Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 28 Maj 2020 09:58 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 448
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@nelson @mucha jestem w podobnej sytuacji. Na 11 rezerwacji z marca z pierwszego tygodnia anulacji, wniosek o zwrot przez czat (strona nie działała), dostałem tylko jeden voucher do rezerwacji gdzie Revolut przesłał dalej wniosek o chargeback, pozostałe bez voucherów, temat zapomniany. Nie zamierzam się upominać bo vouchery mnie nie interesują, za ten jeden też im "podziękowałem".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#322 PostWysłany: 28 Maj 2020 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5506
HON fly4free
Jak to mówią "Pies ich trącał". Tak, jak postępują ze swoimi klientami, tak ich ci ich klienci zapamiętają. Na szczęście nie muszę czy to zawodowo czy w odwiedziny latać np. do UK, gdzie z mojego kurnika praktycznie zmonopolizowali loty. Stosunkowo blisko mam do BER, a tam kierunków robotniczych zdecydowanie mniej ;).
Cały cyrk, w moim przypadku polega na tym, że z nimi latam od święta i akurat trafiło nie na lot za 39 zł ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 28 Maj 2020 10:12 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 448
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Próbował ktoś z nakazem zapłaty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 28 Maj 2020 10:56 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
nelson 1974 napisał(a):
Tak, jak postępują ze swoimi klientami, tak ich ci ich klienci zapamiętają.

Tutaj się nie zgodzę. Może 1% klientów uparcie nie będzie latać z nimi, 99% pozostałych rzuci się jak szczerbaty na suchary na bilety za 39zł itp. Prawda jest taka że ze świecą szukać linii która oddaje pieniądze po dobroci. Wizz zaplusował że oddaje 120% na konto Wizz, kilka innych linii coś tam zaczęło oddawać ale cała reszta nic a nic. Więc co, mamy się obrażać na każdą linię? Jakby brać takie kryterium to wyjdzie że z nikim nie można już latać.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#325 PostWysłany: 28 Maj 2020 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5506
HON fly4free
A niech latają, kto komu zabroni. Ja wolę latać z W6, nie tylko ze względu na zwrot środków na konto. Powiedzmy, że mają ładniejsze stewardessy ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 28 Maj 2020 12:58 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
nelson 1974 napisał(a):
Powiedzmy, że mają ładniejsze stewardessy ;).

To akurat jest fakt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nelson 1974 lubi ten post.
 
      
#327 PostWysłany: 28 Maj 2020 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1704
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Kolejny przełom tym razem Revolut z kartą MasterCard i UIA (Ukraine international Airlines)

Ponad 3 tygodnie temu na Revolut złożyłem wniosek o Chargeback gdyż telefon kontaktowy do tej linii nie działa, email został wyłączony a formularz na stronie do kontaktu służy tylko i wyłącznie do odebrania Vouchera to zawnioskowałem o Chargeback, zresztą nie planuję już lecieć tą linią.
Przedwczoraj odezwał się do mnie konsultant czy udało mi się skontaktować z linią, odpisałem że nie da się w żaden sposób. Wczoraj po godz. 11 dobra wiadomość, uznali mi to warunkowo i muszę czekać do 48 dni na oficjalne stanowisko MasterCard ;)
Można powiedzieć że Chargeback z mBank + karta Visa i Revolut + karta MasterCard na razie podziałało ale wiadomo, jest to warunkowy zwrot. Jedna część biletu na UIA była kupowana poprzez mBank a druga poprzez Revolut.
Nadal czekam na zwrot pieniędzy od Ticket.no. 23.05 Minęły 2 miesiące a ponad miesiąc temu LOT oddał im pieniądze... :evil:

Image
Image
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#328 PostWysłany: 30 Maj 2020 08:44 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
Hej,
Złożyłam CB przez Revoluta MC jakoś w kwietniu. Wcześniej kłóciłam się z Ticket.no że nie chce żadnych voucherów od KLM, gdy odwołali mi pierwszy odcinek lotu txl-jfk ticket próbował wymusić kasę za złożenie wniosku do klm o zwrot kasy i zrobili to żeby było śmieszniej przez SMS zamiast odpisywać na maila. Oczywiście odpisałam i mailowo ze nie zgadzam się na to żeby potracali mi jakakolwiek kasę i powoływałam się na rozporządzenie unijne. Potem KLM skasował cały lot w dwie strony, dostałam maila od ticketa o tym z informacja ze klm nie jest w stanie zapewnić mi innego lotu i proponuje mi voucher albo przebookowanie. To był moment gdy się wkurzylam i złożyłam CB. Został przyjęty, wiadomo miałam czekać 48 dni. W piątek dostałam maila od ticketa ze przelali mi pieniądze. Potracili sobie za pośrednictwo w sporze. Czy w tej sytuacji CB od revolut może być dalej rozpatrywany czy jak przelali mi kasę to już automatycznie temat zamknięty ? Chodzi mi o ta prowizje, czy mam szanse ja odzyskać, bo w regulaminie maja zapis jak ktoś wcześniej w tym temacie wskazał, że w przypadku odwołania lotu przez linie lotnicza oddadzą mi pieniądze wiec nie rozumiem dlaczego gady pobrali ta prowizje. W żadne linki nie wchodziłam które mieli załączone.
Załącznik:
FD20FF34-9E50-4DED-B9C7-597FFA64E149.jpeg
FD20FF34-9E50-4DED-B9C7-597FFA64E149.jpeg [ 120.2 KiB | Obejrzany 1116 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 30 Maj 2020 10:39 

@kazia94 zostaw CB, niech dalej się procesuje. A pośrednika zapytaj skąd ta prowizja, możesz mu wspomnieć o CB, wtedy może zmieni zdanie i ją zwróci.
Góra
 PM off  
      
#330 PostWysłany: 30 Maj 2020 11:11 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
@kazia94 Bilet był jeden czy dwa?
ticket.no ma w swoim regulaminie taki punkt:
Cytuj:
12.0.3 Jeśli linia lotnicza anuluje lot bez oferowania alternatywy, zwrócimy kwotę anulowanego biletu po otrzymaniu zwrotu od linii lotniczej. Pobieramy opłatę administracyjną w wysokości 595 NOK / podróżnego.

@ansbach1 Ciekawe, czy taki zapis w umowie nie jest abuzywny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 30 Maj 2020 11:36 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
@Chupacabra dla dwóch osób, bez jaj musieli dodać ten zapis ostatnio, dosyłałam revolut regulamin 26.04 i nie było nic o opłacie.
Załącznik:
8CCD28DD-4B33-4E2C-83FB-0E7E76AB50DB.jpeg
8CCD28DD-4B33-4E2C-83FB-0E7E76AB50DB.jpeg [ 286.26 KiB | Obejrzany 1112 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#332 PostWysłany: 30 Maj 2020 12:28 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
To niezłe, bo na dole regulaminu jest napisane:
Cytuj:
10. Wejście w życie
Niniejsze Warunki dotyczące zorganizowanych podróży obowiązują od 01.07.2018 i zastępują od tej samej daty te same warunki co od 1.1.2015
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 30 Maj 2020 14:20 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Abuzywny, ale przewoźnicy mają mnóstwo takich postanowień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 30 Maj 2020 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 932
złoty
W tym samym czasie co Wizzair oddał mi kasę za odwołany lot to został uznany mój chargeback za ten sam lot i podwójnie dostałem kasę. Miał ktoś taką przypadłość?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 30 Maj 2020 19:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8594
złoty
Oddaj kasę z chargebacku.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#336 PostWysłany: 01 Cze 2020 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja mialem, i to nie jest tak latwo oddac ta kase.. ostatnio zauwazylem ze ktos kupil cos na Ebay moja karta, zrobilem chargeback po kilku dniach kasa wpadla. Potem sie dowiedzialem ze kumpel jej uzyl (dluga historia) - oddal mi kase, zatem mam podwójny zwrot. Pisalem do Amexa zeby anulowali to bo sie sytuacja rozwiazala, nic cisza, powiedzieli ze dodali do wniosku. Po tygodniu dostalem list ze PayPal im sie nie odezwal i z racji tego przyznali mi kase.. znowu im napisze zeby odciagneli ja, ale jak mowie nie jest tak latwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 02 Cze 2020 16:58 

Otrzymałem negatywne rozpatrzenie reklamacji które dotyczyło biletów zakupionych w lot.
Oczywiście się odwołałem bo wygląda na to że VISA jest tylko przekaźnikiem między bankiem i nie za bardzo ingeruje w to co mówi sprzedawca. Według organizacji płatniczej powinienem czekać, nie ważne że chargeback służy do zwrotu środków kiedy usługa nie została wykonana a sprzedawca nieraczy odpowiedzieć kiedy odda pieniądze.

Jedno to info od mbank a drugie to przedstawiciela LOTU info na zapytanie VISY.

Załączniki:
1.PNG
1.PNG [ 37.92 KiB | Obejrzany 745 razy ]
2.PNG
2.PNG [ 18.79 KiB | Obejrzany 745 razy ]
Góra
 PM off
adam.pawel lubi ten post.
 
      
#338 PostWysłany: 02 Cze 2020 17:06 

Rejestracja: 20 Mar 2020
Posty: 54
Czyli lot sobie może trzymać kasę ile chce, i zasłaniać się kolejnością zgłoszeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 02 Cze 2020 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
Podeslij konsultantowi zapis rozporzadzenia UE ws. 7 dni na zwrot biletu oraz to, że 180 dni nie dotyczy linii lotniczych, a jak nie podziala to arbitraz bankowy o zaniechanie ze strony banku ws. chargebacku --- może to coś ich zmotywuje do pozytywnej odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
adam.pawel uważa post za pomocny.
 
      
#340 PostWysłany: 03 Cze 2020 10:43 

Rejestracja: 20 Mar 2020
Posty: 54
Anonymous napisał(a):
Otrzymałem negatywne rozpatrzenie reklamacji które dotyczyło biletów zakupionych w lot.
Oczywiście się odwołałem bo wygląda na to że VISA jest tylko przekaźnikiem między bankiem i nie za bardzo ingeruje w to co mówi sprzedawca. Według organizacji płatniczej powinienem czekać, nie ważne że chargeback służy do zwrotu środków kiedy usługa nie została wykonana a sprzedawca nieraczy odpowiedzieć kiedy odda pieniądze.

Jedno to info od mbank a drugie to przedstawiciela LOTU info na zapytanie VISY.

Niestety, dzisiaj otrzymałem od mBanku tak samo brzmiącą odmowę. Zamiast Visy, Mastercard.

Wysmażyłem odwołanie i załączyłem maila od Rzecznika Pasażerów, chociaż mam obawy że nic to nie da, bo lot znowu się zasłoni kolejnością zgłoszeń.
tomula06 napisał(a):
a jak nie podziala to arbitraz bankowy o zaniechanie ze strony banku ws. chargebacku --- może to coś ich zmotywuje do pozytywnej odpowiedzi.

Tylko jakie w tym zaniechanie banku, skoro oni jedynie przesyłają dokumenty (i zgłaszają reklamację) do agenta rozliczeniowego?


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 04 Cze 2020 13:07, edytowano w sumie 1 raz
łączenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group