Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Cze 2014 15:17 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
możecie polecić jakieś restauracje/tawerny w Moraitika i Paleokastritsa , gdzie można w miarę tanio (do 20euro/2os) zjeść smaczne greckie potrawy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 21 Cze 2014 12:28 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Od Moraitiki kawałek (spokojnie można dojść na nogach), ale miejsce jest magiczne:

http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... lands.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Cze 2014 12:49 

Rejestracja: 07 Wrz 2012
Posty: 144
a gdzie to dokładnie jest? na mapie bo nie mogę znaleść. we wtorek bede w hotelu messonghi beach i chętnie tam zajrze na jakiś si fód
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Cze 2014 09:07 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Dzięki, a możesz podać przykładowe ceny jakiegoś posiłku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Cze 2014 12:32 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Z tego co pmiętam to za grillowaną rybę + smażone małe ryby, sałatkę wyszło około 20 euro. Do tego karafika wina za 4,5 e, więc bajka :)


Co do położenia tawerny:

Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 110.91 KiB | Obejrzany 14941 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Korfu-Sidari
#6 PostWysłany: 25 Cze 2014 06:17 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Sidari
Polecam rodzinną tawernę z doskonałą regionalną kuchnią http://skroc.pl/5373a
Koniecznie na przystawkę mezze.Jedna porcja wystarczy dla dwóch osób.
Na drugie polecam stiffado lub kto na co ma ochotę bo wszystko pyszne.
Do dwóch drugich dań karafka wina gratis.
Jedna z najlepszych kuchni jakie jadłem na wyspach greckich !
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 08 Lip 2014 09:21 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Odwiedziłem ww. tawernę i ogólnie spoko, chociaż jedzenie nie było najlepszym na wyspie:) Za to widoki i położenie restauracji więcej niż przyzwoite :D

W samej Moraitice nie mogę jednoznacznie polecić żadnej z restauracji - w większości tzw. naganiacze (i pewnie często właściciele) byli bardzo mili i różnymi sposobami zachęcali do wyboru ich oferty, jednak zaraz po złożeniu zamówienia uznawali klienta za "złowionego" i zapominali o nim.... Małe wyróżnienie należy się restauracji "3 Stars Restaurant" (przy plaży, obok hotelu o tej samej nazwie), gdzie zjedliśmy bardzo smaczny posiłek dla dwojga (mix grill) z karafką wina i deserem za 21,5 euro. Niestety przy kolejnej wizycie w tej restauracji czuliśmy się jak intruzi - akurat odbywała się zmiana nakryć z dziennych (dla wszystkich) na wieczorowe (dla gości hotelu) i kelnerka usilnie próbowała nam podać najdroższe danie z karty (mix owoców morza za 28 euro) na brudnym stole, nawet bez obrusa. Po upomnieniu z niechęcią przyniosła jakiś obrus, a samo danie mocno rozczarowujące (gumowate kalmary, większą część owoców morza stanowiła niedoprawiona ryba, itp.).

W Paleokastritsie sytuacja przejawia się moim zdaniem znacznie lepiej niż w Moraitice. Nie spotkaliśmy się z opisanymi wyżej naganiaczami, co zdaje się podnosić poziom lokali. Ceny nieznacznie wyższe (o około 0,50-1,00 euro za danie, choć nie wszędzie). Tutaj dla odmiany mogę polecić Tawernę Nausika. Jest to rodzinny lokal położony w centrum miejscowości. W sumie wygląda niezbyt zachęcająco (w porównaniu z innymi), aczkolwiek znaleźliśmy się tam przypadkiem i zamówiliśmy mały posiłek w postaci pity z souvlakiem na talerzu za 3,8 euro/os i najedliśmy się nim jak regularnym obiadem - warto dodać, że w tym lokalu własnoręcznie robią frytki - z ziemniaków!!! :) Bywaliśmy tam jeszcze kilka razy i za każdym razem zostaliśmy świetnie obsłużeni - nienachalnie, uprzejmie i z sympatią - generalnie czuć rodzinną atmosferę. Cenowo chyba najlepiej w miejscowości, a karafka wina za 4 euro była najtańszą, jaką udało nam się dostać na Korfu:) Uwaga na duże porcje - zamówiłem kurczaka z grilla (podobno tradycyjny grecki) za 8,5 euro i dostałem pół całkiem sporego kurczaka, a całość była na tyle duża, że surówkę podawali na oddzielnym talerzu. Warto także zwrócić uwagę na wieczory greckie, które odbywają się w tym lokalu we wtorki i soboty. Oprócz wspomnianego wyżej grilla ma wtedy miejsce pokaz tańców greckich, w które następnie włącza się gości - oczywiście wszystko za free i (co mnie osobiście zdziwiło) tancerze nie zbierają żadnego rodzaju napiwków po pokazie. O jakości restauracji najlepiej świadczy fakt, że co wieczór połowa stolików jest rezerwowana, a podczas wieczorów greckich właściciel musi stawać na głowie i wynajdywać miejsce na doniesienie kolejnych stolików, bo kolejka za nimi wcale nie jest mała. To by było na tyle o Tawernie Nausika i odpowiadając na ewentualne pytania - nie płacą mi za reklamę:)
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Korfu - Kavos
#8 PostWysłany: 07 Sie 2015 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 38
Tak... teraz już doskonale wiem że to mordownia i jak już ktoś tu napisał "centrum to nic innego jak Ibiza" ale może ktoś z Was miał przyjemność stołować się tutaj lub niedalekiej okolicy?

Zostały nam trzy dni pobytu, poprzednie spędziliśmy na północy i zachodzie wyspy gdzie nie było problemu ze znalezieniem czegoś nie angielskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu - Kavos
#9 PostWysłany: 09 Sie 2015 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2013
Posty: 38
Nie wiem czemu nie mogę edytować... ale sam sobie odpowiem.

http://www.tripadvisor.com/Restaurants- ... lands.html
TripAdvisor jest świetnym wyznacznikiem knajp.
Sprawdziłem pierwszą piątkę z Kavos, rewelacja!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Wrz 2016 13:57 

Rejestracja: 09 Sie 2016
Posty: 117
Odświeżam temat. Czy w drugiej połowie października będzie otwarta jakaś restauracja, którą byście polecali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu-Sidari
#11 PostWysłany: 28 Gru 2017 09:09 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 340
niebieski
Poprzedni link wygasł to podaję nowy:
https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_R ... lands.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Maj 2018 21:26 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Ceny w Paleokastritsie najwyższe na wyspie. Zwiedziliśmy całą , od północy do południa.
Może nie jakoś drastycznie , ale na każdym daniu 1 czy 2 eur cena wyższa niż w innych miejscowościach.
Fajna oferta jest natomiast w Kavos. Za 7,5 EUR wybieramy z karty przystawkę , danie główne i deser.
W Paleo można tylko o tym pomarzyć. Tu za taki zestaw trzeba by zapłacić przynajmniej 20 EUR.
Mimo to Kavos zdecydowanie nie polecam - to kompletna odmienność od Paleo,
ale jeśli chodzi o jedzenie to zjedliśmy tam chyba najlepsze danie i to w zdecydowanie najniższej cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Sie 2018 21:49 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 3
Loty: 2
Kilometry: 2 054
w paleo z tanszych polecam Greg Zorbas Room. jest to na gorze, dość wysoko, za campingiem jeszcze. stąd pewnie ceny niższe. rodzinna knajpka, mają strone na fejsie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu-Sidari
#14 PostWysłany: 02 Lis 2018 08:11 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Jak ktoś ma małe zaufania do lokalnej kuchni, albo mu się przejadły greckie specjały to polecam - Venezia Pizza przy wjeździe do Sidari (jedna pizza dla dwóch osób styknie).

https://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g676295-d2558015-Reviews-Venezia_Pizza_Restaurant-Sidari_Corfu_Ionian_Islands.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu-Sidari
#15 PostWysłany: 22 Lip 2020 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 46
@Roben czy po lokalizacji Google jesteś w stanie przypomnieć sobie jak się nazywała ta knajpka, bo linku umarły :| ?
_________________
https://totutotam.eu/
https://www.instagram.com/totutotam_eu/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu-Sidari
#16 PostWysłany: 22 Lip 2020 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Restauracja nazywała się Alexes Family Restaurant (nazwę można wyczytać z linka) i z tego, co wiem, zamknęła się - dlatego link nie działa.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Sie 2020 08:42 

Rejestracja: 19 Sie 2020
Posty: 6
Wybaczcie za odgrzanie kotleta, ale też chciałbym polecić dwa miejsca. W Lakones jest knajpka której oficjalnej nazwy już nie pamiętam, ale w google maps można ją znaleźć pod nazwą "orea thea" - tak, pisane małymi literami. Dobra pizza, dość duża porcja, we dwoje się najedliśmy za 9E. Do tego piwo dla żony, dla mnie Cola i nie przekroczyło 20E w sumie. Są też inne dania, ale ja jestem fanatykiem pizzy więc dla mnie było wyśmienicie :) Niesamowita panorama no i w szczycie sezonu byliśmy tam sami. Właściciel po posiłku zagaduje choć ciężko mu idzie angielski, ale jest bardzo miły, pyta skąd jesteśmy i jak sie nam podoba, czy smakowało, polecił do zwiedzenia Angelokastro - akurat stamtąd wracaliśmy.
Druga rzecz to dość popularna La Grotta w Paleokastritsie. Wprawdzie po pizzy wzięliśmy tylko kawę mrożoną ale była ona za 3E, więc tanioszka. Do tego świetna zatoczka, jest coś a'la trampolina, zestaw do snurkowania zalecany. Trzeba tylko uważać na kamieniach, klapek żony zginął gdzieś w odmętach wodnych :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Korfu-Sidari
#18 PostWysłany: 03 Wrz 2020 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 46
Fridas Family, Sidari Jedliśmy tam bardzo dobrą pasticade z wołowiny i jagnięce kleftiko. Pizza też jest jak najbardziej godna polecenia. Ceny za dania obiadowe kształtują się od ok. 8 EUR w górę.

To Aloni tou Soukiou, Λιβάδι niedaleko Sidari Knajpka, która nie ma menu. Serwują tam tradycyjne dania kuchni Korfu. Przemiła właścicielka wita gości od wejścia. Pyszne jedzenie i super atmosfera :!:

Inne knajpki na wyspie:

Taverna Roubás, Miasto Korfu Polecona nam przez mistrza @Zeus Miejsce z wyśmienitą kuchnią. Za sałatkę grecką, pastitsiade z koguta i ser feta zapiekany w cieście filo z miodem i sezamem zapłaciliśmy niecałe 24 EUR.

Στάζει Μέλι, Miasto Korfu kolejna rekomendacja @Zeus– lokal z tradycyjnymi greckimi pączkami i świetnym Fredo Cappuccino.

Vavilas Fish Taverna, Arillas Dobre miejsce na kolacje po zachodzie słońca w Porto Timoni/Afionas. Rodzinna knajpka serwująca świeże ryby. Sami możecie je sobie wybrać w kuchni. Nie jest tanio, ale warto :!:

Aria’s Grill, Γέφυρα To dobre miejsce na szybki obiad w drodze do Rovinia Beach. Pita gytos i musaka jak najbardziej godna polecenia. Cenowo raczej bez szału - ani tanio, ani drogo.

Bardziej szczegółowy opis tych miejsc i dań kuchni Korfu znajdziecie tu :arrow: https://totutotam.eu/palce-lizac-czyli- ... hni-korfu/
_________________
https://totutotam.eu/
https://www.instagram.com/totutotam_eu/
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Korfu-Sidari
#19 PostWysłany: 04 Wrz 2020 10:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
W samym Sidari polecamy:
- Greek Village - w ciągu przy głównym deptaku, dużych oczekiwań nie mieliśmy, ale okazało się zaskakująco dobrze: jedliśmy tzatziki, sofrito i kalmary; dobra sangria
- El Greco - w spokojniejszej, wschodniej części kurortu; musaka, kleftiko i pieczona feta - bez zastrzeżeń

Nie polecamy lokalu Paradise. Nie wziąłem pod uwagę, że to restauracja przy hotelu :evil: Tanio, ale bardzo przeciętnie - pieczywo z pomidorami i fetą, pięknie wyglądające na zdjęciu, okazało się pieczywem posmarowanym pomidorem z maleńkimi kawałkami fety. Musaka co najwyżej poprawna. Miecznik najlepszy, ale też bez szału.

Dla zmotoryzowanych podrzucę dwie rekomendacje w okolicach Sidari, otrzymane od gospodarza naszego apartamentu - obie sprawdzone osobiście i zdecydowanie warte odwiedzenia:
- Taverna Yialos https://g.page/TavernaYialos-Corfu?share skręt na Yialos beach. Super jedzenie: smażona feta z konfiturą z papryki, bekri meze i okoń morski (sea bass) - wszystko pyszne. Knajpa była prawie full, więc trochę musieliśmy poczekać na jedzenie, dostaliśmy więc czekadełko w postaci bruschetty z pomidorami. Dobra rada - nie przyjeżdżajcie zbyt późno. :)
- Psarotaverna Gregory's w Astrakeri https://goo.gl/maps/frtLDwgTC6Eos7Hf9 Knajpa z obłędnym widokiem na morze z górzystym wybrzeżem Albanii w oddali. Oczywiście jak psarotaverna, to polecamy owoce morza: grillowana ośmiornica, smażone kalmary i taramosalata.

PS. Po weekendzie postaram się wrzucić jakieś fotki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 23 Cze 2021 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Moje rekomendacje po powrocie z Korfu

The Pitch of the Fisherman - polecana wielokrotnie wcześniej. Jedliśmy dwa razy. Jedzenie jest poprawne i smaczne. Niczym nie zachwyca ani nie zniechęca. Ceny troszkę wyższe niż średnia w innych restauracjach (na lokalnych potrawach ok 1-2 e). Natomiast zachwyca lokalizacja. Miejsce położone tuż nad wodą, stoliki są ledwie 2 metry od turkusowej, przejrzystej wody. Tuż obok ładna plaża, widoki palce lizać.
https://www.google.com/maps/place/The+p ... 19.9421077

Colombo's Taverna- Po drodze z Paleokastira do zamku Angelokastro. Restauracja przy głównej drodze. Smacznie, szybko. Ceny "standardowe".
https://www.google.com/maps/place/Colom ... 19.6902335

The 3 Brothers-Afionas.
Zjedliśmy tam po powrocie z Porto Timoni. Zmęczeni wspinaczką w pełnym słońcu i z głodnymi dziećmi wybraliśmy pierwszą lepszą knajpę. Jedzenie poprawne. Można zjeść natomiast ceny o kilka euro wyższe niż w lokalach w mniej turystycznych miejscach. Mają taras z pięknym widokiem na północne wybrzeże wyspy.
https://www.google.com/maps/place/The+3 ... 19.6603653


Gregory's Fish Taverna
Położona w pobliżu Sidari. Polecana wcześniej ale ja mam mieszane uczucia. Miejsce jest dobrze położone, tuż obok plaży i morza. Mnie widok tutaj nie zachwycił. Jest ładnie ale nie na duże WOW. (Na wyspie pięknych widoków nie brakuje a tutaj jest po prostu ładnie). Kuchnia w porządku. Ceny OK. Natomiast po wizycie tam mam mały niesmak. Zajęte były ledwie 3 stoliki, na całym Korfu turystów niewielu. Jeden ze stolików zajęli lokalni Grecy. Widać było, że raczej stali bywalcy. Składali zamówienie po nas. Dostali swoje dania wcześniej. Traf chciał, że zamówienie częściowo było takie samo. Ich porcje były wizualnie większe. Nasza sałatka grecka miała 1 kawał fety a ich 2 takie same. Nie robiło to dobrego wrażenia.
https://www.google.com/maps/place/Grego ... d19.753055

Taverna Yialos- polecana tutaj. Troszkę bliżej Sidari niż Gregory's Fish Taverna. Niestety w koronaczasach knajpa czynna bardzo nieregularnie o dziwnych godzinach i dniach. Jak tam podjechaliśmy było zamknięte. Polecam sprawdzić przed przyjazdem jak działają.

PASTRY / ICE CREAM BOCHOTI- lodziarnia na starym mieście w Kerkirze. Położona przy jednej z głównych ulic starówki. Duży wybór lodów, wszystkie bardzo smaczne. Bardzo miła i wesoła obsługa. Za lody płaciliśmy mniej niż w Sidari więc ceny przyzwoite.
https://www.google.com/maps/place/PASTR ... 19.9228896

ΤΟ ΓΥΡΟΜΠΕΡΔΕΜΑ- typowy fast food z suvlakami i kebabem. Położony tuż obok lotniska. Dobre miejsce na szybkie jedzenie przed lotem. Smacznie, przystępne ceny.
https://www.google.com/maps/place/%CE%A ... 19.9109354

Kilka słów o zakupach spożywczych. Na wyspie są 3 Lidle. 2 w Kerkirze, 1 na południu przy Kavos. Na forum były opinie, że w mniejszych miejscowościach ceny w sklepach są wyższe niż marketach. Zrobiliśmy zakupy pierwszego dnia w Lidlu obawiając się, że na miejscu może być drożej. Spaliśmy w Sidari, na wjeździe do miasteczka był duży market Synka, gdzie ceny i wybór nie odbiegały od Lidla. Drugim razem bym już Lidla nie odwiedzał.

Przy drogach w każdej wiosce jest sporo kawiarni/barów gdzie można wpaść na espresso czy frappe za 1,5E. W każdej tak samo dobre. Nie warto się zastanawiać nad wyborem tylko zatrzymywać się tam gdzie się jest.

Piekarnie
Na wyspie jest sporo piekarni. Takich malutkich manufaktur, które pieką głownie chleb ale też i słodkie przekąski, oferują też też coś w stylu sprzedawanych u nas bajgli. Warto się zatrzymać. Produkty są tanie a często można zobaczyć całe zaplecze- jak tradycyjnymi metodami wypiekane jest tam pieczywo. U nas już coraz mniej takich miejsc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group