Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu,
jest to forma racjonalizacji dyskusji ;)

[ 16849 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 806, 807, 808, 809, 810, 811, 812 ... 843  Następna
Autor Wiadomość
#16161 PostWysłany: 10 Kwi 2021 10:32 

Ostrzeżenia: 1
Nie zauważyłbym tego wymyślonego problemu gdyby nie artykuły na portalach. Można zrobić ankietę w celu sprawdzenia czy typowy Kowalski coś wie na ten temat.

#16162 PostWysłany: 10 Kwi 2021 10:38 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
Typowy Kowalski nie wierzy w pandemię, bo nie widać jej gołym okiem. Wierzy za to w cokolwiek, co zamieścili na fb. Jeśli chcesz do tego równać to rzeczywiście gratuluję.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#16163 PostWysłany: 10 Kwi 2021 10:52 

Zapytałem kto wymyślił problem samorządowe/rządowe, a Ty mi tutaj o Kaczenkach i Lisienkach;) i prima aprilis.
Widziałem dzisiaj rano w kolejce po szczepienie te tłumy Kowalskich niedowiarków, mają w głębokim poważaniu informację kto rządzi szpitalem.

W trzy ostatnie dni zaszczepiono 680 tyś, a ktoś się podnieca milionami dawek; farmaceuci będą szczepić chyba wodą.
Mamy kilku „królów” w kraju, niech organizują na maj 15 mln dawek.
DMW lubi ten post.

#16164 PostWysłany: 10 Kwi 2021 14:01 
Awatar użytkownika

srebrny
To ci odpowiedziałem, że wymyślił je ktoś z ww czwórki, a który konkretnie to już doskonale wiesz.

Sorry, ale jeśli najpierw strona rządowa wysyła do samorządów informację, że te mają w ciągu dwóch tygodni przygotować jak najwięcej punktów, bo jak nie to znów położymy łapę na szpitale, następnie przez kilka dni samorząd warszawski wszem i wobec (w tym również wojewodę) informuje, że w Warszawie tych punktów będzie 13 i że nawet specjalną linię autobusową już sfinansowano i będzie uruchomiona, a potem Dworczyk z Morawieckim tak przy okazji kolejnej konferencji-propagandzie sukcesu informują wszystkich, tylko nie bezpośrednio zainteresowanych, że punkt będzie jeden, a potem się zobaczy, to to już nie jest niedopowiedzenie czy nieporozumienie, ale świadoma robota mająca wywołać kolejną gównoburzę samorządową i przy okazji kolejny raz finansowo wykrwawić samorządy.
 Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.

#16165 PostWysłany: 10 Kwi 2021 15:21 

Nie śledziłem jakoś specjalnie tego tematu, może dlatego że we Wrocku jest cicho i bez spięć. Właśnie przeczytałem, że dwa punkty (stadion i stary terminal wro) są w trakcie realizacji.
W miarę na chłodno podsumowanie sytuacji stolicy jest tutaj:
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... owska.html

Ja bym poczekał na rozwój wypadków, ponieważ to nie Rafcio i Renia, lecz Mati i Michaś dostaną po słupkach od Kowalskich jeśli ze szczepieniami będzie kanał.
Nie łapię co ma wykrwawić samorządy. Autobus?

#16166 PostWysłany: 10 Kwi 2021 17:19 
Awatar użytkownika

srebrny
Oczywiście, że nie łapiesz, bo dla ciebie to wymyślony problem. Tymczasem dla samorządów to są twarde fundusze wydane na wyposażenie tych punktów, których to funduszy nie trzeba byłoby wydawać, gdyby nie nakaz z Mickiewicza, żeby zaorać samorządy.

No ale najważniejsze, że na konferencji są fajne slajdy. To nic, że bez sensu, ale za to kolorowe.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#16167 PostWysłany: 10 Kwi 2021 18:36 

Nie łapię ponieważ brakuje mi klocków do skompletowania układanki.
Według artykułu Agory, do 4.kwietnia miała być przygotowana wstępna propozycja lokalizacji PSM, a do 11.kwietnia przygotowany plan zaopatrzenia zaakceptowanych miejsc:
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,269 ... teraz.html
Być może niepotrzebne (niezgodne z harmonogramem) były te inwestycje w Wawie, chociaż wice nie wspomina żeby kupili już jakieś wyposażenie, wspomina tylko o planach.

#16168 PostWysłany: 10 Kwi 2021 18:43 

niebieski
Dowcip polega na tym, że Dworczyk cały czas opowiada, że jest zbyt mało szczepionek, podczas gdy zapowiedzi (i dostawy do innych krajów) pokazują coś wręcz przeciwnego. Przytaczałem artykuł z szacunkami, bo dane o dostawach podobno przestali publikować. Zapomnieli, że szczepionki trzeba rozwieść? Chaos to potrafią generować, dziś samorządy mają organizować punkty, jutro już nie potrzebne?
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#16169 PostWysłany: 10 Kwi 2021 19:16 
Awatar użytkownika

srebrny
Grzenio1970 napisał(a):
Nie łapię ponieważ brakuje mi klocków do skompletowania układanki.
Według artykułu Agory, do 4.kwietnia miała być przygotowana wstępna propozycja lokalizacji PSM, a do 11.kwietnia przygotowany plan zaopatrzenia zaakceptowanych miejsc:
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,269 ... teraz.html
Być może niepotrzebne (niezgodne z harmonogramem) były te inwestycje w Wawie, chociaż wice nie wspomina żeby kupili już jakieś wyposażenie, wspomina tylko o planach.

Yhy, brakuje ci nie klocków, a czegoś innego. Chęci. :D

Niepotrzebne?

Cytuj:
do 4 kwietnia wojewodowie mieli m.in. wyznaczyć koordynatorów Punktów Szczepień Masowych i przygotować wstępną listę przygotowanych miejsc

- do 11 kwietnia ma być znana dokładna lokalizacja Punktów Szczepień Masowych, a samorządowcy mieli przygotować plan zaopatrzenia tych miejsc w odpowiedni sprzęt. Samorządy miały też być odpowiedzialne za przygotowanie list osób, które będą pracować w zespołach szczepiących

- do 18 kwietnia miało nastąpić m.in. ostateczne przygotowanie punktów, a Centrum e-Zdrowia miało dodać do systemu nowe Punkty Szczepień Masowych, które będą mogły zapisywać pacjentów na szczepienie przez e-rejestrację

- od 19 kwietnia miały się zacząć szczepienia pierwszych zapisanych pacjentów i miał być przygotowany "Plan naboru kolejnych Punktów Masowych Szczepień, w zależności od stopnia powodzenia kwietniowej akcji" - napisano w dokumencie.

Czyli do sławetnej konferencji samorządy musiały wydać forsę na:
- wynajęcie miejsc i ich opłacenie,
- wyposażenie (jeśli ktoś ma choć trochę wyobraźni, to jest w stanie przewidzieć, że żeby coś ruszyło 19 kwietnia, to samorząd musi to wyposażenie zamówić i opłacić co najmniej tydzień, dwa przed, w Warszawie to miało być 700 krzeseł, 100 biurek, 70 komputerów),
- pensję tych, co organizowali punkty (nie liczę tych, co mieli tam pracować).

A rządzący mogli już 4 kwietnia poinformować samorządy, że wystarczy jeden punkt. Gdyby tylko chcieli.

Żeby nie było, że to problem tylko Warszawy:
Cytuj:
Na antenie TVN24 Kaznowska została zapytana, jaki był komunikat ze strony rządu do władz miasta tej sprawie: czy chodziło o gotowość do utworzenia masowych punktów szczepień, czy też o ich utworzenie.

"Rząd poprosił nas o utworzenie punktów szczepień masowych" - podkreśliła wiceprezydent Warszawy. Pokazała przy tym dokument, jaki miasto otrzymało od wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, w którym podano dokładne wytyczne w tej sprawie. Wskazała, że zgodnie z nimi, miasto dostało niecałe dwa tygodnie na przygotowanie tej "gigantycznej operacji organizacyjnej i logistycznej". Zaznaczyła przy tym, takie same dokumenty rozesłali do gmin wszyscy wojewodowie w całej Polsce.

Jak wskazała Kaznowska, w dokumencie znajdują się wytyczne rządowe dla tworzenia punktów szczepień masowych. "Miasta powyżej 50 tys. mieszkańców mają zorganizować minimum dwa punkty szczepień masowych" - cytowała dokument.

"My, samorządowcy w całej Polsce, nie tylko Warszawa, dostaliśmy polecenie przygotowania punktów szczepień masowych. W spotkaniach z panem ministrem Dworczykiem i ze stroną rządową brali udział samorządowcy z całej Polski, nie tylko ja (…) i my wszyscy w tym samym reżimie terminowym przygotowywaliśmy się do uruchomienia punktów szczepień masowych 19 kwietnia" - mówiła.

Aby stworzy 13 punktów szczepień masowych, w tym tak duży punkt na stadionie Legii, miasto zaplanowało zrekrutować tysiąc osób. Zaznaczyła, że to nie jest proces, który odbywa się w jeden dzień, szczególnie teraz, kiedy jest olbrzymi problem na medycznym rynku pracy. "To nie jest proces, który odbywa się w jedną dobę, czy trzy doby, trzeba mieć trochę wyobraźni" - dodała.
https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-zdrowia/warszawa-rzad-jednym-ruchem-zlikwidowal-punkty-szczepien-masowych,271031.html

Bądź więc z łaski swojej w końcu przyjąć do wiadomości, że rząd nakazał samorządom wydać forsę na przygotowanie i wyposażenie wielu punktów i potem jak zwykle to olał. I samorządy, i swoje rozkazy, i plany.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
le_szek uważa post za pomocny.

#16170 PostWysłany: 10 Kwi 2021 23:23 
Awatar użytkownika

Kian napisał(a):
Tez slyszalem o stawce 61zl. Jesli to prawda to wyrosna nowe fortuny na szczepieniach.
Maly osrodek szcepi co 10 min czyli 6 na godz x8 godz x30 dni . i 100k pln jest
Łatwo się liczy czyjeś pieniądze siedząc na kanapie....
A koszty pracowników, ubezpieczenie OC, odpowiedzialność, koszty prowadzenia „małego ośrodka”, koszty sprzętu jednorazowego, preparatów do dezynfekcji...no chyba, że chcesz tak jak w Rzeszowie-wielorazowo, jednorazową strzykawką

Skoro to taki biznes to czemu się tym nie zajmiesz??
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#16171 PostWysłany: 11 Kwi 2021 10:32 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
srebrny
Mam swoj biznes bardzo fajny tez.

A wyliczenie zrobilem bardziej jako chec pokazania ze jak szczepia po 12 godzin nawet w niedziele to nie tylko z dobrego serca.
 Relacje PM off  

#16172 PostWysłany: 11 Kwi 2021 18:23 

Loty: 26
Kilometry: 55 708
niebieski
https://nypost.com/2021/04/10/fauci-not-sure-why-texas-doesnt-have-covid-uptick-after-nixing-masks/

Pan Fauci nie wie dlaczego mimo zniesienia obostrzeń teksańczycy nie umierają na ulicach. Ciekawy jest natomiast fragment o tym, że miesiąc to za mało aby podjąć się jakiejś oceny. Czyli mówiąc wprost. Jeżeli za dwa miesiące w Teksasie skoczy liczba zakażeń, to wtedy śmiało będzie można powiedzieć, że to ewidentnie kwestia zniesionych w marcu obostrzeń. Wszystko aby dopasować rzeczywistość do prolockdownowo-maseczkowej narracji. Zupełnie jak w Polsce. To co się działo w listopadzie i to co się dzieje teraz to efekt tłumów we Władysłowowie w lipcu. Niech już te szczepienia ruszą z kopyta bo poziom indolencji intelektualnej "ekspertów" staje się zwyczajnie śmieszny.

Jeszcze jedno.
Cytuj:
“It could be they’re doing things outdoors.”
Jak to? Przecież #zostańwdomu to podstawa przetrwania!
 Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.

#16173 PostWysłany: 11 Kwi 2021 19:14 

niebieski
Teksas nową Szwecją 8-)
 Relacje PM off
snooka lubi ten post.

#16174 PostWysłany: 11 Kwi 2021 19:39 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@j_a

Do tego niektórzy nie zauważają, że Teksas jest częścią cywilizowanego świata i ludzie w nim umierają w szpitalach, a nie na ulicach.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#16175 PostWysłany: 11 Kwi 2021 20:18 
Awatar użytkownika

Loty: 99
Kilometry: 176 241
złoty
Taki trochę OT. Ciekawe czy nie ma wpływu to że w Texasie dystans jest szanowany wraz z dostępnością broni :)

#16176 PostWysłany: 11 Kwi 2021 20:24 

niebieski
Myślisz?
Image
:lol:
 Relacje PM off  

#16177 PostWysłany: 11 Kwi 2021 21:12 

Loty: 26
Kilometry: 55 708
niebieski
j_a napisał(a):
Teksas nową Szwecją 8-)

Rozwiniesz? Ciekaw jestem jaką narrację dopasujesz. ;)
 Relacje PM off
john_doe lubi ten post.

#16178 PostWysłany: 11 Kwi 2021 21:26 

niebieski
No właśnie to ja nic nie przypisuję ;) Dla mnie natomiast wygląda , że osoby przeciwne lockdownom, maseczkom i ogólnie obostrzeniom w kontaktach, wynajdują sobie jakiś kraj czy jak w przypadku Teksasu stan i przypisują mu własne projekcje. Od razu powiem, że nie znam Teksasu, tamtejszych warunków, klimatu, przebiegu epidemii, ograniczeń jakie były i są, więc nie będę opowiadał, że ich podejście jest dobre czy złe. Jednego jestem pewien, niewiele ich podejście i sytuacja ma wspólnego z Polską.
 Relacje PM off
snooka lubi ten post.

#16179 PostWysłany: 11 Kwi 2021 21:49 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@j_a

Wojciech Cejrowski już jakiś czas temu nazwał Teksas "ziemią ludzi wolnych". Jak widać, ma wielu fanów :D
 Relacje PM off  

#16180 PostWysłany: 11 Kwi 2021 22:19 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 60 161
srebrny
A szkoda, po co nam ta wolność...
john_doe lubi ten post.

[ 16849 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 806, 807, 808, 809, 810, 811, 812 ... 843  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Yandex [Bot] oraz 3 gości