Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 27 Maj 2020 08:27 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 713
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
Citi Visa
1) Gotogate taryfa full flex kasowane bezposrednio u przewoźnika zero kontaktu z gotogate chargback uznany
2) Budgetair dwie reklmacje najpierw odrzucone standardowa formuła że lot skasowany przez covid co w jednym przypadku nie było prawda bo jeden z lotow(Wenecja) został skasowany tydzień przed restrykcjami ze wzgledow handlowych gdy jescze nikt w Lo nie myslał o tym by zmieniac rezerwacje za darmo. Dziś uznanie Reklamacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
#302 PostWysłany: 27 Maj 2020 14:03 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2333
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Visa mBank Austrian - chargeback uznany
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#303 PostWysłany: 27 Maj 2020 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 70
Kilometry: 127 711
niebieski
Ile czekałeś od momentu złożenia reklamacji ? Cos było w trakcie do uzupełnienia ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 27 Maj 2020 16:14 

ansbach1 napisał(a):
Visa mBank Austrian - chargeback uznany

@ansbach1 fajnie by było jak byś dodał info czy wtedy był rządowy zakaz czy nie? i czy visa uznała od razu czy musiałeś się odwołać?
póki co widzę że to loteria.
Góra
 PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#305 PostWysłany: 27 Maj 2020 19:29 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
To nie jest loteria- to jest kabaret- jak ta sama organizacja płatnicza w tym samym banku może jednemu uznać cb a innemu nie? Lot odwołany z tego samego powodu- covidek.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 27 Maj 2020 19:49 

Rejestracja: 20 Mar 2020
Posty: 54
Może zależy to też, od dodatkowych dokumentów, które dołączasz do reklamacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 27 Maj 2020 20:02 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
A może zależy to od fazy księżyca?!

Dokumentów tzn? Przecież każdy przesyła jeden i ten sam dokument- o odwołaniu lotu z powodu świrusika.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 27 Maj 2020 20:03 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
Wg zasad organizacji kartowych odmowę chargebacku uzasadnia, jeżeli odwołanie lotu było z powodu rządowych zakazów lotów, a nie ogólnie "w związku z covidem". Te zakazy lotów były wydawane początkowo na krótki okres (np. 2 tygodnie), potem kilkakrotnie przedłużane, każdorazowo na kolejny tydzień, dwa czy miesiąc. Może tak być, że lot został odwołany w związku z covidem, ale z inicjatywy linii lotniczej, bo data lotu nie była wtedy objęta zakazem. Stąd może być ta różnica. Np. 14 marca wprowadzono zakaz lotów obowiązujący początkowo do 28 marca. Jeżeli 15 marca linia lotnicza skasowała dwa loty, jeden z dnia 26 marca, a drugi z dnia 3 kwietnia, to za pierwszy chargeback wg tych zasad się nie należy, a za drugi już tak.
Sam mam taki chargeback na biegu, powołałem się na tę okoliczność, nawet załączyłem do wniosku odpowiedni Dziennik Ustaw z zakazem na moment anulowania lotu. Na razie bank przekazał Visie, rozpatrują.
Inna sprawa, że z tego, co piszą niektórzy, to pewnie część wniosków jest odrzucana na odczepnego, z założeniem, że może wnioskujący da sobie wtedy spokój i przestanie się dobijać. Tak te wszystkie absurdalne odmowy z powołaniem się na przepis o 180 dniach dotyczący usług turystycznych. W takim przypadku trzeba się odwoływać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 27 Maj 2020 20:12 

Rejestracja: 20 Mar 2020
Posty: 54
@neverstopexploring oprócz info o odwołaniu lotu, możesz też przesłać korespondencje ze sprzedawcą (ja akurat przesłałem), co w teorii może ułatwić starania o CB. No i nie wiem jak w Twoim, ale w moim mailu jaki dostałem od linii (którego dołączyłem do reklamacji), nie ma słowa o Covidzie. Tylko, że anulują i jest im przykro ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 27 Maj 2020 20:15 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
meczko napisał(a):
Wg zasad organizacji kartowych odmowę chargebacku uzasadnia, jeżeli odwołanie lotu było z powodu rządowych zakazów lotów, a nie ogólnie "w związku z covidem". Te zakazy lotów były wydawane początkowo na krótki okres (np. 2 tygodnie), potem kilkakrotnie przedłużane, każdorazowo na kolejny tydzień, dwa czy miesiąc. Może tak być, że lot został odwołany w związku z covidem, ale z inicjatywy linii lotniczej, bo data lotu nie była wtedy objęta zakazem. Stąd może być ta różnica. Np. 14 marca wprowadzono zakaz lotów obowiązujący początkowo do 28 marca. Jeżeli 15 marca linia lotnicza skasowała dwa loty, jeden z dnia 26 marca, a drugi z dnia 3 kwietnia, to za pierwszy chargeback wg tych zasad się nie należy, a za drugi już tak.
Sam mam taki chargeback na biegu, powołałem się na tę okoliczność, nawet załączyłem do wniosku odpowiedni Dziennik Ustaw z zakazem na moment anulowania lotu. Na razie bank przekazał Visie, rozpatrują.
Inna sprawa, że z tego, co piszą niektórzy, to pewnie część wniosków jest odrzucana na odczepnego, z założeniem, że może wnioskujący da sobie wtedy spokój i przestanie się dobijać. Tak te wszystkie absurdalne odmowy z powołaniem się na przepis o 180 dniach dotyczący usług turystycznych. W takim przypadku trzeba się odwoływać.



I kto to sprawdza , weryfikuje czy był zakaz rządowy czy nie? jeśli był to od kiedy do kiedy?! Czy lot na Gwadelupę z Francji to przekroczenie granicy czy nie? Jeśli nie to jak można zamknąć granicę między rzeczonymi?


Z AF dostałem taką informację:

Cytuj:
Due to the coronavirus (covid-19) situation, many countries around the world have decided to implement restrictive entry measures on their territory on very short notice. Air traffic is hence highly impacted.

For this reason, your flight has been cancelled, and unfortunately, we cannot rebook you at this moment.



Czyli Gwadelupa będąca formalnie częścią Francji zakazała lotów z Francji czy to Francja "zamknęła granicę" na Gwadelupę?


Na szczęście z tej całej afery mamy już wszystko na białym na czarnym apropo najlepszych i największych linii lotniczych mających przychody w setkach milionach euro czy dolarów- usilnie z małymi wyjątkami odmawiają zwrotu kasy a więc potwierdzają, że na bieżąco są kredytowane przez środki pasażerów :mrgreen: ciekawe gdzie są i co robią z zyskami?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 27 Maj 2020 20:57 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2333
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
-- 27 Maj 2020 20:57 --

Lot miał być 15 kwietnia br. Przesłałem bilety i korespondencje z linią.

-- 27 Maj 2020 20:57 --

Lot miał być 15 kwietnia br. Przesłałem bilety i korespondencje z linią.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 27 Maj 2020 22:13 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
@neverstopexploring, to wynika z przepisów prawa obowiązujących w danym kraju w danym momencie. Wszystko jest do sprawdzenia, ale wymaga szukania, a w przypadku przepisów zagranicznych też znajomości języka, chociaż często informacje o danym kraju można znaleźć po angielsku w artykułach o tytułach typu "[kraj] flight ban extended to [data]".

Co do lotów między Francją i Gwadelupą (departament zamorski, czyli część terytorium Francji) trzeba byłoby po prostu sprawdzić stan prawny obowiązujący w momencie odwołania lotu. Jeżeli nie zrobisz tego sam i nie opiszesz we wniosku o chargeback, to są dwie możliwości - albo linia lotnicza będzie uczciwa i będzie się na to powoływała tylko wtedy, jeżeli taki zakaz rzeczywiście w danym momencie obowiązywał, albo nie i będą próbowali się powoływać na covid licząc na to, że organizacja kartowa tego nie zweryfikuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 27 Maj 2020 22:16 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Skoro Gwadelupa to część Francji to stan prawny był jednakowy tu i tu?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 27 Maj 2020 22:49 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
neverstopexploring napisał(a):


I kto to sprawdza , weryfikuje czy był zakaz rządowy czy nie? jeśli był to od kiedy do kiedy?! Czy lot na Gwadelupę z Francji to przekroczenie granicy czy nie? Jeśli nie to jak można zamknąć granicę między rzeczonymi?


Z AF dostałem taką informację:

Cytuj:
Due to the coronavirus (covid-19) situation, many countries around the world have decided to implement restrictive entry measures on their territory on very short notice. Air traffic is hence highly impacted.

For this reason, your flight has been cancelled, and unfortunately, we cannot rebook you at this moment.



Czyli Gwadelupa będąca formalnie częścią Francji zakazała lotów z Francji czy to Francja "zamknęła granicę" na Gwadelupę?

Na szczęście z tej całej afery mamy już wszystko na białym na czarnym apropo najlepszych i największych linii lotniczych mających przychody w setkach milionach euro czy dolarów- usilnie z małymi wyjątkami odmawiają zwrotu kasy a więc potwierdzają, że na bieżąco są kredytowane przez środki pasażerów :mrgreen: ciekawe gdzie są i co robią z zyskami?


Francja granicy nie zamknęła, ale wprowadziła restrykcje w przemieszczaniu pomiędzy departamentami. Na dzień dzisiejszy uwolnili przemieszczanie pomiędzy Martyniką i Gwadelupą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 27 Maj 2020 22:53 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
neverstopexploring napisał(a):
Skoro Gwadelupa to część Francji to stan prawny był jednakowy tu i tu?


To zależy od sposobu sformułowania zakazu lotów, jeżeli był wprowadzony:
- mógł dotyczyć tylko lotów międzynarodowych
- mógł dotyczyć też lotów krajowych
- mógł dotyczyć też lotów między Francją kontynentalną a departamentami zamorskimi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 28 Maj 2020 07:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
BNP Paribas nie uznał mojej reklamacji w związku z nieodbytym i skasowanym lotem z Ryanair. "Nie ma podstaw". Czyli można sobie trzymać cudze pieniądze ile się chce, nie dając nic w zamian, wszystko zgodnie z prawem. Rzadko z nimi latałem (kurnik Modlin mi zupełnie nie pasuje i nie chodzi tu o odległość), ale teraz w ogóle nie zamierzam. U konkurencji (W6) nie wiem jak wygląda sprawa ze zwrotem pieniędzy, ale środki na konto Wizz są zwracane bardzo szybko; całość wygodnie, bez pisania i czekania godzinami na czatach.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 28 Maj 2020 08:40 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@nelson 1974 z tym że nic w zamian to bez przesady, dali Ci voucher (a przynajmniej wszystkim innym dają) :)

Niech zgadnę, słynny cytat o ustawie która nic wspólnego z tym nie ma? Odwołaj się do Rzecznika Klienta w BNP, na stronie jest formularz. Albo mailem.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 28 Maj 2020 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Hmm... od marca żadnego vouchera nie dostałem. W ogóle nie ma z nimi kontaktu.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 28 Maj 2020 09:52 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@nelson 1974 a złożyłeś wniosek o refund? Na moich kilkanaście rezerwacji, do każdej przysłali voucher po wypełnieniu wniosku. W marcu/kwietniu po ok. 10-14 dniach, obecnie trwa to kilka dni. Oczywiście ja mam ich voucher w głębokim poważaniu, dzięki sporom via Paypal odzyskałem wszystko co do grosza (a nawet więcej bo € poszło do góry). Możesz się przypomnieć na czacie jeśli vouchera nie otrzymałeś (no chyba że też Ci nie zależy i będziesz cisnąć bank o chargeback).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 28 Maj 2020 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Pewnie, że złożyłem. Dawno temu i zero odpowiedzi od tego czasu......
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group