Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 11024 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507 ... 552  Następna
Autor Wiadomość
#10061 PostWysłany: 24 Wrz 2020 09:50 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
Ostrzeżenia: 1
niebieski
@jar188

Właśnie, twierdzenie z pełną stanowczością, że stanie się to za kilka miesięcy jest równie przydatne, jak wróżenie z fusów.

Covid takim besserwisserom zawsze może powiedzieć: "Hold my beer".
 Relacje PM off  

#10062 PostWysłany: 24 Wrz 2020 10:03 

srebrny
jar188 napisał(a):
Tak a propos przewidywań i wróżenia niby ma być lepiej a nie wszędzie jednak jest :
Liczba zakażonych SARS-CoV-2 w Czechach wzrosła w środę o 2309. Od początku września liczba hospitalizowanych z powodu koronawirusa wzrosła trzykrotnie. Trzykrotnie więcej jest także ciężkich przypadków.

@jar188
Akurat sytuację w Czechach obserwuję dość blisko.
Nie wiem skąd ten cytat i stwierdzenie, że tam nie jest lepiej. Co z tego, że liczba hospitalizacji wzrosła trzykrotnie, jak liczba osób zakażonych wzrosła od początku września dziesięciokrotnie? Obecnie w szpitalach jest 628 zajętych łózek, w kwietniowym szczycie było to 400. Przy czym w kwietniu aktywnych zakażeń było 4600, a teraz jest to ponad 26000. Ja bym raczej powiedział, że to znacząca poprawa sytuacji w stosunku do wiosny.
A oficjalna śmiertelność obliczana na wczoraj wynosi już tylko 1%.

Zanim się coś napisze, warto jednak szerzej spojrzeć na kontekst. ;)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
flus uważa post za pomocny.

#10063 PostWysłany: 24 Wrz 2020 10:09 

Loty: 94
Kilometry: 177 077
srebrny
Info jest z :
https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... Id,4751062
W artykule porównują dane z początkiem września nie z kwietniem. W wielu krajach obecnie widać większą ilość wykrytych przypadków.

Minister zdrowia Czech Roman Prymula przedstawił w środę nowe ograniczenia w związku z epidemią COVID-19.
https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-cz ... en-4700652
Jeżeli jest lepiej to dlaczego wprowadzają ograniczenia ?

BTW, o śmiertelności nie było tu mowy więc nie wiem czemu do tego wracasz, tym bardziej jak już w całej galaktyce ustalono pół roku temu,że to nie jest aż tak dużym problem (porównując statystyki z innymi chorobami).

Ostatnio edytowany przez jar188, 24 Wrz 2020 10:15, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#10064 PostWysłany: 24 Wrz 2020 10:14 

niebieski
Ewidentnie w Europie jest druga fala zakażeń, z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można stwierdzić, że wkrótce dotrze także do Polski. Natomiast wobec mimo wszystko osłabienia wirusa, tego że roznosi się obecnie wśród młodszych osób, oraz faktu wykonywania niezbyt dużej ilości testów w naszym kraju, prawdopodobnie nie zobaczymy jakichś spektakularnie dużych cyferek typu 10k zakażonych dziennie.
Moim zdaniem wirus dalej się roznosi, ale o jego osłabieniu świadczy, że ilość osób hospitalizowanych utrzymuje się na podobnym poziomie od dłuższego czasu. Chyba że powrót do szkół i koniec wakacji da jeszcze efekt za kilka- kilkanaście dni. W naszych warunkach, przy ograniczonym dostępie do testów i stosunkowo niewielkiej ich ilości oraz nie łatwym dostępie do lekarza w przychodni, ilość osób hospitalizowanych to najbardziej miarodajny czynnik oceny przebiegu epidemii. Rzecz jasna około 2 tygodnie przesunięty w czasie.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10065 PostWysłany: 24 Wrz 2020 10:14 

srebrny
@jar188 Ja też porównałem ilość zakażonych osób z początkiem września. Jesli ilość dziennych zakażeń wzrosła 10-krotnie, ilość aktywnych przypadków 5-krotnie od początku września, a ilość zajętych łózek tylko 3-krotnie, to czy to nie jest znacząca poprawa? Nie mówiąc już o tym, że od początku września śmiertelność spadła z 1,5% do 1% obecnie.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10066 PostWysłany: 24 Wrz 2020 10:19 

srebrny
Więcej ludzi w szpitalach = poprawa ? Dziwna logika.
Mi już nawet nie chodzi o licytowanie się jak jest (lepiej, gorzej, średnio) tylko o fakt,że obecnie przepowiadanie jakoby to za kilka miesięcy (kilka to też dwa )będzie lepiej jest mało poważne.
Będzie jak będzie i tyle.
 Relacje PM off  

#10067 PostWysłany: 24 Wrz 2020 10:21 

złoty
mniej ludzi umiera = to nie poprawa? Dziwna logika
 Relacje PM off  

#10068 PostWysłany: 24 Wrz 2020 10:25 

niebieski
@sranda
Skoro ilość zakażonych wzrosła 10x a ilość hospitalizowanych "tylko" 3x to patrząc na to z boku trudno uznać to za dobrą sytuację. Raczej kolejne świadectwo na poparcie tezy, że wirus osłabł ale jest bardziej zaraźliwy. Oraz przenosi się teraz głównie wśród młodszych, czyli ma więcej okazji ;) ale przebieg choroby jest łagodniejszy. Można by pospekulować, że dzieci pozarażały siebie nawzajem oraz rodziców, ale nie dziadków.
 Relacje PM off  

#10069 PostWysłany: 24 Wrz 2020 10:26 

niebieski
jar188 napisał(a):
tylko o fakt,że obecnie przepowiadanie jakoby to za kilka miesięcy (kilka to też dwa )będzie lepiej jest mało poważne.
Będzie jak będzie i tyle.

No dobra, panowie wrozbici, ile jeszcze tego siedzenia w domu na kanapie, bo przyznaje, ze juz zaczyna mnie to lekko ...
Tylko please nie piszcie mi tutaj, ze przeciez moge isc i cos robic.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#10070 PostWysłany: 24 Wrz 2020 10:37 

srebrny
A czego nie możesz ?
Nie wiem jak u ciebie ale żyję całkiem normalnie, we wtorek wróciłem ze Stambułu, kilka dni wcześniej byłem na meczu i pifku pomeczowym, do pracy jeżdżę normalnie gdzie mam też normalnie spotkania firmowe, do restauracji do lasu i na spacer chodzę gdy mam wolny czas, tak samo spotkania ze znajomymi. Jedyne co to z koncertów rezygnuję w tej chwili.
W zasadzie to teraz właśnie chce mi się posiedzieć w domu na kanapie :D
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#10071 PostWysłany: 24 Wrz 2020 10:42 

niebieski
Jeszcze przez jesień i zimę wynudzisz się w domu :?
Gdybym dziś miał zgadywać, z wiosennym rozkładem lotów zacznie być lepiej i bardziej przewidywalnie w Europie, dalej to ruszymy się dopiero raczej za rok. Myślę o w miarę "normalnych" warunkach, gdzie loty nie znikają kilka dni przed wyjazdem, można coś sensownie zaplanować.
 Relacje PM off  

#10072 PostWysłany: 24 Wrz 2020 10:44 

niebieski
@sofizmat

Czy faktycznie belgijska żandarmeria trzyma was cały czas na muszce i pilnuje byście nie wychodzili z domów?
Bo widzisz, u nas życie toczy się normalnie: chodzimy do restauracji, pubów, w weekendy jeździmy na grzyby (ten rok trochę mniej urodzajny, ale na prawdziwki łatwiej trafić).
 Relacje PM off  

#10073 PostWysłany: 24 Wrz 2020 10:52 

niebieski
@snooka

Nie. Nikt nas nie pilnuje.
Tylko jakos tak srednio jest gdzie wychodzic:
- wyglada na to, ze praca pozostanie zdalna do konca roku
- inne wyjscia sa w maseczkach praktycznie wszedzie (policji sie juz znudzilo tego pilnowac)
- sprawilam sobie przyjemnostke i zarezerwowalam Ryana do Grecji za 5 EUR od lebka, ale wyjazd chyba nie dojdzie do skutku, bo obdzwonilam juz 9 labow i zaden nie jest w stanie dostarczyc testu w 72h, bo pierwszenstwo maja osoby z objawami.

Z rzeczy pozytywnych:
- szkoly dzialaja i wszelkie zajecia pozalekcyjne tez, wiec przynajmniej nie dostaje rozdwojenia jazni w domu :)
 Relacje PM off
john_doe lubi ten post.

#10074 PostWysłany: 24 Wrz 2020 12:14 

niebieski
j_a napisał(a):
Raczej kolejne świadectwo na poparcie tezy, że wirus osłabł ale jest bardziej zaraźliwy.

Kol. @j_a
Wlasciwie to jednoznacznie nie mozna powiedziec, ze jest tez bardziej zarazliwy. Owszem, zakazen w wielu krajach jest juz wiecej, a czasem znacznie wiecej, niz wiosna, ale trzeba pamietac, ze jednak wtedy byl 'lockdown' i mozliwosci jego rozprzestrzeniania jednak mniejsze niz teraz, gdy wiekszosc powrocila do 'swodobnych' kontaktow. I to moze byc powod zwiekszonej ilosci zakazen, niekoniecznie sam wirus stal sie bardziej zakazny.
 Relacje PM off  

#10075 PostWysłany: 24 Wrz 2020 13:41 

Loty: 22
Kilometry: 53 032
jar188 napisał(a):
A czego nie możesz ?
Nie wiem jak u ciebie ale żyję całkiem normalnie, we wtorek wróciłem ze Stambułu, kilka dni wcześniej byłem na meczu i pifku pomeczowym, do pracy jeżdżę normalnie gdzie mam też normalnie spotkania firmowe, do restauracji do lasu i na spacer chodzę gdy mam wolny czas, tak samo spotkania ze znajomymi. Jedyne co to z koncertów rezygnuję w tej chwili.
W zasadzie to teraz właśnie chce mi się posiedzieć w domu na kanapie :D

O, popatrz. Ja o kredycie mogę w tym momencie pomarzyć i muszę wynajmować mieszkanie, od 6 miesięcy praktycznie nie mam pracy i perspektywy jej wykonywania słabe, o zdrowie mogę zadbać tylko dlatego, że opłacam prywatną opiekę medyczną i mimo, że jestem zdrowy muszę nosić szmatę na twarzy co przy moich problemach laryngologicznych jest niezwykle uciążliwe.
Ale w sumie najważniejsze, że mogę iść się napić piwa do baru.

Żeby nie było, nie o to w tym poście chodzi, żeby się wyżalić, tylko spójrzmy jakoś szerzej na sytuację. Obecne podejście do tej epidemii może mieć wpływ na setki milionów ludzi na całym świecie w ciągu najbliższych lat.

P. S. Ta dyskusja od dawna zmierza donikąd. Ciężko też nie odnieść wrażenia, że gdyby nie Lombardia to temat miałby stron 50, a nie 500.
flus lubi ten post.

#10076 PostWysłany: 24 Wrz 2020 13:54 

niebieski
Kol. @LaMancha ja nawet podejrzewam, ze gdyby nie Lombardia, to nie byloby tylu 'lockdownow' w Europie...
 Relacje PM off  

#10077 PostWysłany: 24 Wrz 2020 14:39 

niebieski
@LaMancha

To nie jest "szmata", "kaganiec", "namordnik". Po polsku mówimy i piszemy: "maseczka".
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#10078 PostWysłany: 24 Wrz 2020 15:30 

Loty: 22
Kilometry: 53 032
W Polsce istnieje obowiązek zakrywania twarzy. Może być szalik. Maseczka to już część odzieży? Niech kolega łaskawie przestanie próbować robić wodę z mózgu.

#10079 PostWysłany: 24 Wrz 2020 15:41 

niebieski
@flus
Owszem, z przebiegu epidemii nie można jednoznacznie wnioskować o większej zaraźliwości wirusa czy jak to nazwać. Natomiast fakt ten był podnoszony w artykułach prasowych, nie jest to naukowo dowiedzione (o ile wiem) bo mutacje są nieduże, ale widziałem taką tezę.
 Relacje PM off
flus lubi ten post.

#10080 PostWysłany: 24 Wrz 2020 15:58 

niebieski
@LaMancha

Ale chyba szmatą, którą myjesz podłogę ust i nosa sobie nie zakrywasz?
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

[ 11024 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507 ... 552  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], CommonCrawl [Bot], jar188, monroe oraz 11 gości