Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Najnowsze informacje dotyczące podróży: https://www.iatatravelcentre.com/intern ... 226297.htm
Aktualny licznik światowy:
mapa https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps ... 7b48e9ecf6
dane https://www.worldometers.info/coronavirus/
Aktualny licznik Polski:
mapa https://www.arcgis.com/apps/opsdashboar ... e3e025e213

Temat służy do wymiany informacji i faktów na temat koronawirusa, najlepiej z podaniem źródła - dyskusja będzie kasowana!

Do wymiany opinii ("panika" vs "śmiertelne zagrożenie"), wątpliwości ("jechać czy nie") czy luźnej dyskusji służy temat: koronawirus-dyskusja-ogolna,18,149431

Wątek w spr. zmian i odwołań rezerwacji (bez dyskusji "jechać czy nie"): odwolywanie-rezerwacji-w-zw-z-koronawirusem,18,148565
Na temat powrotów do kraju w związku z zawieszeniem lotów międzynarodowych do Polski - prosimy o dyskusję w tym temacie powrot-do-polski,0,150044

[ 734 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 29 Lut 2020 07:27 
Awatar użytkownika

Loty: 250
Kilometry: 402 544
srebrny
Wczoraj lądowałam w Warszawie z Zurychu i wszyscy pasażerowie zostali poproszeni o wypełnienie formularza - deklaracji o pobycie w Chinach i innych krajach azjatyckich w ciągu ostatnich 14 dni.
Podobno nasz rząd tak zarządził.
Wcześniej lądowałam w Zurychu z JBB i tematu koronawirusa w ogóle nie było, a na pokładzie nie widziałam ani jednej osoby w maseczce.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#502 PostWysłany: 29 Lut 2020 08:45 
Awatar użytkownika

złoty
@maginiak Ciekawe czy te formularze sa tylko po polsku, czy tez po angielsku? Bo nie wyobrazam sobie obcokrajowcow z tym drukiem...
A swoja droga, to w obecnej sytuacji pytanie TYLKO o kraje azjatyckie wydaje sie nie na miejscu, gdy dane dot. zachorowan i smierci wygladaja tak. Chyba formularz zrobiony na poczatku tej epidemii i jeszcze nie aktualizowany.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#503 PostWysłany: 29 Lut 2020 08:53 
Awatar użytkownika

Loty: 250
Kilometry: 402 544
srebrny
@jaco027 Po drugiej stronie kartki jest angielska wersja.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#504 PostWysłany: 29 Lut 2020 09:23 
Awatar użytkownika

srebrny
Podobnie miałem wczoraj MUC-GDN z tym formularzem. Tyle, że to są po prostu dane kontaktowe do pasażera, gdyby wyszło że muszą odszukać ludzi którzy lecieli danym lotem.
Swoją drogą formularz zrobiony nieprofesjonalnie, nie wiadomo dla kogo wywiad i brak poprawnych klauzuli odnośnie rodo i przechowywania danych. Kusiło mnie żeby odmówić, ale znając na gorliwość naszych, to pewnie byłony więcej problemów niż to warte, nawet gdyby mój prawnik udowodnił, że miałem rację. Takie dane powinni brać od linii lotniczych, a te prawnie nie mogą ich udostępniac byle komu. Stąd formularz.

Ja leciałem wczoraj z południa Włoch przez Niemcy. We Włoszech połowa ludzi w maseczkach. W samolocie kilkunastu Azjatów w maseczkach, nikt niczego nie sprawdzał. W Niemczech mniej ludzi w maseczkach ale na lokalnym locie FRA-MUC jakieś chrechulce i czerwononose egzemplarze były. I również nikt nie wnikał. Na na naszym lokalnymlocoe do PL ankieta, a przy wyjściu do terminala pomiar temperatury. Rozumiem, że to wyłapuje aktualnie chore osobniki, ale właśnie nikt nie wnikał skąd przylot itp. Więc dla mnie to taka prewencja na pokaz.
cccc lubi ten post.

#505 PostWysłany: 29 Lut 2020 09:48 

srebrny
Wczoraj w radiu słuchałem korespondencji z USA no i wyjaśniło się dlaczego u nich jest tylko 15 potwierdzonych przypadków. Po prostu nie mieli testów do przeprowadzania badań i przeprowadzili ich jedynie ok 500. A może ktoś wie ile testów na wirusa przeprowadzono w Polsce?
 Relacje PM off  

#506 PostWysłany: 29 Lut 2020 10:59 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
BrunoJ napisał(a):
Ja leciałem wczoraj z południa Włoch przez Niemcy. We Włoszech połowa ludzi w maseczkach. W samolocie kilkunastu Azjatów w maseczkach, nikt niczego nie sprawdzał. W Niemczech mniej ludzi w maseczkach ale na lokalnym locie FRA-MUC jakieś chrechulce i czerwononose egzemplarze były. I również nikt nie wnikał. Na na naszym lokalnymlocoe do PL ankieta, a przy wyjściu do terminala pomiar temperatury. Rozumiem, że to wyłapuje aktualnie chore osobniki, ale właśnie nikt nie wnikał skąd przylot itp. Więc dla mnie to taka prewencja na pokaz.

Dziwne, ze akurat we Wloszech temp. nie mierzyli. ;)
Powinno sie uruchomic wszelkie srodki prewencylne i dlatego virus sie tak rozorzestrzenia.
Wystarczy jedna zakazona osoba w samolocie.
Powaznym problemem jest rowniez dlugi okres inkubacji, wg. chinskich naukowcow nawet do 24 dni!
Milego weekendu.

Z Kiruny na Socotrę / Aurora
Goryle w Afryce
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda / Pol. Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, Socotra etc.
 Relacje PM off  

#507 PostWysłany: 29 Lut 2020 11:27 
Awatar użytkownika

srebrny
Mierzyli na przylocie. Termokamerą. U nas termometrem zbliżeniowym. Ale na wylocie nic. Można by mieć dziwne wrażenie, że pilnują, żeby nie wpuścić. Ale jak ktoś wyjeżdża to kwiaty na drogę, niech ktoś inny ma problem...

#508 PostWysłany: 29 Lut 2020 11:38 

platynowy
Z zamknietych przypadków wynika ze śmiertelnosc to 7%.
Natomiast dobra wiadomoscią jest ze za chwile wiekszosc chorych bedzie juz wyleczona jesli nie pojawią sie nowe ogniska.
Image
 Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.

#509 PostWysłany: 01 Mar 2020 14:04 
Awatar użytkownika

Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... o&d=n&vh=i

Trochę informacji z pierwszej ręki z izolatki w Krotoszynie.
ofer lubi ten post.

#510 PostWysłany: 01 Mar 2020 19:43 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 196 395
niebieski
Główny chirurg Stanów Zjednoczonych apeluje o niekupowanie i nienoszenie masek chirurgicznych. Nie tylko nie chronią przed koronawirusem, ale ich brak w służbie zdrowia może narażać innych pacjentów.

https://www.rp.pl/Biznes/303019989-Glow ... iczne.html

#511 PostWysłany: 01 Mar 2020 20:37 
Moderator forum

Loty: 63
Kilometry: 202 612
Znalezione z opisem jak poniżej. Czy ktoś niemieckojęzyczny mógłby potwierdzić/zdementować te rewelacje?

Cytuj:
A propo koronawirusa, o którym wszyscy mówią. Słuchałem dziś konferencji medycznej w mediach szwajcarskich, odnośnie właśnie Szwajcarii i część pozwolę sobie zacytować.

Przekaz jest prosty - już skapitulowali. Wirus nie jest w stanie być objęty kwarantanną, większość populacji zostanie zainfekowana.

Powiedzieli, że nie podejmą "skrajnych" środków (jak zamykanie szkół), ponieważ dzieci i tak mają nieszkodliwą postać choroby.

Radzili młodym i zdrowym ludziom, aby nie chodzili do lekarza i/lub do szpitala, nawet jeśli czują się chorzy i prawdopodobnie są zakażeni. To dlatego, że nie chcą, aby system opieki zdrowotnej był zatkany "lekkimi" przypadkami.

Innymi słowy, strategia jest taka:

- Brak rzeczywistego powstrzymania, akceptacja, że duża część populacji zostanie dotknięta przez Covida19

- Zarezerwowanie systemu opieki zdrowotnej dla osób, które mają agresywną formę choroby i dlatego potrzebują pilnej pomocy.

- Może trochę spowolnić infekcje symbolicznymi środkami, takimi jak zatrzymanie karnawałów.

także pozdro

Link do konferencji jakby ktoś chciał (w języki niemieckim niestety)
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#512 PostWysłany: 01 Mar 2020 21:07 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
Mimo iz sie wiecej nie udzielam na tematy dotyczace CH, gdyz mam powazne powody to potwierdzam ta pasywna polityke i chcialbym dodac, ze nie zamierzaja zamykac granic. ;)

Z Kiruny na Socotrę / Aurora
Goryle w Afryce
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda / Pol. Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, Socotra etc.
 Relacje PM off
Abcn lubi ten post.

#513 PostWysłany: 01 Mar 2020 21:10 

Nie obejrzałam całości, ale zasadniczo się zgadza. W każdym razie brzmi znacznie rozsądniej niż polskie komunikaty
 Relacje PM off
Abcn lubi ten post.

#514 PostWysłany: 01 Mar 2020 21:17 
Awatar użytkownika

niebieski
Po wysłuchaniu mniej więcej połowy - niestety wszystko się zgadza - nie mają narzędzi na masowe działania, dzieci nie są dotknięte dużym ryzykiem, nie zamkną więc szkół ani granic, starsi z obciązeniem chorobowym powinni sie zgłaszać, reszta pozostać w domu.
Edit, sorry, widzę, że są już komentarze.
 Relacje PM off
Abcn lubi ten post.

#515 PostWysłany: 01 Mar 2020 21:31 

niebieski
brzemia napisał(a):
Z zamknietych przypadków wynika ze śmiertelnosc to 7%.
Natomiast dobra wiadomoscią jest ze za chwile wiekszosc chorych bedzie juz wyleczona jesli nie pojawią sie nowe ogniska.
Image

Generalnie śmiertelność chyba się mierzy jako: deaths / confirmed cases, czyli deaths / (active cases + closed cases)
 Relacje PM off  

#516 PostWysłany: 01 Mar 2020 22:01 

Loty: 18
Kilometry: 24 438
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Takie dane powinni brać od linii lotniczych, a te prawnie nie mogą ich udostępniac byle komu. Stąd formularz.
Od linii za długo by to trwało i niepotrzebnie wydłużało dojście do danych. A tak mają zapewne dane uporządkowane po numerze lotu, więc szybko można znaleźć innych towarzyszy...
 Relacje PM off  

#517 PostWysłany: 01 Mar 2020 22:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Przypominam, że ten temat jest wyłącznie do suchych faktów, dyskusja jest w LG
 Relacje PM off  

#518 PostWysłany: 01 Mar 2020 23:02 
Awatar użytkownika

Loty: 69
Kilometry: 196 395
niebieski
A propos Szwajcarii niestety:

Załącznik:
Szwajcaria.jpg

#519 PostWysłany: 01 Mar 2020 23:20 
Awatar użytkownika

Loty: 232
Kilometry: 373 102
złoty
Jeśli już w temacie sportowym. Odwołano Grand Prix Kataru dla MotoGP. Zagrożona też Tajlandia oraz wyścig World Superbike również w Katarze. Główny powód to obowiązkowa kwarantanna dla osób z Włoch.

Z Formuły 1 póki co przeniesione Chiny. Co do pierwszych trzech rund: Australia, Bahrajn i Wietnam wciąż nie ma decyzji,

#520 PostWysłany: 02 Mar 2020 00:00 
Moderator forum

Loty: 63
Kilometry: 202 612
Rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=265
 Relacje PM off  

[ 734 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości