Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu,
jest to forma racjonalizacji dyskusji ;)

[ 17224 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 840, 841, 842, 843, 844, 845, 846 ... 862  Następna
Autor Wiadomość
#16841 PostWysłany: 14 Maj 2021 22:16 

niebieski
@Japonka76

Sek w tym, ze to nie sa zadne szczepienia obowiazkowe. W zyciu nigdy nikt w Polsce mnie nie scigal za niewykonanie np. swinki czy rozyczki.
Pomijajac ze zarowno ja jak i moje dziecko je zwyczajnie przechorowalismy i z tego co wiem kraza one wsrod dzieciakow do tej pory i nikt rak nie zalamuje.
Nie sadze zeby za niewykonanie rozyczki byly sypaly sie slone mandaty :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#16842 PostWysłany: 14 Maj 2021 22:23 

platynowy
Poszukaj wiedzy: https://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie ... grozi.html
Japonka76 lubi ten post.

#16843 PostWysłany: 14 Maj 2021 22:51 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
@sofizmat
Rację masz częściowo ;)
Owszem, za Twoich czasów nie szczepili obowiązkowo przeciwko np. różyczce czy śwince. Te szczepienia stały się obowiązkowe w Polsce jakoś początkiem XXI w. (przy czym przeciwko różyczce akurat dziewczynki - i tylko one - były już szczepione od końca lat 80.).
 Relacje PM off
le_szek lubi ten post.

#16844 PostWysłany: 15 Maj 2021 08:42 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
Ja już podawałem kiedyś przykład - z podstawówki mojej córki jedna madka przeniosła córkę do innej szkoły, bo za uchylanie się od szczepień dziecku przyznano kuratora i była siara, więc jak ktoś uważa, że szczepienia dzieci nie są obowiązkowe, to niech próbuje, ale uprzedzam, może się nieźle zdziwić.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#16845 PostWysłany: 15 Maj 2021 09:04 

boots napisał(a):
@john_doe
Jeszcze tylko z ciekawości - jak możesz żyć z tym, że w pracy jakieś urzędaski, albo pracodawczyki decydują za ciebie, co masz do wykonania. Czyżby lepiej od ciebie wiedzieli, co powinieneś robić??? Sprzedajesz własną wolność za garść srebrników? ;)

Jak wcześniej, kolego. Skrajne niezrozumienie podstaw. Ja pracuję, bo chcę, dzięki dobrowolnej umowie. I nie dla urzędasków a dla firmy, która oferuje swoje produkty i usługi na wolnym rynku dlatego, że ktoś dobrowolnie chce je kupić. Mało tego- to niebywałe- ale szczerze wierzę w misję firmy a moje zasady moralno/etyczne nie kłócą się z nią w żadnym stopniu.

Jakże skrajnie inaczej od przymusowego "dobra", wciskanego na siłę za kasę podatników przez niekompetentnych urzędasków, którym się wydaje, że wydadzą dobrze cudze pieniądze na cudze potrzeby.

snooka napisał(a):
Nagle przestałeś widzieć jak TA choroba zdeorganizowała świat? To z czym walczysz tutaj od roku? Jeszcze niedawno, po przechorowaniu sam twierdziłeś, że Covid to poważna sprawa i nie wolno jej bagatelizować.

To co w końcu jest większym złem według Ciebie: lockdown, czy obowiązkowe szczepienia?

OK- "zabiłeś mnie" tym stwierdzeniem. Do czego by to porównać, hmmm... może do porywaczy, którzy mówią "nie widzisz, że porwaliśmy Ci rodzinę? Zapłać, to będzie dobrze".

Wow- nagle choroba jednak "zdezorganizowała" świat? To już nie bootsowe drobne niedogodności i Twoje co najwyżej problemy z konsumpcją pierogów??? Przecież dało się żyć! Nieprawda?

Poważniej: oczywiście, miło, że otwierasz oczy i widzisz skalę dewastacji życia społeczno-gospodarczego pod pretekstem "choroby" z raptem kilkoma branżami "do bicia" i słodkim zignorowaniem belki w oku w postaci dziesiątek innych, równie kontaktowych branż.

To nie choroba zdezorganizowała, a rządy i posłuszne medialnej panice stada "pożytecznych".
Oczywiście, że COVID19 to bardzo poważna sprawa ZDROWOTNA i tak należy doń podejść. Szczepić się, korzystać z atestowanych masek oraz SENSOWNYCH reguł sanitarnych tak, aby obniżyć ryzyko!

Podobnym problemem zdrowotnym były/są AH1N1, epidemie cukrzycy, nowotworów, syndromu metabolicznego [tu dopiero szkodzą pierogi i to jak!] i wiele innych.

Żeby nie umknęło- pogrubiam Bardzo ciekawe badanie, dające podstawy do rozważań o mechanizmach stojących za różnorakim przebiegiem COVID19 a także o long COVID. Wreszcie coś, co ma jakikolwiek sens i łączy kropki:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32920235/

Conclusions: Hyperinflammatory cytokine storms in many severely symptomatic Covid-19 patients may be rooted in an atypical response to SARS-CoV-2 by the dysfunctional MCs of MCAS rather than a normal response by normal MCs. If proven, this theory has significant therapeutic and prognostic implications.

Bardzo ciekawa lektura. Krótkie podsumowanie: nadmierna aktywacja komórek "tucznych" związana z infekcją SARS-Cov-2 może tłumaczyć zarówno ciężkie przebiegi infekcyjne jak i utrzymujące się długi czas po aktywnej infekcji objawy w ramach post-COVID / long COVID.
 Relacje PM off  

#16846 PostWysłany: 15 Maj 2021 09:35 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
srebrny
john_doe-sam lekcewazylem covid. Przez prawie rok smialem sie z osob,ktore sie bałyi i bylem pewny,ze mnie to nie dotyczy. ...az na poczatku 2021 zmarl moj znajomy. Młody,silny czlowiek.
 Relacje PM off
john_doe lubi ten post.

#16847 PostWysłany: 15 Maj 2021 10:25 

@Kian Dobre spostrzeżenie. Ja nigdy nie lekceważyłem tematu zdrowotnego z racji tego, że znam kilka osób pracujących w "kowidowniach" i wiedziałem, jak to wygląda.
Oczywiście, samodzielne doświadczenie tego niebywałego syfu oraz śmierć w rodzinie [ciocia żony, 4 dnia już trafiła do szpitala i to od razu respirator, śmierć po kolejnych kilku dniach] robi bardzo konkretne wrażenie, nie przeczę.

Jednak bardzo wyraźnie, od początku, oddzieliłem bardzo grubą kreską kwestie zdrowotne od wszystkich innych, występujących pod pretekstem i tego się trzymam. Pomagają- o czym piszę od dawna- pryncypia. Odpowiedzialność zbiorowa, urawniłowka, przymusowe decydowanie o potrzebach innych w imieniu innych i za ich pieniądze- to są kwestie diabelskie, do gruntu złe, obrzydliwe. A niestety tak łatwo było im się przebić pod pretekstem naprawdę konkretnego kryzysu zdrowotnego.

I ten Orwell wszędzie. Szczepimy się dla papieru, chorobę zwalczamy zakazem jedzenia pierogów. Absurd goni absurd.

Ostatecznie po ponad roku widzimy, jaki jest koń. Statystyka jest nieubłagana- "Państwowe" metody poległy całkowicie, liczba nadmiarowych zgonów jest najwyższa od wojny (!). Jak w tym kontekście można bronić dotychczasowej polityki- nie wiem.
 Relacje PM off
Liu lubi ten post.

#16848 PostWysłany: 15 Maj 2021 10:39 

platynowy
@john_doe
Cytuj:
Jakże skrajnie inaczej od przymusowego "dobra", wciskanego na siłę za kasę podatników przez niekompetentnych urzędasków, którym się wydaje, że wydadzą dobrze cudze pieniądze na cudze potrzeby.

Rozumiem, że to przymusowe dobro to komunikacja miejska, pociągi, autobusy, parkingi, kina itd - po o tym właśnie pisałem? Ktoś siła cię zmusza, żebyś z tego korzystał?
Chyba już tak się zafiksowałeś w swoich tekstach typu kopiuj>wklej, że nawet nie wracasz uwagi, na co odpowiadasz.
Cytuj:
Skrajne niezrozumienie podstaw. Ja pracuję, bo chcę, dzięki dobrowolnej umowie

A ten, kto parkuje na płatnym miejscu, albo wsiada do tramwaju, to co - nie robi tego dzięki dobrowolnej umowie?

#16849 PostWysłany: 15 Maj 2021 10:54 

Loty: 26
Kilometry: 55 708
niebieski
Cytuj:
Ale ja nie o tym. Zabawię się w typera. Stawiam, że pojutrze rząd przedłuży wszystkie obostrzenia do 23 kwietnia. Ponieważ trend spadkowy będzie się utrzymywał, minister Niedzielski z dumą stwierdzi, że to zasługa ich bohaterskich działań, ale musimy być wciąż niezwykle ostrożni. Po 23 kwietnia zapewne otworzy się przedszkola i ewentualnie klasy 1-3. Potem po majówce otwarte zostaną zakłady fryzjerskie (itp), otworzą się sklepy meblowe oraz centra handlowe. W okolicy połowy maja/drugiej połowy maja wieszczę powrót do stanu z połowy lutego.

Mój post z początku kwietnia. 8-)

Pomyłki dosłownie o +/- kilka dni. No i jednak nie sądziłem, że stadiony otworzą się w połowie maja. Ale generalnie wszystko to jakieś łatwe do przewidzenia.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#16850 PostWysłany: 16 Maj 2021 11:53 

boots napisał(a):
@john_doe
Rozumiem, że to przymusowe dobro to komunikacja miejska, pociągi, autobusy, parkingi, kina itd - po o tym właśnie pisałem? Ktoś siła cię zmusza, żebyś z tego korzystał?

Pisałeś, Waść, o motywacji finansowej dla niepokornych, którzy ośmielają się nie zażyć ibupromu na wyraźne życzenie urzędnika.
Ale owszem- komunikacja miejska, pociągi, autobusy i tak dalej, o ile "państwowe" lub dotowane przez podatnika- płacę za to i nie mam wyboru nie płacić, nawet jeśli nie korzystam.

Cytuj:
A ten, kto parkuje na płatnym miejscu, albo wsiada do tramwaju, to co - nie robi tego dzięki dobrowolnej umowie?

Przy tym śmiałym, ale całkowicie nieprawdziwym i błędnym założeniu, że tramwaj finansuje się rynkowo.
Co do płatnego miejsca parkingowego- to oczywiście zależy. Jeśli parking prowadzony jest przez prywatny podmiot, bez dofinansowania przez podatników ani "pośrednictwa" urzędasków.

Tak to już w życiu jest, że jeśli coś jest faktycznie potrzebne i korzystne, to nie trzeba tego finansować pod przymusem. Klient sam zapłaci. Wiem, że powoduje to- słuszny- ból u osób, które o klienta i jego zadowolenie walczyć nigdy nie musiały.
 Relacje PM off  

#16851 PostWysłany: 16 Maj 2021 12:38 

platynowy
Cytuj:
Pisałeś, Waść, o motywacji finansowej dla niepokornych, którzy ośmielają się nie zażyć ibupromu na wyraźne życzenie urzędnika.

Nie. Pisałem o motywacji finansowej dla typów aspołecznych.

#16852 PostWysłany: 16 Maj 2021 13:55 

platynowy
Skoro się szczepisz, to ewentualny bat finansowy nie będzie ciebie dotyczył. Co nie oznacza, że nie jesteś typem aspołecznym. :)
I nie rozumiem, po co nosiłeś maseczkę, skoro jak pisałeś:
Cytuj:
Maseczki są po prostu absurdalne ale faktycznie niegroźne.

Temat postu: Re: Italia post-covid
#16853 PostWysłany: 17 Maj 2021 20:15 
Awatar użytkownika

Loty: 445
Kilometry: 508 718
platynowy
Jeśli ci się nie podoba możesz nie jechać, Polska jest piękna, Albania też i kilka innych krajów z mniejszymi ograniczeniami się znajdzie. Nie wiem czemu zależy ci na tłumach turystów. Bez nich jest naprawdę przyjemniej
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#16854 PostWysłany: 17 Maj 2021 23:05 

pabien napisał(a):
Jeśli ci się nie podoba możesz nie jechać, Polska jest piękna, Albania też i kilka innych krajów z mniejszymi ograniczeniami się znajdzie. Nie wiem czemu zależy ci na tłumach turystów. Bez nich jest naprawdę przyjemniej

No właśnie przez taką politykę niektórych wielkich krajów turystycznych można spodziewać się tłumów w tych krajach z mniejszymi ograniczeniami. Bo jak wielu tych, co jeździło do tej pory do Włoch rzuciłoby się np. do Albanii, to byłaby masakra. Dla mnie Włochy to przykład rozdwojenia jaźni: chodźcie do nas i straćcie dodatkowy czas i pieniądze na testy, nawet jeśli jesteście zaszczepieni.

Ale faktycznie - na pewno po szczepieniach nie wybieram się do żadnego kraju, który będzie dodatkowo wymagał ode mnie testów.
pietia lubi ten post.

#16855 PostWysłany: 17 Maj 2021 23:22 
Awatar użytkownika

platynowy
Tylko o czym w zasadzie my tu ostatnio piszemy? Na poziomie UE planowany jest green pass czy paszport covidovy i prawdopodobnie wspólne warunki jego akceptacji w Unii. Wtedy z prawdopodobieństwem zbliżonym do 100% zaszczepieni będą wpuszczani do Włoch bez testów.

A jeśli chodzi o zajeżdżanie Albanii to ono chyba nie ma jakiegoś dramatycznego rozmiaru? Tak wynika z opisów na forum. Nadal Włochy, nawet z licznymi ograniczeniami przyciągną więcej turystów niż Albania. Na szczęście. I na szczęście jest jeszcze Kosowo w razie czego
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#16856 PostWysłany: 18 Maj 2021 08:11 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
Pierwszy wdrożony pomysł i to pomysł ciekawy:

Cytuj:
W Wałbrzychu taniej na basen, do zamku, muzeum. O ile jesteś zaszczepiony

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej podczas poniedziałkowej konferencji poinformował, że od wtorku w mieście zacznie działać system bonusów, które mają zachęcić mieszkańców do szczepień. To m.in. 50-procentowe zniżki do miejskich instytucji kultury i do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój. Skorzystać z nich mogą mieszkańcy Wałbrzycha, którzy przejęli przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Zniżki obowiązują w Zamku Książ, Starej Kopalni, Muzeum Porcelany, Teatrze Lalki i Aktora i w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.

Innym elementem systemu, który ma zachęcić do szczepień, będą nagrody rzeczowe. Prezydent Wałbrzycha poinformował również, że pracownicy miejskich instytucji kultury i urzędnicy mający kontakt z mieszkańcami i turystami będą w pełni zaszczepieni.

- Osoby przychodzące do instytucji będą miały pewność, że są obsługiwane przez osoby, które nie będą źródłem zakażeń - powiedział Szełemej.

Prezes Zamku Książ Anna Żabska podkreśliła, że w kierowanej przez nią instytucji szczepionkę przeciwko COVID-19 przyjęło 70 proc. pracowników.
https://tvn24.pl/wroclaw/walbrzych-bonusy-dla-zaszczepionych-mieszkancow-taniej-na-basen-do-zamku-czy-muzeum-5096458
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#16857 PostWysłany: 18 Maj 2021 14:44 

Hmm, paszport covidovy ma być jednolitym dokumentem akceptowanym przez kraje EU, ale zdaje się, że każdy kraj będzie mógł zasady wjazdu ustalać samodzielnie. Czyli - owszem - ten paszport w każdym kraju potwierdzi, że jesteś szczepiony, ale takie Włochy mogą sobie zażyczyć, że do tego chcą test.

Albania z roku na rok jest coraz bardziej oblegana, więc z mojego punktu widzenia każdy wzrost jest niemile widziany, a Kosowo wpuszcza tylko z testami PCR, więc to żadna konkurencja - tak na marginesie ;)

#16858 PostWysłany: 18 Maj 2021 15:16 
Awatar użytkownika

platynowy
Zdaje mi się, że ci się zdaje

I cieszylbym się, gdybym to mi się lepiej zdawało.

Raczej widzę taką sytuację: albo wjazd z paszportem i jednolite reguły (poza ewentualnymi wykluczeniami np. dla krajów wylęgających mutanty), albo bez na podstawie indywidualnych wymogów

A do Kosowa ponoć szczepieni mogą/zaraz będą mogli wjeżdżać bez testów
.
P.s. chyba te nasze ostatnie posty to raczej do usunięcia są z tego wątku, raczej wiele nie wnoszą (od #528 z wyjątkiem tego o dekrecie)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#16859 PostWysłany: 18 Maj 2021 22:27 

Nie chcę wykrakać, ale wygląda na to, że z paszportem wcale tak różowo nie będzie. Na mój rozum, to mało komu ten paszport jest na rękę. To decyzja polityczna. Gdyby państwom na tym zależało to już dawno by był wprowadzony. A nawet gdyby biurokraci z UE nie potrafili przygotować go od strony technicznej, to poszczególne państwa same zaczęłyby wpuszczać bez ograniczeń zaszczepionych. A jak jest? W sumie tylko Grecja wpuszcza zaszczepionych. Inne kraje obiecują, ale nic z tego nie wynika. A szkoda, bo maj i czerwiec to super okres i na plażowanie i na zwiedzanie w przystępnych temperaturach i bez tłumów (tzw. dystans społeczny zachowany).

Ryanair z WMI odwołał właśnie loty do Rimini na pierwszą połowę czerwca. A była to super opcja na przełom maja i czerwca. Plażowanie + zwiedzanie choćby San Marino.
 Relacje PM off
HandSome lubi ten post.

#16860 PostWysłany: 19 Maj 2021 02:21 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 386 059
złoty
Naprawdę myślicie (niektórzy), że w wakacje - jeśli nie będzie dramatycznego pogorszenia sytuacji epidemiologicznej - takie kraje jak Włochy czy Hiszpania będą wymagały od turystów, zwłaszcza w pełni zaszczepionych, dodatkowych testów? To nie przejdzie, nie w tych miejscach, dlatego apeluję o spokój, cierpliwość i optymizm ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

[ 17224 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 840, 841, 842, 843, 844, 845, 846 ... 862  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość