Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 12541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 608, 609, 610, 611, 612, 613, 614 ... 628  Następna
Autor Wiadomość
#12201 PostWysłany: 22 Lis 2020 17:22 

A to kiedyś rozwozili ? Jak to nie był Pocztex24/48 to cyk, awizo.
Amazon.de część zamówień wysyła DHL, zależy od magazynu źródłowego, teraz mają być też Paczkomaty.

Ostatnio edytowany przez Roqq, 22 Lis 2020 18:47, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#12202 PostWysłany: 22 Lis 2020 17:27 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
Ostrzeżenia: 1
niebieski
@LaMancha

Zgadza się, zostało już ustalone, że siłownia jest potrzebna człowiekowi, jak rybie rower. Chyba, że ktoś chce przygotować masę mięśniową na Marsz Niepodległości.
 Relacje PM off
Tom Jed lubi ten post.

#12203 PostWysłany: 22 Lis 2020 17:30 

srebrny
-- 22 Lis 2020 17:28 --

I wlasnie te masowe online zakupy sprawiaja, ze kurierzy maja przegwizdane (do mnie wczoraj kurier dotarl o godz 20).
....a co bedzie przed swietami???

-- 22 Lis 2020 17:30 --

snooka napisał(a):
@LaMancha

Zgadza się, zostało już ustalone, że siłownia jest potrzebna człowiekowi, jak rybie rower. Chyba, że ktoś chce przygotować masę mięśniową na Marsz Niepodległości.

...albo chce byc jak Wlodek "Kanibal" Czarzasty.
snooka lubi ten post.

#12204 PostWysłany: 22 Lis 2020 17:34 

niebieski
jar188 napisał(a):
Jaka demagogia ? Ci ludzie ratują życie zarażonych a Ty chciałbyś otworzyć kina,teatry gdzie dochodzi (prawdopodobnie, bo brak jednoznacznych badań) do zarażeń i dokładać im pracy i jednocześnie narzekać ,że nie możesz w tym miesiącu iść do filharmonii? Każdy obecnie z czegoś musi zrezygnować, z wyjazdów, z siłowni z restauracji,z koncertów na żywo, z meczów na stadionie z odwiedzin rodziny, ze spotkań ze znajomymi, z zawodów itp..itd...
Dlaczego ból jednych ma być większy od innych ?

Byłem kilka razy latem w kinie, wtedy obowiązywał limit bodajże 50% miejsc zajętych, ale i tak sala była wypełniona nawet nie w 10%, oczywiście wszyscy siedzieli w dużej odległości od siebie, i oczywiście w maseczkach. Dodatkowo każdy z widzów przy wejściu dostawał kolorową nalepkę, którą umieszczał na swoim fotelu, by obsługa później mogła go zdezynfekować. Jakie w takiej sali były szanse zarażenia? 0,001%? A skoro nawet puste kina czy teatry były aż takim zagrożeniem, że nierząd musiał je zamknąć, to dlaczego nie zamknie kościołów, gdzie ludzi, przynajmniej w niedziele, z reguły jest nieco więcej? Sam też, pisząc o konieczności rezygnacji z koncertów, siłowni, restauracji itd., jakoś dziwnie akurat te przybytki pomijasz. A przypadki zakażeń w kościołach i innych obiektach religijnych akurat się zdarzały, nie tylko zresztą w Polsce
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#12205 PostWysłany: 22 Lis 2020 17:40 

Loty: 94
Kilometry: 177 077
srebrny
@LaMancha
Doczytaj sobie co wchodzi w skład tego 2-3%PKB z kultury. W tym mieści się również Zenek i inne podmioty tego typu.
Sporo podmiotów jest w trudnej sytuacji a może być jeszcze gorzej (oby nie) więc tutaj twoje złe samopoczucie z powodu zamkniętego teatru czy muzeum nie jest najważniejsze, albo inaczej jest tak samo ważne jak tego co nie może iść na koncert Zenka.
Minister Patkowski mówił o zmianie zawodu a ja znalezieniu sobie innego zajęcia- hobby na czas kiedy to co lubisz jest zamknięte, chyba widzisz różnicę ?
Czy coś powinno być otwarte czy zamknięte to już inny temat.

@pietia Zauważ , że nie ja piszę o tym co powinno być zamknięte a co nie. Piszę tylko o tym ,że wszyscy jedziemy na jednym wózku i nie rozumiem tego narzekania jednych na sytuację jak jest taka sam jak innych.
 Relacje PM off  

#12206 PostWysłany: 22 Lis 2020 17:41 

platynowy
Cytuj:
.albo chce byc jak Wlodek "Kanibal" Czarzasty.

BTW - podobno TVP chce zakontraktować jego walkę z Najmanem, żeby pokazać, jak lewackie bojówki biją obrońców Jasnej Góry.
3 ludzi lubi ten post.

#12207 PostWysłany: 22 Lis 2020 17:42 

niebieski
@ Tom_Jed

No dobrze... Ale masz jakiś pomysł?
Bo u mnie wszystko poza spozywka I higiena jest zamknięte. No kurcze... Nie kupię dzieciakowi szamponu pod choinkę.
 Relacje PM off  

#12208 PostWysłany: 22 Lis 2020 18:34 

srebrny
-- 22 Lis 2020 18:27 --

@sofizmat Wcale nie dobrze i nie to, zebym mial jakies obiekcje wzgledem online zakupów. Wspolczuje tylko kurierom, ale z drugiej strony taka sytuacja jest szansa na przebranzowienie dla tych, ktorzy skorzystaja z rady pana ministra Patkowskiego.
... skoro dziecko rzeczywiscie ma juz szampon, to pozostaje Amazon :)

-- 22 Lis 2020 18:34 --

boots napisał(a):
Cytuj:
.albo chce byc jak Wlodek "Kanibal" Czarzasty.

BTW - podobno TVP chce zakontraktować jego walkę z Najmanem, żeby pokazać, jak lewackie bojówki biją obrońców Jasnej Góry.

Slyszalem, ze Kukiz juz sobie nie podspiewuje na sejmowych korytarzach "Jestem Iron Man..."

Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Lis 2020 18:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
pietia lubi ten post.

#12209 PostWysłany: 22 Lis 2020 20:02 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@sofizmat

Ludzie z naszego pokolenia pamiętają, że kiedyś dziergało się szaliki i czapki na drutach.

The best presents don't come in boxes.
 Relacje PM off  

#12210 PostWysłany: 22 Lis 2020 21:40 

niebieski
@ snooka

Wybacz, ale nie zamierzam nic dziergac tylko dlatego, ze cala Europa zbzikowala na punkcie odpowiedzialnosci zbiorowej za zdrowie jakiego goscia ktory mieszka w Ardenach 150 km ode mnie na przyklad.
Don't count me in ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#12211 PostWysłany: 22 Lis 2020 22:07 

srebrny
@sofizmat Moglabys wydziergac cos zwyczajnie "od serca", niekoniecznie ze wzgledu na goscia w Ardenach :), ale skoro dziergac nie zamierzasz, to moze znajdziesz cos odpowiedniego pod choinke w internetowym sklepie ojca Tadeusza - w koncu to ojciec, wiec na pewno ma tez cos z mysla o dzieciach :)
3 ludzi lubi ten post.

#12212 PostWysłany: 22 Lis 2020 23:43 
Awatar użytkownika

srebrny
Dołączam do grona ozdrowieńców, o ile test płytkowy który sobie wykonałem jest prawidłowy: mam zarówno IgM jak i IgG.

Chorowałem na początku listopada. Dwa dni z życia wycięte - praktycznie całe dwa dni leżałem/ spałem.
Temperatura mierzona między 37,5 a 38,0 ale uczycie jak 39-40st. Na zmianę zimno/ciepło. Pocenie się i marznięcie jak przy wysokiej temp.
Totalne rozbicie. Na szczęście organizm reagował chęcią snu i chyba dzięki temu szybko zwalczył paskudztwo.
Po kilku dniach straciłem węch (smak pozostał) i przyszedł delikatny kaszel, który słabnie z dnia na dzień.
W płucach było uczucie niepełnego nabierania powietrza - jakby mi ktoś jakiś mentolowy gaz wstrzykiwał przy głębokim wdechu zamiast powietrza, ale to też słabło z czasem i nie było wielce uciążliwe. Miałem wystarczająco dużo tlenu przy niepełnych wdechach. Natomiast przy pracach fizycznych musiałem robić przerwy, bo się człowiek szybko męczył. Zmęczenie przy pracach fizycznych dopiero niedawno ustąpiło. Utrzymywało się nawet po zaniknięciu innych objawów.

Ogólnie mam zdrowy organizm, więc poradził sobie w miarę ok.
Z dziwnych rzeczy: u mnie przeziębienia zawsze zaczynają się od bólu gardła. Tym razem z gardłem nic nie było, więc to najbardziej zwróciło moją uwagę (nietypowy dla mnie przebieg choroby).
Leczyłem się jedynie Vit C + vit D (dyskusyjne przy COVID) + gripovita (bo takie coś znalazłem w domowej apteczce) + dużo snu i odpoczynek. Najwięcej pewnie dał sen i odpoczynek :)

Jestem poza statystykami i powiem szczerze, że 9 z 10ciu osób z którymi spędziłem jeden dzień w zamkniętym pomieszczeniu też zachorowało i żadna z nich nie jest w statystykach. Ludzie nie chcą się zgłaszać z różnych przyczyn, co w mojej okolicy szerzy zarazę mocno. Zaraziliśmy się od kobiety (jedna z tych 10ciu osób), której mąż chorował niby na astmę, ale się okazało, że to nie astma była :)
Kobieta w dniu spotkania nie miała jeszcze objawów. Ten schemat staje się powszechny: osoba z objawami zostaje w domu, ale inny domownicy bagatelizują i chodzą jak zwykle do pracy itd. roznosząc wirusa.

Teraz zaczynam lekturę w kwestii oddawania osocza. Jak się uda to chętnie oddam, aczkolwiek przy próbie oddawania krwi dali mi bana na rok z uwagi na liczne podróże zagraniczne (głównie kraje z malarią) i boję się, że i tutaj mnie spiszą na straty, albo będę musiał kłamać w kwestii podróży.
Przy okazji oddawania osocza pewnie będę musiał ujawnić się w statystykach. Ciekawe jak mnie policzą.

Tymczasem dla pewności robię sobie jeszcze tydzień izolacji.
 Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#12213 PostWysłany: 23 Lis 2020 00:12 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 372 938
złoty
ofer napisał(a):
Ogólnie mam zdrowy organizm, więc poradził sobie w miarę ok.

O niczym to nie świadczy. Są tacy, którzy umierają a przed chorobą maratony biegali a są też tacy jak ja, którzy przeszli Covid-19 skąpoobjawowo, nawet bez gorączki, chociaż nie dbają o swoje zdrowie i kondycję fizyczną (na szczęście z natury jestem szczupły ;) ). Do tego palą ;)
Nie wiem czy było na forum ale fajnie wyjaśnione - dla takich laików jak ja - kto jest narażony na ciężki przebieg Covid-19:
https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/dr-m ... be/y4n4kpk
ofer napisał(a):
Przy okazji oddawania osocza pewnie będę musiał ujawnić się w statystykach. Ciekawe jak mnie policzą.

Nie policzą w żaden sposób. Musiałbyś mieć zrobiony test RT-PCR lub antygenowy natomiast test serologiczny w tym przypadku nic Ci nie da.
Oprócz świadomości, że zachorowałeś i raczej możesz być bezpieczny pod tym względem w najbliższych latach lub nawet dekadach zgodnie z nowymi badaniami.
ofer napisał(a):
Tymczasem dla pewności robię sobie jeszcze tydzień izolacji.

To dobrze, bo jeśli Twój test był prawidłowy, to obecność przeciwciał IgM prawdopodobnie świadczy o aktywnej infekcji.
Aczkolwiek, jeśli w Twoim przypadku to był Covid-19 i objawy miałeś początkiem listopada to już raczej nie jesteś zakaźny zgodnie z tym co twierdzą lekarze i naukowcy.
 Relacje PM off  

#12214 PostWysłany: 23 Lis 2020 00:26 

niebieski
@ofer Na jak długo straciłeś węch, pamiętasz może?
To samo pytanie miałbym ewentualnie do osób, które miały ten objaw.

Ps. Witamina C w przeziębieniu to zadziwiająco silnie zakorzeniony przesąd
https://www.medonet.pl/zdrowie,witamina ... 24360.html
 Relacje PM off  

#12215 PostWysłany: 23 Lis 2020 00:37 
Awatar użytkownika

złoty
Ja się "pochwalę", że wczoraj minęły mi 2 tygodnie bez węchu i smaku. Poprawa dopiero od 2-3 dni niewielka, czuję tak może ze 20% tego co przed infekcją i muszę się bardzo skupić, żeby coś wyczuć (w sensie wdychać przez 10 sekund cynamon ze słoika albo jeść bardzo charakteryczne potrawy przy czym nie jestem jeszcze w stanie rozróżnić większości smaków). Jednak zdecydowanie wolę to niż leżenie pod tlenem czy respiratorem... ;) Z rozmów z osobami, które straciły węch i smak wynika, że poprawa następuje najwcześniej po 10 dniu od zaniku tych zmysłów.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
j_a uważa post za pomocny.

#12216 PostWysłany: 23 Lis 2020 00:40 
Awatar użytkownika

srebrny
Wit C to głównie brałem dlatego że tez była w apteczce :)
Pić się chciało, woda zbrzydła to robiłem sobie 2 x dziennie rozpuszczalną Vit-C :)
U mnie zawsze sen to najlepsze lekarstwo. Gdy do tego dojdzie delikatna temperatura to mam wrażenie że to też mocno pomaga. Zbijam temp dopiero od 39 st, ale to bardzo rzadko mi się w życiu zdarza.

Co do braku węchu - jeszcze w pełni nie odzyskałem, ale już czuję powiedzmy w 50%. Smak miałem cały czas, aczkolwiek wiele potraw wydawało mi się za słone. Nie wiem czy to jakaś siła sugestii (czytałem o tym wcześniej), czy rzeczywiście tak było.
Moja żona natomiast straciła i smak i węch. Też powoli odzyskuje, ale mam wrażenie, że dłużej u niej to trwa.

Dziwny objaw też był z katarem. Normalnie powiedziałbym, że go nie było, ale dowolna aktywność fizyczna powodowała, że sięgałem po chusteczkę bo nagle pojawiał się wodnisty katar. Mała ilość, ale nos wypada wytrzeć/wydmuchać. Kataru nie było dużo i tylko podczas aktywności. Ten katar nigdy nie zrobił się gęsty. Dziwne. Zazwyczaj jak mam katar to najpierw leci woda, a później coś gęstego. Tutaj było inaczej.
Dziwna jest też utrata węchu jak nos jest całkowicie drożny. Ot taka przypadłość korony ;)
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#12217 PostWysłany: 23 Lis 2020 00:45 
Awatar użytkownika

niebieski
U mnie całkowicie na 8 dni, potem stopniowo powracał, ale nie do końca - pierwszy niuch czuję normalnie, ale następne coraz słabiej ( miesiąc od początku utraty). Teraz wydaje się, że ten objaw pojawia się jakby rzadziej (obserwacja mojej rodzinnej).
j_a lubi ten post.

#12218 PostWysłany: 23 Lis 2020 00:48 
Awatar użytkownika

złoty
@paweł p
Świetnie... :(
A miałeś szansę się nie odzywać... ;)
 Relacje PM off  

#12219 PostWysłany: 23 Lis 2020 00:50 

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
snooka napisał(a):
Redaktor Warzecha słusznie koncentruje się na instytucjach kultury, kompletnie pomijając siłownie.
Niektórym użytkownikom się to nie spodoba.

Po raz n-ty, kolego @snooka i inni. Człowiek ceniący, o słodka ironio, tę właściwie rozumianą wolność patrzy zwykle dalej niż czubek własnego nosa. Podejście pryncypialne zwykle likwiduje problemy, z którymi bohatersko walczy podejście technokratyczno/ignorancko/krótkowzroczno/cyniczne. "Nie rób drugiemu co Tobie niemiłe". Uczyli dawno. Jak widać, mało kto pamięta.

Razem z hotelem, restauracją, basenem, siłownią, klubem, pubem, posiadam również muzeum, bibliotekę (sic!!! bo te również zamknęliście w ramach koronaobłędu) i prywatną szkołę. I co teras.

Ludzie, którzy raptem rok temu gotowi byli okrążyć świat z kilkukilogramowym plecakiem, zakupiwszy na wolnym rynku bilety na wszelkie rodzaje środków transportu dzisiaj nie potrafią zrozumieć tego, że biznes ma święte prawo się "kręcić" a dorośli, odpowiedzialni ludzie mają święte prawo z niego korzystać.
Nawet, jeśli można gdzieś się potknąć na schodach i wywrócić albo np. ubrudzić się o poręcz. Lub też ewentualnie się przeziębić.

Życie człowieka nie ogranicza się wyłącznie do procesów biologicznych, jak niektórzy paranoicy usiłują Nam przez ostatnie 9 miesięcy usilnie wmówić.
Niebywałe. Wartościowanie tego, czego komu bardziej brakuje jest skrajnie nieetyczne. Niektórym moim klientom bardziej brakuje wody, innym tańca, jeszcze innym książek i obcowania z eksponatami. To jest wyłącznie ich i moja sprawa.
Nikogo innego, mówiąc bardzo łagodnie- a już na pewno nie ludzi cierpiących na OCD/mizofobię. Dajcie Nam wreszcie spokój i idźcie się bać życia gdzie indziej.

jar188 napisał(a):
Ci ludzie ratują życie zarażonych a Ty chciałbyś otworzyć kina,teatry gdzie dochodzi (prawdopodobnie, bo brak jednoznacznych badań) do zarażeń i dokładać im pracy i jednocześnie narzekać ,że nie możesz w tym miesiącu iść do filharmonii? Każdy obecnie z czegoś musi zrezygnować,

Nikt z niczego nie musi "rezygnować", chyba, że przyjmiemy "logikę" dowcipu o Panu Bogu i Adamie w Raju, który to Bóg, pokazawszy Adamowi Ewę, powiedział "wybierz sobie żonę".

Ludzie idą do lekarza, bo są chorzy. Lekarz ma leczyć a nie naprzykrzać się pacjentowi, że ten zachorował. Z leczeniem chorób zawinionych ewidentnie przez pacjenta np. paleniem, niezdrowym trybem życia lub lekkomyślnym zachowaniem- na czele z urazami po petardach noworocznych- nigdy nie było problemu.
Aż do słodkiego roku 2020. Innymi słowy- precz z absurdalną, paranoiczną odpowiedzialnością zbiorową! Moje pójście od kina nie dokłada żadnemu lekarzowi pracy i wypraszam sobie!
Ktoś się czuje "poszkodowany" przez moje normalne życie: zapraszam do procesu cywilnego i wykazania tego przed sądem.

Przy okazji- pozwól lekarzom znaleźć swoją motywację. Oni również są wolni i odpowiedzialni. Skoro pracują, to znaczy, że chcą. Skoro mają czas na narzekanie w mediach i pracę w karykaturze pod nazwą "Szpital Narodowy", to nie jest tak źle.

Ale nawet pomijając giga-absurd zbiorowej odpowiedzialności zdrowych ludzi żyjących normalnie za czyjeś choroby, to wybitnie żenujące są farmazony o tym, że 20 000 pacjentów rozwala rzekomo system ochrony zdrowia w prężnym państwie europejskim zamieszkiwanym przez 38 mln ludzi.
Państwie, którego służba zdrowia posiada na stanie 250 000 łóżek oraz... idealnie kompetentny i kryształowy rząd. W końcu "obostrzenia mają sens".

Jeśli w niektórych szpitalach jest ciężko, to przez procedury i organizację, a nie to, że czasem ktoś-gdzieś zachoruje. W innych szpitalach niestety hula wiatr. Bądźcie poważni.

@sofizmat <3 Za tekst o odpowiedzialności zbiorowej.

Ostatnio edytowany przez john_doe 23 Lis 2020 00:58, edytowano w sumie 3 razy
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#12220 PostWysłany: 23 Lis 2020 00:52 

niebieski
No to wygląda, że i mnie dopadło :shock:
Główna dolegliwość to utrata węchu, lekkie objawy przeziębienia miałem przez dwa dni raptem, wziąłem dosłownie ze 2 pastylki panadol, dwa ferwexy, kilka pastylek na gardło i to wszystko. Czuję się z grubsza normalnie, dokładnie podobny katar-nie-katar, gdzie raz na jakiś czas coś się w nosie pojawi. Węchu brak, i to mnie najbardziej wkurza. Za jakiś czas zrobię sobie test na przeciwciała, zobaczymy.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

[ 12541 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 608, 609, 610, 611, 612, 613, 614 ... 628  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości