Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 12676 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 545, 546, 547, 548, 549, 550, 551 ... 634  Następna
Autor Wiadomość
#10941 PostWysłany: 21 Paź 2020 15:44 

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
Tom Jed napisał(a):
@john_doe W 38mln kraju tez ktos rzadzi, lepiej, gorzej, ale rzadzi. Twoj paszport zapewne nie jest zdeponowany w zadnym urzedzie - jak podczas wspomnianego przez Ciebie stanu wojennego- i nikt na sile Cie nie trzyma. Gdyby mna targala taka frustracja, to na twoim miejscu znalazlbym prawdziwa oaze wolnosci i tam sie wyniosl. Skorzystaj z tej wolnosci, ktorej Ci jeszcze nie zabrali i uczyn sie naprawde wolnym i szczesliwym czlowiekiem

Klasyczny marksistowski, technokratyczny tekst. Jeśli się pojawia, to kończą się inne argumenty.
Moderacja wybaczy, ale to stricte zgodne z szerszą definicją. "Nie podoba się jak Ci urządzamy świat- wyjedź!". Och, jakie typowe. No, niestety, przykro mi. Jest to również mój kraj, moje państwo i mam dokładnie takie samo prawo dyskutować o tym, jakie zasady powinny w nim obowiązywać jak Ty.
Państwo i ojczyzna to nie firma, którą można "zmienić", "jeśli się nie podoba".

BTW- rozumiem, że Ty jesteś w 200% zadowolony z ostatnich 30 lat rządów takich lub owakich, nie masz żadnych zastrzeżeń do nikogo? I nigdy nie miałeś?
Bo jeśli przypadkiem miałeś, to przecież zamiast krytykować, mogłeś wyjechać!

A poważniej- póki co, ponieważ luźno dyskutujemy na forum podróżniczym, zamierzam bronić tutaj zdrowego rozsądku, podstawowych zasad naszej cywilizacji, na której zbudowano Polskę. Nie na wmuszonym, odgórnym, przymusowym kolektywizmie, a na zachodnich, łacińskich zasadach wolności, samorządności, dobrowolności. Zamierzam też bronić dotychczasowego stylu życia, z którym się utożsamiam. Nie zgadzam się na odbieranie prawa do swobodnego przemieszczania się i interakcji z ludźmi.

Różnica polega na tym, że choćbyście tutaj wykonywali poczwórne salta intelektualne, to mnie zależy wyłącznie na zachowaniu podstawowych praw do wolności, dobrowolności podróży i kontaktów osób, które same, z własnej woli, decydują się na ich zachowanie. Ja nie chcę i nie zamierzam ustawiać Waszego życia od linijki i traktować jak bydło, które może sobie zrobić ziazi. Oczekuję tego samego.
 Relacje PM off
nick lubi ten post.

#10942 PostWysłany: 21 Paź 2020 15:49 

platynowy
Cytuj:
mi zależy wyłącznie na zachowaniu podstawowych praw do wolności, dobrowolności podróży

Jak dokładnie brzmi to podstawowe prawo do dobrowolności podróży? Czyżby ci chodziło o wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?
2 ludzi lubi ten post.

#10943 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:05 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
Ostrzeżenia: 1
niebieski
@boots

To przecież oczywiste, że np. taka ekstradycja jest złamaniem prawa do dobrowolności podróży.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#10944 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:09 

Zbanowany
boots napisał(a):
Cytuj:
mi zależy wyłącznie na zachowaniu podstawowych praw do wolności, dobrowolności podróży

Jak dokładnie brzmi to podstawowe prawo do dobrowolności podróży? Czyżby ci chodziło o wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej?

Tak, owszem, Watsonie dokładny. O to chodziło. O to, żebym bezproblemowo mógł pojechać 180km samochodem w jedną stronę i nikt mi nie wmawiał, że mogę sie wtedy "złapać wilka" w dziesięciu miejscach, bo czasem trzeba wysiąść z samochodu.
W kwietniu to było penalizowane nawet w Polsce. W tej chwili jest penalizowane w Irlandii. To niebywałe, że o takie rzeczy trzeba się upominać.
Miło, że nadal mnie czytasz! :) A gdyby jeszcze Traktat z Schengen działał tak, jak powinien... Ale w tym temacie @sofizmat zmarnowała 3 strony forum.
 Relacje PM off  

#10945 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:13 

platynowy
Ta wolność może podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.

#10946 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:25 

srebrny
Kolejny przyklad - Do rejestracji konta f4f nikt z nas nie zostal przez zaden rezim zmuszony. Zakladam, ze Ty tez nie i ze tez musiales zaakceptowac panujace tu zasady. Mimo to sadzac po liczbie Twoich ostrzezen nie przestrzegasz ich.
Owszem, zdarzalo sie, ze i mnie "przesladowali" urzadzajac przymusowe kwarantanny (zapewne w przyszlosci obniza im za to emerytury), 😁 ale pretensji do nich za to nie mam. Pracuja w aparacie opresyjnym, egzekwujac tylko to, na co sie wszyscy tu obecni zgodzilismy.
Roznica miedzy nami jest taka, ze ja Adminow nie pouczam i pokornie przyjmuje na klate sankcje, ktorymi probuja zlamac moja niesubordynacje. Ty za to kilka stron wczesniej piszesz:
john_doe napisał(a):
...Czekam cierpliwie na reakcję moderacji na jawne nawoływanie do odbierania podstawowych praw człowieka.

probujac chyba narzucac tu swoje nowe standardy i prawde mowiac watpie, ze jest miejsce na swiecie, ktore spelnialoby Twoje wolnosciowe oczekiwania, chyba ze jakas bezludna wyspa.
A dla wszystkich Moderatorow

Ostatnio edytowany przez Tom Jed 21 Paź 2020 21:08, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#10947 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:25 

niebieski
@ boots

W ktorej konkretnie ustawie?
W Konstytucji, pod warunkiem jednakze ze jest wczesniej wprowadzony stan wyjatkowy czy jak mu tam. Wtedy mozesz ograniczac podstawowe prawa i wolnosci i ewentualnie narzucac obowiazki.

A normalnie to art 52, 68, 70 ... etc.

Przypominam ze w '81 specjalnie po to, zeby nam poograniczac to i owo, wprowadzono stan wojenny. he, he - nie chodzilam wtedy do szkoly! Caaaale OSIEM dni z tego co pamietam (miedzy 13 a Wigilia) ! I wszyscy uwazali, ze to w ogole skandal!

Ostatnio edytowany przez sofizmat, 21 Paź 2020 16:33, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
john_doe lubi ten post.

#10948 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:29 

Zbanowany
@boots Może, ale nie musi. Fajnie, gdyby nie musiała być ograniczana z absurdalnego, bzdurnego powodu, ze skrajną hipokryzją, absurdem i brakiem konsekwencji. Współczuję Irlandczykom czy tam Czechom czy komu.
Jako podróżnik, nie chcę żyć w świecie, w którym inni- do niedawna prężni, nieustraszeni podróżnicy- boją się 180-kilometrowej podróży samochodem po Europie Zachodniej. Ktoś się boi- nie jedzie. Proste.

@Tom Jed Miło, że czytasz! :) Jak zwykle- chodzi o podwójne standardy. Jestem jak najdalszy od cenzury, chociaż oczywiście uraża mnie nawoływanie do prześladowąń religijnych ze strony Państwa.
 Relacje PM off  

#10949 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:33 

platynowy
@sofizmat
W dowolnej ustawie.
Cytuj:
.Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

@john_doe
Trzeba było wybrać inną władzę.

Ostatnio edytowany przez boots, 21 Paź 2020 16:36, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
warsawreceiver lubi ten post.

#10950 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:35 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
Tom Jed napisał(a):
@john_doe W 38mln kraju tez ktos rzadzi, lepiej, gorzej, ale rzadzi. Twoj paszport zapewne nie jest zdeponowany w zadnym urzedzie -jak podczas wspomnianego przez Ciebie stanu wojennego-
i nikt na sile Cie nie trzyma. Gdyby mna targala taka frustracja, to na twoim miejscu znalazlbym prawdziwa oaze wolnosci i tam sie wyniosl. Skorzystaj z tej wolnosci, ktorej Ci jeszcze nie zabrali i uczyn sie naprawde wolnym i szczesliwym czlowiekiem

BTW: jakoś tak jest, że argument stanu wojennego zazwyczaj używają ci, którzy wtedy jeszcze nawet w planach nie byli...

Usłyszałem właśnie coś, co znów każe mi zwątpić. Mianowicie rząd stwierdził, iż doprecyzuje zapis o godzinach dla seniorów, bo były przypadki, że sklepiki szkolne nie chciały w tych godzinach uczniom sprzedawać. :shock:

Ja rozumiem, że dziś każdy się chroni przed przepisami dwa razy, ale... Naprawdę mózgiem nie można czasami ruszyć?
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10951 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:43 

niebieski
233

3. Ustawa określająca zakres ograniczeń wolności i praw człowieka i obywatela w stanie klęski żywiołowej może ograniczać wolności i prawa określone w art. 22 (wolność działalności gospodarczej), art. 41 ust. 1, 3 i 5 (wolność osobista), art. 50 (nienaruszalność mieszkania), art. 52 ust. 1 (wolność poruszania się i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej), art. 59 ust. 3 (prawo do strajku), art. 64 (prawo własności), art. 65 ust. 1 (wolność pracy), art. 66 ust. 1 (prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy) oraz art. 66 ust. 2 (prawo do wypoczynku).

:)
 Relacje PM off  

#10952 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:43 

srebrny
A ja slyszalem, ze przepis ten jest tez bardzo uciazliwy dla pan sprzedajacych jagody przy trasach.

#10953 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:46 

niebieski
warsawreceiver napisał(a):
BTW: jakoś tak jest, że argument stanu wojennego zazwyczaj używają ci, którzy wtedy jeszcze nawet w planach nie byli...

Wtedy nie trzeba bylo byc w planach. Wtedy czesto wylaczali prad i duzo rzeczy dzialo sie nieplanowo.
 Relacje PM off  

#10954 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:49 
Awatar użytkownika

srebrny
Być może w Twoim otoczeniu. Ja czegoś takiego nie pamiętam. A pamiętam np. to, że po wprowadzeniu stanu wojennego szkoły nie działały do stycznia, a uczelnie do lutego.
 Relacje PM off  

#10955 PostWysłany: 21 Paź 2020 16:54 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
john_doe napisał(a):
Ale w tym temacie @sofizmat zmarnowała 3 strony forum.

Ha, pierwszy raz się z Tobą zgadzam, choć pewnie nie to samo, co ja, miałeś na myśli :lol:
Żeby nie było niedomówień - Twoje niepodparte niczym twierdzenia zmarnowały tych stron znacznie więcej. W kółko powtarzasz to samo, nie mając żadnych konkretnych danych, a jedynie garść domysłów i sporo demagogii. Brawo :!:
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.

#10956 PostWysłany: 21 Paź 2020 17:01 

niebieski
warsawreceiver napisał(a):
Usłyszałem właśnie coś, co znów każe mi zwątpić. Mianowicie rząd stwierdził, iż doprecyzuje zapis o godzinach dla seniorów, bo były przypadki, że sklepiki szkolne nie chciały w tych godzinach uczniom sprzedawać. :shock:

Kol. @warsawreceiver
A co to w szkolach nie pracuja nauczyciele 60+? Sklepiki mogly w tych godzinach tylko im sprzedawac.
Ale zgadzam sie, ze cale te godziny to chory pomysl. Jeszcze mialby sens, gdyby w innych godzinach zabroniono seniorom zakupow i mieli tylko te 2 godziny dziennie (bez weekendow) na zrobienie zakupow i nie narazanie sie na kontakt z mlodszymi nosicielami wirusow. Ale skoro i tak wiekszosc seniorow robi zakupy kiedy im pasuje, to jaki sens maja godziny tylko dla nich...? Chyba tylko jeszcze bardziej rzad chce zarznac gospodarke, bo ani seniorzy chetnie chodza na zakupy w tych godzinach, ani inni, ktorzy by chcieli, nie moga wtedy zrobic zakupow czy np. pojsc do galerii handlowej.
 Relacje PM off  

#10957 PostWysłany: 21 Paź 2020 17:05 
Awatar użytkownika

srebrny
W tych szkołach, z których mogę mieć dane (kilkanaście z Warszawy i kilka z okolic Sandomierza) wszyscy nauczyciele 60+ przestali pracować w szkole jeszcze wiosną. Część pracuje nadal, ale zdalnie (w tym kilku już nie w zawodzie, ale nadal w szkole - biblioteka, sekretariat).
 Relacje PM off  

#10958 PostWysłany: 21 Paź 2020 17:42 

Zbanowany
le_szek napisał(a):
Żeby nie było niedomówień - Twoje niepodparte niczym twierdzenia zmarnowały tych stron znacznie więcej. W kółko powtarzasz to samo, nie mając żadnych konkretnych danych, a jedynie garść domysłów i sporo demagogii. Brawo :!:

Ale danych a propos czego? Te dane, które są dostępne, zostały podane. Który raz mam powtórzyć zdanie o +70k hospitalizacji rok wcześniej bez słowa w mediach? Podparte danymi bezpośrednio z NFZ.

Oraz o tym, że kwarantanna eliminuje cenne zasoby medyczne? Chodzi mi tylko o to, że przyczyną przeładowania są procedury a nie to, że naród żył sobie do niedawna względnie normalnie.
Mam wrażenie, że zrozumienie przyczyn jednak robi różnicę. 38mln ludzi ma się wyrzekać podstawowych praw, bo brakuje 1000 stanowisk OIOM. Doprawdy- świetny, moralny deal.

Powtarzam zatem to samo, bo cóż nowego mam wymyślić. Skracana jest smycz, codziennie o 5cm, ale niektórzy radośnie skaczą w podziękowaniu, bo to dla ich dobra. Mam się cieszyć? Niedoczekanie.
Dopóki na forum podróżniczym przejechanie 180km samochodem po europejskich drogach będzie uznawane za coś nieodpowiedzialnego i niebezpiecznego, ciężko będzie przejść obojętnie.

Jak tam widoki na przyszłość? Wróci normalność? Ktoś? Coś?
 Relacje PM off
Nikt lubi ten post.

#10959 PostWysłany: 21 Paź 2020 18:15 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
srebrny
john_doe napisał(a):
Który raz mam powtórzyć zdanie o +70k hospitalizacji rok wcześniej bez słowa w mediach?

Który raz mam powtórzyć, że ilość hospitalizacji nie jest żadnym istotnym wskaźnikiem, jeśli chodzi o obłożenie szpitali, istotne są "osobodni"? Mówiłem, pokaż te dane, będzie można pogadać - i znów, podobnie jak wtedy, kiedy przedstawiłeś nieaktualne, historyczne dane o ilości łóżek - albo nie znalazłeś, albo dane nie potwierdzają Twoich bzdurnych twierdzeń.
Który raz mam powtórzyć, że zajętość "zwykłych" łóżek jest mało istotne, kiedy mówimy o COVID, że istotne są łóżka na OIT, respiratory i anestezjolodzy, których zwyczajnie brakuje?
john_doe napisał(a):
Chodzi mi tylko o to, że przyczyną przeładowania są procedury

Bzdura - albo świadome kłamstwo. Jakież to procedury spowodowały przeładowanie na oddziałach intensywnej terapii i brak anestezjologów? Na pewno nie kwarantanna. Stawiałbym raczej na dużą ilość przypadków wymagających tego rodzaju opieki w porównaniu z dostępnością miejsc. Ale wiem, że mogę sobie pisać, a Ty i po tak po raz setny powtórzysz bzdurę o "+70k hospitalizacji rok wcześniej". Po raz kolejny pokażesz, że nie rozumiesz, w jaki sposób można ograniczyć szybkość rozprzestrzeniania się wirusa. Po raz kolejny będziesz rzewnie zawodził o "podstawowych wolnościach".
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
j_a uważa post za pomocny.

#10960 PostWysłany: 21 Paź 2020 18:56 
Awatar użytkownika

srebrny
To, co on robi w tym temacie, w zasadzie wyczerpuje definicję trollingu...

Cytuj:
Jak powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową dr hab. n. med. Krzysztof Książek z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, masowe testowanie obywateli na obecność wirusa to jedyny sposób na utrzymanie kontroli nad epidemią.

Dr hab. n. med. Krzysztof Książek zwraca uwagę, że w polskim modelu zarządzania epidemią brakuje systemowego wykonywania testów przesiewowych np. w placówkach szkolnych czy zakładach pracy.

Ekspert podkreśla, że do skutecznego zarządzania epidemią konieczne jest wykonywanie testów na obecność wirusa na masową skalę. Jednocześnie badania powinny się charakteryzować jak największą wiarygodnością i przechodzić wszystkie konieczne kontrole, takie jak kontrola pobrania wymazu, izolacji RNA oraz kontrole PCR. Dzięki temu ograniczona zostałaby liczba testów o wątpliwych lub fałszywych wynikach.
https://everethnews.pl/newsy/masowe-testy-na-covid-19-konieczne-do-opanowania-epidemii-jest-wypowiedz-eksperta/

A że w Polsce masowe testy nie są możliwe z powodów, które Szumowski doskonale zna, przygotujmy się na pełzający lockdown aż do momentu wprowadzenia szczepionki.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

[ 12676 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 545, 546, 547, 548, 549, 550, 551 ... 634  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 9 gości