Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Cytuj:
post nie na temat będzie usuwany z odjęciem punktów statusowych
(przede wszystkim w przypadku skrajnego ot, obraźliwej zaczepki i odjazdu w politykę)
Autor/ka może przy tym dostać ostrzeżenie/zbanowanie

W związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych z/do Polski powstał wątek powrot-do-polski,135,150044
- na ten temat proszę pisać tam

Cytuj:
Każdy może wierzyć w to, na co ma ochotę. Natomiast na forum przyjęliśmy zasadę, że takie posty jak negowanie istnienia pandemii koronawirusa, negowanie sensowności szczepień oraz propagujące tezy głoszone przez "dr" Ziębę będą lądowały w koszu. Dla mnie nie jest to forma cenzury, a raczej racjonalizacji dyskusji ;)

[ 11219 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 499, 500, 501, 502, 503, 504, 505 ... 561  Następna
Autor Wiadomość
#10021 PostWysłany: 22 Wrz 2020 11:19 

niebieski
Kolezanko @sofizmat
Chocby z takiego, zeby nie reagowac panicznie na ulicy, w srodkach komunikacji miejskiej, pociagach czy samolotach, jesli siedzacy w poblizu sasiad bedzie zasmarkany...
Czy nie skarzyc w szkole, ze jakies dziecko w klasie ma katar, wiec powinno wrocic do domu, bo inaczej zaraz zarazi wszystkich koronawirusem...
 Relacje PM off
Pimpuś lubi ten post.

#10022 PostWysłany: 22 Wrz 2020 11:27 

niebieski
kolego @flus
Nigdy nie miewalam napadow paniki albo donosicielstwa z powodu cudzego kataru, kaszlu, zatrucia czy innych takich. I covid czy inny sars raczej tego nie zmieni.
Wszystkie te przypadlosci to rzecz ludzka i nie jest mi obca.

A tak zupelnie OT:
jak na forumowiczow podroznikow, ktorzy za czasow przed-covidowych pewnie potrafili podrozowac upchnieci jak sardynki w smierdzacych busach na Sri Lance czy w Birmie, musieli w tym busach znosic wymiotujace azjatyckie maluchy, lokalne matrony przewozace kury na kolanach albo banke kumysu na siedzeniu w stepie azjatyckim to jestescie wszyscy wyjatkowo wrazliwie-aseptyczni i oh ah :)
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.

#10023 PostWysłany: 22 Wrz 2020 13:19 

niebieski
Z innej beczki:

Russia may supply coronavirus vaccine to Kyrgyzstan in case the country is interested in this,
Russia is developing the second coronavirus vaccine now, he said.
"The second vaccine is developed by Novosibirisk center," he said.

https://akipress.com/news:648456:Russia ... _Overchuk/

hmmmm ... szybcy sa.
 Relacje PM off  

#10024 PostWysłany: 22 Wrz 2020 15:45 

Ostrzeżenia: 2
sofizmat napisał(a):
jak na forumowiczow podroznikow, ktorzy za czasow przed-covidowych pewnie potrafili podrozowac upchnieci jak sardynki w smierdzacych busach na Sri Lance czy w Birmie, musieli w tym busach znosic wymiotujace azjatyckie maluchy, lokalne matrony przewozace kury na kolanach albo banke kumysu na siedzeniu w stepie azjatyckim to jestescie wszyscy wyjatkowo wrazliwie-aseptyczni i oh ah :)

Znowu +1.

Mało tego. "Pół-formalną" podgrupą zaburzeń OCD jest właśnie Mysophobia, popularnie zwana również germofobią.
Motyw obecny w popkulturze, np. u "Detektywa Monka". Strach przed "zarazkami" czającymi się wszędzie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mysophobia
Objawy:
People who suffer from mysophobia usually display signs including:[6]
excessive hand washing
an avoidance of locations that might contain a high presence of germs
a fear of physical contact, especially with strangers
excessive effort dedicated to cleaning and sanitizing one's environment
a refusal to share personal items
a fear of becoming ill

W starej normalności to się po prostu leczyło, bo OCD na dłuższą metę jest bardzo przykrą dolegliwością, w zasadzie nie do zniesienia.

Ja to tylko tutaj zostawie, bo po pół roku tego społeczno-politycznego gigaabsurdu, naprawdę ciężko jest szukać punktu zaczepienia w dyskusji z kimś, kto nadal uważa, że wytworzona atmosfera jest uzasadniona. Można co najwyżej próbować dotrzeć do niezaangażowanej "publiczności"
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10025 PostWysłany: 22 Wrz 2020 20:16 

Loty: 94
Kilometry: 177 077
srebrny
Z cyklu jak w czasach covid podróżują najbardziej wystraszeni (chyba Azjaci) ;)
Zdjęcia nie najlepszej jakości ale dzisiejsze z IST :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10026 PostWysłany: 22 Wrz 2020 22:54 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
Ostrzeżenia: 1
niebieski
@jar188

Pracownicy Intela w trakcie podróży służbowej, co w tym śmiesznego?
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#10027 PostWysłany: 23 Wrz 2020 09:28 

srebrny
Wyjaśnij coś więcej, nie znam sytuacji z pracownikami intela. Nie wiem w czym im ma to pomóc?
 Relacje PM off  

#10028 PostWysłany: 23 Wrz 2020 09:38 

Zapewne chodzi o to,ze tam gdzie tworzone sa podzespoły elektroniczne pracownicy poubierani są w podobne kombinezony w celu oraniczenia do minimum możliwości zanieczyszczenia ich np mikrowłóknami pochodzącymi z ubrań czy innymi zanieczyszceniami. Miałoby to zły wpły na jakość procesorów.
 Relacje PM off  

#10029 PostWysłany: 23 Wrz 2020 10:53 

srebrny
To nie zdjęcia z fabryki intela tylko z lotniska IST, było tam po całym lotnisku rozrzuconych kilkanaście-kilkadziesiąt tak ubranych osób, które gdzieś leciały (czy w różne miejsca? czy byli razem? tego nie wiem).
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#10030 PostWysłany: 23 Wrz 2020 11:29 
Awatar użytkownika

Loty: 351
Kilometry: 332 084
srebrny
Czyli to pracownicy Intela w podróży służbowej :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10031 PostWysłany: 23 Wrz 2020 11:42 

cześć, chciałem podpytać o taką rzecz: czy jak kupie dzisiaj bilety na Seszele na przyszły rok (marzec), a zakaz wjazdu dla Polaków zostanie podtrzymany to czy mogę liczyć na zwort, voucher, przeniesienie biletó od linii lotniczych (Turkish airlines)? Na infolinie niestety nie da się dodzwonić

żeby nie zaśmiecać
@Zeus wiem że to wróżenie trochę, ale może komuś się udało coś ustalić, porozmawiać. Sam nic nie znalazłem, nie dodzwoniłem się dlatego pytam tutaj (:

Ostatnio edytowany przez Laurent, 23 Wrz 2020 11:53, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#10032 PostWysłany: 23 Wrz 2020 11:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 409
Kilometry: 510 584
I tak i nie i nie wiemy.

Tu ledwo wiemy co się stanie za tydzień, a ty o marca?
 Relacje PM off  

#10033 PostWysłany: 23 Wrz 2020 13:13 
Awatar użytkownika

Ale z kim porozmawiać? Wystarczy śledzić wiadomości przez tydzień żeby dostać 193572 nawzajem wykluczających się komunikatów. Jeżeli ktoś tu ma takie dojścia, że może mi z pewnością powiedzieć na kiedy mogę w końcu kupić jakiś bilet bez stresu, to płacę w złocie.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10034 PostWysłany: 23 Wrz 2020 13:16 

złoty
@NorthisCalling - juz tu jeden oferowal 200 USD :DDD
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#10035 PostWysłany: 23 Wrz 2020 14:06 

jar188 napisał(a):
To nie zdjęcia z fabryki intela tylko z lotniska IST, było tam po całym lotnisku rozrzuconych kilkanaście-kilkadziesiąt tak ubranych osób, które gdzieś leciały (czy w różne miejsca? czy byli razem? tego nie wiem).

... czyli @snooka udał się naprawdę niezły dowcip sytuacyjny, który należy docenić tym bardziej, znając podejście forumowicza do obecnej sytuacji.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10036 PostWysłany: 23 Wrz 2020 15:08 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
Ostrzeżenia: 1
niebieski
@NorthisCalling

Według posiadanego przeze mnie grafiku w marcu na Seszelach będzie lockdown. Dane do przelewu podam na PW.
 Relacje PM off  

#10037 PostWysłany: 23 Wrz 2020 15:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 160
Kilometry: 172 049
Cytuj:
Jeden z pasażerów nie dostosował się do poleceń załogi i nie zgodził się na założenie maseczki podczas lotu z Londynu do Wrocławia. Po wylądowaniu maszyny na 45-latka czekali już funkcjonariusze.

Jak się okazało 45-latek w trakcie lotu z Londynu do Wrocławia odmówił założenia maseczki, mimo nakazów załogi i kapitana statku. Pasażer nie chciał też wypełnić karty lokalizacyjnej. Załoga uznała, że swoim zachowaniem stwarza on zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu.

Gdy maszyna wylądowała już na lotnisku we Wrocławiu, na jej pokład weszli funkcjonariusze Straży Granicznej. 45-latek, który jest mieszkańcem powiatu bolesławieckiego, został wyprowadzony z samolotu w kajdankach, a następnie przesłuchany.

Mężczyzna przyznał się, że nie wykonywał poleceń kapitana. Po rozmowie zdecydował się wypełnić kartę lokalizacyjną, jednak za naruszenie przepisów Prawa lotniczego został ukarany mandatem. 45-latek będzie musiał zapłacić 300 złotych kary.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... =BoxNewsMT

Jeżeli ktoś przez cały lot ma nieubraną maseczkę i jedyną sankcją jaka go spotyka to mandat w wysokości 300 zł (lot na trasie STN-WMI więc to jakieś 60 GBP) to ja się nie dziwie że mało kto potem te maseczki poprawnie nosi.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10038 PostWysłany: 23 Wrz 2020 16:35 

Loty: 22
Kilometry: 53 032
Dokładnie. Powinien pójść siedzieć i to bez procesu.

Faszyści i policja to jedna koalicja
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#10039 PostWysłany: 23 Wrz 2020 16:39 

Spokojnie. Małymi kroczkami, ugotujemy tę samolubną, nieodpowiedzialną żabę:

Mieszkanka Torunia dwukrotnie została przyłapana na wyjściu z domu po zakupy w okresie kwarantanny domowej. Prokuratura skierowała już w tej sprawie akt oskarżenia do sądu. Kobieta od maja przebywa w areszcie - informuje "Polska Times".

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... k,79cfc278
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#10040 PostWysłany: 23 Wrz 2020 16:55 

niebieski
klapio napisał(a):
Jeżeli ktoś przez cały lot ma nieubraną maseczkę i .

????
W co nalezy ubierac maseczki? :)

A czy przewinal sie juz tutaj dzsiejszy cytat z Marka Rutte o zamykaniu paszczy podczas meczu na stadionie:
‘Just shut your mouth when you’re sitting there watching the game and don’t yell.’

Uwazam ze Holandia to bardzo liberalny kraj. Mogli od razu zabronic wstepu na stadiony, a oni przy 2357 zalecaja jedynie przynosic wlasne wuwuzele, zeby nie pluc w cudze :)

Read more at DutchNews.nl:
 Relacje PM off
john_doe lubi ten post.

[ 11219 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 499, 500, 501, 502, 503, 504, 505 ... 561  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 10 gości