Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 24 Kwi 2020 15:13 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2903
złoty
@Martinuss Mają ciekawy zapis w ich warunkach. Tłumaczone przez wujka google'a.
Cytuj:
12.0.3 Jeśli linia lotnicza anuluje lot bez oferowania alternatywy, zwrócimy kwotę anulowanego biletu po otrzymaniu zwrotu od linii lotniczej.
12.0.4 Jeśli linia lotnicza anuluje lot, ale zaoferuje ci wybór pomiędzy alternatywną podróżą lub anulowaniem, postępujemy zgodnie z zasadami linii lotniczej dotyczącymi opłat za anulowanie. Jeśli zdecydujesz się anulować, naliczymy opłatę administracyjną.


Pytanie, jak powyższe ma się do zaoferowanych opcji? Bo jeśli dostałeś e-mail o anulowaniu lotu bez opcji zmiany to pisz do nich powołując się na ich własny regulamin.


Ostatnio edytowany przez Chupacabra, 24 Kwi 2020 15:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
Martinuss uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#102 PostWysłany: 24 Kwi 2020 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1703
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Chupacabra

No właśnie to czytałem, żadnego wyboru nie dostałem, tylko email od nich że mi zwrócą kasę. A jak napisałem po 3 tygodniach do nich co z tym zwrotem to gościu pisze że naliczą opłatę 595 NOK :roll: :lol:
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 24 Kwi 2020 16:25 

Rejestracja: 23 Kwi 2020
Posty: 2
robił ktoś z Was chargeback z Ryanair'a i dostał zwrot na konto ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 24 Kwi 2020 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja mialem dwa loty, jeden kupiony Revolutem i jeden Amexem, zrobilem oba chargebacki:
a) Amex - kasa wrocila nastepnego dnia, calosc pare klikniec online
b) Revolut - szybki czat z czlowiekiem, wyslal mi linka do formy do uzupelnienia online, uzupelnilem dwa dni temu i czekam.. za dwa miesiace ich pogonie jak nie bedzie reakcji 8-)

//w obu przypadkach opieram sie na tym ze mój lot zostal anulowany - ja chcialem leciec - koncówka Marca, potem poprosilem o zwrot gotówki na ich stronie (z problemami ale w koncu przeszlo) po 4 tygodniach wyslali voucher i powiedzieli ze jak chce kase (o która prosilem miesiac temu) to mam jeszcze raz aplikowac o to wiszac pare godzin na telefonie po to zeby mnie dodali do kolejki zeby dostac zwrot gdy pandemia sie skonczy (a co jak sie nigdy nie skonczy?)
Na poczatku myslalem ze odpuszcze bo kasa nie wielka (100zl x 2) ale po przeczytaniu paru dobrych artykulów o tym ze Ryan próbuje oprzec caly ten problem na klientach zamiast na sponsorach, wlascicielach i innych osobach z gruba kasa u góry - stwierdzilem ze nie bede czekal zwlaszcza przez ostatnie pare lotów gdzie zmuszal mnie do siedzenia z dala od znajomych, zmniejszyl bagaz do znikomych rozmiarów itd.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#105 PostWysłany: 24 Kwi 2020 18:32 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Martinuss: masz świetny argument do CB - wyciąg z ich warunków!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 25 Kwi 2020 01:44 

Rejestracja: 04 Wrz 2018
Posty: 3
Czy mogę skorzystać z chargebacku już teraz, jeśli lot mam planowo dopiero 22 czerwca?
Miał być na mecz, więc nie mam po co lecieć. Żaden voucher mnie nie interesuje.
Płaciłem REVOLUTem, linie Ryanair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 25 Kwi 2020 02:12 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3575
złoty
@Sobol5
Dopiero jak zostanie anulowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 27 Kwi 2020 12:51 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Rozumiem, że mogę rozpocząć procedurę chargeback , ale co wtedy z voucherem? Gdy rozpoczynam tą procedurę rezygnuję z vouchera?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 27 Kwi 2020 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Jak chcesz voucher to po co ci chargeback? Chargeback to zwrot nienaleznie pobranej kasy za ktora nie otrzymalo sie produktu/uslugi (i sprzedawca nie chce zwrocic kasy) - jezeli twoj lot zostal anulowany i prosiles o voucher zamiast zwrotu gotowki, placiles karta debetowa to szanse prawie zerowe na zwrot kasy (no i jeszcze lot musial byc anulowany, a nie ze ty zrezygnowales dla walsnego spokoju - jak tak to tu raczej z ubiezpieczeniem trzeba sie kontaktowac).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 27 Kwi 2020 18:10 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Chodzi mi o sytuacje kiedy chargeback nie zostanie uznany.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 27 Kwi 2020 18:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Nie zostanie uznany, jeśli weźmiesz voucher.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 28 Kwi 2020 10:49 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 55
Witam,
aktualnie składam ChargeBack w banku PKO BP na zwrot biletu zakupionego w naszego narodowego przewoźnika (LOT).

Bank poprosił mnie o wysłanie " potwierdzenia aktualnego statusu tej rezerwacji (który można sprawdzić na stronie internetowej linii
lotniczych) lub potwierdzenia anulowania tej rezerwacji zawierającego datę anulowania usługi wraz ze
wskazaniem strony, która tego dokonała tj. Pan czy Przewoźnik"

Tylko nie mam jak sprawdzić statusu tej rezerwacji, ponieważ sprawdzając przez stronę LOTU pokazuję, że taka rezerwacja nie istnieje. Taka dziwną politykę mają, że jak poprosiłem o zwrot pieniędzy to usunęli całą rezerwację. Macie jakieś pomysły?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 28 Kwi 2020 10:51 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@skir: opisz jak sprawa wygląda w PKO BP - będą musieli sobie poradzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 28 Kwi 2020 19:51 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
mBank / Visa - ODMOWA

Z tego co czytałem w procedurach Visa, to w sytuacji gdy lot jest odwołany z powodu restrykcji rządowych to rzeczywiście będą odrzucać takie zgłoszenia. Jednak jeśli anulacja to tylko względy ekonomiczne (np. niskie obłożenie rejsu) to chargeback powinien działać.

Załącznik:
mbank.png
mbank.png [ 83.37 KiB | Obejrzany 560 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#115 PostWysłany: 28 Kwi 2020 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
@mucha Gdzie znajduje sie przytoczona informacja przez bank ?, bo wlasnie jestem na stronie visa i widnieje nastepujaca:

Załączniki:
Visa.JPG
Visa.JPG [ 76.81 KiB | Obejrzany 542 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 28 Kwi 2020 20:54 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
@Flyguy to jest gdzieś na stronie Visa USA, w google trzeba wpisać "Managing Disputes Through COVID-19: Programs, Best Practices and FAQs to Help Clients" i pdf można ściągnąć.

Załącznik:
visa.png
visa.png [ 107.41 KiB | Obejrzany 504 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 28 Kwi 2020 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Jesli tak jest to 90% charback bedzie odrzucona bo prawie kazda anulacja byla podyktowana obostrzeniami rzadowymi zwiazanymi z zakazem ruchu powietrznego. Pytanie ktore panstwo jest zasadne, jesli np uzywam Visy wydanej przez Revolut, czy bedzie to UK? Wyciag ktory zamiescilem byl ze strony UK i dodatkowych informacji odnosnie restrykcji rzadowych tam nie ma. Dodatkowo jest jeszcze zapis odnosnie specjalnej ochrony dla uzytkownikow kart kredytowych:

More details on chargebacks can be found here, and on the UK Finance website, describing what the process is, what you need to share with your bank and how long it usually takes. This website also includes information on the “section 75” protection. Section 75 of the Consumer Credit Act 1974 is a UK law. It protects purchases made on a credit card between the value of £100 and £30,000, if something goes wrong with the purchase.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 29 Kwi 2020 00:08 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 12
Miałem kupione bilety dla ojca i siostry u pośrednika orbitz.com na lot Lotem 15 maja. 13 kwietnia otrzymałem od orbitz taki email:

Cytuj:
Hi Adam,

RE: Your upcoming flight booking, Itinerary #7515989386388.

We understand that due to current circumstances and uncertainty surrounding coronavirus (COVID-19), you may be considering canceling your upcoming booking, Itinerary #7515989386388. We want to make that easy for you. Your flight qualifies for free cancellation up to 24 hours before your travel—and it can be done with just a simple click following this email. Your airline will give you a credit to use for future flights with them.

Please note, if you have already canceled this itinerary or you wish to keep your booking as it stands, no action is needed.

Need to cancel? Just click below.


Niestety niewiele myśląc kliknąłem, chcąc dowiedzieć się więcej i było za późno, bilety zostały odwołane. Okazało się, że credit dotyczy tylko pasażera, na którego bilet był oryginalnie kupiony. Nie urządza mnie to, moja rodzina miała mnie odwiedzić na zakończenie szkoły w USA. Zapłaciłem prawie $1800 za te bilety. Czuję się uszukany, dowiedziałem się, że te punkty są na nazwisko pasażera dopiero po anulowaniu biletu, email o niczym takim nie wspominał. Studiuję na stypendium, nie jestem bogaczem któremu rodzina opłaciła studia, więc ta kwota to dla mnie kupę kasy. Mój ojciec, jakby to powiedzieć, nie jest typem podróżnika i nigdzie indziej na pewno nie poleci, więc jego bilet praktycznie przepadł. Z siostrą może bym się dogadał.

Teraz lot odwołał loty do 15 maja, a rozporządzenie mówi o zawieszeniu lotów do 9 maja. Lot zwraca obecnie kasę za wszystkie odwołane loty. Spędziłem dziś 2.5 godziny na infolinii orbitz.com starając się ugrać zwrot, ale oni twierdzą, że nic nie mogą zrobić, bo linie Lot nie zaakceptują im tego zwrotu, a odwołując lot 13 kwietnia kwalifikuje się tylko na stare zasady odwołania i zwrotu. Czyli bilet był bezzwrotny, a punkty wykorzystać może tylko oryginalny pasażer. Ponownie, czuje się oszukany ale też jak idiota, bo kliknąłem w coś na co nigdy bym się nie zgodził wiedząc jakie są zasady odwołania. Myślicie, że jest szansa na chargeback?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 29 Kwi 2020 00:11 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
To co? Ja mam jeszcze sprawdzać z jakich powodów mój lot jest odwołany? I gdzie niby znajdę powód odwołania mojego lotu z Gwadelupy do Paryża?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 29 Kwi 2020 01:52 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1476
złoty
-- 29 Kwi 2020 01:46 --

Flyguy napisał(a):
Jesli tak jest to 90% charback bedzie odrzucona bo prawie kazda anulacja byla podyktowana obostrzeniami rzadowymi zwiazanymi z zakazem ruchu powietrznego.


Niekoniecznie. Obostrzenia rządowe były i są wydawane tylko na relatywnie krótko, 2-3 tygodnie naprzód, a potem przedłużane. Znaczna część anulowanych lotów była anulowana przez linie wcześniej, zanim dana data została objęta rządowymi obostrzeniami.
Np. do niedawna polski zakaz lotów obowiązywał tylko do 24 kwietnia, a linie lotnicze zdążyły już wcześniej skasować dużo lotów w maju. Teraz polski zakaz obowiązuje do 9 maja.
Trzeba niestety sprawdzić, jaki był stan prawny w momencie anulowania lotu. Jeżeli w tym momencie data lotu nie była jeszcze objęta rządowym zakazem, to anulowanie nastąpiło z inicjatywy linii lotniczej i chargeback powinien się należeć.

-- 29 Kwi 2020 01:49 --

ojciec napisał(a):
Myślicie, że jest szansa na chargeback?


Niestety w Twoim przypadku raczej na pewno nie. Linia łatwo wytłumaczy się, że sam anulowałeś bilet zanim jeszcze lot został anulowany.

-- 29 Kwi 2020 01:52 --

neverstopexploring napisał(a):
To co? Ja mam jeszcze sprawdzać z jakich powodów mój lot jest odwołany? I gdzie niby znajdę powód odwołania mojego lotu z Gwadelupy do Paryża?


Obawiam się, że tak - jeżeli chcesz mieć jasność co do tego, czy łapiesz się na chargeback według tych zasad, czy nie. Lot z Gwadelupy do Paryża był objęty w całości francuskimi przepisami, więc musiałbyś sprawdzić, czy w dacie skasowania lotu we Francji obowiązywał zakaz lotów obejmujący planowaną datę lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group