Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 19 Kwi 2020 01:19 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
https://www.pasazer.com/news/43756/air,france,klm,obecna,strata,to,25,milionow,euro,dziennie.html


I oni mi voucher chcą dawać :mrgreen:
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 19 Kwi 2020 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 641
niebieski
Jan z Janowa napisał(a):
Poza tym - jeżeli już twierdzicie, że bank nie jest tutaj żadnym graczem - to powinien po prostu przekazać sprawę Visa/MasterCard i tyle. I czarną robotę zgodności z prawem powinni wziąć oni. Tak jak to zrobił Santander. A Getin blokując wniosek (skądinąd na podstawie ustawy, która nie dotyczy sprawy) pokazuje, że jednak tym graczem jest.


I to jest w tym wszystkim bulwersujące. Bo jakby to faktycznie Visa się wypięła (Santander też coś kręci z tymi odpowiedziami) to jeszcze bym zrozumiał, ale tutaj Getin ewidentnie i jak widać świadomie (skoro innym też tak odpisują) leci w kulki nawet nie przekazując reklamacji do operatora płatności.

Ode mnie poszło odwołanie, kolejne 15 dni roboczych pewnie będę czekał. Jestem zawiedziony bo póki co miałem z nimi pozytywne doświadczenia (jeden chargeback już przerobiłem m.in.).
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 19 Kwi 2020 21:18 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
Czy ktoś się orientuje, czy chargeback na właścicielu noclegu będzie skuteczny w obecnym stanie prawnym?
Oraz czy będzie obecny np. po wprowadzeniu stanu wyjątkowego?

Jak pewnie wielu, chce coś zarezerwować na wakacje, jednak obawiam się, że mogę nie odzyskać pieniędzy.
A nie znam się dobrze na warunkach chargeback - raz to zrobiłem w życiu.

Dzięki z góry
Nie wiem czy w tym dziale
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 20 Kwi 2020 07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
To zarezerwuj z płatnością na miejscu, w przypadku noclegów w większości przypadków nie opłaca się ich w momencie rezerwacji, ba są nawet oferty, gdzie nie musisz gwarantować rezerwacji kartą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 20 Kwi 2020 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Tak a propos dyskusji przy okazji tego postu:
Pabloo napisał(a):

Oczywiście na gruncie obowiązującego prawa linie lotnicze powinny zwracać koszty biletu w przypadku odwołania lotu. Tak ze względu na rozporządzenie 261/04, jak i prawo krajowe. Ale w Holandii już aktem prawa krajowego zezwolono na vouchery, pomimo protestów organizacji konsumenckich. Może tak być w kolejnych państwach. Jeszcze dwa tygodnie temu był bardzo prawdopodobny pomysł szybkiego wprowadzenia przepisu o voucherze(i to z datą wsteczną) do rozporządzenia 261/04, ale po tym jak veto zapowiedziała komisarz ds. transportu pomysł na razie upadł.

Linie lotnicze lobbują w Unii, lobbują w każdym z państw za przepisami dającymi im płynność finansową. Lobbują pewnie również u organizacji płatniczych, i jak widać z sukcesem. Może za niebawem(w tarczy 3.0, 4.0 lub 7.0) taki przepis jak w Holandii pojawi się i u nas, bo jakoś LOT trzeba będzie wspierać. M.in. dlatego wskazuję, że aktualnie lepiej nie kupować żadnych biletów, bo już to, że nie polecimy jest bardzo prawdopodobne, a że nie odzyskamy pieniędzy również.


to interesujący dla niektórych artykuł: https://www.rp.pl/TURYSTYKA-Linie-lotnicze/304169996-Vouchery-dla-klientow-linii-lotniczych-obowiazkowe.html
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 20 Kwi 2020 12:06 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2910
złoty
Pada tam bardzo ładne zdanie: "Jeśli nie uda się go wdrożyć, należy spodziewać się gospodarczej katastrofy i pamiętać, że kiedy linie lotnicze zaczną upadać, klienci i tak nie dostaną odszkodowań."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 20 Kwi 2020 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Nie mozemy zapominac, ze w tym przypadku sa to ''panstwowi przewoznicy'' ktorzy otrzymuja OGROMNE wsparcie od rzadow wiec nie rozczulalbym sie w tym momencie tak bardzo. Nikt nie rzada od nich odszkodowan, tylko zwyklych zwrotow za uslugi ktorych nie moga wykonac. Nas jako podatnikow tez nikt nie pyta o to czy '' zbankrutujemy czy nie'' wiec widze tu pewna zaleznosc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 20 Kwi 2020 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4521
złoty
dokładnie, mam już w przyszłych lotach i zatwierdzonych zwrotach od Lotu, Lufy i Booking.com prawie 7k zł zamrożonych i jeszcze chcą żeby im pomagać, a mi nikt nic nie chce dać za brak przychodów, więc mam dziecku powiedzieć jak zabraknie środków, że mimo że nie jestem bankiem to finansuję wielkie międzynarodowe korpo ?
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 20 Kwi 2020 17:21 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2910
złoty
Poniekąd się z wami zgadzam ( @Flyguy @kostek966 ), ale doszliśmy do absurdalnej sytuacji, w której, już jest taniej te firmy postawić w stanie bankructwa, niż je trzymać przy życiu przez kolejne miesiące.
Pierwszy przykład z brzegu, kapitalizacja AF-KLM to dziś raptem 2 miliardy EUR a potrzebują około 10 miliardów na przetrwanie. Dodatkowo, Francja i Holandia posiadają tylko 28,3% kapitału, reszta to np. Delta 8,8%, China Eastern 8,8%, pracownicy 3,9% a 50,1% należy do rozdrobnionego akcjonariatu.
Zaglądając w strukturę własnościową Lufthansy, nie widzę tam ani państwa ani nawet landów: https://www.marketscreener.com/DEUTSCHE-LUFTHANSA-GROUP-436827/company/
SAS group, rząd Szwecji posiada 14,82% i rząd Danii 14,24%
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 20 Kwi 2020 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Spokojnie, Polska produkuje od lat wegiel ktory jest nieoplacalny i nierentowny, a jednak to robi. Tu nie chodzi tylko o pieniadze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 20 Kwi 2020 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4521
złoty
tu nie chodzi o własność, tylko o miejsca pracy, a te podobnie jak w motoryzacji, to nie tylko koncerny samochodowe, ale producenci części, warsztaty, rafinerie i stacje paliw, stacje przeglądów i wiele innych, w lotnictwie jest podobnie, od załóg, przez lotniska, po parkingi i hotele przy nich, mnóstwo osób straciłoby pracę, a tego żaden rząd nie chce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 20 Kwi 2020 21:24 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2910
złoty
Domino leci dalej. Ropa po -40U$D za baryłkę. Chciałbym kupić, ale nie wiem jak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 20 Kwi 2020 21:28 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2277
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Chupacabra: https://www.mbank.pl/indywidualny/inwestycje/mforex/ - mozna ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 20 Kwi 2020 21:35 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Pabloo napisał(a):
Tak a propos dyskusji przy okazji tego postu:
Pabloo napisał(a):

Oczywiście na gruncie obowiązującego prawa linie lotnicze powinny zwracać koszty biletu w przypadku odwołania lotu. Tak ze względu na rozporządzenie 261/04, jak i prawo krajowe. Ale w Holandii już aktem prawa krajowego zezwolono na vouchery, pomimo protestów organizacji konsumenckich. Może tak być w kolejnych państwach. Jeszcze dwa tygodnie temu był bardzo prawdopodobny pomysł szybkiego wprowadzenia przepisu o voucherze(i to z datą wsteczną) do rozporządzenia 261/04, ale po tym jak veto zapowiedziała komisarz ds. transportu pomysł na razie upadł.

Linie lotnicze lobbują w Unii, lobbują w każdym z państw za przepisami dającymi im płynność finansową. Lobbują pewnie również u organizacji płatniczych, i jak widać z sukcesem. Może za niebawem(w tarczy 3.0, 4.0 lub 7.0) taki przepis jak w Holandii pojawi się i u nas, bo jakoś LOT trzeba będzie wspierać. M.in. dlatego wskazuję, że aktualnie lepiej nie kupować żadnych biletów, bo już to, że nie polecimy jest bardzo prawdopodobne, a że nie odzyskamy pieniędzy również.


to interesujący dla niektórych artykuł: https://www.rp.pl/TURYSTYKA-Linie-lotnicze/304169996-Vouchery-dla-klientow-linii-lotniczych-obowiazkowe.html


Myślę, że nie będzie działało wstecz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 20 Kwi 2020 21:37 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Czy żeby zgłosić chargeback, muszę się udać osobiście do banku, czy da się to zrobić zdalnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 20 Kwi 2020 21:38 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2910
złoty
@ansbach1 A myślałeś godzinę temu, że baryłka będzie po -40$ ? ;)

Sorry za OT, ale musiałem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 20 Kwi 2020 21:45 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Nie sądziłem, myślałem że będzie droższa ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 21 Kwi 2020 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 426
HON fly4free
Złożyłem wniosek o chargeback w Revolucie za loty Ryanaira - co ciekawe, po jednym dniu zwrócili mi kasę na konto i napisali:
Cytuj:
Rozpatrzyliśmy Twoje żądanie obciążenia zwrotnego i podjęliśmy decyzję, by dokonać zaliczkowego zwrotu kwot związanych z kwestionowanymi transakcjami. Niebawem środki powinny być widoczne na Twoim koncie Revolut.

Przystąpimy teraz do zwykłej procedury, jaką prowadzimy w takich przypadkach z Visa lub MasterCard. Niebawem skontaktujemy się z Tobą i będziemy Cię na bieżąco informować o przebiegu sprawy. Jeśli zostanie rozstrzygnięta na Twoją niekorzyść, będziemy niestety zmuszeni cofnąć środki, które przekazaliśmy na Twoje konto.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Twojej sprawy, skontaktuj się z nami poprzez czat pomocy technicznej w aplikacji.

Dziękujemy za cierpliwość w związku z tym procesem!

Zespół Revolut


Mam kartę Visy, więc jeszcze nie cieszę się w 100%, bo ryzyko jest spore, ale i tak miłe zaskoczenie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 21 Kwi 2020 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Czy kwota za bilet byla ponizej 50€?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 21 Kwi 2020 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 426
HON fly4free
Dostałem łącznie 5 zwrotów, trzy kwoty miały wartość poniżej 50 EUR, dwie kwoty miały wartość powyżej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group