Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 04 Cze 2020 13:30 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@adam.pawel jesteś pewien że przekazali. U mnie Citi nie chciał "tylko przekazać" dokumentów dalej i powoływał się na przepisy o usługach turystycznych i że 180 dni bla bla... Odpisałem że nie mają one zastosowania i dopiero wczoraj dostałem sms o tym że przekazali dalej. Wszystko strasznie się ciągnie:
23.04 rozpoczęcie chargeback
13.05 powoływanie się na usługi turystyczne, prośba o ponowne wysłanie tych samych dokumentów co 23.04
03.06 info o przekazaniu do "instytucji rozliczającej usługodawce" - termin rozpatrzenia 27.07

w revolut było znacznie sprawniej, choć nadal bez sukcesu:
23.04 rozpoczęcie chargeback
07.05 pytanie czy ryanair się kontaktował i przekazanie sprawy dalej - termin to niby 30 dni

Czytając wpisy różnych osób w kontaktach z różnymi bankami, wygląda to tak jakby banki bardzo nie chciały przekazywać tych zgłoszeń dalej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#342 PostWysłany: 04 Cze 2020 13:50 

Rejestracja: 20 Mar 2020
Posty: 54
@monus, tak, mam pewność.
Mbank puścił reklamację dalej bez żadnego wydziwiania o 180 dniach i Covidzie, od razu po przesłaniu dokumentów.
I niestety dostałem tą samą odpowiedź, którą M4R10 wklejał wyżej, czyli jedna strona od banku, że reklamacja nieuznana i druga (to co poniżej) z odpowiedzią lotu/agenta rozliczeniowego.
Załącznik:
rrr.jpg
rrr.jpg [ 84.86 KiB | Obejrzany 2344 razy ]

Napisałem wczoraj odwołanie i dzisiaj dostałem info od Mbanku, że ponownie przekazują reklamację do agenta rozliczeniowego.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#343 PostWysłany: 04 Cze 2020 13:51 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 238
niebieski
Ja też jestem w trakcie procedury chargeback prowadzonej przez Mbank wobec Lufthansy. Nie chodzi jednak o lot odwołany z powodu covid-a a odwołany przeze mnie, w taryfie flex, na jesień. Anulację lotu Lufa przyjęła 6 tygodni temu, przesłała potwierdzenie a na infolinii 3 tygodnie temu potwierdzili,że zwrot środków się należy ale nie potrafią powiedzieć kiedy nastąpi. Tydzień temu złożyłem reklamację do banku (zakup był KK Mastercard), oni przesłali dokumenty do Lufy i mam czekać..do 20.7 :)
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#344 PostWysłany: 04 Cze 2020 14:01 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 445
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@adam.pawel to faktycznie wiele nie możesz zrobić, bank się wywiązał. Wygląda na to że pozostaje sąd i nakaz zapłaty, przynajmniej taki ja mam plan jak dojdę do miejsca w którym Ty już jesteś.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 04 Cze 2020 14:58 

Rejestracja: 20 Mar 2020
Posty: 54
Jak lot i agent rozliczeniowy wypną się kolejny raz, to już skończą się realne opcje na "wymuszenie" zwrotu. ULC jest zawalony na kilka miesięcy, z sądami będzie podobnie. Dodatkowo, lot ma wywalone i nie odbierają telefonów i nie odpowiadają na maile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 04 Cze 2020 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Dostałem niedawno jakiś z dupy mail od easyjet, czort wie o co im chodzi. xD

Chargeback w toku cały czas.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 04 Cze 2020 19:26 

Rejestracja: 04 Cze 2020
Posty: 1
Zbanowany
-- 04 Cze 2020 19:23 --

Polskie banki niestety tak właśnie działają. Mieliśmy kupione bilety Londyn- Egipt na październik w zeszłym roku z Thomas Cook. Loty odwołane oczywiście. Lloyds bank nam zwrócił pieniądze, mój brat już zwrotu z mBanku nie dostał. Ten sam lot, inne banki, operatorem i tak jest Visa wiec podejrzewam, że mBankowi nie chciało się do nich wystąpić po prostu po chargeback- niestety.

-- 04 Cze 2020 19:26 --

Krupier napisał(a):
Dostałem niedawno jakiś z dupy mail od easyjet, czort wie o co im chodzi. xD

Chargeback w toku cały czas.

Image

Z jakiegoś powodu linie lotnicze nie lubią chargeback, próbują Cie zmylić, żebyś czekał na kasę od nich, nie z banku^^
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 05 Cze 2020 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Bo chyba je to trochę więcej kosztuje niż kwota biletu/zwykłego zwrotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#349 PostWysłany: 06 Cze 2020 18:49 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
No to poniosą te dodatkowe koszty na własne życzenie. Niech oddadzą same kasę, jestem pewny, że każdy z nas wtedy z przyjemnością od razu cofnie wniosek o chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#350 PostWysłany: 08 Cze 2020 10:54 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
U mnie też w końcu pozytywne rozpatrzenie chargebacku. 4 bilety QR, wniosek o zwrot 26 marca, 29 kwietnia złożyłam w mBanku reklamację. Musiałam dodatkowo podesłać im oświadczenie o kontakcie z linią, potem przyznali zwrot warunkowo, wczoraj zatwierdzili. Karta Visa.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 10 Cze 2020 23:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#351 PostWysłany: 10 Cze 2020 14:38 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Macki opadają. Rzecznik klienta BNP Paribas również twierdzi że bilet lotniczy podchodzi pod tę specustawę. Ktoś ma pomysł jak z nimi wygrać? Alior, Citibank i mBank nie używają tego argumentu i bez problemu ślą wniosek do Visa/Mastercard (oprócz oczywiście Visa i lotu odwołanego przez restrykcje rządowe).

Żeby było śmieszniej, ta sprawa dotyczy rejsu zaplanowanego na... lipiec. Który został odwołany na początku kwietnia.

Załącznik:
paribas.png
paribas.png [ 74.25 KiB | Obejrzany 1870 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 10 Cze 2020 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Rejs z Polski? Napisać mu jeszcze raz, że nie jest osobą decyzyjną w tej sprawie, a jedynie pośrednikiem, źle rozumie przepisy, które jeśli twój rejs nie jest z Polski i nie jest prowadzony przez firmę, która ma działalność zarejestrowaną w naszym kraju to nie dotyczy go ta ustawa.

No i przede wszystkim napisać, że bilet na przelot nie jest imprezą turystyczną w rozumieniu ustawy. Przy okazji możesz spytać czy jest poważny.

Kuźwa oni są bezczelni z tą ustawą, strasznie mnie to irytuje.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#353 PostWysłany: 10 Cze 2020 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Jeszcze dodam bo autentycznie jestem wkurzony tymi odpowiedziami. Przepis, na który pan rzecznik się powołuje:

Art. 15k. 1. Odstąpienie od umowy w trybie określonym w art. 47 ust. 4 ustawy
z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach
turystycznych lub rozwiązanie przez organizatora turystyki umowy o udział
w imprezie turystycznej w trybie określonym w art. 47 ust. 5 pkt 2 tej ustawy, które to
odstąpienie od umowy lub rozwiązanie umowy pozostaje w bezpośrednim związku
z wybuchem epidemii wirusa SARS-CoV-2, jest skuteczne z mocy prawa po upływie
180 dni od dnia powiadomienia przez podróżnego o odstąpieniu lub powiadomienia
o rozwiązaniu przez organizatora turystyki.
2. Odstąpienie od umowy bądź jej rozwiązanie, o którym mowa w ust. 1, nie jest
skuteczne w przypadku wyrażenia przez podróżnego zgody na otrzymanie w zamian
od organizatora turystyki vouchera do realizacji na poczet przyszłych imprez
turystycznych w ciągu roku od dnia, w którym miała się odbyć impreza turystyczna.

Niech teraz szanowny pan rzecznik wskaże, wg którego przepisu bilet na samolot jest imprezą turystyczną i w jaki sposób bilet lotniczy kupiony bezpośrednio u przewoźnika jest umową o udział w imprezie turystycznej. Jestem bardzo ciekaw odpowiedzi.

Już nie wiem czy oni są tak głupi czy po prostu tak bezczelni i za głupków mają ludzi. Tym bardziej, że to nie oni są stroną w sprawie więc łaski nie robią przekazując sprawę do MC/Visa.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#354 PostWysłany: 10 Cze 2020 20:20 

Rejestracja: 20 Mar 2020
Posty: 54
mucha napisał(a):
Macki opadają. Rzecznik klienta BNP Paribas również twierdzi że bilet lotniczy podchodzi pod tę specustawę. Ktoś ma pomysł jak z nimi wygrać? Alior, Citibank i mBank nie używają tego argumentu i bez problemu ślą wniosek do Visa/Mastercard (oprócz oczywiście Visa i lotu odwołanego przez restrykcje rządowe).

Żeby było śmieszniej, ta sprawa dotyczy rejsu zaplanowanego na... lipiec. Który został odwołany na początku kwietnia.


Wytyczne interpretacyjne dotyczące przepisów UE w zakresie praw pasażerów w kontekście rozwoju sytuacji w związku z Covid z 18 marca 2020. To im podeślij.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#355 PostWysłany: 12 Cze 2020 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Ktoś walczy o zwrot z Flighttix? Pisałem do nich 5 kwietnia, nie dostałem żadnej odpowiedzi, a bank odrzucił mój wniosek o chargeback podpierając się... mailem od pracownika Flighttix który twierdzi, że nigdy się z nimi nie kontaktowałem. (pomimo, że załączyłem dowód) :evil:
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 16 Cze 2020 22:16 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Sukces! ING Bank Śląski, karta Visa, lot Ryanairem z początku maja do Odessy, odwołany w połowie kwietnia. Chargeback złożyłem 28.4, dziś dostałem z banku informację, że "odzyskaliśmy Pana pieniądze" i jutro mają być na rachunku karty.
Istotne mogło być to, że we wniosku wyraźnie wykazałem, że na dzień odwołania lotu data lotu nie była objęta rządowym zakazem i nawet podpiąłem obowiązujące na ten dzień polskie i ukraińskie rozporządzenia o zakazie lotów. Powołałem się też wprost na przepis rozporządzenia UE o obowiązku zwrotu w terminie 7 dni od odwołania lotu.
Tym niemniej plus dla ING, że nie próbowali kombinować z przepisami o usługach turystycznych jak niektóre inne banki. Rzetelnie też poinformowali o terminie załatwienia sprawy i terminu tego dotrzymali.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
DMW uważa post za pomocny.
 
      
#357 PostWysłany: 17 Cze 2020 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Jakby jeszcze kogoś bank próbował naciągnąć na te 180 dni i imprezę turystyczną to zgłębiłem trochę temat.

Bank powołuje się na:

Cytuj:
Art. 15k. 1. Odstąpienie od umowy w trybie określonym w art. 47 ust. 4 ustawy
z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach
turystycznych lub rozwiązanie przez organizatora turystyki umowy o udział
w imprezie turystycznej w trybie określonym w art. 47 ust. 5 pkt 2 tej ustawy, które to
odstąpienie od umowy lub rozwiązanie umowy pozostaje w bezpośrednim związku
z wybuchem epidemii wirusa SARS-CoV-2, jest skuteczne z mocy prawa po upływie
180 dni od dnia powiadomienia przez podróżnego o odstąpieniu lub powiadomienia
o rozwiązaniu przez organizatora turystyki.


Zaglądamy do w/w ustawi i widzimy tam m.in.:

Cytuj:
Art. 4. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1) usłudze turystycznej – należy przez to rozumieć:
a) przewóz pasażerów
zakwaterowanie w celach innych niż pobytowe, które nie jest nieodłącznym elementem przewozu pasażerów,
c) wynajem pojazdów samochodowych lub innych pojazdów silnikowych,
d) inną usługę świadczoną podróżnym, która nie stanowi integralnej części usług wskazanych w lit. a–c;


Wydawać by się więc mogło, że bilet lotniczy jest usługą turystyczną. Ale dalej czytamy:

Cytuj:
2) imprezie turystycznej – należy przez to rozumieć połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych na potrzeby tej samej podróży lub wakacji, spełniające warunki, o których mowa w art. 5 ust. 1;
3) umowie o udział w imprezie turystycznej – należy przez to rozumieć umowę dotyczącą imprezy turystycznej jako całości lub, jeżeli impreza turystyczna jest realizowana na podstawie odrębnych umów, wszystkie umowy obejmujące poszczególne usługi turystyczne w ramach tej samej imprezy turystycznej;
(...)
5) powiązanych usługach turystycznych – należy przez to rozumieć niestanowiące imprezy turystycznej połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych nabytych na potrzeby tej samej podróży lub wakacji, objęte odrębnymi umowami z dostawcami poszczególnych usług turystycznych, spełniające warunki, o których mowa w art. 6 ust. 1;


Natomiast przepisy regulujące samo rozwiązanie mówią:

Cytuj:
4. Podróżny może odstąpić od umowy o udział w imprezie turystycznej przed rozpoczęciem imprezy turystycznej bez ponoszenia opłaty za odstąpienie w przypadku wystąpienia nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności występujących w miejscu docelowym lub jego najbliższym sąsiedztwie, które mają znaczący wpływ na realizację imprezy turystycznej lub przewóz podróżnych do miejsca docelowego. Podróżny może żądać wyłącznie zwrotu wpłat dokonanych z tytułu imprezy turystycznej, bez odszkodowania lub zadośćuczynienia w tym zakresie.
5. Organizator turystyki może rozwiązać umowę o udział w imprezie turystycznej i dokonać pełnego zwrotu podróżnemu wpłat dokonanych z tytułu imprezy turystycznej, bez dodatkowego odszkodowania lub zadośćuczynienia, jeżeli:
(...)
2) organizator turystyki nie może zrealizować umowy o udział w imprezie turystycznej z powodu nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności i powiadomił podróżnego o rozwiązaniu umowy o udział w imprezie turystycznej niezwłocznie przed rozpoczęciem imprezy turystycznej.


Nas interesuje Art. 47 ust. 5 pkt. 2 jako, że to nie my rozwiązujemy umowę. Aczkolwiek nie dotyczy on nas ponieważ:

1. Sam bilet na lot nie jest usługą turystyczną w rozumieniu Ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Aby tak było to zgodnie z Art. 4 ust. musiałby to być pakiet dwóch różnych usług turystycznych np. lot+hotel kupiony za pośrednictwem jednej firmy (jak to robił Wizz z Wizztours np.)
2. Sam bilet nie jest też "powiązaną usługą turystyczną" z tego samego powodu
3. Wątpliwości budzi np. połączenie kupna biletu z kupnem noclegów za pośrednictwem firmy przewozowej czyli np. kupując bilet w Wizz i nocleg przez Booking, ale za pomocą przekierowania ze strony Wizz. LOT już jakiś czas temu sugerował, że nie może być to powiązaną usługą turystyczną ponieważ sam przewoźnik nie świadczy usług noclegu, a jedynie przekierowuje na samą stronę systemu rezerwacyjnego (a i tak w praktyce byłoby to nie do udowodnienia, że pakiet był kupiony "razem" ponieważ Booking czy inna firma musiałaby przekazać dane o rezerwacji noclegu do LOTu, Wizz itp.). Pisano o tym tutaj: https://www.waszaturystyka.pl/lot-nie-c ... wa-ustawa/

Niemniej jednak wszystko sprowadza się do tego, że w rozumieniu w/w ustawy sam tylko bilet lotniczy nie jest umową o udział w imprezie turystycznej, nie jest też powiązaną uslugą turystyczną ponieważ po prostu nie spełnia wymogów Art. 4 ust. 2, 3 ustawy, a samo przedłużenie terminu rozwiązania umowy o 180 dni tyczy się właśnie jedynie umowy o udział w imprezie turystycznej. ustawy. Dlatego powoływanie się na tą ustawę przez banki uważam za skandaliczną próbę żerowania na niewiedzy klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#358 PostWysłany: 18 Cze 2020 10:56 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 51
Hej wszystkim,
Miałęm zakupione bilety Berlin -> NYC przez Gate1.ie. Oczywiście lot się nie odbył i po 3 dniach od "lotu" dostałem wiadomość, że "zajmą" się moim anulowanym biletem w ciągu 2 tygodni. Nagle, po 2 tygodniach od daty lotu JEST, pojawia się... travel voucher na ich stronę. Nie dali mi możliwości wyboru, tylko wcisneli ten voucher. Napisałem im, że chcę otrzymać pieniądze, a nie jakiś śmieszny voucher, na co odpowiedzieli mi, że pewnie, wyślemy Ci pieniądze na konto, z którego płaciłeś. No i przechodzimy do sedna. Dostałem maila, w którym podsumowują mój refund, a tam €55 opłaty admin fee za refund bo wymagał "many manual actions involved with processing a cancelled booking and requesting a refund with the airline". Oczywiście napisałem do nich do supportu, ale teraz odpowiedzi się nie doczekam tygodniami. Czy mogę coś powalczyć przez chargeback? Płatność była Revolutem, a kwota refundu juz do mnie wróciła (pomniejszona o te 55 euro).
Z góry dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 18 Cze 2020 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
@bilbobag a czytałeś ich regulamin? OTA pobierają bardzo często opłaty za administrowanie "anulacją" i nic z tym nie da się zrobić. Kupując bilety akceptowałeś warunki regulaminu.
I tak jesteś w niezłej pozycji, bo faktycznie dostałeś zwrot na konto. Niektórzy w dalszym ciągu czekają na zwrot (pytanie czy w ogóle dostaną), a i tak nie unikną dodatkowej opłaty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bilbobag lubi ten post.
bilbobag uważa post za pomocny.
 
      
#360 PostWysłany: 18 Cze 2020 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W warunkach tej firmy, oplata 55 euro jest wspomniana na samym koncu. Pytanie tylko czy te warunki obowiazywaly, gdy kupiles bilet, bo niektore firmy po ciuchtku zmienily warunki juz pozniej i dorzucily tam oplaty http://media.tix.com.gr/Terms2020.pdf
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
bilbobag lubi ten post.
bilbobag uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Gadekk oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group