Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu,
jest to forma racjonalizacji dyskusji ;)

[ 15316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 751, 752, 753, 754, 755, 756, 757 ... 766  Następna
Autor Wiadomość
#15061 PostWysłany: 23 Lut 2021 23:06 

Loty: 22
Kilometry: 53 032
niebieski
Tak, tu nawet nie chodzi o hajs, bo za granicą to i za 8 dych można zrobić test, ale co za legislacyjny absurd.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#15062 PostWysłany: 24 Lut 2021 01:38 

Loty: 202
Kilometry: 424 146
niebieski
Nie chce mi się czytać 753 stron, bo nie byłem na tym forum od ponad roku, ale napiszę tylko krótko o całej tej sytuacji, którą się nam od ponad roku serwuje: "nie mój cyrk, nie moje małpy".
 Relacje PM off
pietia lubi ten post.

#15063 PostWysłany: 24 Lut 2021 09:16 

niebieski
Wygląda że fala zachorowań w Warszawie się rozkręca.

Trzecią falę koronawirusa widać też w liczbach. Ostatnie komunikaty Ministerstwa Zdrowia o nowych zachorowaniach przypominają te z przełomu listopada i grudnia. Wygląda na to, że styczniowe uspokojenie, gdy dobowe przyrosty oscylowały w granicach 300 nowych przypadków, już się skończyło. W weekend w Warszawie przybyło ponad tysiąc kolejnych zakażeń. Szczególnie dużo było ich w miniony czwartek - 625. To największy dzienny przyrost w tym roku. We wtorek resort poinformował o 460 kolejnych przypadkach tylko w Warszawie.

Oczywiście od razu zapychają się szpitale. Chyba niewiele wniosków wyciągnięto z jesiennej fali.
Ratownik:
- Nierzadko odbijamy się od szpitala do szpitala, bo mało który może i chce przyjąć zakażonych pacjentów. Jeździmy do Pruszkowa, Nowego Dworu, Żyrardowa. Ostatnio jedna ekipa wiozła faceta z Bemowa do Grodziska Mazowieckiego. Inni jechali aż do Wyszkowa. A czasami nie jeździmy, tylko stoimy i czekamy, aż przyjmą pacjenta. Pod szpitalem Orłowskiego chłopaki czekali ostatnio z pacjentem przez prawie pięć godzin.
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... 3&do_a=341
 Relacje PM off  

#15064 PostWysłany: 24 Lut 2021 10:47 

SPLDER napisał(a):
Za dr Grzesiowskim

Minister Niedzielski zapowiedział, że jeśli chodzi o powrót do obostrzeń, to akurat szkoły są na "samym końcu tej kolejki".

- I to świadczy o kompletnym niezrozumieniu procesów epidemicznych. Jeżeli zaprzeczamy, że szkoły są miejscem przenoszenia wirusa, to po prostu próbujemy fałszować rzeczywistość. Wystarczy popatrzeć na doświadczenie innych krajów, chociażby opublikowane w zeszłym tygodniu dane brytyjskie pokazujące, że w momencie, kiedy szkoły są otwarte, to grupa dzieci staje się dominującą, jeżeli chodzi o zakażenia. Tylko w Polsce nikt dzieci nie bada, dlatego że polskie dzieci, tak jak w wielu innych narodach, nie mają objawów COVID-19. A u nas nie robi się badań przesiewowych u osób bezobjawowych. W związku z tym nie mamy nawet krzty wiedzy o tym, jak rozprzestrzeniają się zakażenia wśród dzieci.

Zadzwonił do mnie pacjent, który ma COVID, i mówi, że siedzi w domu, pracuje online, żona także, mieszkanie opuszcza tylko ich dziecko, które chodzi do przedszkola, ale ono miało tylko jeden dzień katar, a on: teraz mam COVID, no i skąd się mógł wziąć COVID? Jak się okazało, u dziecka w przedszkolu był COVID, chorowała jedna z wychowawczyń. I mamy łańcuszek zamknięty. Niestety, przenoszenie zakażeń przez małe dzieci jest faktem. 
Nie możemy udawać, że to nie jest miejsce rozprzestrzeniania się wirusa. Oczywiście, z faktu, że wirus rozprzestrzenia się w szkołach czy przedszkolach, nie wynika, że musimy je wszystkie zamykać. Powinniśmy trzymać rękę na pulsie i tam, gdzie się zaczynają zakażenia, natychmiast przechodzić na nauczanie hybrydowe czy całkowicie zamknąć taką placówkę. Wystarczy na dwa tygodnie i potem uruchamiamy dalej działania. Jeżeli pozwalamy dzieciom, które są po kontakcie z chorym, chodzić i nie stosować kwarantanny, to wtedy mamy problem rozprzestrzeniania się wirusa.

tylko, że zdaje się nikt nie zaprzecza, że szkoły są miejscem przenoszenia się wirusa, ale poza optyką epidemiologa należałoby uwzględnić - co dr. Grzesiowskiemu jak większości specjalistów w jakiejś wąskiej dziedzinie, umyka, że są jeszcze inne wartości, które należy chronić i że powstrzymanie epidemii nie jest celem samym w sobie, ale czemuś ma służyć - mi się wydaje, że przetrwaniu cywilizacji jaka znamy,
spośród wszystkich rzeczy, które można by zamknąć, żeby uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa, to zamknięcie szkół ma największe i długofalowe skutki negatywne dla ofiar tego procederu - pytanie czy nie byłoby racjonalne zamknąć wszystko inne - łącznie z granicami powiatów, a zostawić otwarte szkoły - a tu otwieramy stoki, hotele, cały czas pochylamy się nad ludźmi zawodowo uprawiającymi sporty i tworzymy dla nich wyjątki (choćby w przepisach dotyczących kwarantanny powrotowej), a zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży nie przejmujemy się wcale, zamykamy ich w domach, robimy im godzinę policyjną do 16.00 itp.-że wspomnę najnowsze pomysły, że hotele zostawimy otwarte, ale zakażemy pobytu w nich niepełnoletnim,
a może chroniąc branżę hotelową i zdrowie seniorów zamknijmy w tych hotelach przymusowo i na koszt państwa seniorów z wielopokoleniowych rodzin, żeby wnuki i prawnuki mogły chodzić do szkoły?

ps. otwieramy sanatoria!! - szybciej otworzymy sanatoria niż szkoły - cóż to jest jak nie wykorzystywanie pozycji jaka ma grupa dominująca w elektoracie w stosunku do grupy, która nie ma prawa głosu?

ps. 2 i sugerowałbym bez wycieczek typu syndrom Avengersa, nie piszę o konieczności podróżowania, latania, wyrażania w kilkudziesięciotysięcznym tłumie wrzaskiem radości z gola albo wyściu, czy też spożywania alkoholu w towarzystwie - piszę o pozbawianiu młodych ludzi w kluczowym okresie rozwojowym możliwości kontaktów międzyludzkich i tegoż właśnie rozwoju, o zamykaniu ich w domach i na razie na długie miesiące, a może i na lata, bo inny ekspert p. Dzieciątkowski wieszczy że epidemia potrwa jeszcze ze trzy lata co najmniej,

możliwe lata nauki zdalnej - wyhodujemy pokolenie o doświadczeniu życiowym porównywalnym w odbywaniem kary pozbawienia wolności w jakimś luksusowym norweskim więzieniu

Ostatnio edytowany przez Tomasz101, 24 Lut 2021 11:04, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
otakesan lubi ten post.

#15065 PostWysłany: 24 Lut 2021 10:54 

niebieski
Zamknijmy w hotelach na koszt państwa wszystkich powyżej 40 roku życia :lol: Najlepiej w jakimś ciepłym kraju. Ja w to wchodzę od jutra :mrgreen:
Dzieci i nastolatkowie niech się wtedy bezstresowo uczą i integrują :twisted:
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#15066 PostWysłany: 24 Lut 2021 11:06 

błyskotliwe
widać kogo wprowadzone ograniczenia nie dotyczą i specjalnie nie uwierają -
w ciepłym kraju następny z syndromem Avengersa ;)

Ostatnio edytowany przez Tomasz101 24 Lut 2021 11:27, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
otakesan lubi ten post.

#15067 PostWysłany: 24 Lut 2021 11:15 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@Tomasz101

Na szczęście świat idzie do przodu i już jakiś czas temu postęp technologiczny spowodował, że życie towarzyskie przeniosło się do Internetu.

Dopóki Zuckerberg nie zrobi nam drugiej Australii i nie wyłączy Facebooka, możemy spać spokojnie.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#15068 PostWysłany: 24 Lut 2021 11:19 

niebieski
@snooka

Jesli Tobie ten rodzaj zycia towarzyskiego odpowiada, to gratuluje.
Mnie srednio.
Serio licze juz dni, kiedy laskawie pozwola mi wyjechac chociazby w jakies dzikie gory, gdzie spotykasz piec osob w ciagu tygodnia i mozesz pobyc sam w wielkiej przestrzeni. BTW: to musi byc cholerne zagrozenie w obecnej sytuacji, skorro jest zabronione. ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#15069 PostWysłany: 24 Lut 2021 11:23 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@sofizmat

Ja po prostu przestawiłem się na domówki - na szczęście u nas sąsiedzi nie donoszą na siebie, jak to bywa w cywilizowanym świecie ...
 Relacje PM off
sofizmat lubi ten post.

#15070 PostWysłany: 24 Lut 2021 11:25 

@snooka

no właśnie okazuje się, że nie i że te kontakty internetowe to może są wystarczające dla nas - my i tak chodzimy do pracy i tam się widujemy z ludźmi, ale chyba nie dla dzieci, nie wiem czy jesteś rodzicem, ale jeśli tak to wątpię żebyś był/a zadowolona z tego, że dziecko przeniosło się do internetu - zdaniem fachowców z dziedzin innych niż epidemiologia to jest podobno bardzo szkodliwe
- jest pandemia śmiertelnej choroby, można podejmować różne metody jej powstrzymywania od mało dolegliwych dla adresatów - jak maski, do krańcowo dolegliwych jak zamknięcie szkół (i 100 innych działań po drodze) - pytanie czy nie można podjąć takiego zestawu działań - rozpatrywanych pojedynczo zapewne mniej skutecznych niż zamknięcie szkół, żeby szkoły jednak pozostały otwarte, zamiast iść na łatwiznę i wybierać rozwiązanie krzywdzące dzieci
 Relacje PM off  

#15071 PostWysłany: 24 Lut 2021 11:42 

niebieski
Tomasz101 napisał(a):
my i tak chodzimy do pracy i tam się widujemy z ludźmi,

he, he - wlasnie za dwa tygodnie minie ROK, od czasu kiedy ostatni raz bylam fizycznie w pracy i widzialam sie z ludzmi ;)
 Relacje PM off  

#15072 PostWysłany: 24 Lut 2021 11:45 

niebieski
Tomasz101 napisał(a):
błyskotliwe
widać kogo wprowadzone ograniczenia nie dotyczą i specjalnie nie uwierają -
w ciepłym kraju następny z syndromem Avengersa ;)

Widać niektórych najbardziej uwiera, że muszą z dziećmi trochę więcej popracować nad nauką ;)
Może zorganizujmy szkoły tak, żeby to kochający rodzice w trosce o dzieci w ramach wolontariatu prowadzili lekcje? Skoro ci okropni nauczyciele mają jakieś obawy, chorują, idą na zwolnienia... przecież wielu rodziców ma wyższe kompetencje, przynajmniej w swoim mniemaniu :roll:

Ps. Akurat potrafię popatrzeć na pewne rzeczy z dystansem a nie tylko przez pryzmat własnego interesu.
 Relacje PM off
snooka lubi ten post.

#15073 PostWysłany: 24 Lut 2021 12:20 

@j_a

osobiste wycieczki i insynuacje o okropnych nauczycielach i wrednych rodzicach zamiast argumentów - szanuję ;)

czytaj ze zrozumieniem - gdzie ja napisałem o nauce - nauka jest tu najmniej istotna - wszyscy mają rok w plecy, a może będą mieli więcej, więc szanse będą w miarę równe (no może poza tymi, którzy nie mają w domach własnego pokoju i komputera do wyłącznej dyspozycji - no ale kto by się przejmował biedotą) więc to specjalnego znaczenia nie ma, mój ma 12 lat więc co do zasady nie muszę z nim się uczyć - wszystko ogarnia sam, a jak chodzi o stronę techniczną zdalnych lekcji, to jest w tym nawet lepszy ode mnie i to prędzej on by mógł mi pomóc,

ale mimo wyższego wykształcenia mam wątpliwości czy bym umiał uczyć malucha czytać i pisać, albo takich zupełnych podstaw matematyki, które wydają się nam oczywiste - może dlatego że umiejętność uczenia to też jest wiedza, którą trzeba zdobyć (niektórzy 5 lat studiują), jak rozumiem oczekiwałbyś ode mnie, żebym też pomagał w szpitalu i na przykład cię zaintubował w razie potrzeby, bo niektórych strasznie boli że muszą się przyłożyć do prowadzenia działalności na jakiej się nie znają i której nie wykonywali dotąd

co do nauki to realnie może wystąpić problem z dziećmi z rodzin o niskim cenzusie wykształcenia i zapleczu intelektualnym - bo tam fizycznie nie będzie miał kto pomóc, albo nauka nie jest po prostu szanowana - ale już zauważyłem, że biedotą i wykluczonymi się nie przejmujesz

istotne są kontakty z rówieśnikami, poczucie sprawczości, podejmowanie decyzji itp.a tych 50 latek nastolatkowi we własnym zakresie nie zapewni jakby się nie starał

co do nauczycieli to nie słyszałem, żeby ci z klas I-III masowo odmawiali pracy z dziećmi ze względu na epidemię - a mam kontakt ze środowiskiem, bo żona jest pedagogiem, teraz są zresztą szczepieni, akcja idzie sprawnie (żona dziś ma pierwszą dawkę) i to może jest jedna z lepszych decyzji, żeby ich faworyzować w tym zakresie, szkoda tylko że zakwalifikowano ich do Astra Zeneki, a nie do Pfizera i nie chodzi tu o rzekomą jakość szczepionek, ale o to że podobno Pfizer jest leszy w blokowaniu dalszego zakażania, a Astra Zeneca zabezpiecza zasadniczo przed ciężkim przebiegiem choroby - nauczyciel przez 45 minut gada w zamkniętym pomieszczeniu do grupy dzieci i jak się zarazi to może efektywnie rozsiewać wirusa, więc fajnie by było żeby nie tylko był chroniony, ale i nie rozsiewał - ale lepszy rydz niż nic

ps. nauczyciel choruje, to idzie na zwolnienie - co w tym okropnego?
ps. znam tych ludzi sporo osobiście - pieniędzy w tym fachu nigdy nie było, więc poszli tam w znacznej części bo lubią to co robią i sami mają dość nauki zdalnej bo maja świadomość niskiej jej efektywności
 Relacje PM off  

#15074 PostWysłany: 24 Lut 2021 12:38 

niebieski
Odbierasz to co piszę osobiście, bo jesteś skoncentrowany wyłącznie na jednym aspekcie "otworzyć szkoły" i ignorujesz wszelkie fakty wokół. ;) Niech się wali, niech ludzie umierają pod szpitalami, otworzyć szkoły dla dobra dzieci. Reszta nieistotna, przepełnione klasy, braki kadrowe, ciasnota, ryzyko dla personelu, co tam :roll:

Klasy 1-3 otworzono m.in. dlatego, że średnia wieku nauczycieli jest stosunkowo niska. Kontakty z rówieśnikami są też ważniejsze w tej grupie, ja tego nie neguję. Nie neguję też, że otwarcie szkół byłoby dobre dla dzieci, trzeba szybko podać szczepionki nauczycielom i będzie można próbować otwierać. Ale spróbuj poczytać i zrozumieć jak wygląda sytuacja poza szkołami, np. w szpitalach i jaka jest korelacja tej sytuacji z otwarciem szkół.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#15075 PostWysłany: 24 Lut 2021 13:05 

-- 24 Lut 2021 13:04 --

otwieramy galerie handlowe,
otworzyliśmy de facto turystykę krajową,
chcemy otwierać sanatoria,
nie ograniczamy mobilności ludności (np. do powiatu a dalej tylkow celach zawodowych, leczniczych itp.),
nie wprowadziliśmy jak Francuzi np. godziny policyjnej dla wszystkich,
organizujemy eventy sportowe - bez publiczności , ale organizujemy - np. skoki (np. Norwegia nie ma specjalnego traktowania dla sportowców - a u nas i owszem),
nie żądamy testów przy wjeździe do Polski od Polaków, ani ich obligatoryjnie nie testujemy przy wjeździe (bo nie wiem czy moglibyśmy nie wpuścić własnego obywatela bez testu),
nie wprowadziliśmy limitu liczbowego dla spotkań dla dorosłych (a wiadomo jak jest z dystansem i emisją wirusa po kilku głębszych na domówce)
- ale szkoły cały czas zamknięte -
rozumiałbym gdybyśmy wszystkie te ograniczenia powyżej opisane wprowadzili, a służba zdrowia i tak by nie wyrabiała, wtedy nie ma wyjścia : trzeba zamknąć szkoły, ale myśmy od zamknięcia szkół de facto zaczęli i tego się trzymamy
 Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.

#15076 PostWysłany: 24 Lut 2021 13:33 

niebieski
Piszesz o szerszym problemie zarządzania epidemią, czyli tzw. totalizatorze pandemicznym z mało przemyślanymi zakazami. Po pierwsze u nas z przyczyn głównie politycznych ale i finansowych nie wprowadzono stanu wyjątkowego. To ogranicza możliwość wprowadzania wielu zakazów, nawet te wprowadzane okazują się bez podstaw prawnych lub wadliwe. Temat-rzeka, skoro przez ponad pół roku nie potrafili w ustawie zapisać obowiązku noszenia maseczek, to o czym my mówimy. Dochodzą jeszcze grupy nacisku jak te kasyna, które wyskakują jak królik z kapelusza co i rusz, albo górale i stoki narciarskie. Upraszczając - rządzący uginają się pod różnymi naciskami.

Natomiast jak widać szkoły (nauczyciele, rodzice) nie mają takiej siły przebicia, żeby je po prostu otworzyć. Akurat uważam to za słuszne albo raczej nieuniknione, bo ewidentnie po otwarciu szkół poziom zachorowań rośnie. Powtarzam, szkoły można próbować bezpiecznie otwierać, ale trzeba było poczynić odpowiednie przygotowania organizacyjne najogólniej mówiąc. Nie chcę się powtarzać ale zrobiono ewidentnie za mało, więc pozostaje wyłącznie zdalne nauczanie. Moim zdaniem w tym roku szkolnym dzieci w większości już nie wrócą do szkół.

Ps. Poślij dzieci do jakiejś szkoły społecznej, oni zwykle ogarniają nieźle zdalne nauczanie i trochę im zależy. Starsze dzieci dużo nie stracą, zakazu kontaktów z rówieśnikami poza lekcjami póki co nie ma, tu widzę rolę rodziców.
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.

#15077 PostWysłany: 24 Lut 2021 13:44 

chodzi do prywatnej - lekcje na kamerkach były już w marcu po kilku dniach od zamknięcia szkół, więc z nauką to nie jest zasadniczy problem
minus taki, że nie ma rejonizacji i oni są z całego miasta i okolicy, więc na podwórku się nie spotykają, a do tego na 18 w klasie jest chyba 15 jedynaków i faktycznych jedynaków, gdzie rodzeństwo jest z poprzednich związków rodziców i ma po 25 lat .
Z kontaktami jest problem, bo od tego siedzenia w domu oni się jakby cofnęli społecznie - samym im się nic nie chce i te spotkania trzeba im organizować, jakby znowu mieli po 9 a nie po 12 lat,
Skutek -zachowując proporcje- jak u osadzonego w ZK, który też się cofa rozwojowo,
Żona pracując w szkole publicznej mówi że u nich jest ten sam problem - u dzieciaków narasta zniechęcenie ogólne i apatia - niedługo nawet włączyć tych kamerek im się nie będzie chciało

Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Lut 2021 13:53, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.

#15078 PostWysłany: 24 Lut 2021 14:24 

niebieski
Cytuj:
nie żądamy testów przy wjeździe do Polski od Polaków, ani ich obligatoryjnie nie testujemy przy wjeździe (bo nie wiem czy moglibyśmy nie wpuścić własnego obywatela bez testu),

A to jakas nowosc! Przeciez glownie z tego powodu jakos nie spieszy mi sie do PL, bo na wjezdzie jest wymaganie test lub kwarantanna. U mnie akurat mozliwosci wykonania testu w celach podrozy sa mocno ograniczone, wiec ...

j_a napisał(a):
Po pierwsze u nas z przyczyn głównie politycznych ale i finansowych nie wprowadzono stanu wyjątkowego.

Z ciekawostek: u mnie tez nie ma stanu wyjatkowego. A jednak nie przeszkodzilo to rzadowi: wprowadzic godziny policyjnej, zamknac granic, ograniczyc spotkania towarzyskie zarowno na powietrzu jak i w domu, robic naloty policyjne na prywatne mieszkania, aresztowac uczestnikow demonstracji nawet jak nimi nie byli, zabronic dzialac biznesom masci wszelakiej, etc. etc.
Co prawda od miesiaca grono kilku tysiecy prawnikow zebralo sie wreszcie i robi burze, ze wszystkie te srodki sa niekonstytucyjne (bo sa), ale to nikomu nie przeszkadza przedluzac ich w nieskonczonosc.

A ad rem:
Tak, Polska w zarzadzaniu pandemia przypomina satrapie centralnej Azji. Tam jest podobnie: wszystko otwarte (bary, restauracje, kluby, fitness, turystyka krajowa, sklepy), bo przeciez rzad musi skads sciagac haracz.
Szkoly zamkniete, bo przeciez rzad musialby zaczac ponosic koszty utrzymania budynkow, stolowek, personelu etc.
Jak widac- jednak pasujemy mentalnie do swiata wschodu. ;)
 Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.

#15079 PostWysłany: 24 Lut 2021 14:33 

Loty: 22
Kilometry: 53 032
niebieski
@j_a

Siostra ma 10-letniego syna. Uwierz mi, że ciężar lekcji online spada na nią - a przecież ma jeszcze własną pracę w której też nie jest kolorowo. Polska szkoła nie jest w najmniejszym stopniu przygotowana na lekcje online (zresztą nie ma się co dziwić).

Jasne - są przypadki, że dzieciakom taka forma odpowiada, ale to tak jakby poprzez znajomość z milionerem twierdzić, że Polacy są bogaci.

Niezwykle wysoki procent niezdanych matur o czymś świadczy. Ponoć w tym roku kryteria mają zostać zaniżone...

To przykre, że wiele osób tak bardzo lekceważy dzieci i młodzież.
 Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.

#15080 PostWysłany: 24 Lut 2021 14:47 

niebieski
@LaMancha

Mam w domu 8.5 letnia corke. Lekcje on-line ogarnia sama, prace domowe rowniez. Wlasciwie moje zaangazowanie bylo potrzebne jedynie przy jezykach obcych: sporo czasu poswiecilam na podciagniecie jej z FR i EN, ale przyznaje ze jedynie z wlasnej checi, po prostu uznalam, ze skoro umie mowic plynnie, to pora zeby tez umiala czytac.

Fakt ze w marcu 2020 szkola online wygladala u nas srednio i wtedy rzeczywiscie trzeba bylo z dzieciakami nieco siedziec. No i corka byla rok mlodsza niz teraz.
Ale w tej chwili ogarnia juz wszystko sama, a nawet wygania mnie z pokoju :)

Co caly czas nie zmienia faktu, ktorym wspominali poprzednicy: dzieciaki przede wszystkim potrzebuja relacji rowiesniczych, a nie pomocy w przewracaniu stron w podreczniku.
 Relacje PM off  

[ 15316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 751, 752, 753, 754, 755, 756, 757 ... 766  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], curl [Bot], kas01, klapio oraz 1 gość