Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu,
jest to forma racjonalizacji dyskusji ;)

[ 16287 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 762, 763, 764, 765, 766, 767, 768 ... 815  Następna
Autor Wiadomość
#15281 PostWysłany: 06 Mar 2021 20:57 

Premier Grecji nastawia się chyba na tych dla których test to nie koszt, albo nie chce denerwować rządów dostawców turystów, bo zapowiedział, że nie szczepionych wpuści z testem.
W pierwsze covidowe wakacje i na ferie zimowe ratowałem się Portugalią, w tym roku niechętnie bo wolałbym Włochy albo Portugalię, ale liczę na Bułgarię i Czarnogórę - tu profil turysty jest chyba bardziej wrażliwy cenowo i może zrezygnują z testowania.
Po numerze jaki Niemcy zrobili z Portugalią strach tylko gdziekolwiek lecieć z Niemiec, a na polskie lotniska mam dalej.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#15282 PostWysłany: 06 Mar 2021 20:57 
Awatar użytkownika

srebrny
Odrobina praktyki i jestem naprawde pozytywnie zaskoczony.
Cos tam kaszle, cos smarkam, stale marudze, ze za zimno w domu. Troche jak to mowia "gniotsa nie łamiotsa"
Pewnie bym to zrzucil na swoja niefrasobliwosc ... komorka ustawiona na 5.00, a o 5.20 odpalam auto by jechac do pracy.
Wiecznie w biegu, wiecznie z mokre wlosy po szybki prysznic w zimna woda, wiecznie ironicznie o covid. Przeziebiony norma, bedzie weekend ...ciepla wanna, dobry drink, troche imbiru i cytryny. Rozchodzi sie jak zawsze.

W czwartek Żona kaszle, spoko od tego sie nie umiera, w piatek wieczorem juz naprawde mocno, pewnie ja czyms zarazilem i zaczyna sie opierdol - wiecznie o siebie nie dbasz i zarzuty ze cos powiedzialem w styczniu 2018 :D ok czyli po staremu zla wk*** musi odreagowac.
Ale jest swiecka tradycja w weekendy maz w domu, to przygotowuje sniadanie. Kawusia z kawiarki kolorowe kanapki na goraco z opiekacza itd. Co to za kawa, z czym te kanapki Zona traci wech i smak, kaszle juz naprawde niewesoło.

Sobota pewnie nic nie zalatwimy :( Dzwonimy na infolinie, dostajemy numer do zgloszenia problemow zdrowotnych dla strefy kierunkowej 032 i powiatu Chrzanow. Dzwonimy wiec tam, od razu polaczenie i pytania jakie objawy, od kiedy, z kim kontakt, z kim mieszka Żona. Prosze podac numer komorki oddzwoni lekarz. Mija 5 minut dzwoni lekarz na komorke Żony zestaw pytan jak wyzej i skierowanie na wymaz za godzine do szpitala Chrzanow. Chwile pozniej ja dostaje telefon od lekarza standardowy zestaw pytan mimo, ze zameldowanie stale w inny powiat dla ulatwienia jedzie Pan z Zona razem na wymaz. W drodze na wymaz dzwonia nam komorki zostaliscie objeci kwarantanna. Stawiamy sie na wymaz, prosze podac kod pedzlowanie gardla, prosze czekac na wyniki.

Wyniki sa .......oboje pozytywni kwarantanna do 15 marca wlacznie.
Nie wiem jak w reszcie kraju ale na terenie Chrzanow i Oswiecim dziala wzorowo.

Jedyny problem Policja, pojechalem zgłosić sie nie bede przebywal pod staly adres zameldowania. Tam zaczyna byc nieprzyjemnie dlaczego przyjechalem itd ale nie chce by to psulo ogolny pozytywny obraz. Ogarneli temat i tak trzymac.

Z Zona kiepsko.... a moze i dobrze skoro mnie op*** ze przywloklem syf do domu :)

Ostatnio edytowany przez Abcn, 06 Mar 2021 23:34, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
j_a uważa post za pomocny.

#15283 PostWysłany: 06 Mar 2021 20:59 

niebieski
@Curemar Triumfy to głosił premier jednego kraju, nie uogólniajmy 8-)
Spadek zachorowań (oby) będzie wynikał z kilku czynników, nawet nie jest ważne, który jest istotniejszy. W każdym razie sądzę, że pojawią się podstawy do mocniejszego otwierania krajów. Żywię taki umiarkowany optymizm, dużych kwot bym na to nie postawił.

Grecja widać, że bardzo chce się otwierać, ale boi się 8-) Naciskają na tzw. paszporty szczepień, na które północne kraje z Niemcami na czele nie chcą się zgodzić, jako na dzielące i dyskryminujące obywateli.
 Relacje PM off  

#15284 PostWysłany: 06 Mar 2021 21:10 

złoty
@correos życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Was obojga!
 Relacje PM off
correos lubi ten post.

#15285 PostWysłany: 06 Mar 2021 21:10 

@correos

Fajnie, że jednak coś się zmienia na plus. W październiku dostałem skierowanie w czwartek i z 39 stopniową gorączką cztery dni jeździłem po okolicy chcąc się wymazać. Dwa razy mnie odesłali po 3 godzinach w kolejce, że już zamykają, raz od razu zaproponowano termin na za tydzień i za czwartym razem się udało, a po kolejnych trzech dniach były wyniki pozytywne.
 Relacje PM off  

#15286 PostWysłany: 06 Mar 2021 23:26 

j_a napisał(a):

Grecja widać, że bardzo chce się otwierać, ale boi się 8-) Naciskają na tzw. paszporty szczepień, na które północne kraje z Niemcami na czele nie chcą się zgodzić, jako na dzielące i dyskryminujące obywateli.

paszporty szczepień niewiele im dadzą - Anglicy dostaną po jednej dawce Astry, więc jako w pełni zaszczepieni nie będą funkcjonować i nie dostaną paszportów,
w UE szczepienia idą jak idą (stąd odmowa dla idei paszportów - bo brak szczepień dla chętnych i co za tym idzie brak paszportów przypominałby co chwila obywatelom o nieudolności rządów), zdrowi ludzie 30-55, których stać na wyjazdy i którzy głównie latają turystycznie i dają zarobić lokalsom na szczepienia doczekają się może za rok,

samymi zaszczepionymi Izraelczykami i emerytami 65+ Grecy sezonu nie uratują, tym bardziej, że dla seniorów latem w Grecji jest za gorąco

stąd deklaracja skierowana na razie do Anglików, że wpuszczą bez kwarantanny wszystkich, także niezaszczepionych, ale z negatywnym testem - ten test to pewnie ukłon w stronę rządów Niemiec czy Anglii, żeby te nie wprowadziły zakazu lotów z Grecji pod pretekstem, że wobec braku środków przeciwepidemicznych jest ona obszarem szczególnie wysokiego ryzyka bądź czegoś podobnego, co myślę jest dla Greków perspektywą straszniejszą niż sam covid, a wiedzą po 2008 że Niemcy potrafią wymusić stosowanie się do ich oczekiwań
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#15287 PostWysłany: 07 Mar 2021 08:12 

niebieski
Może dla niezaszczepionych będzie możliwość bezpłatnego testowania np. na lotnisku?
 Relacje PM off  

#15288 PostWysłany: 07 Mar 2021 09:51 

niebieski
@Tomasz101

Nie. Test to nie jest koszt i gdyby to byl jedyny koszt, to nie mialabym z tym problemu. U mnie test kosztuje 46 EUR od lebka, wiec da sie lyknac.
Problemem sa raczej sankcje kraju rodzimego za wyjazd turystyczny. U mnie poki co Belgia "poluje" na kazdy okres ferii szkolnych i wprowadza (lub utrzymuje) zakaz wyjazdow, a przylapani na lotnisku lub na granicy placa 250 EUR od lebka.
Jak doliczysz test, to wychodzi 300 od lebka, a teraz pomnoz dla 3, 4 osobowej rodziny.
A poniewaz ten schemat byl juz grany w lutym, teraz jest grany na dwutygodniowe ferie wielkanocne, to podejrzewam ze na 2 miesiace wakacji tez cos wymysla.
I mysle ze bardziej chodzi o to, aby odkula sie lokalna branza hotelarsko turystyczna niz o totalne rozprzezenie i rozlazenie sie turystow po Europie.
Branza hotelarska podomno mocno cisnie aby nie dac ludziom wyjechac na poludnie ...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#15289 PostWysłany: 07 Mar 2021 10:03 

@sofizmat

Dla Ciebie 46 euro od osoby w jedną stronę to nie jest koszt.
Zresztą pcr jest raczej koło 100 euro od osoby - u mnie w mieście komercyjne badania pcr są od 440 zł w górę.

Czyli dla 4 osobowej rodziny to 1760 zł w jedną stronę, podczas gdy urlop budżetowy w Bułgarii lub Turcji to dla takiej rodziny od 4000 do 6000 zł.

Dodaj do ceny Bułgarii ceny testów i wyjdzie niewiele mniej niż Hel, więc Polacy pojadą na Hel.

Testy są zresztą dla rodzin lecących dwa razy do roku bardziej dolegliwe niż dla singli i wędrowców, bo są cztery testy, cztery ryzyka, że jakiś nie dotrze na czas, albo okaże się fałszywie pozytywny, albo pozytywny bo dziecko 4 tygodnie wcześniej przeszło covid bezobjawowo, a nie leci cała rodzina

Słabo widzę Bułgarię albo Turcję jak będą żądać testów - ja się trzymam tego, że nie lecę nigdzie gdzie są testy - najwyżej wydam więcej i pojadę na Hel.

Ale oczywiście zarządzenia państw dostawców turystów też są ważne - patrz Niemcy, skąd do Portugalii latać mogą tylko Niemcy, więc ja chcąc polecieć tam muszę jechać na lotnisko 5 godzin do Wawy, a nie godzinę do Berlina.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#15290 PostWysłany: 07 Mar 2021 10:29 

W Polsce albo duży popyt albo jakieś porozumienie wywindowało cenę testów PCR.
Na lotnisku BER kosztuje 69 EUR, a na ATH zapłacisz jedynie 50 EUR.

#15291 PostWysłany: 07 Mar 2021 10:54 

Loty: 26
Kilometry: 55 708
niebieski
Cytuj:
do Portugalii latać mogą tylko Niemcy

Że oni się nie boją takich pomysłów... ;)
 Relacje PM off  

#15292 PostWysłany: 07 Mar 2021 10:59 

niebieski
@Tomasz101

Nie zrozumiales.
No wiec cena PCR u mnie to 46 EUR.
I gdybym miala zaplacic tylko to, to pewnie bym wakacje za granica brala pod uwage.
Ale doliczam jeszcze ryzyko mandatu (tak wiem, nie wszystkich lapia) 250 EUR od osoby i tutaj robi sie nieciekawie.

Jak wezmiesz pod uwage, ze nie jestem obywatelem tego kraju, a jedynie tutaj pracuje i to samo 250 EUR moze mnie spotkac za wyjazd do wlasnego kraju, bo w koncu rodzine tez wypada raz na rok odwiedzic albo zadbac zeby dzieci nie zapomnialy jak wygladaja dziadkowie - to juz zupelna kaszana.
 Relacje PM off  

#15293 PostWysłany: 07 Mar 2021 11:15 

Loty: 4
Kilometry: 17 154
złoty
@sofizmat - przy jednym w roku wyjezdzie na wakacje za granicę to mozna powiedziec -ok. zapłacę (+członkowie rodziny , czyli test x3 , x4) .Ale jesteśmy na forum podrózniczym i watpię , żeby ktoś z nas wyjeżdżał raz w roku. Ja z rodziną mam wykupionych na okres maj-pazdziernik 11 dłuzszych lub krótszych wyjazdów i w przypadku , gdzie jeden wymagany test będzie kosztował około 400 zł to polecę może....raz jeden.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#15294 PostWysłany: 07 Mar 2021 11:25 

niebieski
No wiec troche do tego zmierzam.
Ja dotychczas z dzieciakami podrozowalam sporo.
Zwykle byly to dwa wyjazdy dalsze: letni na 3-4 tygodnie i zimowy na Swieta tez prawie 3.
I ze dwa krotsze gdzies blizej.
Poki co - na lato jeszcze nie mam nic zaplanowane - glownie z tego powodu, ze mam uzasadnione podejrzenia, ze bedzie obowiazywal zakaz opuszczania kraju (Belgii w sensie). W takiej sytuacji prawdopodobnie maksimum jakie uda mi sie uzasadnic to bedzie wyjazd do PL.

W ubieglym roku pojechalismy do PL autem. Potem chcielismy sobie zrobic objazd krajow baltyckich, ale ze na 3 dni przed naszym wjazdem zrobili zakaz wjazdu dla Belgii, to odstawialismy jakies dzikie kombinacje: zamiana na auta z tesciami :)
W ten sposob udalo nam sie nie siedziec na tylkach w jednym miejscu. No ale bezstresowymi wakacjami to bym tego nie nazwala.
 Relacje PM off  

#15295 PostWysłany: 07 Mar 2021 12:17 

niebieski
Ceny w Polsce PCR to jakieś nieporozumienie albo raczej porozumienie w sprawie kręcenia lodów ;) . Dodatkowo w moim 70 tys. mieście nie można zrobić komercyjnie,
trzeba jechac do mieściny 20 km i płacić z tłumaczeniem ok.500 (!!). Więc to opcja na bogato dla tych, którzy raz w roku :) .
To wersja ze stycznia, więc może teraz coś sie zmieniło, wątpię, czy taniej ;)
Tak więc ja raczej stracę bilety , jeśli w krajach do których są będą wymagane testy.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#15296 PostWysłany: 07 Mar 2021 13:38 

j_a napisał(a):
Triumfy to głosił premier jednego kraju, nie uogólniajmy 8-)
No trochę więcej tego było: Czesi, Skandynawia ;)
j_a napisał(a):
Spadek zachorowań (oby) będzie wynikał z kilku czynników, nawet nie jest ważne, który jest istotniejszy.
No właśnie jest ważne. Patrząc na to, co dzisiaj się dzieje, to przy ewentualnym spadku zakażeń wszyscy tryumfalnie odtrąbią sukces programu szczepień nie zająknąwszy się nawet, że przyczyny, nawet częściowo, mogą być także inne. A za 8 miesięcy obudzimy się (oby nie) w podobnym szambie, jakie mamy obecnie.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#15297 PostWysłany: 07 Mar 2021 13:46 

Loty: 26
Kilometry: 55 708
niebieski
Szambo będzie dopóki, dopóty państwa europejskie będą stosowały strategię "zero covid". Więc październik/listopad 2021 również będzie się wiązał z jakimiś obostrzeniami - zwłaszcza w podróżowaniu. O dziwo nasz piękny kraj powoli odchodzi od tej strategii podejmując jakieś prowizoryczne działania w momencie kiedy przy podobnym wzroście zakażeń w październiku zamknięto wszystko "na dwa tygodnie, aby Święta były normalne".
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#15298 PostWysłany: 07 Mar 2021 14:03 

Czy ktoś przerabiał czy test robiony przed powrotem do kraju jest w kraju uznawany? Myślę nad Zanzibarem, lot Qatarem. Ci mają wymóg przedstawienia negatywnego testu przed check-inn W Tanzanii. Czy później, w Pl, ten sam wynik testu będzie mnie zwalniał z kwarantanny?
 Relacje PM off  

#15299 PostWysłany: 07 Mar 2021 14:17 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Właściwy temat:
viewtopic.php?f=15&t=154273&p=1418906#p1418906
 Relacje PM off  

#15300 PostWysłany: 07 Mar 2021 14:33 

Ostrzeżenia: 1
lataczuk napisał(a):
Ten wątek bez @john_doe nie ma sensu!

Wątek musi mieć sens!!! :)

Od razu ad-rem
https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177 ... miemy.html

Goście Wyborczego Weekendu jak widać cenią i czytają nasz wątek, gdyż:
Wspomniany przeze mnie psychiatra twierdzi, że ogromne mogą być nawet konsekwencje noszenia maseczek.
To ciekawe, że na to zwraca uwagę. W Polsce nikt nie ma odwagi cywilnej, żeby powiedzieć o tym na głos. Człowiek ma potrzebę patrzenia na ludzkie twarze. Na szczęście po oczach też jesteśmy w stanie rozpoznać, czy ktoś jest przyjaźnie nastawiony, czy wrogo. Ta komunikacja jest obecnie bardzo utrudniona, trudno jednak ocenić, jakie będą długotrwałe skutki tego, że się nie widzimy, nie zawsze rozumiemy, nie rozpoznajemy.

John z F4F ma odwagę, John z F4F ma!!!111
Ale, zaraz, zaraz... "odwaga cywilna", żeby krytykować przymus zasłaniania ust i nosa i jego wybitnie negatywne konsekwencje? Brawo dla Pani Psycholog! Bez ironii.

To już nie "odwaga cywilna", żeby przeciwstawić się proepidemikom, foliarzom, płaskoziemcom, mordercom bezmaseczkowym? Co poniektórzy, np. słynny "Defoliator", wylewał żale na temat tego, jak to współpracownicy- mordercy nie raczyli zasłaniać ust i nosa w miejscu pracy i ile odwagi wymagało założenie maski mimo to.

A przecież kwestie zasłaniania ust i nosa są doskonale znane i podejrzewam, że konkretnie zbadane. Setki lat doświadczeń co bardziej konserwatywnego Islamu są przecież na wyciągnięcie ręki. Może dlatego jeszcze raptem kilka lat temu w niektórych krajach europejskich, dotkniętych problemem zasłaniania ust i nosa, toczyła się dyskusja i pojawiło się prawodawstwo odnośnie zakazu.

Mądrość etapu płynie. Kalejdoskop. Całkiem poważnie: to bardzo dobrze, że pojawiają się iskierki rozsądku w mainstreamie i zauważa się wreszcie realne, negatywne konsekwencje powszechnego "maskowania" jak leci osób zdrowych.

Pewnie w którymś momencie będziemy już mogli maseczki ściągnąć, chociaż bardzo prawdopodobne, że będziemy musieli je mieć na podorędziu i zakładać przed wejściem do sklepu czy na uczelnię. W Azji to normalne.

Niestety gdzie konkretnie "w Azji" i na jakiej dokładnie zasadzie- nie sprecyzowano. Ponieważ- zgodnie z rozwojem mądrości etapu i oswajaniem gawiedzi z tym, ze maski nie znikną już nigdy i z żadną pandemią nie mają związku, argument o "bo w Azji..." słychać coraz częściej. Pani Psycholog prezentuje zaskakująco sensowne spojrzenie, więc o Azji zapewne po prostu usłyszała skądinąd.

Konkurs: na której azjatyckiej uczelni obowiązkowe jest noszenie masek przez wszystkich w ramach ogólnego "podejrzenia o..." tylko dlatego, że żyjesz i oddychasz?

Nawet jeśli otworzą się takie branże, jak gastronomiczna czy rozrywkowa, to jestem przekonana, że jeszcze długo będą funkcjonować w jakimś reżimie sanitarnym.

Pani Psycholog znów ostrożnie, przewidująco. "Nawet, jeśli... " to już dość konkretny postęp w/s do "jeszcze będzie normalnie" z przed roku. Gastronomia i rozrywka może nie wrócić i słusznie, bo bez tego da się żyć.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lataczuk uważa post za pomocny.

[ 16287 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 762, 763, 764, 765, 766, 767, 768 ... 815  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości