Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 12 Kwi 2022 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Co do tej kliniki, to wydaje mi się, że zarejestrowanie się przez ten link może oznaczać konieczność zapłacenia zgodnie z cennikiem, a wtedy jest tam drożej, niż na lotnisku. Nie widzę tam opcji bezpłatnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 12 Kwi 2022 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 157
Kilometry: 292 801
srebrny
Faktycznie, dopiero teraz znalazłem ceny.
Jeśli się da to chciałby nie płacić za test. To gdzie można te bezpłatne testy zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 12 Kwi 2022 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
skoro ta placówka jest na liście, to wydaje się, że powinni zrobić test za darmo, tylko może nie po rejestracji przez link, który dałeś, ale po prostu po przyjściu do nich z tą listą, żeby im pokazać, że się tam znajdują i poprosić o test po przylocie do Korei. Tak tylko myślę, ale gwarancji nie daję.
Mam wrażenie, że te placówki, w których robią (a przynajmniej robili do tej pory) testy PCR za darmo, to są jakieś lokalne przychodnie publiczne. Może takich trzeba szukać? Lista jest długa, więc coś w Twoim sąsiedztwie powinno się znaleźć.

EDIT: taki pdf jeszcze znalazłem a propos darmowych testów: https://interlang.dongguk.edu/bbs/downl ... id=72&no=0

i jeszcze taka lista w Seulu (choć nie jest tam napisane, że to są testy bezpłatne): https://english.seoul.go.kr/designated- ... -covid-19/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 12 Kwi 2022 12:49 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
Czytając wpisy i dywagacje w tym wątku skutecznie na razie wyleczyłem się z kupowania Seulu w obecnym najmilszym... cóż trzeba poczekać tam na powrót normalności jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 12 Kwi 2022 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Chyba już ogarnąłem, jak to funkcjonuje z tymi testami.
Jest bardzo pomocny i klarowny artykuł w tej sprawie tutaj: http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20220307000917

Wygląda na to, że te osoby, którym udaje się zrobić test PCR za darmo "na mieście" są beneficjentami pewnego zamieszania, które może jeszcze funkcjonować w Korei, ale będzie raczej wygasać. Chodzi o to, że do jakiegoś momentu (chyba do marca '22), panowała tam zasada, że test PCR przysługiwał każdemu za darmo. Potem jednak wprowadzili zasadę, że darmowy PCR jest tylko dla grup ryzyka opisanych w ww. artykule. Turysta przybywający do Korei do tej grupy - co do zasady - nie należy. Niewykluczone, że siłą rozpędu testują jeszcze wszystkich za darmo, albo też widząc andżinsana (tak, wiem, to z japońskiego serialu, a nie koreańskiego :D ) nie chce im się z nim dyskutować i po prostu testują. Obawiam się jednak, że im więcej czasu upływa od zmiany zasady, tym mniejsza będzie szansa na załapanie się na ten darmowy PCR.
Zaczynam zastanawiać się w związku z tym, czy nie lepiej jednak zapisać się na ten test za 70k na lotnisku i mieć to z głowy, zamiast krążyć gdzieś i szukać punktu który zrobi mi to za darmo...
Dobrze, że @bim-bam będzie tam szybciej :D

@seal: zgadzam się, ale człowiek czasem wkracza na pole minowe, sądząc (na podstawie nieuzasadnionych wyobrażeń własnych), że to kwiecista łąka :D
Góra
 Profil Relacje PM off
seal lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 12 Kwi 2022 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 157
Kilometry: 292 801
srebrny
a tu wykaz publicznych przychodni w Incheon (oraz w dalszej części inne które robią testy covid-19)

https://www.incheon.go.kr/en/EN070401
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 12 Kwi 2022 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
ta lista z Incheon jest o tyle dobra, że tam wyraźnie jest wskazane, które płatne (150k KRW), czyli a contrario, pozostałe są (chyba) 4free.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 12 Kwi 2022 13:21 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 15
tropikey napisał(a):
ta lista z Incheon jest o tyle dobra, że tam wyraźnie jest wskazane, które płatne (150k KRW), czyli a contrario, pozostałe są (chyba) 4free.


Hej, jako że za chwilę kończą mi się mile, wpadłem na szalony pomysł jednodniówki w Seulu ;) Przylot byłby 6:25, powrót o 8 następnego dnia. Pytania:

- da radę ogarnąć DMZ, ktoś się orientuje ?
- jestem trzykrotnie zaszczepiony - co jeszcze muszę zrobić, tylko test PCR na miejscu ? (tego drugiego już chyba nie, skoro to wypada na 6 czy 7 dzień, a jestem tylko na jeden dzień) płatny 70-80 tys. wonów na lotnisku, otwarte od 7 ?
- czy wycieczka do DMZ + JSA to tylko Vip Travel ? Mają start o 8 z hotelu - chyba nie ma szans z przylotem o tej porze się wyrobić ? Do tego te testy - wynik jest od razu, czy trzeba coś dodatkowo doliczyć na lotnisku ?

Z góry dzięki za pilną pomoc.
_________________
Pozdrawiam: Nowy Jork, Niagara Falls, Waszyngton, Trento, Como, Mediolan, Predazzo, Courmayeur, Lizbona, Oxford, Londyn, Paryż, Cannes, St. Tropez, Monako, Interlaken, Grindelwald, Wiedeń, Berlin, Kopenhaga, Oslo, Trondheim, Lillehamer, Praga, Poprad.


Ostatnio edytowany przez absmak, 12 Kwi 2022 13:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 12 Kwi 2022 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
co do DMZ nie wypowiem się, bo nie mam pojęcia (lepiej może zapytać w wątku o atrakcjach), a co do tej drugiej kwestii, to w mojej ocenie to, co napisałeś wystarczy + oczywiście rejestracja w Q-CODE, o czym pisaliśmy wcześniej, no i K-ETA (ale to już sprawa pozacovidowa).
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 12 Kwi 2022 13:49 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 15
Orientujesz się, czy wynik tego testu na lotnisku byłby od razu ?
_________________
Pozdrawiam: Nowy Jork, Niagara Falls, Waszyngton, Trento, Como, Mediolan, Predazzo, Courmayeur, Lizbona, Oxford, Londyn, Paryż, Cannes, St. Tropez, Monako, Interlaken, Grindelwald, Wiedeń, Berlin, Kopenhaga, Oslo, Trondheim, Lillehamer, Praga, Poprad.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 12 Kwi 2022 14:48, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 12 Kwi 2022 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
nie wydaje mi się, bo PCR-y jednak wymagają czasu na obróbkę. Gdzieś obiło mi się o oczy, że wyniki przychodzą po min. 5h, ale nie daję głowy.
Z drugiej strony, latem ub. roku podlegałem obowiązkowemu testowi w Norwegii po przylocie i tam czas oczekiwania był ok. 45 minut, tylko za cholerę nie mogę sobie przypomnieć, czy to był również PCR.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#92 PostWysłany: 12 Kwi 2022 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Zgodnie z FAQ lotniska, jeśli wykonasz test do 9 rano, to wynik powinien być do 13 lub 14 w zależności w którym miejscu wykonasz test.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 12 Kwi 2022 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 157
Kilometry: 292 801
srebrny
nawet wcześniej. Rezerwując test na stronie https://safe2gopass.com

przy oddaniu wymazu w godzinach 7-8 rano, wynik powinien być po 11 (sms i mail). Można również odebrać wynik osobiście z lotniska ale trzeba zaznaczyć kwadracik. Taka informacja mi wyskoczyła. W trakcie rezerwacji płatność nie była pobierana.
Góra
 Profil Relacje PM off
m_budka uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 12 Kwi 2022 16:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Poszukiwanie korzystnej dla siebie lokalizacji punktu testowego warto zacząć od Naver Map, gdzie już na starcie jest przycisk "screening clinic", ale można też najpierw znaleźć swój hotel i dopiero wtedy w jego pobliżu szukać wg tego hasła.
W Kakao Map nie jest to aż tak łatwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 13 Kwi 2022 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Raport LL z niedawnego przylotu do ICN:

https://loyaltylobby.com/2022/04/13/exp ... -about-it/

Dopiero teraz zorientowałem się, że o tym teście za 70k można zupełnie zapomnieć, chyba że ktoś nocuje w pobliżu tego instytutu. Jeżdżenie tam dla 10k oszczędności nie ma sensu. Pozostaje zatem wybór: test na lotnisku za 80k, czy gra va banque z testem gratisowym (albo nawet i bez ;) ).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 13 Kwi 2022 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Raport przydatny - teraz już wiem, że zostawienie 35m między lądowaniem, a testem na lotnisku nie było dobrym pomysłem. Mam nadzieję, że wpuszczają też spóźnionych :D
Konsul odpowiedział mi w sprawie testu ze śliny - oficjalnie nie można, ale można próbować przekonać osobę wykonującą test.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 13 Kwi 2022 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 157
Kilometry: 292 801
srebrny
@m_budka rezerwację na test możesz anulować i wykonać nową. Ja taż właśnie zrobiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 13 Kwi 2022 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Czyli rozumiem @bim-bam, że nie próbujesz z darmowym?
Ja ciągle się waham. Z jednej strony z prasy wynika, że nie ma bata i trzeba płacić (np. https://koreajoongangdaily.joins.com/20 ... 40333.html), ale z drugiej, na grupie "quarantine in South Kore" ludzie ciągle informują, że załapali się gratis (np. https://m.facebook.com/groups/quarantin ... 9284057948). Coś jednak czuję, że do 22.04 może to być już zupełnie uszczelnione.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 13 Kwi 2022 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
@bim-bam: możliwe, że jesteś już w drodze do ICN, ale daję jeszcze znać, że jest info z dziś, że darmowe testy PCR są na stacji Unseo, czyli bardzo blisko ICN. Warto spróbować :)
Góra
 Profil Relacje PM off
futro lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 13 Kwi 2022 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 544
Loty: 157
Kilometry: 292 801
srebrny
ląduje w pt czasu koreańskiego i wieczorem podzielę się informacjami.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group