Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 12547 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 567, 568, 569, 570, 571, 572, 573 ... 628  Następna
Autor Wiadomość
#11381 PostWysłany: 29 Paź 2020 11:04 

srebrny
Procesji na cmentarzach w archidiecezji warszawskiej ma nie być:
https://tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/ ... ji-4735232
 Relacje PM off  

#11382 PostWysłany: 29 Paź 2020 11:12 
Awatar użytkownika

srebrny
tak apropos
zdecydowana większość na protestach jest w maseczkach

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
7 ludzi lubi ten post.

#11383 PostWysłany: 29 Paź 2020 11:12 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
j_a napisał(a):
Niektórzy się tu oburzają na propozycje zamknięcia cmentarzy i podnoszą kwestie demonstracji. Oczywiście, że na demonstracji jest ryzyko zakażenia, dlatego jest tak mało ludzi :mrgreen: Natomiast w mojej ocenie jest on nieporównywalne do 1 listopada na cmentarzach. Proponuję kiedyś, bo już nie w tym roku, pojechać w południe na jakiś większy, warszawski cmentarz (lub w większym mieście). Procesja, msza, falujący tłum przed furtkami i bramami, gdzie kilka minut stoi się w tłoku, żeby w ogóle wejść. Alejki tak zapchane, że trudno przejść. Przy czym zdecydowaną większość stanowią jednak osoby starsze, ale oczywiście są całe rodziny.

Ja np. zazwyczaj jeździłem na Wolski/Powstańców, na Stare Powązki (kwesta) i Powązki Wojskowe, więc do tego dochodzi przemieszczanie się pomiędzy nimi.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#11384 PostWysłany: 29 Paź 2020 11:12 
Awatar użytkownika

Loty: 301
Kilometry: 314 711
niebieski
benedetti napisał(a):
Dla przykładu - takie rzeczy jak na poniższym obrazku nie sprzyjają budowaniu zaufania do naukowców.

Niestety, miesiące mijają, a ludzie nadal nie rozumieją, że ostrzeżenie przed 1 listopada to ostrzeżenie tak naprawdę nie przed tłumem na cmentarzach, a przed tłumem w środkach transportu i przed spotkaniami twarzą w twarz ze starszymi cżłonkami rodziny.

Ale fakt, sposób przekazywania informacji przez epidemiologów nie zawsze sprzyja budowaniu zaufania do nich. Często stawiają budowanie odpowiedniego nastawienia w społeczeństwie ponad rzetelne informacje.
5 ludzi lubi ten post.

#11385 PostWysłany: 29 Paź 2020 11:15 

niebieski
flus napisał(a):
Kolezanko @sofizmat
Co to za porzadny 'lockdown' we Francji, skoro dzieci beda chodzic do szkoly.

Rany! Temat walkowany tutaj juz jak zdechly kon.
No wiec wyobraz sobie, ze TAK beda chodzic do szkoly, bo ktos sobie wymyslil, ze chcialby aby ich rodzice chodzili do pracy, bo czesto pracuja w miejscach, w ktorych w obecnej sytuacji moga byc POTRZEBNI.
Francja nie jest jedynym krajem, ktory doszedl do takiego wniosku. Podobnie mysli Holandia.
W Belgii zaklinaja sie, ze chocby skaly, klasy 1-3 beda chodzic. Byc moze starsze roczniki wyslna na zdalne, bo 12 latek jest w stanie ogarnac sie sam w domu.
A czy tak sie stanie, to sie okaze w piatek, bo dzisiaj stuknelo tutaj rekordowe 21k.

Ja nie wiem - fiksacje macie z tymi dziecmi, naprawde ...
Najbardziej mnie dziwi, ze w PL toleruje sie tych wszystkich seniorow, ktorzy lataja po calym kraju jak meteory i praktycznie rzecz biorac nie zmienili swojego trybu zycia (a na dodatek o zgrozo, niektorym normalnie wolno pracowac!), ale dzieci najchetniej pozamykanoby w szczelnych klatkach.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#11386 PostWysłany: 29 Paź 2020 11:20 

niebieski
@Tulio Tak, wiem że procesji ma nie być. Dlatego napisałem kiedyś.

Ciekawe, że to z Kościołem dogadano się, żeby zniechęcał do odwiedzin cmentarzy 1 listopada. Przecież to rząd powinien po prostu zamknąć cmentarze... ale, ale, pamiętamy jak to wyglądało wiosną. Jest jeden taki osobnik, teraz nawet w randze nadpremiera ;) który takie rozporządzenia ma głęboko w... Piosenka nawet o tym powstała :lol: Późniejsza gimnastyka niektórych przedstawicieli władzy, że zamknięte cmentarze nie były wcale zamknięte była nawet zabawna, choć konkurencja w robieniu z siebie idioty jest duża. I teraz wyobraźmy sobie ten obrazek, jak ten pan z ochroną, bez maseczki, wjeżdża swoją limuzyną na zamknięty cmentarz. To jest odpowiedź, dlaczego przed 1 XI nie ma jakiegoś lockdownu, zakazu wychodzenia z domu, itp. powtórki z wiosny.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#11387 PostWysłany: 29 Paź 2020 11:30 
Awatar użytkownika

srebrny
na cmentarzu byłem wczoraj rano, było sporo osób
cześć bez maseczek
wiec może już takich tłumów nie będzie , bo zostało parę dni by w spokoju na cmentarz pójść
j_a lubi ten post.

#11388 PostWysłany: 29 Paź 2020 11:47 
Awatar użytkownika

srebrny
Cytuj:
Jarosław Kaczyński na zamkniętym partyjnym spotkaniu zaproponował wymianę ministra zdrowia na generała Grzegorza Gieleraka, szefa WIM.

Pierwsza informowała o tym Justyna Dobrosz-Oracz, GW. Moje źródła też to potwierdzają.

Kaczyński zarzucił Niedzielskiemu "brak charyzmy".

Według Kaczyńskiego, generał miałby większy społeczny posłuch.

Pomysł został odebrany ze zdumieniem i ostatecznie upadł.
https://twitter.com/patrykmichalski/status/1321740085486931972

20 tysięcy przypadków.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#11389 PostWysłany: 29 Paź 2020 11:51 

niebieski
@sofizmat Ale trujesz, to już jest trudno-strawne, bo sytuację z Belgii rozciągasz na Polskę i zafiksowałaś się na dzieciach, które jacyś źli ludzie bez powodu chcą zamykać w domach :roll:
informacje, badania z różnych krajów Europy spływają po tobie jak po kaczce (bez podtekstów ;)) Wszyscy się zawzięli na te dzieci bez powodu :?
Taak... zamknij w Polsce seniorów... zamknij służbę zdrowia, szkolnictwo i na dokładkę parę firm :roll: Tylko może wcześniej popatrz, jak jest np. struktura wiekowa służby zdrowia w Polsce, nie w Belgii i zadaj sobie pytanie, dlaczego ci seniorzy pracują, "latają jak meteory" zamiast grzecznie siedzieć w domu na wypasionej emeryturze.
Jesteś tak oderwana od polskich realiów, że trudno to co piszesz brać poważnie.

Ps. Też uważam zamknięcie szkół za złe, dla rozwoju dzieci, dla uziemionych rodziców, itd. Ale halo, tu Ziemia... mamy epidemię! Pół miliona ludzi oficjalnie jest na kwarantannie , nie wiem czy nie drugie tyle w samoizolacji, bo oficjalny system załamał się. Z faktami trudno dyskutować, a są takie, że w szkole podstawowej w klasie mojego siostrzeńca przed zamknięciem szkół pojawiało się na lekcji 5 dzieci. W Polsce, nie w Belgii, to zamknięcie szkół zostało wymuszone przez rodziców (na kwarantannie, bojących się o dzieci, rodzinę, itd.) oraz brak nauczycieli (starszych z grup ryzyka, chorych, na kwarantannie czy zwyczajnie bojących się ryzykować za najniższą płacę), bo na dodatek trudno jednocześnie prowadzić lekcje w klasie i zdalnie.
 Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.

#11390 PostWysłany: 29 Paź 2020 12:06 

niebieski
Cytuj:
Ja nie wiem - fiksacje macie z tymi dziecmi, naprawde ...
Najbardziej mnie dziwi, ze w PL toleruje sie tych wszystkich seniorow, ktorzy lataja po calym kraju jak meteory i praktycznie rzecz biorac nie zmienili swojego trybu zycia (a na dodatek o zgrozo, niektorym normalnie wolno pracowac!), ale dzieci najchetniej pozamykanoby w szczelnych klatkach.

To chyba ty masz fiksację... jakby chodziło np. o kwiaciarki, polityków w Sejmie, czy, nie szukając daleko, górników, którzy tłoczyliby się w zamkniętych pomieszczeniach bez ochrony (maseczki itp.), problem byłby taki sam...fakt, że chodzi o dzieci i studentów nie ma tu znaczenia.
Ja też bym wołała, żeby chodziły do szkoły stacjonarnie...
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#11391 PostWysłany: 29 Paź 2020 12:11 

niebieski
@ j_a
Nie. Nie rozciagam sytuacji z Belgii na Polske. Akurat tekst o "latajacych jak meteory" jest efektem tego, co wiem od rodziny w Polsce.
I z tego co mowia rysuje sie obrazek, ze akurat seniorzy to jakos niespecjalnie dostosowali zachowania do sytuacji. A nawet wrecz przeciwnie: dla wielu jest to czas, gdzie uznali ze musza w tej trudnej sytuacji szczegolnie zadbac o rodzine. Dbanie to wyglada w ten sposob ze trzeba raz na dwa tygodnie objechac na herbatke wszystkie dzieci, wnuki, pociotki, siotry meza etc.
Nie, nie mowilam o seniorach, ktorzy pracuja bo dorabiaja sobie do skromnych emerytur.

I tak, uwazam, ze to ze na wiosne rzad zamknal nastolatkow w domu bylo niefair, ale zdaje sobie sprawe dlaczego na nich padlo.
I tak - wq. mnie, ze do mnie adresuje sie hasla #zostan w domu, a jednoczesnie toleruje sie herbatki po calym kraju w wykonaniu grupy wiekowej, ktora ma wieksze ryzyko niz ja zajac te respiratory, ktorych tak brakuje.
 Relacje PM off  

#11392 PostWysłany: 29 Paź 2020 13:03 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
Ostrzeżenia: 1
niebieski
W tym tempie sprawdzi się jedyna przepowiednia kolegi @flusa - dogonimy Szwecję w liczbie zgonów na początku listopada.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#11393 PostWysłany: 29 Paź 2020 13:16 

złoty
Apropos dyskusji o zamknięciu szkół - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

"Według negatywnego scenariusza, o którym usłyszeliśmy we wtorek, rząd cały czas bierze pod uwagę zamknięcie do końca szkół (a więc skierowanie na naukę zdalną dzieci z klas 1-3) oraz przedszkoli i żłobków już od soboty. To by oznaczało spore obciążenie dla budżetu w postaci wypłaty zasiłków opiekuńczych. Rząd stara się tego – jak i całkowitego lockdownu – uniknąć za wszelką cenę. "
3 ludzi lubi ten post.

#11394 PostWysłany: 29 Paź 2020 13:37 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
złoty
sofizmat napisał(a):
akurat seniorzy to jakos niespecjalnie dostosowali zachowania do sytuacji.

też się nad tym zastanawiam -
w radiu dyrektora grzyba odwołali pandemię , czy jak?
2 ludzi lubi ten post.

#11395 PostWysłany: 29 Paź 2020 13:44 

niebieski
-- 29 Paź 2020 13:42 --

snooka napisał(a):
W tym tempie sprawdzi się jedyna przepowiednia kolegi @flusa - dogonimy Szwecję w liczbie zgonów na początku listopada.

Kol. @snooka
Akurat nie czuje z tego powodu zadowolenia... Zwlaszcza, ze jak tak dalej pojdzie, to jeszcze w przyszlym roku mozemy przescignac ich rowniez w zgonach na 100 tys. mieszkancow... Dynamika przyrostu jest przerazajaca.

-- 29 Paź 2020 13:44 --

SPLDER napisał(a):
Apropos dyskusji o zamknięciu szkół - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

A moze tez chodzi o to, zeby lekarze, pielegniarki, ratownicy nie brali opieki nad swoimi mlodszymi dziecmi, co jeszcze bardziej uszczupliloby i tak watle 'zasoby ludzkie' w sluzbie zdrowia...
 Relacje PM off  

#11396 PostWysłany: 29 Paź 2020 14:17 

niebieski
-- 29 Paź 2020 14:15 --

@sofizmat
A co się dziwisz tym seniorom. Przecież naprawdę niedawno Morawiecki darł się " seniorzy, epidemii nie ma" a tv pokazywała tłumy na spotkaniach wyborczych i to bynajmniej nie przedszkolaków. Poza tym hasło zostań w domu dotyczy chyba wszystkich, seniorów także? To, że ktoś nie przestrzega... cóż, życie szybko zweryfikuje czy miał rację. Każdy ma raczej swój rozum i nie powinien oglądać się na innych ale sam dbać o siebie i zmniejszenie ryzyka.

Ps. A nie mówiłem? Stadion dobrze wygląda jako tło konferencji prasowych :roll:
https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-p ... ym-4735363
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#11397 PostWysłany: 29 Paź 2020 14:20 

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
@snooka @flus

Dopiero rzetelne dane demograficzne odpowiedzą na pytanie, czy to faktycznie zgony stricte z medycznego powodu COVID-19, a może zgony z powodu kosztu alternatywnego a może wreszcie zgony z powodu grupy chorób zakaźnych, do której w tym roku trafił COVID-19.

Przypomnijmy sobie idylliczne czasy lipca/sierpnia z "wirusem w odwrocie". Fakt, że właśnie teraz następuje "druga fala" jest nie tyle podejrzany, co po prostu sugestywny.

@j_a Chronić się, izolować, wyrzekać normalnego życia i podstawowej z niego przyjemności można tydzień, dwa, trzy, cztery. Pod warunkiem, że dysponuje się odpowiednią motywacją i ściśle określonym deadline. Zalecenia i narracja wokół epidemii to jest jakiś ponury absurd, jakiś niebywały eksperyment społeczny i naprawdę nie należy się dziwić, że ludzie mają tego dość. To skrajnie nieludzkie, niewiarygodne, wręcz gorsze dla cywilinych społeczeństw niż wojna- jeśli by faktycznie chcieć postępować w/g zaleceń i "siedzieć w domu".

Podczas wojny przynajmniej przed nalotem wyją syreny a nawet jeśli nie, to nikt nie każe profilaktycznie siedzieć w schronie ad infinitum.
 Relacje PM off
przem44 lubi ten post.

#11398 PostWysłany: 29 Paź 2020 14:29 
Awatar użytkownika

srebrny
Tabelka pokazująca różnice gospodarki centralnie planowanej w zależności od kombinowania z przepisami, o przepraszam, uchwalania poprawek do jeszcze nieuchwalonej ustawy poprawiającej ustawę:

Image
 Relacje PM off  

#11399 PostWysłany: 29 Paź 2020 14:30 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@john_doe

Gdy "Enola Gay" nadlatywał nad Hiroszimę, nic nie wyło.
Ale to oczywiście nie była apokalipsa, jak stwierdził nasz wspólny znajomy, znany z donkiszoterii.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#11400 PostWysłany: 29 Paź 2020 14:33 

HON fly4free
john_doe napisał(a):
To skrajnie nieludzkie, niewiarygodne, wręcz gorsze dla cywilinych społeczeństw niż wojna- jeśli by faktycznie chcieć postępować w/g zaleceń i "siedzieć w domu".

Podczas wojny przynajmniej przed nalotem wyją syreny a nawet jeśli nie, to nikt nie każe profilaktycznie siedzieć w schronie ad infinitum.

Staram się nie zabierać tu głosu bo uważam,że dużo wody upłynie zanim można będzie wysnuć w tym temacie w miarę obiektywne wnioski.Czytając jednak coś takiego cieszę się,że bliskie mi osoby,które wojnę przeżyły tego nie słyszą i nie czytają.
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.

[ 12547 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 567, 568, 569, 570, 571, 572, 573 ... 628  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 9 gości