. Wiem, że szpitale zgłaszają zapotrzebowanie.

2 marca premier mówił, że „nie ma potrzeby dodatkowych zakupów”. Teraz lekarze wręcz błagają o maseczki, środki ochrony. Także szpital zakaźny w Poznaniu. Zignorowano sprawę?

– Na pewno nie. Sytuacja rozwijała się bardzo dynamicznie. Zaczęliśmy przygotowania w resorcie zdrowia około 10 stycznia. Wtedy WHO mówiło, że Europa jest raczej niezagrożona. Nie było niebezpieczeństwa, że zapasy, które są w Agencji Rezerw Materiałowych, są za małe.

Ile było tych zapasów? Wiemy, że Agencja skupowała raczej miał węglowy zamiast maseczek.

– Agencja, jak sama nazwa wskazuje, skupia się nie tylko na sprzęcie medycznym. To dotyczy wszystkich sfer życia w Polsce. Te ilości były na tamten okres imponujące.

Konkretnie ile było maseczek, gogli?

– To są, niestety, tajne informacje. Nie mogę powiedzieć.

To co się stało z tymi rzekomo „potężnymi rezerwami”, że już na początku epidemii nawet lekarzom wszystkiego brakuje?

– Jak pojawiły się informacje, że trzeba było doposażyć szpitale zakaźne, ta rezerwa została uruchomiona. Zapewniam, że mamy jeszcze dość spory zapas w Agencji, które są na pierwszej linii walki epidemią. Przekazujemy je także na SOR-y.

Pan w styczniu uspokajał: „Nasze służby są przygotowane”. Gołym okiem widać, że nie są. Rząd nie uprawiał zbytniej propagandy?

– Myślę, że nie. Jestem też lekarzem praktykiem. Całe życie pracowałem na oddziale chirurgicznym, w maseczce. I wiem, że był ten sprzęt w szpitalach. I na pewno jest. Szczególnie, że nie jest w tej chwili tak wykorzystywany jak przed epidemią. Zabiegi planowe we wszystkich szpitalach są wstrzymane. Po pierwsze, pacjenci sami się nie zgłaszali. Po drugie, rekomendujemy, by na razie przesuwać operacje, które mogą poczekać.

Teraz robimy szkolenia, bo nie zawsze do każdego pacjenta trzeba zakładać kombinezon ochronny. A był taki przypadek, że do pacjenta z podejrzeniem koronawirusa jednego dnia zużyto ponad sto kombinezonów. Pewne procedury trzeba było doprecyzować. Nikogo nie namawiamy do oszczędzania, bo bezpieczeństwo personelu jest najważniejsze, ale trzeba wiedzieć, w jaki sposób tego sprzętu ochronnego używać. We Włoszech wiele zakażeń personelu medycznego nastąpiło w skutek złego zdejmowania kombinezonu.

Kiedy rząd kupił pierwsze testy na koronawirusa?

– Trudne pytanie. Z pamięci nie mogę powiedzieć.

Z harmonogramu Ministerstwa Zdrowia, opublikowanego przez „Newsweek”, wynika, że dopiero 28 lutego resort nawiązał kontakt z firmami sprzedającymi testy. Dlaczego tak późno?

– Na pewno Państwowy Zakład Higieny robił to wcześniej. Sprawdzę to. WHO rekomenduje testy genetyczne. Ta procedura jest dokładna, ale dość skomplikowana i długotrwała, trwa od 6 do 8 godzin.

Pod względem liczby testów na milion mieszkańców Polska jest na szarym końcu, czyli skala epidemii jest tak naprawdę nieznana.

– Nie jesteśmy na szarym końcu. Dziś dostaliśmy dane. Plasujemy się w środku stawki, obok dość bogatych krajów. My właściwie wykonujemy w tej chwili testy tylko genetyczne.

Przeprowadzamy badania w oddziałach zakaźnych. Tam skierowaliśmy 4 tys. testów szybkich, serologicznych. Są tanie, ale mają jedną podstawową wadę. Każdy ujemny test trzeba powtarzać, bo wcale nie oznacza, że jesteśmy zdrowi.

W styczniu pan zapewniał: „Mamy możliwości diagnostyczne”. A już są zatory. Ludzie czekają w stresie przez kilka dni na wyniki. Niektórzy nawet nie doczekali badań.

– Działa ponad 30 laboratoriów. Ruszają duże, które wymagały kilku dni na rozruch. W każdym z nich będzie wykonywane 1000-1500 testów na dobę.

Może na początku rzeczywiście czekało się dzień lub dwa na wynik testu. W tej chwili te zatory już są praktycznie zlikwidowane. Chcemy wprowadzić dodatkową ścieżkę dla personelu medycznego, żeby dostępność testów była dla nich jeszcze szybsza.

Ile osób może być zakażonych?

– Nie powiem, nie mam takich danych. Nawet nie wiem, czy są takie szacunki. Może jakieś modele matematyczne mogą to oszacować.

Rząd ich nie ma? Inne kraje mają.

– Dla nas to jest jeszcze za wcześnie. Mamy w tej chwili niecały tysiąc osób zakażonych. A modele sprawdzają się na większych liczbach.

Wiele ośrodków, także z zagranicy, próbuje takie modele robić, ale trudno w tej chwili powiedzieć, jaką drogą pójdziemy. Są modele dla nas bardzo optymistyczne, ale i pesymistyczne. Pod koniec tygodnia, gdy będziemy wiedzieli, ile jest osób chorych, okaże się, jaka jest tendencja.

W kwarantannie domowej w Głogowie umarł mężczyzna w sile wieku. Jak mogło do tego dojść?

– Nie wiemy, jaka była przyczyna. Jeździłem wiele lat w pogotowiu i znam przypadki, że ludzie umierają czasem w domu, nawet nieobciążeni schorzeniami czy wiekiem. Trudno w tej chwili rozstrzygnąć, dlaczego mężczyzna zmarł.

Polacy powinni iść na wybory?

– Wszystko będzie zależeć od tego, jak się potoczy sytuacja. Nikt rozsądny nikogo nie zmusi, aby w sytuacji epidemii narażać siebie czy członków komisji wyborczych. To jest kwestia najbliższych tygodni. Wtedy zapadnie decyzja, co dalej.

A na tę chwilę?

– Dziś nie ma przeciwwskazań, żeby te wybory się nie odbyły.

Ale jak to?! Rząd wzywa Polaków, żeby nie wychodzili z domu, bo grozi to śmiercią. Są kolejne zakazy. Wszędzie się można zarazić, tylko nie przy urnie?

– Wybory są w maju, mamy dwa miesiące. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja. Jako lekarz nie mogę powiedzieć, czy będą przeciwwskazania do głosowania, czy nie. Jest za wcześnie.

A gdyby wybory prezydenckie były za tydzień, to co by pan, lekarz, rekomendował?

– W tej chwili odbyły się wybory uzupełniające w niektórych gminach. Przebiegły bez komplikacji.

Była bardzo niska frekwencja. We Francji po wyborach niektórzy członkowie komisji wyborczych zostali zakażeni.

– Przykład francuski może nam dawać jakieś wskazówki na przyszłość, jak należy postępować, jak mają się zachować komisje. Zdecydowanie za wcześnie o tym mówić.

Odwoływane są planowe operacje. Jak tak dalej pójdzie, ludzie będą umierać z powodu innych chorób. Rząd ma jakiś plan?

– Odwołane są operacje, np. przepukliny czy stawu biodrowego. Takie, które nie wpływają, w jakiejś perspektywie czasowej, na pogorszenie stanu zdrowia. Na pewno nie są odwoływane operacje onkologiczne. Tam czas gra ogromną rolę.

A diagnostyka w onkologii? Są doniesienia, że wizyty są odwoływane.

– Z tego, co wiem, to jednak szpitale onkologiczne wykonują zabiegi. Początkowo też chciały je wstrzymywać, ale w tym przypadku nie było i nie będzie takiej rekomendacji, aby operacje planowe wstrzymywać.

Jest pan przekonany, że system ochrony zdrowia się nie załamie?

– To wszystko będzie zależało od tego, ile osób będzie zakażonych, ile będzie wymagało hospitalizacji. Jeśli będą ich dziesiątki tysięcy, to każdy system, w każdym kraju, się załamie. Ta prewencja, którą wprowadzamy, dość ostre zakazy, na pewno przyniesie efekty. Może nie dzisiaj czy jutro, ale za kilka tygodni okaże się, czy ponad 10 tys. przygotowanych przez nas łóżek wystarczy.

Wirus przenosi się z człowieka na człowieka. Jeżeli byśmy nie wprowadzili tych obostrzeń, by się nie kontaktować, to wtedy system by się załamał, bo zakażeń byłoby dziesiątki, a może i setki tysięcy.

Wyznaczono jakieś miejsca na szpitale polowe?

– Mamy w tej chwili wyznaczonych 19 szpitali jednoimiennych zakaźnych. Są wyznaczone szpitale tzw. drugiego rzutu w przypadku braku miejsc w tych pierwszych. Są też plany takie jak w Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii, gdzie wielkie hale sportowe są przeznaczane na łóżka dla chorych. Wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji.

Przychodnie prywatne praktycznie nie przyjmują pacjentów. To na dłuższą metę będzie niebezpieczne?

– Nie powinno. Rozmawialiśmy z prezesem NFZ, który wydał komunikat do lekarzy rodzinnych, że są zobowiązani do świadczenia usług. Oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Z wykorzystaniem telemedycyny, jeśli jest taka możliwość. To jest dobra rzecz. Mam sygnały, że wielu lekarzy i wiele pielęgniarek ucieka na L4. Ja jestem lekarzem, ale oprócz tego, że jest to praca zarobkowa, to jest to też misja. Jak człowiek decydował się na podjęcie tego zawodu, to trzeba było też myśleć o tych trudnych czasach. Apeluję do lekarzy – musimy być blisko pacjentów. Oni w tej chwili tego wymagają.

Dlaczego resort zamknął usta wojewódzkim konsulatom medycznym? Nie mogą się wypowiadać.

– Medycyna to nie jest matematyka, nie zawsze dwa razy dwa jest cztery. Każdy konsultant miał jakiś swój pomysł i jakieś przemyślenia, chciał na swoim terenie wprowadzać swoje zasady. Uznaliśmy, że trzeba to ustalać w jednym miejscu. Główny konsultant krajowy będzie wydawał takie zalecenia, do których wszyscy muszą się stosować
.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#3118 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:32 
Awatar użytkownika

Nie mam jeszcze do końca wyrobionego zdania na temat wyborów, ale zapytam o coś innego: czym się różni - pod względem ekspozycji na ryzyko zarażenia - kasjer w markecie od pracownika wydającego kartę w lokalu wyborczym?
Może tej dyskusji o wyborach powinna towarzyszyć kolejna - o sklepach spożywczych. Są wioski i małe miasteczka, gdzie dostawy online nie funkcjonują, ale w dużych ośrodkach nie ma z tym problemu.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#3119 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:33 

srebrny
-- 26 Mar 2020 10:32 --

namteH napisał(a):
@jar188
Trudno mi z Tobą polemizować, bo nie mogę przeczytać całego artykułu, a zdań wyrwanych z kontekstu można znaleźć w internecie na pęczki.

Ale w tym przypadku o tym , że jesteśmy przygotowani słychać na każdym kroku od władzy i można poczytać w każdym miejscu. Ja bym wolał usłyszeć ,że jest źle i trzeba pomóc niż ciągle,ze jest dobrze a tymczasem zwalniają dyrektora ARM bo sobie nie radzi, a tymczasem szpitale i lekarze wciąż donoszą o brakach sprzętowych.

-- 26 Mar 2020 10:33 --

Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):
Nie mam jeszcze do końca wyrobionego zdania na temat wyborów, ale zapytam o coś innego: czym się różni - pod względem ekspozycji na ryzyko zarażenia - kasjer w markecie od pracownika wydającego kartę w lokalu wyborczym?
Może tej dyskusji o wyborach powinna towarzyszyć kolejna - o sklepach spożywczych. Są wioski i małe miasteczka, gdzie dostawy online nie funkcjonują, ale w dużych ośrodkach nie ma z tym problemu.

Jeść trzeba a wybory można bez problemu przełożyć.
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.

#3120 PostWysłany: 26 Mar 2020 11:36 
Awatar użytkownika

niebieski
Don_Bartoss 2nd ed. napisał(a):

nie wiem, może tym, że jeść trzeba, a wyborów nie trzeba planować w prawdopodobnym szczycie zachorowań. Myślisz, że znajdzie się wystarczająco dużo osób do obsługi tej szopki?
le_szek lubi ten post.

[ 4783 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159 ... 240  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brandwatch [Bot], CommonCrawl [Bot], Fitas, jar188, karder, Mariush_70, miro13, namteH, NikodemFM, thurin.cz oraz 15 gości